Jump to content

Зоран Ђуровић: Одпоздрав стручњаку за светост, Родољубу Лазићу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Ја сам у СПЦ, а ти си код Вартоломеја, који је пао у јерес и треба да буде осуђен као такав. 

Смешан си и жалостан, госн Ђуровићу-Павићу

За мене се зна где сам. Него, не постоји формулација "ја сам у СПЦ", јер то говоре Артемије, Акакије, Никодим... Дакле, која си епархија? Ко ти је владика? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

За мене се зна где сам. Него, не постоји формулација "ја сам у СПЦ", јер то говоре Артемије, Акакије, Никодим... Дакле, која си епархија? Ко ти је владика? 

А шта си ти да ме испитујеш и да ти одговарам? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад ти кажем ко ми је епископ, онда ћеш да ме питаш за парохију...

Ајде, батали

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Родољуб Лазић рече

Кад ти кажем ко ми је епископ, онда ћеш да ме питаш за парохију...

Ајде, батали

Нећу. Ко је твој владика?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Родољуб Лазић рече

Ја сам у СПЦ, а ти си код Вартоломеја, који је пао у јерес и треба да буде осуђен као такав. 

Смешан си и жалостан, госн Ђуровићу-Павићу

Posto si u SPC, da li po tebi postoji jeres ekumenizma po kojoj su sve Crkve izgubile blagodat? Pogotovo SPC koja je član Svetskog saveza crkava. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нећу. Ко је твој владика?
Ma nece Avva. Evo obeco' je javno, a laz se ne nadje kod Avve u ustima.
Sta ste se uplasili g-dine Lazicu, nece Avva da vas pojede ( msm vec vas je pojeo, al' vi to ne znate [emoji23] ), moze samo necemu da vas nauci - ali pod uslovom da zbacite lazni revniteljski jaram sa sebe ( ko zna - mozda vam posalje brzom postom i jednu casnu vlas svoje mudre brade - da van bude na okrepljenje i spasenje ) [emoji4][emoji274]

Послато са SM-J530F користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@grigorije22

Зар то што сам у СПЦ није јасан одговор на питање?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Родољуб Лазић рече

@grigorije22

Зар то што сам у СПЦ није јасан одговор на питање?

Onda smo bezbedni u smislu spasenja. Obicno se nakace sergijanci sa pricom da SPC fura ekumenizam i da je u Svetskom savezu crkava kao antihristovoj organizaciji, pa valjda svi treba da potrčimo kod njih. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Родољуб Лазић рече

@grigorije22Зар то што сам у СПЦ није јасан одговор на питање?

Није, и рекох ти зашто. И Артемије каже да је СПЦ. Ко ти је владика? Не питам те шта и колико зарађујеш или сл. ствари. Ти ниси у СПЦ и зато не смеш да одговориш и настављаш упорно да лажеш. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Родољуб Лазић рече

@grigorije22

Зар то што сам у СПЦ није јасан одговор на питање?

Stara prica, posle kanonade citata, vadjenja iz kontexta, zamene teza i ponavljanje mantre " drzte jeretika " a i njegove " poklonike " ne stedite - postavi se konkretno pitanje i maca pojede jezik ( po starom dobrom obicaju ) ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, The Godfather рече

Stara prica, posle kanonade citata, vadjenja iz kontexta, zamene teza i ponavljanje mantre " drzte jeretika " a i njegove " poklonike " ne stedite - postavi se konkretno pitanje i maca pojede jezik ( po starom dobrom obicaju ) ?

Није у СПЦ. Чак ни на форуму не може да превали преко језика да му је српски владика шеф. Издао би тиме своју секту или јерес. То би било за њега одрицање од вере. Ја вам казах.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Zoran Đurović рече

Није, и рекох ти зашто. И Артемије каже да је СПЦ. Ко ти је владика? Не питам те шта и колико зарађујеш или сл. ствари. Ти ниси у СПЦ и зато не смеш да одговориш и настављаш упорно да лажеш. 

Svi mi ukljucujuci i Rodoljuba smo u jeresi i nećemo se spasiti.

http://nikodimbogosavljevic.com/svi-episkopi-spc-su-u-jeresi?fbclid=IwAR1GO7jKVvsJzokeAD83rEpFf0E4U0kkNMXLF5qALyftB-QwPr7hxNvWspE

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, grigorije22 рече

Родољуб оће, он није у СПЦ.

Неки су се јежили кад сам тадашњем архимандриту сочинио православни мотивациони постер: 

OmBdoA6.png 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, grigorije22 рече

Svi mi

Родољубова идеологија је у овоме из Никодима изражена: "Значи ли да је СПЦ, заједно са осталим Помесним Црквама, јеретичка? Не. Из простог разлога што Црква никада не може постати јеретичка, јер је она увек Света, зато што је њена Глава, Господ Исус Христос, „Једини Свет“. То, међутим, значи да су сви њени епископи због прихватања јереси у расколу са Једном, Светом, Саборном и Апостолском Црквом".

Зато је његова празна тврдња када каже да је у СПЦ, а не наводи владику. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aj sad svi da kažete ime svog episkopa? 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...