Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 18 минута, Вилер Текс рече

И због тога на цензуру? Мислим да је престрого. Шта би било да је 20%?

Е, то су оних кључних 10%... Уосталом нису поруке на одобравању због неслагања са мном... их, кад би то било овде не би било никог сем мене :)

Овде се ради о конкретним стварима, да поруке које вређају и сл... не пролазе овде... а то и ви добро знате, тако да ова прича полако губи смисао...

Ко хоће да иде на ђубришта, има их по нету колико хоћете.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 18 минута, Иван Ц. рече

Е, то су оних кључних 10%...

А нема никакве цензуре, сем да поруке које вређају и сл... не пролазе овде...

Вређах тебе малопре, и порука прође. 

Ти си неки супер мајстор, и да си некада био на власти, не бисмо имали Радована Трећег и сл. Испаде да сам ја неки сексуални манијак и дежурни псовач. Не сећам се пак да сам икад овде опсовао, док је то било допуштено неким другима. Па и кинологу Поука, Релаксу. Но, знамо о чему се ради, па да се не узрујавамо. И ти имаш паметнија посла, да светиш водице...    

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, logdanov рече

већ треба да тражи укидање закона.

То је добар виц. На почетку су кобајаги рекли да нема преговора док се не укине закон, сада преговарају. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Вређах тебе малопре, и порука прође. 

Ти си неки супер мајстор, и да си некада био на власти, не бисмо имали Радована Трећег и сл. Испаде да сам ја неки сексуални манијак и дежурни псовач. Не сећам се пак да сам икад овде опсовао, док је то било допуштено неким другима. Па и кинологу Поука, Релаксу. Но, знамо о чему се ради, па да се не узрујавамо. И ти имаш паметнија посла, да светиш водице...    

 

Зар је вређање само псовање? Мислим супер ми је ово дописивање, онако доста је то готивно... Него, одосмо од теме...

Што се тиче водица, сад и није период за водице, мада бих радо ишао да то чиним. Ја сам, ипак, само обичан поп... али светим само до 12, јер се тако ваља...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Иван Ц. рече

мислим да би могао мноооого боље да користиш медије, не за ове глупости, прозивања и назови анализе, него за мисију Цркве, где би много могао да помогнеш... али коме ја то причам...

:aplauz::ok:

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, The Godfather рече

 Jeste, ti si naivac jedan, francuska sobarica ccc

Te fore koje si prodavao u rasprama sa Djurovicem kod mene ne prolaze.

Zelim ti prijatan ostatak dana, uzivaj

Опростите господине академиче, нисам Вас препознао. Ја помислио да сте само неразговетни, а Ви ми правили замку да ме прокажете.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Вилер Текс рече

У неким другим околностим, тј да Мило није то што јесте, мрзитељ Срба, Цркве и модерни Нерон, било би доста само тражити укидање закона или  ибацивање спорних делова истог.

Овако мислим да је то мало и да Мило мора да оде.

Није то спорно, ал шта је Црква крива за то? Јел треба да буде теолошки Пети октобар или шта? Црна Гора да постане теократија? Јел има неке кривице у опозицији која већ 30 година не може да смени једног диктатора?

Јел није доста што су сад опозицији направили простора за деловање? Стварно, шта би даље могли? Да праве неке демонстрације где ће да руше и пале Подгорицу? Шта више треба да се деси па да људи сконтају да то није оно чиме се Црква бави?

Тако су својевремено прозивали и патријарха Павла. Писали све најгоре о њему јер није хтео да званично да укључује Цркву у демонстрације против Милошевића. Као и многи одавде, нису капирали шта је Црква и шта јој је улога у друштву.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Zoran Đurović рече

Већ сам био написао да и када се остваре моја предвиђања, ови ће рећи да су они били у праву, али је то "наратив" о лудом и збуњеном. 

Ти си писао много тога на ову тему. Не само да ништа није било као што си ти писао, него се и испоставило се да су све биле саме глупости , тако да ниси ни најмање релевантан саговорник за ову тему одавно.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, RYLAH рече

Опростите господине академиче, нисам Вас препознао. Ја помислио да сте само неразговетни, а Ви ми правили замку да ме прокажете.

:)) krenulo te danas! ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Zoran Đurović рече

Не сећам се пак да сам икад овде опсовао, док је то било допуштено неким другима. Па и кинологу Поука, Релаксу.

Може ли било која твоја порука да прође без помињања мене? Можда би ми и ласкало да се ложим на мушкарце, ал нисам из те приче.

Знам да си опсесивно тражио да ме банују зато што сам се усудио да разобличавам твоје лажи на форуму. Као што си тражио бан и за све остале који су ти се на било који начин супротстављали, јер твоја шупља прича може да прође само ако нема неког да укаже на шупљине. Није ти прошло. Покушавао си онда да одговараш на Поукама, није ти прошло. Покушавао си да заједно са својим ботовима правиш галаму како би испало да си у праву. Испао си патетичан. У међувремену се испоставило и да ниси никакав интелектуалац, јер не знаш ни шта значе изрази које користиш. Шта си тек радио ван форума и шта си покушавао, то не могу ни да замислим, јер немам твој жбировски менталитет.

Ал ти ништа није прошло, јер смутљивцима попут тебе планови морају да пропадну. Да имаш и мало праве вере, тога би био свестан, и такве подлости не би ни покушавао.

Овима који су довољно наивни да су прогутали причу коју си им сервирао можеш да продајеш приче да си добар човек, да си пророк, да си неправедно гоњен иако си најгори прогонитељ, али било коме ко има и мало искуства са таквима као што си ти твоје приче никад неће да прођу. 

Сад си тамо где си заслужио. И то искључиво својом заслугом, јер тебе нико није пријављивао, за разлику од подлости које си нон стоп покушавао да смешташ другима на овом сајту.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, RYLAH рече

Није то спорно, ал шта је Црква крива за то? Јел треба да буде теолошки Пети октобар или шта? Црна Гора да постане теократија? Јел има неке кривице у опозицији која већ 30 година не може да смени једног диктатора?

Јел није доста што су сад опозицији направили простора за деловање? Стварно, шта би даље могли? Да праве неке демонстрације где ће да руше и пале Подгорицу? Шта више треба да се деси па да људи сконтају да то није оно чиме се Црква бави?

Тако су својевремено прозивали и патријарха Павла. Писали све најгоре о њему јер није хтео да званично да укључује Цркву у демонстрације против Милошевића. Као и многи одавде, нису капирали шта је Црква и шта јој је улога у друштву.

Samo da dodam, ....na primer, gde su bili svi ovi nasi politicari i predsednici vec 20. godina da skrenu paznju Milu na polozaj srba u CG, bar nesto da su pomenuli,....i Kostunica, i Djindjic, i Tadic, i sada Vucko - koji se eto sad kao setio srba u CG, vidi cuda, bas u izbornoj godini i pred same izbore.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Zoran Đurović рече

Друже, ти си Понтифексу скинуо апровацију коментара исти дан кад се пожалио а мене држиш до Страшног суда. Релакса никад ниси ставио на одобравање. Свиђа ти се игра моћи? А замисли каква би ти била годурија да ми лупиш бан? Јер, ипак сам ја овде био најчитанији аутор. Сада немаш ништа од тога. Види се из читаности тема. Па ни Таса са својим сомнабуналним интервјуима не може да ми се примакне. Некада ми си се удварао како сам медијски маг. 

Иста судбина која је задесила Александра Лазића, власника Стања ствари, је и твоја. Само се брукате пред светом. Какав си ти комуниколог, како ли се то већ зове, који мисли да маоистичким средствима може да спречи информацију? Ледени дах страха ти се увукао у кости. Када би видео мене као неког који држи барјак тријумфалне Цркве, одмах би се ту збио. Но, ја нисам из религијске бајке. Верујући сам човек. Зато се овако сада понашаш. 

Мада узалуд трошим речи. Ти си други свет у односу на мене. 

За тебе ако желиш да чујеш, а за оне који су те ставили на одобравање да чују и реакције са стране. Форумско понашање и начин полемике су ти скаредни, недостојни лаика хришћанина, а камоли свештеника. Гордост до безумља, гажење саговорника без милости, а једина назнака духовитости подсмевање. И то туђим хендикепима, било интелектуалним, било образовним, било моралним. Твом се стављању на апровацију могу успротивити једино у том смислу што истог момента на апровацију нису стављени и сви остали који су усвојили или природно имају такав образац понашања. Такође и због чињенице што на апровацију ниси стављен много раније, чак годинама, и што прави узрок очигледно није све ово горе наведено, него чињеница да си се лично сукобио са ауторитетима који твоје понашање нису уопште сматрали проблематичним док се нису сами нашли на удару, а што може бити протумачено као недоследност посебне врсте.

Из твојих текстова сам доста тога научио. Такође мислим да много чињеница говори у прилог и овим ставовима које у последње време износиш, а који су те и довели до апровације и оваквог форумског понижења. Али апсолутно ћу преживети, не ако не читам твоје полемике у реалном времену, него ако их не будем читао уопште. Загађујуће су. А до твојих текстова ћу лако доћи и читањем твоје ФБ странице - тамо бар имам опцију да преко оног "Прочитај више" никад на то не кликнем, да ми и не отвара део са репликама и коментарима. Иначе једини разлог због чега ово пишем јесте да објасним због чега немаш и нећеш имати моју солидарност и да објасним због чега лично осећам срамоту оваквог понижења до те мере да ме узнемирава. Ја не могу да створим другу слику о теби осим онога каквим себе приказујеш овде, али ако си приватно смирен и нормалан а своју манифестацију на интернету (као већина 50+ особа) сматраш небитном и невредном једнаког труда као и понашање у јавности, можда би боље било да се интернета генерално клониш. А ако ниси, то је трагедија, то није закључавање талента, то је његово бацање на ђубриште.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

,,Оно што нам је данас потребно, морамо да будемо јединствени у најпунијем смислу речи'' - Патријарх Иринеј.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...