Jump to content

Зоран Ђуровић: Одпоздрав стручњаку за светост, Родољубу Лазићу

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 14 минута, Вукашин рече

Ha-ha, i meni se desi da upadnem na tudji profil, umesto na temu, kad gledam sa telefona :D

Oće centrala da pogreši jednom, ali ne sto puta ... Slušajte druže, možda ste upali slucajno, al' ste dobili onog kog ste tražili. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 8 минута, Родољуб Лазић рече

шта мислиш о Ђуровићевом речнику? О начину како ословљава мене и остале саговорнике? Да ли мислиш да су то увреде? Да ли је то у реду?

Књига се свела на једно слово! Свакога ословљавам по заслузи. Ти ниси написао никакав ком. на мој Исус вређа. Толика си ленчуга, односно ђаво ти не да да то прочиташ. Ови људи су читали. Зато твоја фигура француске собарице овде не пролази. Иако се овде дешава да уведу пса у цркву, ја то не дозвољавам, тако да морају да буду вани. Неки се љуте, али управо тај који се љутио доживео је једно чудо од мене: умро му је син који се мучио, а они ме молили за њега да се растави од тела. Помолио сам се и човек је умро. Блажен човек. Католик. 

Да ли си видео како се опходим према другима? Није ти запало за око. Ја немам времена. Живот је кратак, а ни они који ми се обраћају немају бесконачно време на располагању. Немаш га ни ти. Зашто је данас неколико људи мене замолило да их поменем? И између других сам имао једног за кога сам се молио већ неколико дана, а он ме тек данас призвао. Ти си ван ове духовне конзоле. Ја те, друже, не видим. Заиста те не видим. Поменуо сам те, али те не видим. Надам се само да ми је Господ ставио неко вело које ће после склонити. Видим те као младунче од кучета, још слепо и везано. Заковано. Опет сам призвао Господа за тебе. Не знам исход... Капље ми зној са чела...  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Avo strasne su vase reci... Ako moze nesto da to promeni... 

Evo setih se jedne price iz knjizice koju je Jakov dobio. Knjiga za decu, zove se "Jakov i sedam lopova". Uglavnom rec je o jednom malom decaku na umoru ciji roditelji zamolise mudraca u selu da sr pomoli da im sin ozdravi kako lekari nisu nalazili resenja.. I molio se on i kaze "doso sam ja do kapija raja al dalje nisam mogao". Medjutim roditelji bejahu uporni da se jos jednom pomoli, a on uze i skupi sedam najgorih lopova sa ulica, raznih "specijalnosti" za kradju i, zlodela. I zamolio ih je da svi zajedno kleknu i pomole se za decaka. Ujutru se decak probudio zdrav, a kad je rodjeno unuce pitalo u cudu deku mudraca kako to i sta ce mu svi oni lopovi on je odgovorio parafraziram - ja sam u svojoj mudrosti mogao da dodjem do kapije al nisam mogao dalje bili su mi potrebni i oci lopovi da oni ucine jedno dobro delo, jednu molitvu, da njihovim veatinama otvorimo kapije raja i pomognemo decaku Jakovu... 

Tako i citah vas tekst, Gospod izabra lude da posrami mudre, jer svi mi volimo da budemo pametni a retko ko ima muda da ispadne glup u drustvu, pajac, lopov il sta tek grdje sto su proroci bili. Zato i imaju slobodu pred Bogom. 

Ne znam zasto sad u vasem odgovoru Rodji setih se te price... Znam da cete razumeti, pokusajte jos jednom, eto ja vas molim, mozda nisam lopov al sam ispala glupa u drustvu pa mozda to pomogne. :1405_love:

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Родољуб Лазић рече

Извини, уморан сам и мрзи ме да ти одговарам на небитне ствари. 

Опет сте непристојни. Није код Вас само присутан Данинг-Кругеров ефекат, овде је проблем са одгојем. 

Не знам, али уопште ми није проблем да ствари назовем правим именом, бојим се да ће администрација да замери будући да нисам непристојан.

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Vladan :::. рече

Ја мислио ви овде празнословите ;) кад оно... 

@Милан Ракић поново, већ 2-3 пут, на питања око @Ведран*а и тајног мењања порука спинује проблем на Ведранову увредљивост и како му нико ништа не брани.

 

Дакле, @Милан Ракићу, ван приче са Ведраном:

(око чијег враћања, на молбу многих, би ваљало да се потрудиш са осталима у уредништву, ако вам је стало до квалитетних чланова, чак и оних који вас нервирају, али ви то нећете, јер је цена ваша форумска непогрешивост, самовоља и сујета, и зато се прибегава спиновима и неодговарању на питања, као што је ово које следи)

зашто нећете да обећате нешто што је очигледно нормално, на форумима уобичајено, поштено, културно, људски и хришћански а то је да увек ставите напомену на измењене поруке и о томе обавестите члана?


P.S.
Ово, осим Ведрана и мене траже и @Zoran Đurović @ana čarnojević @Јелена011 и више других чланова.
Зашто нема одговора на предлог око измењених проука?
Није вам битно шта мисле сви који то траже?
Мислите да то тражимо јер смо непријатељи форума и желимо му зло?
 

И ја тражим између осталих. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Родољуб Лазић рече

пошто сам поштено признао да сам испао глуп што сам написао онај текст, као и да сам испао глуп овде у друштву

Поштено као владика Максим!:)) Приговорио си да мој текст није довео до свргавања Максима, али твој није никога овде разубедио да не буде слепи роб Аве Римског. :smeh1: Проблем са твојим текстом је двојак: с једне стране, ти си утврдио људе у авинизму (ма шта то било), са друге си показао да је твоја акција била координирана са Лазићем и другима, и да је била чисти спин. Опет си учествовао у покушају цепања СПЦ, јер ти је то у срцу, као и Лазићу који је дувао у артемитску тикву.

Разлика пак у "неуспеху" мог и твог текста је у томе што сам ја свесно говорио о горућем проблему у СПЦ и Максимовој подривачкој акцији, и што ће довести ускоро до уклањања овог рака са тела СПЦ (наставио је да вређа патријарха Иринеја кроз лукаво истицање Павла, а Иринеј је изнад Павла као патријарх за не знам колико копаља), а твој текст ће остати само као сведочење једне хуле на свето.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Јелена011 рече

@Леон Професионалац jaoj kako ste vi muski stidljivi, a svi potajno citaju nadajuci se da ce se ponovo ponoviti scenario od sinoc sa Paradoksom eto kao Rodjino slucajno:))

Ево Вукашина, он је човек смирења, нек се њему заломи за вечерас. :0212_rolleyes:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Леон Професионалац рече

Ево Вукашина, он је човек смирења, нек се њему заломи за вечерас. :0212_rolleyes:

To sa Nebojsom i Paradoksom treba da vidite. Mozda se sazali, ipak razume to da su muskarci kao deca:D

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Протомајстор рече

Ја на овом Р. Лазићу никакве кривице не налазим.

Незнање не ослобађа. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Леон Професионалац рече

Ево Вукашина, он је човек смирења, нек се њему заломи за вечерас. :0212_rolleyes:

Bas ti hvala. :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, Родољуб Лазић рече

Ако више нема питања, констатација и прочег: пошто сам поштено признао да сам испао глуп што сам написао онај текст, као и да сам испао глуп овде у друштву (а и публици је очито постало досадно), чини ми се да је тема апсолвирана и да нема потребе више настављати. Ја не бих више. Има других и паметнијих ствари које би могле да се раде. Ако сам кога увредио, нека ми опрости.

Толико. Поздрав свима.

Апостол Павле: Ја ране Господа Исуса на телу свом носим

+

Јован Корнаракис каже, цититам:

И у Посл. Гал. је одмерена његова самохвала... Са Христом се заједно распињем; и не живим даље ја, већ у мени Христос. 

+

Да додам да имате у Галатима и: А ја, Боже сачувај са се чим другим хвалим осим крстом Господа нашега Исуса Христа, којем се мени разапне свет и ја у свету. 

+

Ето, да Вас испратим пригодним цитатима који показују да се ни Павле није скривао. Напротив, ту има самохвале. Одмерена самохвала али ипак је у питању самохвала. А данас се неки фемкају кад чују тако нешто. 

Дакле, небројено пута сам показао да Ви не разумете. И не кривим Вас због тога. И нисте глупи што не разумете. Проблем настаје јер се правите као да Вам је све јасно а тако и наступате. И нек се само један од Његових малих за Вама полакоми - тиме сте учинили штету имену Зорана Ђуровића. 

П. С. Од свих тлапњи које сте изнели, после овог последњег коментара који сте написали, а који сада цитирам, биће ми жао што одлазите. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Јелена011 рече

To sa Nebojsom i Paradoksom treba da vidite. Mozda se sazali, ipak razume to da su muskarci kao deca:D

Млађи мушкарци. Старији нису. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, ana čarnojević рече

dobro, malo ste se razmrdali. nekoliko sizejnih linija... slike sa Fejsa, licne karte, oslobadjanje od vojske, sv Porfirije...

 

i dalje mi fali Psihula.

Психулу је ућуткала државна безбедностsFun_bat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Просечан србенда рече

Психулу је ућуткала државна безбедностsFun_bat

Правда је била спора. Али достижна. :kriminalac:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стварно. Мислио сам да се неко зај... с нама јер су је онолико толерисали.

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...