Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Надам се да се Манојло зеза, иначе се ради о правој шизофренији.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, o. Miroljub рече

 

Озбиљно? Јел' ово тачно?

 

Ја само тачне вести износим. :0212_rolleyes:

Данас сам погрешио за Курајева само, иначе сам скроз безгрешан. :))

Шалу на страну. Јесте. Не сећам се само да ли је баш у Украјини или у Русији. 

А у Аустрији, Канади итд., то сигурно знате да има?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ведран* рече

Ја само тачне вести износим. :0212_rolleyes:

Данас сам погрешио за Курајева само, иначе сам скроз безгрешан. :))

Шалу на страну. Јесте. Не сећам се само да ли је баш у Украјини или у Русији. 

А у Аустрији, Канади итд., то сигурно знате да има?

 

Курајев... то беше онај што се са својим коментарима према Србима понео "по свињски"? Онда ти је опроштено.

За Аустрију, Канаду и Америку знам, а за територију руске царевине ми је промакло.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, o. Miroljub рече

 

Курајев... то беше онај што се са својим коментарима према Србима понео "по свињски"? Онда ти је опроштено.

За Аустрију, Канаду и Америку знам, а за територију руске царевине ми је промакло.

 

 

Ех шта су земаљске царевине. Слао сам ја овде доказе да већ и у цркви виси међ иконама, и то по поретку достојном његовог космичког значаја за спасење света. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Ведран* рече

Ех шта су земаљске царевине. Слао сам ја овде доказе да већ и у цркви виси међ иконама, и то по поретку достојном његовог космичког значаја за спасење света. 

 

Брате Ведране, опет нешто ново мећеш у наше уши. Ко/шта виси међ' иконама? Маркова фотографија или нека друга врста изображенија?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, o. Miroljub рече

 

Брате Ведране, опет нешто ново мећеш у наше уши. Ко/шта виси међ' иконама? Маркова фотографија или нека друга врста изображенија?

 

Фадер сад морам да тражим.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Еве

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Milan Nikolic рече

Надам се да се Манојло зеза, иначе се ради о правој шизофренији.

Не зезам се. Иначе је раскол шизофрена ситуација. Патријарху Вартоломеју се мора одати признање за велику храброст у решавању украјинског црквеног раскола. Сада више нема никаквог црквеног раскола у Украјини, већ гледамо нормализацију црквеног живота на делу. Штету коју су направили политичари је већ теже поправити: 10.000-50.000 погинулих, милион и по расељених, уништена држава и привреда... Да ли сам за јединство Руса, Белоруса и Украјинаца, за једну Свету Рус'? Да, али ко је то могуће јединство спречио? Кремљ тј. Владимир Путин који овде има многе идолопоклонике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Много лоше ти стоји глума. Провидан си скроз.

У Украјини уместо две главне расколничке групе и још буљук споредних, сада постоји једна главана расколничка група и буљук споредних.

На челу главне расколничке групе су Думенко, Денисенко, Архонтонис (тим редоследом по старешинству).

А твоја глума око туге за Свету Рус и њено уједињење је депласирана.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Могуће јединство три братска једноверна народа се могло остварити само на основама једнакости сва три народа. Ко је изгубио Кијев за Русију, мајку руских градова? Путин, када је допустио пуч, свргавање Јануковича и победу "евромајдана". Даљи потези су му били распарчавање Украјине, рат и распиривање мржње. Исте потезе је предузимала и нова власт у Кијеву. Све то делује синхронизовано. Као да и једни и други имају за циљ спречавање свесловенског и православног јединства.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баљезгарије из шупље главе.

И мајмуни у золошком врту у Кијеву знају да Русија никакве везе нема са свргавањем Јануковича.

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Патријарх Вартоломеј настоји нормализовати бар црквену ситуацију, и то му за сада успева. Још да се нађу и богобојазни и народољубни политичари, а не ови којима је крв људска 'рана наопака...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ведран* рече

Баљезгарије из шупље главе.

И мајмуни у золошком врту у Кијеву знају да Русија никакве везе нема са свргавањем Јануковича.

 

Има везе тако што није онда интервенисала макар и војно у самом Кијеву. Тако је требала и ЈНА интервенисати на време и спречити рат у СФРЈ, и тако сачувати многе животе, али ето имасмо бабе за генерале.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Манојло рече

Патријарх Вартоломеј настоји нормализовати бар црквену ситуацију, и то му за сада успева. Још да се нађу и богобојазни и народољубни политичари, а не ови којима је крв људска 'рана наопака...

Патријарху Вартоломеју успева само да верни народ у Украјини уведе у већи конфликт. Народ бива протериван и малтретиран и тучен од стране полиције, свештеници привођени на саслушања од стране државне "безбедности".

Патријарх Вартоломеј ће можда, али велико можда, успети једино да нормализује рупу у буџету. Али као што је настала прва рупа, настаће и друга.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...