Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Истини за вољу, нису се једино те расколничке групације огрешиле о СПЦ по питању Словеније - уосталом, оне се нису ни огрешиле, с обзиром да су ионако у расколу. Галицијска парасинагога се само угледала на своју "мајку Цркву".

У Мађарској је стање још горе. Тамо и ЦП, и РПЦ, и РумПЦ и БПЦ имају своје епископе, иако је та земља део канонског простора СПЦ и њених претеча већ вековима. Мађарска није део дијаспоре, како ко то неки можда мисле, или пак просто глуме да мисле.

СПЦ ћути по том питању. Сама вероватно није у стању да задовољи потребе тамошње православне заједнице, у којој српски елемент свакако има најдубље корене, али није више најбројнији. Хришћански би било да јој њене сестринске Цркве помогну да задовољи њихове потребе (послати свештенике који ће служити под окриљем СПЦ, рецимо), али талибанско понашање је, нажалост, више у моди. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Просечан србенда рече

Брата Ведрана су или каштигали админи или је одлучио да се бави молчанијемne_shvata

Ко ме призива?

:D

Притисле ме обавезе, по нечијим молитвама.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Леон Професионалац рече

Meлетије Метаксакис, ноу Мелентије! 

:mahmah:

"нот", нот "ноу".

:))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ведран* рече

"нот", нот "ноу".

:))

Ваљда је очигледно да сам намерно ставио ноу :buba:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад ће ови грешни и непокајани Адмнистратори, "поглаварства и власти", да откључају ону Максимову тему коју су закључли, да могу да је читам? 

Не могу овако да је читам кад не могу да коментаришем.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

Кад ће ови грешни и непокајани Адмнистратори, "поглаварства и власти", да откључају ону Максимову тему, да могу да је читам? 

Не могу овако да је читам кад не могу да коментаришем.

Иди на беседу Максину, па тамо коментариши, то ти је сада у стримингу...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Иди на беседу Максину, па тамо коментариши, то ти је сада у стримингу...

Аво, зар не видиш да вршим егзорцизме над Администрацијом?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ведран* рече

Кад ће ови грешни и непокајани Адмнистратори, "поглаварства и власти", да откључају ону Максимову тему коју су закључли, да могу да је читам? 

Не могу овако да је читам кад не могу да коментаришем.

Ту је стављен катанац. Енде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Поуке.орг инфо рече

Ту је стављен катанац. Енде.

Не вуците ме за језик. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ведран* рече

Аво, зар не видиш да вршим егзорцизме над Администрацијом?

20190403_220004.thumb.jpg.ca350826bc2727c5ec897548786c6f47.jpg

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Поуке.орг инфо рече

Ту је стављен катанац. Енде.

Партибрејкерси 0405_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Просечан србенда рече

Партибрејкерси 0405_feel

Адске жвале.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За оне који мисле да су изјаве и деловање Еп. Максима по питању Украјине неважни, нудим један детаљ...

Еп. Максим је ушао у Википедију као подржавалац расколничке структуре на Украјини из СПЦ, и као онај који је упоредио наше стицање аутокефалије од стране Св Саве са доделом "аутокефалије" пријатељима и саслужитељима Мираша Дедејића, Денисенку и Думенку. 

Ако су неки Срби збуњени или злонамерни и не разумеју јасно ставове еп. Максима, како су неки његови апологети овде тврдили, онда нису ваљда збуњени и Руси и Украјинци и Грци који сви тврде исту ствар. А то је, да владика Максим из СПЦ подржава украјинске расколнике. 

Изволите...

Screenshot_20190404-205529_Firefox.thumb.jpg.c5c1acb9a47bf85b4a6845459738fc2c.jpg

https://ru.wikipedia.org/wiki/Православная_церковь_Украины

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...