Jump to content

САД извршиле атентат на високог званичника Ирана

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Препоручена порука

  • Одговори 316
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Jeste, vidim ceo svet se gura da ode u Iran i Rusiju... ne mogu da se odbrane od imigranata. :)

Potpuno bespredmetno poredjenje. Rusi i ostali na istoku tek se podizu od "ljubavi" koje im je `Murica isporucila ovi` par decenija unazad, dok je zapad svo to vreme `ladio `ladovinu, daleko od svih sukoba i maltretiranja. Da ne pocinjemo pricu sad ok`le njima dobar deo tog bogatstva, koliko su cega nakrali na BI, i tako redom.

A kako su krenuli, do`ce vreme pa ce mnogi otud ovamo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Nema nista od toga. To treba da prodje senat, koji drze republikanci, tj. Trampova ekipa.

...

"Ove demo(n)krate kao da rade za Trampa! Sad on može da kaže: more, sredio bi ja te Irance, ali me ne daju ove demokrate, navijaju za teroriste! Wink Smile
Još kad se doda i onaj pokušaj impičmenta, pa sad ne smeju u Senat gde republikanci imaju većinu, a Tramp ih "čika"! Smile

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Sukob-Iran-Amerika_33.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

Potpuno bespredmetno poredjenje. Rusi i ostali na istoku tek se podizu od "ljubavi" koje im je `Murica isporucila ovi` par decenija unazad, dok je zapad svo to vreme `ladio `ladovinu, daleko od svih sukoba i maltretiranja. Da ne pocinjemo pricu sad ok`le njima dobar deo tog bogatstva, koliko su cega nakrali na BI, i tako redom.

A kako su krenuli, do`ce vreme pa ce mnogi otud ovamo.

Sta je to Amerika "isporucila" Rusima? Sami su sebe unistili komunizmom i ostalim glupostima.

Kao i Iranci. Oni su bili normalna, prosperitetna zemlja do 1979. kad su zaveli svoj "religiozni komunizam" i vratili se u kameno doba.

Nema Amerika nikakve veze sto su od svojih drzava napravili shitholes.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

Nema nista od toga. To treba da prodje senat, koji drze republikanci, tj. Trampova ekipa.

Cak I da u Senatu izglasaju, trabaju Ustav promijeniti koji daje tolike ovlasti predsedniku, a to ne ide bas glatko.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je, kako pomenusmo napred, Trubi ovo bila stragedija da se izvuce sa BI, onda mu je mozda i krenulo.

I oko SK je galamio dosta, a ondaK su se licno susreli na granici.
I oko Sirije je galamio, pa je malo i senlucio (i fino unapred prijavio sta gadja), pa se i otanle prilicno vec izvuk`o.

Ostaje da se vidi da li je stvarno brljiv2, ili je dovoljno pametan a prikriva se galamom.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Grizzly Adams рече

Sta je to Amerika "isporucila" Rusima?

Gorbacova i Jeljcina. Nije "sta je", nego "koga je". :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Grizzly Adams рече

Kao i Iranci. Oni su bili normalna, prosperitetna zemlja do 1979. kad su zaveli svoj "religiozni komunizam" i vratili se u kameno doba.

I njima je to doslo kao projekat sa zapada. Jer kad je tamo na BI mirno, nema kako da se krade nafta.

пре 4 минута, Grizzly Adams рече

Nema Amerika nikakve veze sto su od svojih drzava napravili shitholes.

Ma jok, narocito nema kod nas. :0212_rolleyes:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, obi-wan рече

Gorbacova i Jeljcina. Nije "sta je", nego "koga je". :)

Gorbacev je bio bre generalni sekretar komunisticke mafije SSSR-a... Ako je on bio americki covek ja sam Deda Mraz... :)

пре 3 минута, obi-wan рече

I njima je to doslo kao projekat sa zapada. Jer kad je tamo na BI mirno, nema kako da se krade nafta.

Nazalost krivo. Amerika je intervenisala 1953. da instalira Saha koga su podrzavali. Neandertalska revolucija 1979. uspela je zato sto je na vlasti bio najslabiji predsednik u istoriji Karter koji uopste nije reagovao.

пре 5 минута, obi-wan рече

Ma jok, narocito nema kod nas.

Pa nema. Srbiju je unistio Milosevic.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

Gorbacev je bio bre generalni sekretar komunisticke mafije SSSR-a... Ako je on bio americki covek ja sam Deda Mraz... :)

Ja bi bio uzasno razocaran kad `Murica takvog jednog raspada ne bi mogla da potkupi.
To sto je bio sekretar ga bas narocito izoblicava kao ljigavca, kao sto za njemu slicne odlicno znamo iz nasih sredina ovde.

пре 5 минута, Grizzly Adams рече

Nazalost krivo. Amerika je intervenisala 1953. da instalira Saha koga su podrzavali. Neandertalska revolucija 1979. uspela je zato sto je na vlasti bio najslabiji predsednik u istoriji Karter koji uopste nije reagovao.

Drugim recima - `Murica se bez problema pomirila sa time da je njihov covek sklonjen? Krajnje tesko za poverovati kad vidimo sta inace rade na BI.

пре 8 минута, Grizzly Adams рече

Pa nema. Srbiju je unistio Milosevic.

Koga su nam oni otud uvalili, da bi posle mogli da nas "brane" od njega.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Ronald рече

Cak I da u Senatu izglasaju, trabaju Ustav promijeniti koji daje tolike ovlasti predsedniku, a to ne ide bas glatko.

Pa demokrate su totalni licemeri... Invaziju na Irak odobrio je kongres, tu je sve "legalno". Prezident, kao vrhovni komandant vojske, ima pravo da rukovodi akcijama kako smatra da je najbolje. Sulejmani je ubijen na teritoriji Iraka gde jeste ucestvovao u organizovanju raznih grupa i napada. Odgovoran je za svasta tamo. Potpuno legitiman cilj.

 

Ukratko sta se ovde desilo i promenilo je sledece.

Iranci su decenijama organizovali razne "proksije" za indirektno ratovanje protiv SAD i sunita koje mrze jos vise. Ponavljala se uporno ista prica - Sulejmani organizuje, naoruza i finansira neke chobane u Iraku, Siriji, Avganistanu itd. pa se onda US marinci sa njima jure po vuko*ebinama i ginu. Za to vreme mulci u Teheranu uzivaju uz kokice i kidaju se od smeha, jer su "drzava" pa im niko nista ne moze. To je bila situacija i ponavljala se neprestano. Oni su navikli da to rade i bili potpuno uvereni da su "nedodirljivi".

E onda je doso Tramp i reko - necemo da se igramo vise. Samo u toku prosle godine, Iran je napao saudijsku rafineriju, vise tankera u zalivu, oborio neke americke letelice... Tramp ih je upozorio, ali nije reagovao jer nije bilo americkih zrtava. E pred novu godinu zeznuli su se da ubiju jednog americkog gradjanina, pa je prezident oduvao ekipu koja je to organizovala. Pa su "u odmazdu" napali americku ambasadu. Onda je oduvan glavni lik koji je sve to organizovao zadnjih dvaes godina - Sulejmani.

Poruka je sledeca - nema vise igranja zmurke. Kad se desi nego sranje, bice eliminisan onaj ko je odgovoran. Licno & personalno. Nece Ameri vise da gube vreme sa pesadincima, udara se u glavu. To je "sok za sistem". Nisu ocekivali, mada su bili upozoreni. Jer primitivci to sto civilizovani ljudi "postuju pravila" vide kao "slabost" koju treba iskoristiti. E pa nece da moze vise. Sad ovaj sledeci nakon Kasima zna sta ga ceka ako pravi sranja. Kao i svi ostali mulci iz Teherana. Oni znaju da SAD moze sve da ih oduva kad god zeli, ali su mislili da "ne smeju". E sad je prpa.

Neki klinac u kupacim gacama na Floridi ima dzojstik... :D

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, GeniusAtWork рече

Муле су имале 1001 лакши и сигурнији начин да га се отарасе да су стварно то хтели.

Bukvalno nisu imali nijedan jedini način osim ovog.

Zato što je on bio neviđeno popularan u narodu.

Br 1 lik u Iranu a i šire.

пре 3 часа, GeniusAtWork рече

Треба да поверујемо да су направили дил са својим највећим непријатељима Американцима да га ови јуре дроновима на територији друге државе? 

Takav dil ne bi bio otvoren i potpuno svesno učinjen već u fazonu zajednični interesi i prirodan tok stvari na osnovu njih...

---

Isprva sam i ja odbijao da poverujem u takvu teoriju ali razvoj situacije odnosno odsustvo istog posle njegovog ubistva je u skladu sa teorijom.

пре 3 часа, Justin Waters рече

Jedino ako su vjerskli lideri, misleći na to koliku je popularnost imao u narodu, da to može predstavljati neku opasnost pa da su ga onda prodali...ali to je samo najobičnija pretpostavka, a čovjek je bio motor iranskog djelovanja u regionu i samo su sebi pucali u nogu ako su tako uradili. 

Pa da, tako je..

To je jedan ugao posmatranja na tu priču.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eto, Mule su imale i interes ako je Sulejmani bio loose cannon, žario i palio Bliskim Istokom na svoju ruku izazivajući USA i tako ugrožavajući opstanak sustava u Iranu.

Možda su bile u fazonu "Eto, umorite vi njega iz drona i ne dirajte naš režim a mi ćemo šatro reagovati u šatro odmazdi i to ćemo da veličamo kao neviđenu pobedu u Teheran Informeru i tako ćemo da zadovoljimo glupav narod."

Što znam ja...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...