Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 минута, The Godfather рече
VIDOVDAN.ORG

Није лако бити српски Патријарх, још теже је бити патријарх после...

 

Одлични Брадун: "Заиста како је процес расрбљавања одмакао далеко а почео је са успостављањем комунистичке власти 1944-те да би се наставио и интензивирао у другој фази власти Мила Ђукановића, мало ко је веровао да је овакво духовно и национално буђење народа могуће".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 44 минута, Ronald рече

Pa to, nema nacina da se sprijeci. A posto m. Amfilohiju niko ne moze nista, ja sam odustao od ovih litija jer ti ljudi ne znaju ni sto izlaze na ulicu, niti kakve stavove ima mitrpolit I co. Ovim se samo pokazalo da Sinod niti moze da kontrolise svoje mitrpolije, niti se pita kad su ove ili slicne situacije. Sve je pocelo sa pricom m. Amfilohija o konfederacijama I daleko vecoj autonomiji itd.

Мислим да народ итекако зна зашто се окупља. Да би се било шта у Црној Гори променило, обични људи треба да престану да се плаше. Не могу да престану да се плаше сами, код куће.

Какве заставе носе? Шта обичан свет жели од овога? Онај ко виче "Црна Гора и Србија то је једна фамилија" и "Косово-Србија" ваљда не помишља на раскол. Све већи број људи на протестима сведочи да су жељни да буду тамо где се тако скандира. Треба што више људи да излази, јер их као свесне Србе нико не може потчинити ни папи ни антипапи.

Ако подозревамо нечије нечасне намере, ово је једини начин да се оне осујете. Раскола ипак нема тамо где влада јединство.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Risto maher.

Dok zabludela raja drži pogled usmeren ka pajacu Mirašu, Risto pravi autokefalnu CPC.

A većina Srba u Srbiji ga doživljava za srbskog nacionalistu (što bi inače bilo haram prema pravoslavnom učenju).

Zaobilazi patrijarha u duhu Satane koji se prvi pobunio jer se ne zadovoljavaše mestom najvišeg među heruvimima već je hteo biti Bog.

Istovremeno se poziva na istorijske osnove autokefalnosti crnogorske crkve služeći se istom istoriografijom koju forsiraju Miraš i milogorski istoričari poslednjih 15 godina.

Računa Risto da su mozgovi dobro pripremljeni, fino udinstani, pa prelazi u sledeću brzinu.

Zvali su ga Risto Sotona.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Zoran Đurović рече

Алаха вам, има ли га неки тумач па да ми разреши апорије митрополита Амфилохија? Вели:

1) „Прoчитаћемо Ђукановићу и писмо цариградског патријарха, где он говори о томе да Митрополија црногорска никад није била аутокефална, као што и није“...

2) „Ова Митрополија је кроз вјекове дјелала своје дјело, била је самостална у пуном смислу ријечи, од времена укидања Пећке Партијаршије 1766. године, па се у то вријеме звала аутокефална зато што је била једина епархија Пећке партијаршије која је без прекида остала до данашњег дана, све друге – и Београдска и Карловачка су настајале и мијењале се. Једина која је остала самостална и сачувала самосталност Пећке партијаршије јесте Митрополија црногорско приморска. Звала се у то вријеме аутокефална јер је у то вријеме стварала државу. Она није прихватала одлуку Цариграда којом је поништена Пећка патријаршија“.

 

 Мени то звучи као у смислу пустите ме да преговарам са Милом Ђ. из сличне позиције какву је имао митрополит за време укинуте П. Патр. када је митрополија имала државотворну функцију. Па испада као да ће м. Амфилохије са те позицијје бити јачи у преговорима него што је сада. Дакле тражи већу моћ и већу аутономију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Zoran Đurović рече

Убеђен сам да би ми то Релакс могао објаснити... :D

:POPOcorn1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, GeniusAtWork рече

:POPOcorn1:

Саће бити да сам га прозвао и да га прогоним, аутофекалије ми!:))12:smeha::))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Zoran Đurović рече

 Убеђен сам да би ми то Релакс могао објаснити... :D

Теби ни Бог више ништа не може да објасни, ти си изгубљен случај одавно.

Следећи пут кад из своје себичности и простаклука направиш опет проблем овом форуму на који си упао пре 2-3 године и на ком од тад правиш само смутњу и проблеме, нећу да буде да сам на било који начин допринео томе. А ови који и даље буду дозвољавали да неко ко са СПЦ нема ама баш никакве везе са стране сеје смутњу и понаша се онако како си се ти понашао, и доведе до онога до чега си ти довео, на њима нека буде одговорност.

Превише волим овај форум да бих се ваљао по фекалијама са онима који за боље нити знају нити јесу.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, logdanov рече

Мислим да народ итекако зна зашто се окупља. Да би се било шта у Црној Гори променило, обични људи треба да престану да се плаше. Не могу да престану да се плаше сами, код куће.

Какве заставе носе? Шта обичан свет жели од овога? Онај ко виче "Црна Гора и Србија то је једна фамилија" и "Косово-Србија" ваљда не помишља на раскол. Све већи број људи на протестима сведочи да су жељни да буду тамо где се тако скандира. Треба што више људи да излази, јер их као свесне Србе нико не може потчинити ни папи ни антипапи.

Ако подозревамо нечије нечасне намере, ово је једини начин да се оне осујете. Раскола ипак нема тамо где влада јединство.

Ogroman broj ljudi koji skandiraju nikad ne ide u Crkvu da se ne lazemo. Evo uzmi varvare, oni su kivni na policiju zbog batinanja navijaca, otud I Djukanovica I ovako kontriraju. Vecinom ljudi izlaze da pokazu kako nece dozvoliti otimanje, ali Djukanovic nije glup, on ima strpljenja I nikad nije ni imao Miraza u prici o bilo cemu, niti neki oblik otimanja kako se stalno pominje. Medjutim drugi paradoks ljudi u litijama je sto oni jedinstveno podrzavaju m. Amfilohija I on zato moze da nastavi sa kontradiktornim igrama I odsijece bilo koga iz SPC da uopste ucestvuje u dijalogu. Mislim ovo sto je on rekao je u stvari odgovor Vucicu, tacnije patrijarhu posto je Vucic rekao ono sto patrijarh I Sinod misle. Nije mi jasno zasto ga nikad ni patrijarh ni ep. Irinej Bulovic nisu kritikovali za ove dvosmislene izjave jer on I ep Atanasije njima govore sve I svasta.

Koliko je narod jedinstven na kraju ce se pokazati na izborima ukoliko kazne Djukanovica, mada bi mu najveca kazna bila bojkot skupstine, institucija itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је већ постало неозбиљно. Мило+Владика Атанасије+Митрополит Амфилохије+поп Гојко дају изјаве да се свако збуни.

. Прво поп Гојко каже да зна да Мило неће да прави цркву, онда Митрополит каже да ће да је прави. И онда Митрполит оптужи Мила да је безбожник, а Мило ће да пресвисне од страха због тога.

Онда још Мило каже да неће да повуче закон јер га не би ни доносио, а онда Митрополит каже да неће одустати и преговарати док се не укине закон. Али зато каже неће се преговарати са Београдом, него са Мном.

Онда даље да ли су били аутокеефални, па нису, па сада јесу

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Умировљени владика је у свом обраћању путем радија „Светигора“ објаснио да Србија 1918. није могла да узме храмове Црногорцима, будући да тада Црногорци нису...

Онда се убаци Владика Атанасије да умањује значај Карловачке Митрополије и да прича како Црногорци нису нација. Па онда то нек објасни и поп Гојку, ако сме...  :D Пре неко време је Владика Атанасије осуо дрвље и камење по карловачкој Митрполији а сада видимо да раде у тандему јер  Митрполит данас наставља те приче, није ми јасно шта им смета Митрополија карловачка. Ваљда због Патријарха, ко ће их  знати

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Света_Матрона рече

Ово је већ постало неозбиљно. Мило+Владика Атанасије+Митрополит Амфилохије+поп Гојко дају изјаве да се свако збуни.

. Прво поп Гојко каже да зна да Мило неће да прави цркву, онда Митрополит каже да ће да је прави. И онда Митрполит оптужи Мила да је безбожник, а Мило ће да пресвисне од страха због тога.

Онда још Мило каже да неће да повуче закон јер га не би ни доносио, а онда Митрполит каже да неће одустати и преговарати док се не укине закон. Али зато каже неће преговарати са Београдом, него са Мном.

Онда даље да ли су били аутокеефални, па нису, па сада јесу

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Умировљени владика је у свом обраћању путем радија „Светигора“ објаснио да Србија 1918. није могла да узме храмове Црногорцима, будући да тада Црногорци нису...

Онда се убаци Владика Атанасије да умањује значај Карловачке Митрополије и да приша како Црногорци нису нација. Па онда то нек објасни и поп Гојку, ако сме...  :D Пре неко време је Владика Атанасије осуо дрвље и камење по карловачкој Митрполији а сада видимо да раде у тандему јер  Митрполит данас наставља те приче, није ми јасно шта им смета Митрополија карловачка. Ваљда због Патријарха, ко ће их  знати

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, RYLAH рече

Следећи пут кад из своје себичности и простаклука направиш опет проблем овом форуму на који си упао пре 2-3 године и на ком од тад правиш само смутњу и проблеме, нећу да буде да сам на било који начин допринео томе.

Далеко сам дуже овде, него што би ти волео. Скоро гледах неку моју тему, а тада си ми био фан. Просто би било интересантно видети шта си све позитивно говорио. Но, људи се мењају. Тако ме и Дарко Ђого нападе пре неколико дана на мом фб (постовао своју тезу на мом зиду), али се после покаја па и тему скину и мене блокну. Сада се пак нашао у чуду. Неко ми посла шта најновије написа: 

83490828_618292365662636_212787162044065 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Далеко сам дуже овде, него што би ти волео. Скоро гледах неку моју тему, а тада си ми био фан.

Као што рекох, ваљај се по фекалијама, твоја ствар, сад је иза форума један човек стао својим именом и презименом.

Ако теби то ништа не значи, настави, заболе ме, ако ништа не значи ни онима који воде форум или ономе ко је својим именом и презименом стао иза свега што се овде дешава, опет добро. Мени значи и гледаћу тако да се понашам. Твој фан никад нисам био, али да, твоје теме су ми биле врло интересантне, и твој стил писања, али не и конверзације, ми је био интересантан, све док си се бавио темама у којима си способан да учествујеш.

А што се тебе лично тиче, твоја метаморфоза, која је почела пре једно годину и по дана, кад си загризао далеко више него што си способан да прогуташ, ће на свом крају да доведе до тога да ће сви они који ти сад кличу да окрећу главу и да се праве да те никад нису ни познавали, нити подржавали.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Света_Матрона рече

 

Ja mislim da oni ne podnose patrijarha I otud kritika. Mislim da ga nikad nisu ni postovali, mada je podrska Vucicu dovela to totalnog razilazenja. Zatim oni su izgradili kult oko sebe dok ostali nemaju takvu podrsku I onda im se moze da pricaju sta zele, jer svi cute da im se ne zamjere sto im daje vjetar u ledja. Kontradiktornost ti je najbolji nacin da ne gubis podrsku u politickim izjavama a ujedno opipavas puls ljudi I kako ce reagovati.

Mitrpolit moze jer sad zna da ima podrsku I mnogih clanova DPS-a, policije itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај спутњик би могао да води рачуна које наслове ставља. Ја мисилио ко зна шта је паметно рекао Владика Атанасије, а он негирао Црногорцима нацију. Значи није било краљевине Црне Горе:D . А сда сам прочитао како  Митрополит пише како су једино они били аутокефални у једно време, јер су их Руси признавали, а остали српски делови нису били као они1324_womens И онда оптужује нас бољшевике да то не знамо итд...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...