Jump to content

Владика Максим за НИН: Надам се да у будућности нећемо црвенети због садашњег односа према власти

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, florenntina рече

Jesi siguran u ovo? Zar nije vl. Grigorije bio u crkvenoj komisiji koja je ispitivala taj slucaj?

Bio je, zato i zna. Ja ga slušao u Utisku nedelje kako govori da Pahomije jeste to uradio, ali mu navodi kao olakšavajuću okolnost to što nije više nikada ponovio tu gadost (što je već glupo).

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, feeble рече
пре 6 часа, Desiderius Erasmus рече

I vladika Grigorije je pričao istu stvar: da Pahomije jeste napastvovao tu decu.

On gledao ili cuo od Arsica? Cim se B92 nakacio na to, meni je postalo sumnjivo a i nikad nije dokazana krivica. Ko hoce da sudi, neka sudi.

Владика Григорије је такође позивао Радована Караџића и Ратка Младића да се предају Хагу.

А знамо колико је тај суд праведан.

С друге стране што рече @feeble ономад је овима са БУ92 и њиховој искрености могао да верује само неко идеолошки залуђен или крајње наиван.

Као што негде већ рекох, још имам трауме од уводне шпице емисије Инсајдер и Бранкице Станковић. А ако се сетимо њеног лова на Караџића по пећинама Србије што је сасвим довољно да се једна медијска кућа дискредитује до краја, истинитост тих навода је заиста дискутабилна.

Ако ћемо се фрљамо рекла-казала информацијама, постоји и другачија прича, да је Пахомије намерно дискредитован због документације о Јасеновцу која се налазила код њега на двору. Прича иде у правцу да је монахиња која је била при двору намерно изазвала пожар да би уништила ту документацију, да та монахиња ради или је радила за ХР службу, и да би покрила своју саботажу оптужила је Пахомија за педофилију.

Данас је веома лако некоме окачити етикету педофилије, па се ти после пери, ништа не помаже.

Но како год, овде је у питању дискусија на основу рекла-казала информација.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Desiderius Erasmus рече

Velika je vera tvoja...

То се може и за тебе рећи, јер на основу чега верујеш да јесте педофил?

На основу новинских натписа, абера по цркви, медијске кампање, донете пресуде?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жељко рече

Владика Григорије је такође позивао Радована Караџића и Ратка Младића да се предају Хагу.

А знамо колико је тај суд праведан.

С друге стране што рече @feeble ономад је овима са БУ92 и њиховој искрености могао да верује само неко идеолошки залуђен или крајње наиван.

Као што негде већ рекох, још имам трауме од уводне шпице емисије Инсајдер и Бранкице Станковић. А ако се сетимо њеног лова на Караџића по пећинама Србије што је сасвим довољно да се једна медијска кућа дискредитује до краја, истинитост тих навода је заиста дискутабилна.

Ако ћемо се фрљамо рекла-казала информацијама, постоји и другачија прича, да је Пахомије намерно дискредитован због документације о Јасеновцу која се налазила код њега на двору. Прича иде у правцу да је монахиња која је била при двору намерно изазвала пожар да би уништила ту документацију, да та монахиња ради или је радила за ХР службу, и да би покрила своју саботажу оптужила је Пахомија за педофилију.

Данас је веома лако некоме окачити етикету педофилије, па се ти после пери, ништа не помаже.

Но како год, овде је у питању дискусија на основу рекла-казала информација.

Kao što rekoh, baš me briga za B92. Čuli ste šta kaže čovek koji je pričao sa tom decom. Mogu samo da zamislim kako je tim - sada odraslim - ljudima kad po internetu čitaju kako ljudi negiraju/relativizuju to što im se desilo. 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Жељко рече

То се може и за тебе рећи, јер на основу чега верујеш да јесте педофил?

На основу новинских натписа, абера по цркви, медијске кампање, донете пресуде?

Na osnovu onoga što kaže čovek koji je pričao sa tom decom i koji je zbog toga morao da beži u drugu eparhiju. I na osnovu onoga što kaže vladika Girgorije koji je bio u komisija koja se bavila tom gadošću.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Desiderius Erasmus рече

Bio je, zato i zna. Ja ga slušao u Utisku nedelje kako govori da Pahomije jeste to uradio, ali mu navodi kao olakšavajuću okolnost to što nije više nikada ponovio tu gadost (što je već glupo).

Ja sam sokirana! Kakve bre crne olaksavajuce okolnosti?! To su beskrupulozni monstrumi i ako nam je Crkva sagradjena na takvim temeljima onda i treba da se raspadne u prah i pepeo. Kakvi smo to bre ljudi?! Pa i sama cinjenica da je slucaj zastareo je dovoljna da niko od cestitih ljudi ne ode kod takvog klira u Crkvu! Ma bre, sve je ovo dobro sto  nam se desava, po Bozjem promislu!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Жељко рече

Владика Григорије је такође позивао Радована Караџића и Ратка Младића да се предају Хагу.

А знамо колико је тај суд праведан.

С друге стране што рече @feeble ономад је овима са БУ92 и њиховој искрености могао да верује само неко идеолошки залуђен или крајње наиван.

Као што негде већ рекох, још имам трауме од уводне шпице емисије Инсајдер и Бранкице Станковић. А ако се сетимо њеног лова на Караџића по пећинама Србије што је сасвим довољно да се једна медијска кућа дискредитује до краја, истинитост тих навода је заиста дискутабилна.

Ако ћемо се фрљамо рекла-казала информацијама, постоји и другачија прича, да је Пахомије намерно дискредитован због документације о Јасеновцу која се налазила код њега на двору. Прича иде у правцу да је монахиња која је била при двору намерно изазвала пожар да би уништила ту документацију, да та монахиња ради или је радила за ХР службу, и да би покрила своју саботажу оптужила је Пахомија за педофилију.

Данас је веома лако некоме окачити етикету педофилије, па се ти после пери, ништа не помаже.

Но како год, овде је у питању дискусија на основу рекла-казала информација.

Ne relativizuj stvari Zeljko. Ne moze se danas “svakome nakaciti etiketa pedofila”! Ali moze svako od nas odluciti da zazmiri na jedno ili dva oka i time svesno ponese krv zrtava na sebe i na svoju decu. Meni ne pada na pamet da idem tim putem pa taman me sutra izbacili iz Crkve.

I da nije kriv, zastarevanje procesa je dovoljno strasno i nedopustivo u jednoj hriscsnskoj zajednici! Sam vl. Pahomije, ako nije kriv, morao je insistirati da se taj proces posteno okonca! To je najmanje sto je i kao covek i kao hriscanin morao da uradi! I vl. Grigorije, narocito ako je ubedjen u krivicu kao clan crkvene komisije, morao je uraditi vise da se pravda zadovolji. Doduse, ja ne znam sta je on tacno uradio niti sam citala izvestaj te komisije ali javno pricati o nekakvim “olaksavajucim okolnostima” je sramno i apsolutno nedopustivo! Sram ih bilo!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je zlocina bilo, jedini vlasnici oprostaja su zrtve-ti decaci. Niko u njihovo ime ne moze i ne sme pricati o razumevanju tj. “olaksavajucim okolnostima”. Sram ih bilo!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@florenntina banalizujes. Niko nije trazio da se bilo ko rascini, i analogija sa KPJ nije na mestu. Ako bi mi hipoteticki Sinod nalozio da izvrsim kadrovsku promenu - naravno da bih to ucinio, ne bih sigurno provlacio Sinod po medijima i time nanosio stetu svojoj crkvi, ali dzabe pisem - uporno nastavljas da forsiras demokratiju u teokratiji, "demokratija" ( da je tako nazovem ) je u Hristu je sasvim jedna druga kategorija...ali nebitno...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[mention=3963]Жељко[/mention] pusti brate trolovanje njihovo, vidis da proslim dogadjajima suprotstavljaju sadasnje i vrse zamenu teza
Mislim da jeste zamena teza, ali pitanje zlostavljanja je vrlo vazno. Ovako, bar ja imam utisak da se su pojedini episkopi kompromitovani i da su u saci Bog zna koga. Nije dobro.

Послато са SM-A530W користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Рисбо рече

pitanje zlostavljanja je vrlo vazno.

Slazem se, ali na zasebnoj temi, a ne da se doticni brane na taj nacin sto se prica o tome sta je neko drugi radio i da se to uzima kao argument na sasvim desetoj temi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, NemanjaVa рече

Kako to da od peseset i nešto vladika SPC uvek Pahomija zadesi ...

@NemanjaVa Тролчино, отвори посебну тему. Овде је тема владица Махим, црвенило и однос у будућности.

Ako mora da se gine, hbg, da ginemo, ali ja necu da ginem sa poklicem na usnama da je gg. Radovic "svetac koji hoda" zbog toga sto je propustio da radi ono sto mu je bila duznost. A nije mi ni deda, nijedna od moje dve pokojne babe nisu imale nista s njim.

P.S. Moj nalog na ovom forumu je banovan.

P.P.S. Ne druzim se sa fanariotima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...