Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ђоковић путем телефона упутио подршку Будванима у литији

Литију и борбу Будвана против Закона о слободи вјероисповјести подржао је почасни грађанин Будве Новак Ђоковић.

Свештеник Борис Радовић казао је да је Ђоковић телефонски дао подршку у разговору са градоначелником Марком Царевићем, преносе Вијести.

https://rs.sputniknews.com/regioni/202002021121648837-djokovic-putem-telefona-uputio-podrsku-budvanima-u-litiji/

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Ово нико није очекивао! Младић запросио девојку пред целом Подгорицом /видео/

После молебана у Подгорици, испред Храма Христовог васкрсења, младић је уз благослов оца Шћепановића запросио девојку на одушевљење и уз одобравање присутних грађана.

Ово је највећи скуп који памти Подгорица — око 60.000 људи.

У главни град су пешке стигли припадници старих црногорских племена: Куча, Меринића, Бјелопавлића, Пипера, Братоножића и осталих. Многи су стигли испред Храма Христовог васкрсења након више сати пешачења.

https://rs.sputniknews.com/regioni/202002021121648415-ovo-niko-nije-ocekivao-mladic-zaprosio-devojku-pred-celom-podgoricom-video/

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кошаркаш Барселоне се укључио током литије у Подгорици: Дивим се вашој љубави и упорности

1121648987.jpg

Кошаркаш Никола Миротић вечерас се огласио путем видео бима током литије у Подгорици.

Преко 40.000 грађана је било преко Храмом Христовог васкрсења кад им је кошаркаш Барселоне упутио подршку.

"Драги пријатељи, са пажњом и са дивљењем пратим дешавања у мојој родној Црној Гори последњих неколико месеци. Дивим се вашој вери, љубави и упорности. Знам да сте сваком литијом, сваким пређеним кораком све ближе Господу, зато хвала вам пре свега што сте православни Хришћани, који испуњавају заповест Божију. На свакој литији моје срце је са вашим срцима. Драга браћо и сестре, нек је Господ са свима нама. Не дамо светиње", рекао је Миротић.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na CNN, BBC. Euronews....live cover up...Trump poručuje Milu da ne dira slobodoljubivi narod Crne Gore i prijeti drastičnim mjerama ako krenu na narod......ahmmm

A sad nazad na zemlju. 

Šta ima da prenose to što je 40% stanovništva jedne države na nogama, i što mirno prosvjeduju za slobodu i protiv ugnjetavanja. Pa nije to Moskva ili Teheran, kada se digne 500 ljudi da protestvuje protiv vlasti, koji u zemljama od 150 i 80 miliona pokazuju da su u većini željni promjena pa da im zapadni zvaničnici daju podršku. 

Kad su izbori u Crnoj Gori? Ovo mora da se iskoristi i da NATO kučence ode s vlasti, sad je ili nikad. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Pontifex Emeritus рече

То да западни медији гласно ћуте о ономе што се дешава у ЦГ, то је више него јасно. Треба имати на уму да Мило, у стратешким стварима, доследно спроводи политичку агенду Брисела и Вашингтона. Зашто би они медијски рушили свог послушника?! Међутим, исто тако је приметан и јасан отклон Запада од Милових поступака, и њихова бар привидна уздржаност. Они (САД и Велика Британија) углавном изјављују да “поштују суверено право ЦГ да уређује своје унутрашње ствари”, али исто тако “снажно подржавају право грађана на мирне протесте и слободу говора”. И уз то позивају на унутрашњи дијалог о спорном закону. Дакле, нико од западних званичника није оптужио СПЦ да подрива уставни поредак ЦГ, да је полуга у рукама руских интереса, да се литијама покушава изазвати нестабилност и немири у држави, да су литије израз некаквог великосрпског шовинизма и сл. Дакле, Запад и кад ћути, доста каже. Значи да су Милу вероватно дали одређени рок да среди проблем, и рекли- ми све пратимо, и нећемо да се мешамо. Међутим, то не значи да он има одрешене руке да ради шта хоће (а чему се он надао). А то даље значи да у Вашингтону и Бриселу није прогурао своју причу. А сат му откуцава.  

Kako je prisutan otklon, kad niko od zapadnih uticajnih zvaničnika nije stavio ni riječ osude spornog zakona, dok su pak neki otvoreni podržali? Da je Srbija donijela ovakav zakon na štetu neke vjerske zajednice, nikakvog pozivanja na unutrašnji dijalog ne bi bilo nego bi se mnogo oštrija politika vodila prema Srbiji i konstantan pritisak da se isti povuče. Potpuno je kontradiktorno tvrditi kako je Milo zapadni poslušnik koji sprovodi njihovu agendu, u istoj rečenici sa time da se zapad zalaže za unutrašnji dijalog. 

Šta zapad misli o SPC, prenjeli su preko Evropskog Saveta za spoljne poslove...SPC je faktor nestabilnosti. 

Zapad želi da slomi SPC u Crnoj Gori...i to nekakvo glumljenje da su za dijalog je njihovo poslovično licemjerno ophođenje. Za sad su sa Milom vjerovatno iznenađeni odzivom naroda i ovo jeste za njih prepreka, jer da je par stotina ili hiljada sve ukupno na ulici, mogli bi ih pozatvarati sa optužbom da su Beogradski trojanski konj, a ovako skoro čitavu državu ne mogu strpati u zatvor. Zato sad mogu samo ćute i čekaju da se neko ili nešto promjeni.....ne bi me iznenadilo da pripremaju nekakav "False Flag" na ovakvu situaciju da izazovu nestabilnost s ciljem da se narod makne sa ulica. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Justin Waters рече

Šta zapad misli o SPC, prenjeli su preko Evropskog Saveta za spoljne poslove...

Само да се отклони једна недоумица: Европски савет за спољне послове је невладина организација, тинк тенк тим. Са звучним именима, свакако, али ништа више од невладине организације, могуће и лобистичке групе, са називом који је замишљен да им да неку ауру битности.

Нас овде могу да импресионирају нека имена која су у тој невладиној организацији, али код њих је таквих организација на стотине. И сигурно да нису без утицаја било каквог, али имам утисак да им се овде дало много више важности него што заслужују.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, RYLAH рече

Само да се отклони једна недоумица: Европски савет за спољне послове је невладина организација, тинк тенк тим. Са звучним именима, свакако, али ништа више од невладине организације, могуће и лобистичке групе, са називом који је замишљен да им да неку ауру битности.

Нас овде могу да импресионирају нека имена која су у тој невладиној организацији, али код њих је таквих организација на стотине. И сигурно да нису без утицаја било каквог, али имам утисак да им се овде дало много више важности него што заслужују.

Stoji to, ali finansiraju se dijelom iz soroševih fondova, onda ta zvučna imena su Ahtisari, Fišer, Solana, Bilt...ljudi koji su bili istaknute ličnosti u razbijanju jugoslavije ili kreiranju post jugoslovenskog poretka...tako da mišljenja sam ako išta služe kao sredstvo propagande i širenja poruka koje su u skladu sa stvarnom politikom koju zapadni centri sprovode. Jel neće sad Merkel, Makron ili Tramp da izajve kako je SPC faktor nestabilnosti na balkanu, iako to vjerovatno misle, ali se elegantno to prenese preko ovakvih organizacija. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, The Godfather рече

Da mu je pored zgrade prosla neka druga povorka sa tudjim sarenim zastavama i ljudi nasminkani duginim bojama, bas me zanima da li bi napisao ovakav tekst. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve i kada bi Crkva odlucila da prekine sa litijama, narod bi nastavio. Povezali smo se u viber grupe po gradovima i vidi se da su svi odlucni da idu do kraja. 

Ima DPSovaca koji idu na litije i tako ohrabruju ostale koji cute (straha radi judejskoga)

Ovo sam Gospod pokrece ovaj narod koji je godinama bio prevaren i izmanipulisan od svih izuzev Crkve.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Bonsenjo рече

Sve i kada bi Crkva odlucila da prekine sa litijama, narod bi nastavio. Povezali smo se u viber grupe po gradovima i vidi se da su svi odlucni da idu do kraja. 

Ima DPSovaca koji idu na litije i tako ohrabruju ostale koji cute (straha radi judejskoga)

Ovo sam Gospod pokrece ovaj narod koji je godinama bio prevaren i izmanipulisan od svih izuzev Crkve.

Амин!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I da dodam jos ovo.

Kada su ovdje iznosene sumnje da se Mitropolit dogovorio sa Milom oko odvajanja Mitropolije iz SPC, rekao sam da u to ne vjerujem, ali da necu reci ni da je nemoguce jer mnogo toga za sta sam ranije govorio da je nemoguce - ispade itekako moguce.

Ali i ako su bili nekakvi dogovori izmedju njih dvojice, cak i da postoje fotografije i audio snimci, to samo po sebi ne mora nista da znaci jer cuh i da je Patrijarh Vikentije mnogo toga obecavao Titu, a gotovo nista nije ispunjavao. 

Sto narod kaze: "obecanje - ludom radovanje" :dedica:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.STANDARD.RS

Према првим проценама на улице Црне Горе синоћ је изашло више...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...