Jump to content

Белешка: ,,Нека живе" - пројекат спречавања абортуса

Оцени ову тему


Препоручена порука

,,Помажемо рођењу детета које можете оставити при Српској Православној Цркви.

Дајемо новчану и стамбену помоћ.

Слободни сте за одговорност и обавезе према детету по вашем избору."

 

Да се осмисли правни оквир и превенција злоупотребе. Бирати активисте и градити установу при манастиру. За почетак триста милиона динара.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za pocetak cega? Kako si dosao do ove sume? Nemas projekat, nemas analizu troskova i koristi, ali daj za pocetak deset cevapa, kilo belog i trista miliona novaca. Neozbiljno je.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Lady Godiva рече

Za pocetak cega? Kako si dosao do ove sume? Nemas projekat, nemas analizu troskova i koristi, ali daj za pocetak deset cevapa, kilo belog i trista miliona novaca. Neozbiljno je.

Glavni problem ove interesantne ideje - kako razlikovati nekog ko bi hteo da abortira pa ga stimulišeš novcem da to ne uradi od nekog ko bi hteo dete ali hoće i novac pa se pravi da hoće da abortira da bi mu dao novac?  

Jer bez te razlike... i ovih fiktivnih 300 miliona je sića... :)

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Avocado рече

Glavni problem ove interesantne ideje - kako razlikovati nekog ko bi hteo da abortira pa ga stimulišeš novcem da to ne uradi od nekog ko bi hteo dete ali hoće i novac pa se pravi da hoće da abortira da bi mu dao novac?  

Jer bez te razlike... i ovih fiktivnih 300 miliona je sića... :)

Problem je sto polazi od pretpostavke da ljudi zele decu, ali ne mogu da ih prijuste. Ili da ce zene masovno da nose decu u trbuhu 9meseci da bi ih dale crkvi na staranje, kao da danas ne postoji usvajanje. I onda je ideja, hajde da damo ljudima pare da bi mogli da prijuste decu i hajde da damo monasima da odgajaju decu koju ljudi ostave. Mislim da je to pogresno glediste. Ljudi abortiraju jer su zatrudneli, a nisu zeleli. Znaci zeleli su seksualne odnose bez trudnoce.. kako se to postize, pa kontracepcija. 

Licno mislim da je bitnije baviti se prevencijom abortusa nego sprecavanjem abortusa. Kad se nezeljena trudnoca desi, vec je kasno. Samo sto crkva sigurno nece da uci ljude kako funkcionisu reproduktivni organi, a pogotovu nece da prica pozitivno o kontracepciji. Tako da vec u startu SPC nije bas najbolji nosilac ovakvog projekta cak i kad bi odvojila 300 miliona. Trista mil... Nas i Rusa 300 miliona, sad znam odakle je izvukao cifru. ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Milan Nikolic рече

,,Помажемо рођењу детета које можете оставити при Српској Православној Цркви.

Дајемо новчану и стамбену помоћ.

Слободни сте за одговорност и обавезе према детету по вашем избору."

 

Да се осмисли правни оквир и превенција злоупотребе. Бирати активисте и градити установу при манастиру. За почетак триста милиона динара.

Ideja da ne dodje do abortusa je najhumanija moguca , ali, ne znam kako je izvesti osim putem crkvene propovedi i misijom ljudima od onih koji su moralno i duhovno ispravni, koji mogu da budu primer drugima u veri.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Avocado рече

Glavni problem ove interesantne ideje - kako razlikovati nekog ko bi hteo da abortira pa ga stimulišeš novcem da to ne uradi od nekog ko bi hteo dete ali hoće i novac pa se pravi da hoće da abortira da bi mu dao novac?  

Jer bez te razlike... i ovih fiktivnih 300 miliona je sića... :)

 

Размишљао сам већ о томе. Решење је у давању могућности о којој говорим тамо где се врши абортус, када жена већ уђе у ходник да обуче болничку хаљину. Треба уручити жени папир са понудом пред сам абортус.

Да ли треба понудити раније, зависи како и где. Ја лично не бих смарао људе. Нека жена одлучи да абортира, а пред сам абортус да јој се да понуда.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Идеја заиста племенита. Није исто оставити дете у сиротишту или посветити га Богу. Напротив.

Баш сам на некој теми питала ( није било одговора ) постоји ли манастир код нас у који може самохрана мајка отићи са дететом? То би се можда могло укључити у целу ову, признајем фантастичну причу, али ми у чуда верујемо. Или не?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Milan Nikolic рече

,,Помажемо рођењу детета које можете оставити при Српској Православној Цркви.

Дајемо новчану и стамбену помоћ.

Слободни сте за одговорност и обавезе према детету по вашем избору."

 

Да се осмисли правни оквир и превенција злоупотребе. Бирати активисте и градити установу при манастиру. За почетак триста милиона динара.

Јесам против абортуса, осим у граничним случајевима угрожености живота по дете или по мајку.

Али, ко гарантује да ово неће бити нека нова Црна Река? И Перановић је имао најбоље намере, па је убио човека. 

Овакве ствари треба оставити држави и институцијама, а ми као хришћани морамо да утичемо на јавну свест људи и истих ових институција: понајвише својим личним примером.

Свакако, нико не брани СПЦ да коначно одреши кесу за оно за шта постоји и испуњава Христову заповест о милосрђу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Abortus je zabranjen na Malti, u Paragvaju, El Salvadoru....tamo su bas rigorozni...ono ides na dozivotnu robiju...ali realno...ako neces dete koristi kontracepciju. Shvatam slucajeve gde se dovodi u opasnost zivot majke ili je trudnoca proizasla iz silovanja...ali ponavljam- ako zena ne zeli dete neka koristi kontracepciju...sta je tu problem? 

Cak i da se zabrane abortusi to ne znaci da ih vise nece biti, smo ce se premestiti u ilegalu. Naravno niko se na silu ne moze naterati da radja decu ako to ne zeli, ali zato kako kaze Godiva treba poraditi na sprecavanju trudnoce. 

Kada se vec ljudima seks ne moze zabraniti, moze im se utuviti u glavu da koriste kontracepciju, ako ne zele trudnocu...ne razumem zene majke mi. 

Misljenja sam da je mnogo veci broj abortusa kod zena koje su vec radjale nego kod nerotkinja, ono tipa vec imam dete-decu...sta ce mi ovo sad jos jedno daj da abortiram...uzas! Ja bih im lepo uvela neke kazne novcane i to velike, mnogo velike pa bi se smanjio broj abortusa.

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нажалост сам имала прилику да разговарам са драгом женом која је освестила колики је грех учинила у младости на такав начин. Немогуће је описати то кајање, жалост и страх који ће она носити заувек. Треба на све начине пробати да се спречи трагедија, без обзира из ког разлога су се несретнице одлучиле на такав корак. 

А о нерођеној деци да не причамо као разлогу...никакав труд није превише за то.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Adelaida рече

Abortus je zabranjen na Malti, u Paragvaju, El Salvadoru....tamo su bas rigorozni...ono ides na dozivotnu robiju...ali realno...ako neces dete koristi kontracepciju. Shvatam slucajeve gde se dovodi u opasnost zivot majke ili je trudnoca proizasla iz silovanja...ali ponavljam- ako zena ne zeli dete neka koristi kontracepciju...sta je tu problem? 

Cak i da se zabrane abortusi to ne znaci da ih vise nece biti, smo ce se premestiti u ilegalu. Naravno niko se na silu ne moze naterati da radja decu ako to ne zeli, ali zato kako kaze Godiva treba poraditi na sprecavanju trudnoce. 

Kada se vec ljudima seks ne moze zabraniti, moze im se utuviti u glavu da koriste kontracepciju, ako ne zele trudnocu...ne razumem zene majke mi. 

Misljenja sam da je mnogo veci broj abortusa kod zena koje su vec radjale nego kod nerotkinja, ono tipa vec imam dete-decu...sta ce mi ovo sad jos jedno daj da abortiram...uzas! Ja bih im lepo uvela neke kazne novcane i to velike, mnogo velike pa bi se smanjio broj abortusa.

Veći je problem od želje žene ne odgovornost muškarca, Genpocidom i činom satanizma ubijanjem nedžne dece se pokazuje ono što je stvarni problem među ljudima, bežanje od odgovornosti za svoje postupke

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...