Jump to content

Колегијум МО и НГШ поручује да војска "неће дозволити никакве покушаје државног удара"! Генерал у пензији Малиновић оцењује да је ово "увод у могућу злоупотребу војске у политичке сврхе"


Препоручена порука

Данас је у Београду одржана заједничка седница Колегијума министра одбране и начелника Генералштаба Војске Србије, након које је издате следеће саопштење објављено на сајту Министарства одбране.

Безбедносни изазови настали увођењем такси и формирањем паравојске на Косову и Метохији чине да Војска Србије са пажњом прати свако дешавање које може изазвати немир међу Србима на Косову и Метохији и још једном подсећа и КФОР и међународну заједницу у целини да су они на првом месту одговорни за мир и безбедност свих који живе на Косову и Метохији.
kolegijum%20vest%2001.JPG
Министарство одбране и Војска Србије оцењују да је материјални положај наших припадника унапређен и захваљују се врховном команданту на упорном и посвећеном раду на даљем побољшавању материјалног положаја свих припадника војске и министарства као и на убрзаној модернизацији и јачању Војске Србије. 
 
Војска Србије поручује свима, и у земљи и у иностранству, да није и неће бити средство за обарање легалне и  легитимне власти у Републици Србији и насилно рушење уставног поретка. Војска Србије, као чувар мира и стабилности, неће дозволити никакве покушаје државног удара и упозорава да би сви који га најављују и траже требало да одговарају у складу са законом. Војска Србије је опремљена и спремна да изврши свако наређење свог врховног комаданта и да сачува мир и стабилност наше земље и нашег народа. 

Ово, на моменте панегерично саопштење, прокоментарисао је за агенцију Бета генерал у пензији Срето Малиновић, некадашњи Заменик команданта РВ и ПВО.

http://www.mod.gov.rs/cir/13809/saopstenje-sa-zajednicke-sednice-kolegijuma-ministra-odbrane-i-nacelnika-generalstaba-vojske-srbije-13809

Malinović: Saopštenje krije nameru da se Vojska Srbije zloupotrebi u političke svrhe

Brigadni general avijacije u penziji Sreto Malinović ocenio je danas da se u saopštenju izdatom nakon zajedničke sednice Kolegijuma ministra odbrane i načelnika Generalštava Vojske Srbije (VS) radi o klasičnoj zameni teza iza koje se krije namera da se vojska zloupotrebi u političke svrhe. 

Beta-dll0v68q0k.307x350.jpg

"Niko od onih koji protestuju nije jednu ružnu reč rekao za vojsku ili policiju, niti je pomišljao na državni udar. Traži se samo da se obezbede normalni izborni uslovi u kojima će narod imati priliku da se izjasni", rekao je Malinović agenciji Beta.

Nakon zajedničke sednice Kolegijuma ministra odbrane i načelnika Generalštaba VS Vojska Srbije ranije je poslata "poruka svima, i u zemlji i u inostranstvu", da vojska nije i neće biti sredstvo za obaranje legalne i legitimne vlasti u Srbiji i nasilno rušenje ustavnog poretka.

"Vojska Srbije, kao čuvar mira i stabilnosti, neće dozvoliti nikakve pokušaje državnog udara i upozorava da bi svi koji ga najavljuju i traže trebalo da odgovaraju u skladu sa zakonom. Vojska Srbije je opremljena i spremna da izvrši svako naredjenje svog vrhovnog komadanta i da sačuva mir i stabilnost naše zemlje i našeg naroda", navedeno je u saopštenju.

Malinović je rekao da je u pitanju zamena teza jer su državni udar isključivo pominjali tabloidi bliski vlasti. 

"S kojim pravom na takav način neko govori o svojoj vojsci? To je opasna zamena teza i tako oni pokušavaju da uvuku vojsku u ono što nameravaju", rekao je on. 

On je rekao da vojska "nema šta da dozvoljava ili nedozvoljava", već samo treba da radi u okviru svoje Ustavom odredjene uloge. 

Malinović je rekao da takvo saopštenje nikada ranije nije bilo prosledjeno, niti je tako nešto bilo moguće. 

"Bilo je takvih lobiranja 2000. godine i pokušaja pojedinaca da stave vojsku u službu jednog bračnog para i režima, ali to baš nije pozdravljeno od pripadnika vojske. Ja se nadam i da sada u VS ima dovoljno pameti i spremnosti da spreče zlo u koje neko, očigledno, ima nameru da ih uvuče", rekao je on. 

Malinović je rekao da je poseban problem što o tome govori ministar odbrane Aleksandar Vulin, za koga je rekao da je prekršio Ustav svojim zahtevom da se razgraničenjem sa Kosovom ustupi deo teritorije.

"Nadam se da će pobediti pamet i odlučnost ljudi u vojsci da služe svojoj državi i svom narodu a ne nekakvim šarlatanima koji su u 50 godina služili vojsku tri dana", rekao je Malinović.

https://beta.rs/vesti/politika-vesti-srbija/109317-malinovic-saopstenje-krije-nameru-da-se-vojska-srbije-zloupotrebi-u-politicke-svrhe

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ови лудаци су значи спремни да иду до краја. Па добро, само што се може лако десити да пожеле да су лепо сишли са власти док су још имали прилике за то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, farisejski.bukvojed рече

Nesto mi je ocigledno pormaklo.

Očigledno.

 

Цитат

Ko, gde i kada je trazio "samo da se obezbede normalni izborni uslovi"?

Svi koji su normalni.

 

Цитат

Ja to nisam nigde procitao.

Verovatno nije pisalo u Informeru, Alo i Kuriru.

 

Цитат

Koliko znam, opozicija odbija izbore.

... pod nenormalnim uslovima.

 

Цитат

'Fala unapred na razjasnjenju.

Nema na čemu... i drugi put...

Ako bi bio ljubazan da uzvratiš, imam ja jedno pitanje... pošto si napisao da koliko znaš, opozicija odbija izbore, a prethodno se začudio da traže normalne izborne uslove, da li bi mogao da linkuješ neki intervju sa nekim od političara opozicije u kojem on odbija izbore bez da kaže da odbije izbore pod neregularnim i nenormalnim uslovima? Prosto mi nije jasno kako si mogao da saznaš samo da odbijaju izbore, a ne i ovaj drugi deo.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Милан Ракић рече

Vojska Srbije je opremljena i spremna da izvrši svako naredjenje svog vrhovnog komadanta

Koliko ja znam,"vrhovni komandant" je funkcija koja ne postoji ni u jednom pravnom aktu drzave, ili gresim?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Sofija_ рече

Koliko ja znam,"vrhovni komandant" je funkcija koja ne postoji ni u jednom pravnom aktu drzave, ili gresim?

 

Ne grešiš. Msm., naziva glede. To "vrhovni" ne postoji. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Sofija_ рече

Dobro, znaci ne postoji, ali ipak Vucic je "vrhovni komandant"? i njegova naredjenja ce da slusaju?

Tako kažu on i Voolin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Sofija_ рече

a kakvo je stanje medju pripadnicima vojske, koje ti poznajes? jesu li za vucica?

Ne naravno

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јуче сам позван, ускоро идем, надам се да неће бити ,,инцидената'', ни у БГ ни на КиМ, али ако буде, са пуним срцем бранићу државу.

Шта год да буде срешћемо се пред Господом. :)

20190330_123007-1.thumb.jpg.c1f2c3816ec48b67d95c9244d43301d3.jpg

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Са задовољством ћу дати живот и за Вучића и за КиМ ако затреба.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Milan Nikolic рече

Јуче сам позван, ускоро идем, надам се да неће бити ,,инцидената'', ни у БГ ни на КиМ, али ако буде, са пуним срцем бранићу државу.

Шта год да буде срешћемо се пред Господом. :)

20190330_123007-1.thumb.jpg.c1f2c3816ec48b67d95c9244d43301d3.jpg

Nek je sa srecom! ali, pre nego sto odes, pokaj se sto si bio slep pored ociju i bio clan nazadne stranke :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, farisejski.bukvojed рече

Posto ti pamet kipi na usi, nece ti biti tesko da mi kazes ko je, kada i gde pre penzionera Sreta pominjao izborne uslove.

Svaki opozicioni političar koji je pominjao da "odbija izbore"... editovao sam poruku, pa si izgleda propustio pitanje na kraju...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Milan Nikolic рече

Јуче сам позван, ускоро идем, надам се да неће бити ,,инцидената'', ни у БГ ни на КиМ, али ако буде, са пуним срцем бранићу државу.

Шта год да буде срешћемо се пред Господом. :)

Ne zoveš na ispraćaj?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...