Jump to content

Информативна служба СПЦ: Осврт на антицрквену харангу у појединим овдашњим медијима

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Grizzly Adams рече

Он предводи један ауторитарни режим који очигледно није усмерен ка вредностима слободног друштва, индивидуалних права и слобода већ на неку другу страну. Није ту питање ”како” и да се предвиди будућност, него да се супротстави лошој идеологији на време. Док је још слаба и не зна се ”како”. Кад ојача и зна се ”како” онда је по правилу већ касно. Нпр. за Милошевића су већ 80-тих неки мудри људи видели да није нормалан и да може да направи велико зло. Нико није знао ”како”, а искрено нико није ни веровао да може онолики пакао да направи... Али ето, направио. Требало га је зауставити на време. Исто је и овде само на много већој скали.

Сад ми Срби имамо ту проблем да разлучимо појмове ”народ”, ”држава”, ”Црква” итд. Све нам је то помешано и збрчкано. Па онда због тога не умемо да ”прочитамо” догађаје исправно. Није запад против Русије, нити Руса, нити Православља. Па они су од највећих непријатеља као што су били Немачка и Јапан направили велике силе. Нико нема ништа против великих држава Канаде и Аустралије или Велике Британија и Француске, иако су неке од њих наоружане и нуклеарно. Али можеш лако да уочиш једно правило - све су то слободне земље где се поштују права грађана, народ живи слободно, квалитетно. А то није случајност него се заснива на идеологији слободног друштва.

Да се Русија придружила тој екипи била би оберучке прихваћена у клуб. Али нажалост није.

Звоне, али када ово овако кажеш, да се закључити да је мотив САД и ко. да зауставе неке потенцијалне лудаке да не направе дар-мар око себе. Али, ако знамо да је мотив САД и савезника у свим скорашњим ангажманима био да у итнересним зонама наметну своје интересе и своју доминацију, по било коју цену, онда ово баш не стоји. Тој истој САД не смета Саудијска Арабија која је куд и камо већи мрак од Русије нпр., нису јој сметале јужноамеричке диктатуре и сл. све док је могла да им диригује, није им сметао Ердоган док се није отео контроли итд.. Дакле, делује да нема ту п од принципа, само голи интерес и борба за доминацију.

Све земље које помињеш долазе или из истог "расног" круга (у недостатку боље речи, да не губим време сада: Канада, Аустралија, Велика Британија), или културног круга (Француска и донекле Немачка, које су или историјски учествовале у развоју САД (Француска) или имају асимиловану популацију у САД (Немачка - читао сам да је највећи број људи у САД немачких корена, врло сам се изненадио)), или из круга побеђених (Немачка и Јапан). Из тог разлога, сматрам да Русија не може да се придружи клубу све и да жели, јер постоји традиционална одбојност и страх од Русије у Британији и САД. Русија се мора обуздавати, па све и да је најдемократичнија земља на свету. То се може видети и у параноичним и бесмисленим спекулацијама које се мало-мало појављују у медијима да ли ће Русија напасти Пољску, Балтик итд. итд.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 173
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 1 минут, Bokisd рече

Kako, kad je i kod nas komunizam bio slican,... eto, tamo samo ona tema o desetinama hiljada ubijenih na nekoj komustickoj pravdi o boljem zivotu....slicno kao i ruski komunizam.... i samo treba tako analogno i videti koliko je demokratija u raznim interpretacijama nanela zla narodima i engleski imperijalizam i svi drugi imperijalizmi..... nema Adams cveca i ljubicica nigde na ovom svetu, ljudi i sistemi uvek ima nazalost kvarne robe....

Та убиства била су непосредно након рата. Након тога Броз је променио страну и постао ”несврстан” уз здушну помоћ омраженог нам Запада. Због тога наш ”комунизам” није био ни близу правог совјетског комунизма. Не само да се у СФРЈ живело пуно боље, него смо могли да путујемо итд. КПЈ се само ”играла комунизма”.

Постоји суштинска разлика између западне цивилизације и слободарских вредности насупрот разних других. Нема ”цвећа и љубичица”, али има боље и горе.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Срђан Шијакињић рече

највећи број људи у САД немачких корена

za dlaku da Njemacki bude zvanicni USA jezik pri glasanju jos valjda u 18 vijeku kad su se osnovale

dal je bilo samo dva glasa manje od engleskog....tako nesto

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фасцинантна је способност свих нас форумаша да не причамо о теми. То се континуирано понавља годинама, и то свима нама.

Ево, овде је тема Саопштење Инфо службе СПЦ о (наводној?) медијској харанги, а већ две стране прича се о Путину, СССР-у, Пољској...

Дакле, шоу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Фасцинантна је способност свих нас форумаша да не причамо о теми. То се континуирано понавља годинама, и то свима нама.

Ево, овде је тема Саопштење Инфо службе СПЦ о (наводној?) медијској харанги, а већ две стране прича се о Путину, СССР-у, Пољској...

Дакле, шоу.

Као на пиву кад крене тема... Што уме да буде иритантно, можда, али је саставни део неодољивог шарма овог места. :D

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Срђан Шијакињић рече

Звоне, али када ово овако кажеш, да се закључити да је мотив САД и ко. да зауставе неке потенцијалне лудаке да не направе дар-мар око себе. Али, ако знамо да је мотив САД и савезника у свим скорашњим ангажманима био да у итнересним зонама наметну своје интересе и своју доминацију, по било коју цену, онда ово баш не стоји. Тој истој САД не смета Саудијска Арабија која је куд и камо већи мрак од Русије нпр., нису јој сметале јужноамеричке диктатуре и сл. све док је могла да им диригује, није им сметао Ердоган док се није отео контроли итд.. Дакле, делује да нема ту п од принципа, само голи интерес и борба за доминацију.

Све земље које помињеш долазе или из истог "расног" круга (у недостатку боље речи, да не губим време сада: Канада, Аустралија, Велика Британија), или културног круга (Француска и донекле Немачка, које су или историјски учествовале у развоју САД (Француска) или имају асимиловану популацију у САД (Немачка - читао сам да је највећи број људи у САД немачких корена, врло сам се изненадио)), или из круга побеђених (Немачка и Јапан). Из тог разлога, сматрам да Русија не може да се придружи клубу све и да жели, јер постоји традиционална одбојност и страх од Русије у Британији и САД. Русија се мора обуздавати, па све и да је најдемократичнија земља на свету. То се може видети и у параноичним и бесмисленим спекулацијама које се мало-мало појављују у медијима да ли ће Русија напасти Пољску, Балтик итд. итд.

Наравно, има ту свакаквих интереса, грешака итд. А не може САД ни да реши све светске проблеме, мора да прави компромисе, бира ”мање зло”, као на Блиском Истоку са СА итд. Па има ту наравно и разне пропаганде, интереси итд. То није спорно.

Ја верујем, а и сећам се, да је почетком 90-тих био велики ентузијазам на западу по питању Русије. Велика нада. Моје мишљење је да би они били прихваћени да су успели да крену у правом смеру. Али нажалост нису.

А, на крају крајева, ако неко већ мора да ”доминира” мени се више свиђа да доминира САД него неко други. Из историјског искуства.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извињавам се што сам спамовао офтопик. :coolio:

Само наставите. ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Родољуб Лазић рече

Фасцинантна је способност свих нас форумаша да не причамо о теми. То се континуирано понавља годинама, и то свима нама.

Ево, овде је тема Саопштење Инфо службе СПЦ о (наводној?) медијској харанги, а већ две стране прича се о Путину, СССР-у, Пољској...

Дакле, шоу.

ma dobro brate

ovo je forum

odavno smo usvojili nepisano pravilo "pisi i prati tok"

nema veze striktno tema

da se drzimo svi uvek teme, pola foruma ne bi postojalo

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Та убиства била су непосредно након рата. Након тога Броз је променио страну и постао ”несврстан” уз здушну помоћ омраженог нам Запада. Због тога наш ”комунизам” није био ни близу правог совјетског комунизма. Не само да се у СФРЈ живело пуно боље, него смо могли да путујемо итд. КПЈ се само ”играла комунизма”.

Постоји суштинска разлика између западне цивилизације и слободарских вредности насупрот разних других. Нема ”цвећа и љубичица”, али има боље и горе.

Znas kako, pobijes mozda i vise od sto hiljada ljudi i ko zna koliko pobegne od rezima da ne bi stradali i onda kao promenis plocu,... do neke sledece situacija kada ponovo moze da se pokaze svo zlo komunistickog raja....

Da, slazem se da nije bio kao pravi sovjetski,.ali, i taj sovjetski je posle Rata bio drugaciji i blazi od onog pre rata i onda i tu ima i nesto bolje i gore,.... recimo, da li ti mislis da neko nije za slobodarske vrednosti ali da im ih drugi ne namece na silu i na osnovu toga sto misli da su te slobodarske vrednosti bas takve kakve svi zele.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Драшко рече

da se drzimo svi uvek teme, pola foruma ne bi postojalo

Па отприлике за толико не би ни била штета...:ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Grizzly Adams рече

А не може САД ни да реши све светске проблеме, мора да прави компромисе, бира ”мање зло”, као на Блиском Истоку са СА итд

a ne mora bas da napravi tolike

po mom laickom misljenju "zalazak" USA je posle WW2 (mada da nije bilo Rusa u WW2.....duze bi trajao i D day i D tomorrow day)

uleteli su u WW1 i WW2 i da ih nije bilo, ni UK ni Fr ne bi mogli da se odupru Hunima

sigurno to nije sve samo tako, ali od tad.....

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Па отприлике за толико не би ни била штета...:ani_biggrin:

ajd sad

nije bas tako

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Родољуб Лазић рече

Фасцинантна је способност свих нас форумаша да не причамо о теми. То се континуирано понавља годинама, и то свима нама.

Ево, овде је тема Саопштење Инфо службе СПЦ о (наводној?) медијској харанги, а већ две стране прича се о Путину, СССР-у, Пољској...

Дакле, шоу.

Па то је тема. У основи свега овога је Путин и његово мајмунисање.

”Медијска харанга” долази одатле, јер апсолутно све што је у медијима долази из ДБ. Чија је идеологија русофилска и слобофилска.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Драшко рече

za dlaku da Njemacki bude zvanicni USA jezik pri glasanju jos valjda u 18 vijeku kad su se osnovale

dal je bilo samo dva glasa manje od engleskog....tako nesto

 

Off topic - beginning:

Само 1 глас (42-41, гласање је било 13. јануара 1795.). Тада је одлучено да се око 3000 законских ставки штампају на енглеском, а не на немачком. Иначе, овде нема "званичног језика", јер енглески није званични језик САД на федералном нивоу.

Off topic - end.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...