Jump to content

САД извршиле атентат на високог званичника Ирана

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Препоручена порука

Вашингтон пост: САД планирале убиство још једног иранског команданта

Сједињене Америчке Државе су на дан убиства иранског генерала Касема Сулејманија покушале да убију још једног високо рангираног иранског војног званичника у Јемену, пише „Вашингтон пост“ позивајући се на изворе.

Према информацијама тог листа, САД су извеле још једну операцију, против Абдулаха Резија Шахлаија, једног од водећих команданата Корпуса чувара исламске револуције на чијем је челу био Сулејмани. Та операција је била неуспешна.

Званичници су одбили да кажу новинарима детаље операције против Шахлаија.

 

https://rs.sputniknews.com/svet/202001101121518253-vasington-post-sad-planirale-ubistvo-jos-jednog-iranskog-komandanta/

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 316
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 8 часа, Grizzly Adams рече

Ukratko sta se ovde desilo i promenilo je sledece.

SAD su 2003. izvršile invaziju na Irak pod lažnim izgovorom da je Sadam Husein učestvovao u napadima 2001. Kao posledica njegovog zbacivanja, otvorila su se širom vrata raznim Al Kaidama i sličnim ludacima da svakodnavno ubijaju ljude po čitavom regionu. U Iraku je od 2003. do danas izginulo više ljudi nego u iransko-iračkom ratu. Onda su SAD zajedno sa svojim pulenima Saudijcima stvorili ISIS, koji je zauzeo skoro ceo Irak i skoro celu Siriju. Šta su radili ljudima, svi dobro znamo.

Onda je došao rat u Siriji gde su Amerikanci pokušavali na svaki način da se otarase Asada (koji je ratovao protiv ISISa),  hemijski napadi i slične gluposti.

Onda je američki pulen Saudijska Arabija napao Jemen, rat koji Fox News pahuljice uvek zaboravljaju. Rat koji je doneo jednaku humanitarnu katastrofu kao onaj u Siriji. Gde svakodnevno ogroman broj ljudi umire od gladi zbog saudijske agresije.

Kao posledicu mudre američke politike na Bliskom Istoku, imamo milione izbeglica po Evropi i talas terorizma po Severnoj Africi, Bliskom Istoku i Evropi.

Ubijeni Solejmani, koji se činjenično jeste bavio i terorizmom, je najzaslužniji za poraz ISISa u Iraku. Takođe je on čovek koji je ubedio Rusiju da uđe u rat u Siriji, što je dovelo do konačne pobede nad ISISom u toj zemlji. Pomagao je i Hutima u Jemenu da se brane od Saudijaca. Ali naravno sve to nije važno, jer on je najveći terorista i zlikovac ikad...

Inače jedan od najgenijalnijih Trampovih poteza je jednostrano povlačenje SAD iz nuklearnog sporazuma sa Iranom 2018. Sporazuma koji je Iran poštovao a koji više nema namere da poštuje posle ubistva Solejmanija. Tako da se očekuje da će imati funkcionalnu nuklearnu bombu možda već do kraja ove godine.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, ИгорМ рече

Не би ме чудило да се и то десило сат након лансирања оних пројектила... пво спреман за одбрану од могућег одговора... 

Изгледа да је ипак оборен

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Иранске власти признале су да је авион укарјинске компаније...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Tumaralo. рече

Nije Putin podigao ekonomiju Rusije već je cena nafte skočila zbog napada na Irak 2003. od čega je Rusija profitirala jer je jedino od čega živi: ivoz energije.

Rusija živi od eksploatacije.

Ništa ne proizvode, bukvalno ne postoji nijedan ruski brend.

Osim Tetrisa.

Buraz, promasio si temu. Evo tvoje ovde.

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, ИгорМ рече

Изгледа да је ипак оборен

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Иранске власти признале су да је авион укарјинске компаније...

,,,

Potvrdjeno da je greskom oboren.

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Iran-2_663.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ово обарње авиона је чист аматеризам, за који ће највероватније окивити особље које је оборило авион. При чему је особље врло вероватно најмање криво, сигурно су добили неку директиву да пуцају по свему што им је сумњиво."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Sukob-Iran-Amerika_36.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.BLIC.RS

Islamska država danas je pozdravila ubistvo iračkog generala Kasema Sulejmanija, koji joj je bio najžešći neprijatelj i imao je velike zasluge za...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Tumaralo. рече

Nije Putin podigao ekonomiju Rusije već je cena nafte skočila zbog napada na Irak 2003. od čega je Rusija profitirala jer je jedino od čega živi: ivoz energije.

Rusija živi od eksploatacije.

Ništa ne proizvode, bukvalno ne postoji nijedan ruski brend.

Osim Tetrisa.

Ja ne podnosim Putina ali jeste stavio pod kontrolu divljanje oligarha, a time I njihovu najezdu na resurse, sto je uz kontrolu policije, vojske itd., koliko toliko stabilizovalo zemlju I pocela je da raste po visokim stopama. Mozda je rast bio vzan za dva resursa, ali nije samo to, dosta se Rusija otvorila I privatizovala.

Medjutim greska je napravljena nakon raspada SSSR-a, jer su trebali krenuti sa formiranjem i jacanjem institucija, a polako liberalizovati ekonomiju, dok je sok terapija ucinila suprotno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Grizzly Adams Оно што мени смета код САД је лицемерје у виду дијаметрално супротних аршина у домаћој и спољној политици. Држава чија је срж поштовање људских права и слобода (макар начелно, са неким несхватљивим изузецима попут односа према црнцима) и која је чак преузела на себе да принципе на којима је изграђена шири и штити по свету, је истовремено рутински показивала неизмеран цинизам према тим истим људским правима и слободама кад је инсталирала и подржавала диктаторске режиме по свету, убијала противнике као псе и мешала се у право других људи да сами бирају своје уређење, све у циљу заштите интереса својих елита и/или националних интереса (тј. онога што тзв. естаблишмент дефинише као национални интерес). На тај начин, САД се мало разликују од било које друге државе која се руководи искључиво интересима својих елита, с тим што у случају САД посебно иритира што стално инсистирају на томе да се руководе идеалима.

Е сад, друга је крајност што се често сопствени промашаји покушавају пребацити на Американце. Нпр. када @obi-wanкаже да је Милошевић био амерички човек (а не знам ни за један доказ за то, осим што је у неком релативно кратком тренутку САД мислила да може да сарађује са њим), а не избор већине нашег народа, или да је САД утицала на проблеме у Русији (иако су Руси у проблемима најмање од почетка ХХ века, са којима Американци никакве везе нису имали).

Тако да Амери су за неког добри момци, за неког лоши, као и свако царство у историји. Поред свег инстиктивног револта према њиховој спољној политици, сигуран сам да Путинова Русија, Кина, Индија или Иран не би били ништа бољи кад би им се пружила прилика да доминирају попут САД. Као што нипта бољи нису били Британци, Немци, Французи према народима под својом контролом. Чак напротив.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Срђан Шијакињић рече

@Grizzly Adams Оно што мени смета код САД је лицемерје у виду дијаметрално супротних аршина у домаћој и спољној политици. Држава чија је срж поштовање људских права и слобода (макар начелно, са неким несхватљивим изузецима попут односа према црнцима) и која је чак преузела на себе да принципе на којима је изграђена шири и штити по свету, је истовремено рутински показивала неизмеран цинизам према тим истим људским правима и слободама кад је инсталирала и подржавала диктаторске режиме по свету, убијала противнике као псе и мешала се у право других људи да сами бирају своје уређење, све у циљу заштите интереса својих елита и/или националних интереса (тј. онога што тзв. естаблишмент дефинише као национални интерес). На тај начин, САД се мало разликују од било које друге државе која се руководи искључиво интересима својих елита, с тим што у случају САД посебно иритира што стално инсистирају на томе да се руководе идеалима.

Е сад, друга је крајност што се често сопствени промашаји покушавају пребацити на Американце. Нпр. када @obi-wanкаже да је Милошевић био амерички човек (а не знам ни за један доказ за то, осим што је у неком релативно кратком тренутку САД мислила да може да сарађује са њим), а не избор већине нашег народа, или да је САД утицала на проблеме у Русији (иако су Руси у проблемима најмање од почетка ХХ века, са којима Американци никакве везе нису имали).

Тако да Амери су за неког добри момци, за неког лоши, као и свако царство у историји. Поред свег инстиктивног револта према њиховој спољној политици, сигуран сам да Путинова Русија, Кина, Индија или Иран не би били ништа бољи кад би им се пружила прилика да доминирају попут САД. Као што нипта бољи нису били Британци, Немци, Французи према народима под својом контролом. Чак напротив.

Pa mislim da je cudno ocekivati "iste arsine" u domacoj i spoljnoj politici, jer te dve imaju sasvim razlicitu svrhu i pristup.

Meni licno je zao ako neki narod strada pod totalitarnim rezimom, al to je njihov zadatak da se protiv toga izbore i naprave nesto bolje. Dodatni problem je sto vecinom ti narodi nisu uopste svesni sta i kako treba jer totalitarni rezimi uticu dosta na psihu gradjana, manipulisu itd. Tako da najcesce nisu ni sposobni da "sami biraju svoje uredjenje". U tom kontekstu meni je samo bitno da oni budu spreceni da naprave neku veliku stetu i ugroze slobodan svet na neki nacin.

To su neminovnosti "spoljne politike", pa ma kako miroljubiva i dobronamerna bila neka velika sila. Jednostavno ne moze drugacije. A istorijski gledano, nijedna imperija po svom uredjenju i vrednostima ne moze da se uporedi sa SAD. Jedinstvena pojava u istoriji, cudo.

Sto se nas Srba tice, moramo konacno da shvatimo da su za sve krivi nasi domaci zlikovci koji su nas namestili da ispadnemo "negativci" pred celim svetom. Nije protiv Slobine Srboslavije bila samo SAD nego ceo civilizovani svet. Jer je bio divljak i budala. Kad to shvatimo i prihvatimo - a ne vidim sto je tesko, ocigledno je - onda mozemo da se oslobodimo te besmislene anti-zapadne i anti-civilizacijske mitologije. Mi imamo sve uslove da se tom normalnom, slobodnom svetu pridruzimo. Ako ocemo.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...