Jump to content

САД извршиле атентат на високог званичника Ирана

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Препоручена порука

пре 15 часа, GeniusAtWork рече
 

Ukratko sta se ovde desilo i promenilo je sledece.

SAD su 2003. izvršile invaziju na Irak pod lažnim izgovorom da je Sadam Husein učestvovao u napadima 2001. Kao posledica njegovog zbacivanja, otvorila su se širom vrata raznim Al Kaidama i sličnim ludacima da svakodnavno ubijaju ljude po čitavom regionu. U Iraku je od 2003. do danas izginulo više ljudi nego u iransko-iračkom ratu. Onda su SAD zajedno sa svojim pulenima Saudijcima stvorili ISIS, koji je zauzeo skoro ceo Irak i skoro celu Siriju. Šta su radili ljudima, svi dobro znamo.

Onda je došao rat u Siriji gde su Amerikanci pokušavali na svaki način da se otarase Asada (koji je ratovao protiv ISISa),  hemijski napadi i slične gluposti.

Onda je američki pulen Saudijska Arabija napao Jemen, rat koji Fox News pahuljice uvek zaboravljaju. Rat koji je doneo jednaku humanitarnu katastrofu kao onaj u Siriji. Gde svakodnevno ogroman broj ljudi umire od gladi zbog saudijske agresije.

Kao posledicu mudre američke politike na Bliskom Istoku, imamo milione izbeglica po Evropi i talas terorizma po Severnoj Africi, Bliskom Istoku i Evropi.

Ubijeni Solejmani, koji se činjenično jeste bavio i terorizmom, je najzaslužniji za poraz ISISa u Iraku. Takođe je on čovek koji je ubedio Rusiju da uđe u rat u Siriji, što je dovelo do konačne pobede nad ISISom u toj zemlji. Pomagao je i Hutima u Jemenu da se brane od Saudijaca. Ali naravno sve to nije važno, jer on je najveći terorista i zlikovac ikad...

Inače jedan od najgenijalnijih Trampovih poteza je jednostrano povlačenje SAD iz nuklearnog sporazuma sa Iranom 2018. Sporazuma koji je Iran poštovao a koji više nema namere da poštuje posle ubistva Solejmanija. Tako da se očekuje da će imati funkcionalnu nuklearnu bombu možda već do kraja ove godine.

Svasta si ti ovde nabacao...

Sulejmanijeva ekipa nije nista bolja od ISIS-a po svojim metodama i zlocinima. Jedini razlog zasto su oni protivnici je sektaski sukob siita i sunita, inace su isti. Dobrim delom su odgovorni i za rat u Jemenu.

Nuklearni sporazum je bio los. Bio je samo privremen, a u medjuvremenu su mogli da pripremaju infrastrukturu i za koju godinu nastave gde su stali. Sa druge strane, ogranicavao je ekonomski i drugi pritisak koji je zapad mogao da vrsi na njih. To je besmisleno. Ne moze svet da se uzda u "dobru volju" fanaticnog teokratskog totalitarnog rezima.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 316
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Trenutno su ovi IRGC tj siiti manje ofanzivni prema ostatku sveta, ali citao sam neke izjave njihovih top generala da im je cilj da islam ovlada citavim svetom tako da ja slabo i njih simpatisem. A i borili su se protiv Srba u Bosni.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, feeble рече

Trenutno su ovi IRGC tj siiti manje ofanzivni prema ostatku sveta, ali citao sam neke izjave njihovih top generala da im je cilj da islam ovlada citavim svetom tako da ja slabo i njih simpatisem. A i borili su se protiv Srba u Bosni.

Oni divljaju dosta po Bliskom Istoku sa svojim proksi-grupama. Svi ih mrze tamo.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa mislim da je cudno ocekivati "iste arsine" u domacoj i spoljnoj politici, jer te dve imaju sasvim razlicitu svrhu i pristup.
Meni licno je zao ako neki narod strada pod totalitarnim rezimom, al to je njihov zadatak da se protiv toga izbore i naprave nesto bolje. Dodatni problem je sto vecinom ti narodi nisu uopste svesni sta i kako treba jer totalitarni rezimi uticu dosta na psihu gradjana, manipulisu itd. Tako da najcesce nisu ni sposobni da "sami biraju svoje uredjenje". U tom kontekstu meni je samo bitno da oni budu spreceni da naprave neku veliku stetu i ugroze slobodan svet na neki nacin.
To su neminovnosti "spoljne politike", pa ma kako miroljubiva i dobronamerna bila neka velika sila. Jednostavno ne moze drugacije. A istorijski gledano, nijedna imperija po svom uredjenju i vrednostima ne moze da se uporedi sa SAD. Jedinstvena pojava u istoriji, cudo.
Sto se nas Srba tice, moramo konacno da shvatimo da su za sve krivi nasi domaci zlikovci koji su nas namestili da ispadnemo "negativci" pred celim svetom. Nije protiv Slobine Srboslavije bila samo SAD nego ceo civilizovani svet. Jer je bio divljak i budala. Kad to shvatimo i prihvatimo - a ne vidim sto je tesko, ocigledno je - onda mozemo da se oslobodimo te besmislene anti-zapadne i anti-civilizacijske mitologije. Mi imamo sve uslove da se tom normalnom, slobodnom svetu pridruzimo. Ako ocemo.
Ti, Vuk Draskovic, Milo Djukanovic, Srbljanovicka, Ceda, Sonja Biserko, potpisnici 88 i ostala ekipa ste shvatili. Neka hvala.

Послато са SM-A530W користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Срђан Шијакињић рече

Поред свег инстиктивног револта према њиховој спољној политици, сигуран сам да Путинова Русија, Кина, Индија или Иран не би били ништа бољи кад би им се пружила прилика да доминирају попут САД. Као што нипта бољи нису били Британци, Немци, Французи према народима под својом контролом. Чак напротив.

Ne bi trebao da budeš tako siguran. Ni Rusija ni Kina ni Indija ni Iran nemaju kapacitet da budu takozvani "globalni lideri", da se predstavljaju "čuvarima" nekakvih vrijednosti i da drugima kroje sudbinu na uštrb promocije tih "vrijednosti", te ni teoretski nema nekog smisla zamišljati ih takvima. A sve i kad bi imali, uopšte je pitanje da li bi bili kao SAD. Možda bi bili gori možda i bolji. 

Brutalnost u iživljavanju SAD-a nad svijetom nije svojstveno svim grupama i narodima. Da bi radio ono što rade Amerikanci, moraš biti kao oni. Smatrati da si Bogom dan, da si najbolji, i da su svi ispod, i ako je neko sličan tebi trebaš ga sputati, a po mogućnosti i napraviti sebi sličnim. Tako bi se ponašali mnoge sektaške grupe kada bi se dočepali moći. Rusi, Kinezi, Indijci bore se za svoje interese i to javno kažu, i ne pokušavaju svoje interese zamaskirati borbom za prava, slobodu i demokratiju koju čuvaju za sebe, a drguima prodaju muda za bubrege. Možeš vidjeti tu razliku i među njihovima saveznicima. Evropljani nameću sankcije direktno onome koga kažanjavaju, amerikanci nameću sankcije svima koji imaju ikakve veze sa kažnjenim, a ni krivi ni dužni. Takva bahatost vjerovatno nije viđena u savremenom svijetu. Dalje je izlišno pričati o ostalim crtama američke bahatosti, gdje kad je svijet zavistan od njihovih proizvoda...google, aplikacije, swift, dolar, razna tehnologija,itd...to je uredu, kad iole neko drugi ima šansu svoje nametnuti drugima, recimo Ruski gas Evropi...ili ruska aplikacija postane popularna, ili kineski 5G onda je to odmah katastrofa, opasnost špijuniranje it...O geopolitici je izlišno pričati...tu su pogazili sve moguće i nemoguće norme ponašnja i navukli su čitavu planetu da po posljednim anketama u većini smatraju da je SAD najeveća prijetnja za globalni mir. 

Za nadati se da će takva nema biti obzueta jednog dana, i ne treba praviti paralele s drugima ili šbbkbb. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, feeble рече

Trenutno su ovi IRGC tj siiti manje ofanzivni prema ostatku sveta, ali citao sam neke izjave njihovih top generala da im je cilj da islam ovlada citavim svetom tako da ja slabo i njih simpatisem. A i borili su se protiv Srba u Bosni.

Oni su muslimani, borili se sa muslimanima to ne treba nikoga da čudi. Oni su u Bosni bili iz ideoloških razloga. Manje su bili uključeni na samom ratištu, a više u logistiku, dopremanje oružija, vojni treninzi, strateško planiranje humanitarna pomoć itd...no njihovu logistiku na područoju SFRJ dakako da je zasjenila SAD sa svojim saveznicima koji su direktno uticali na sam ishod rata, egzodus stanovništva i na kraju na žestoko stradanje Srba, na kraju sa oduzimanjem teitorije. Igrali su se šaha sa ljudima kao da su pijuni na šahovskoj tabli...

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svako ko pravi bilo kakvu laznu jednakost izmedju zapada i totalitarnih fanatika iz Teherana istovremeno podrzava stradanje i ropstvo tog naroda tamo, koji je inace veoma slobodarski i naklonjen zapadu. Posebno mladi, obrazovani ljudi.

Studenti tamo upravo protestuju protiv diktature i teheranskih neandertalaca:

 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svako ko pravi bilo kakvu laznu jednakost izmedju zapada i totalitarnih fanatika iz Teherana istovremeno podrzava stradanje i ropstvo tog naroda tamo, koji je inace veoma slobodarski i naklonjen zapadu. Posebno mladi, obrazovani ljudi.
Studenti tamo upravo protestuju protiv diktature i teheranskih neandertalaca:
[/url]  
Imperijalna politika od ljudi pravi teroriste. Kad ti ubiju maku, oca, sestru, otmu zemlju, a onda preko kolonijalnih upravljaca jos objasnjavaju da je to dobro i za tvoju korist ili da si ti kriv ili tvoj izbor politicara onda mnogi pogotovo ljudi u trecim zemljama bez obrazovanja i perspektive postaju lak plen ideologa koji su nekad podrzani cak od ovih koji su to stanje izazvali, recimo svima je jasno da je Amerika podrzala, bar u pocetku ISIS u Siriji. To je izraz nemoci. Ali odlican izgovor za neke da se pravda dalje kolonizacija. Za svet je mnogo opasnija SAD sa Trampom, Klintonovima nego sto ce to Iran ikada biti. Saveznik SADa koji komada ljude u ambasadi je mnogo divljackija zemlja nego Iran. Od SAD kao vodece zemlje u tehnici se ocekuje da bude vodeca u etici i na spoljnjem planu, ali oni (SAD) ne mogu da debace . SAD postaju sve veci i veci problem za citav svet. Tehnoloska premoc koju dugo imaju je nazalost elitama u SAD pomutila razum. Svaka moc kvari, a najveci najvise. Duznost svakog misleceg coveka je da ukazuje na to, a ne da pravda. Kritikovati Milosevica, Sadama, Lukasenka, Asada, a ne vidjeh da su oni samo simptom, a ne uzrok, imperijalizam ciji instrument je Amerika je neposteno i plitko.

Послато са SM-A530W користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ромејац 

Na zalost, postoje snimci i mnogo gori od ovog, `de se ti fasisti izivljavaju na ljudima.
Ali polako, svakog ce da stigne zlo koje je cinio, bez izuzetka.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, obi-wan рече

@Ромејац 

Na zalost, postoje snimci i mnogo gori od ovog, `de se ti fasisti izivljavaju na ljudima.
Ali polako, svakog ce da stigne zlo koje je cinio, bez izuzetka.

Da ima ono iz Iraka gdje se lik hvali kako je skidao civile kao glinene golubove. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iran plane downing: Second day of protests turns up heat on leaders

Iran's leaders are facing a second day of protests following their admission the military shot down a Ukrainian passenger plane, killing all 176 people on board, many of them Iranians.

Demonstrators gathered at universities in Tehran and at sites in other cities, calling for senior officials to go.

Riot police have been sent to Tehran's Azadi Square and other landmarks.

Iran admitted "unintentionally" hitting the plane after initially denying it amid rising tensions with the US.

The plane, en route to the Ukrainian capital, Kyiv, was shot down near Tehran last Wednesday, shortly after Iran had launched missiles at two airbases housing US forces in Iraq.

Those strikes were a response to the US killing of senior Iranian commander Qasem Soleimani in a drone strike in Baghdad on 3 January.

2020-01-12-2.jpg

https://www.bbc.com/news/world-middle-east-51081833

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Justin Waters рече

Da ima ono iz Iraka gdje se lik hvali kako je skidao civile kao glinene golubove. 

Ma ne samo to, ima `de se vidi kako njih nekolicina siluju devojku, pa je posle tuku. Ima i onaj, koji je izazvao silne probleme tamo kod nji`, `de posada helikoptera puca na ocigledne civile, medju kojima su i deca, i detinjeg oca pred decom pocepaju u toj pucnjavi. Itd., itd., potpuni satanizam bez ostatka.

Nesto sto smo znali da su radli npr. samo nemacki nacisti i retki njima slicni, evo danas oni ponavljaju. I onda posle toga nekom dele lekcije. Jezivo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...