Jump to content

Жељко Ињац: Ставом Цркве о Косову и Метохији нису задовољни ни власт ни странци!

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 часа, Zayron рече

I šta sad ovdje nije jasno:

ако нисмо у стању да обранимо суверенитет сами или са савезницима долази на ред право занитересованих за територију.

Da, tačno tako, dolazi na red sve ono što nećeš a moraš, na teritoriju, na ucjene i na ograničavanja slobode i suvereniteta. To je odgovor na ovo:

Не постоји право које каже како се државе формирају (можда и постоји али ја не знам) али постоји право које гарантује држави да брани своју независност и суверенитет. 

Ne postoji "pravo" koje nešto "garantuje" bilo kojoj državi ako ta nije sposobna da se sama ili barem uz pomoć saveznika odbrani i osigura si svoju sopstvenu nezavisnost i suverenitet. 

 Ni USA ni Ruska Federacija ni Kina ukoliko ne bi bile sposobne odbraniti prvo same sebe - ni njima ne bi garantovao NIKO na svijetu NIKAD NIŠTA! 

Ja govorim o tome da ako se ti nisi sposoban sam odbraniti a nema ni dobre volje da te brani i pomogne ti neko drugi, saveznik ili više njih, u tom slučaju ti niko ne mora garantovati NIŠTA! Može se naravno iz svoje dobre volje svako uzdržati dobrovoljno da te ne decimuje i ne likviduje dalje a to samo onoliko vremena koliko to sam bude htio i u onim slučajevima i situacijama i do te mjere do koje bude sam htio i u kojim mu to bude odgovaralo! O ničem više ne odlučuješ ti! U sve to je bolje mnogo se ni ne pouzdavati.

Naravno da se čak i takva pozicija može promjeniti i država koja je i nekoliko stotina godina bila u takvom čurbesu se može vratiti "u formu i u igru" na medjunarodnu političku scenu sama ili pomoću drugih i isplivati iz svih tih peripetija iskorištavajući svaku pogodnu situaciju za to jer sve je podložno promjenama i sve se mjenja, okolnosti, lideri, stranke, politička klima itd. Zato ne treba potpisivati ništa nikome! Dokle god se budete zavaravali tim bajkama da je neko drugi dužan da vas brani, odbrani ili vam (za)garantuje bilo šta dotle ćete biti u velikoj zabludi i teško stradati! Naučite se da vaša odbrana i odbrana vaših interesa mora zavisti samo od vas i to je samo vaša dužnost i ničija druga ni tudja da sami sebi zagarantujete sve to što mislite da su vaši interesi jer niko drugi vam nije dužan garantovati bilo šta i ne mora garantovati (a ni ne garantuje kako je vidjet) aposlutno ništa! 

Ovo su te "garancije" koje spominješ?

https://tinyurl.com/ybsyfcs4

https://tinyurl.com/y9r7s8lv

https://tinyurl.com/y7cw5d4q

Човече, схваташ ли да млатиш празну сламу? Мислим да или не разумеш добро српски или уопште не капираш о чему се ради или волиш да будеш паментан. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Bokisd рече

Ovo sto pricas je pravo sile, a, ne pravo i pravda.

Postoji medjunarodno pravo po kojem je KiM nasa teritorija i zemlja. Postoji i pravda, po kojoj je , opet, KiM nasa sveta zemlja, nasih predaka i nase tradicije i vere.

Sve ostalo je zakon sile i nema nikakvih dodirnih tacaka sa pravom i pravdom. A, veliki Njegos je rekao ,.....' Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom'.......

Naravno da je to zakon sile - jači tlači! Pa koliko je ko sposoban da se odupre tome tačno takva i tolika je i ta njegova sloboda i suverenitet!

Ruska Federacija, USA, Kina, Sjeverna Koreja, Iran, Izrael itd. itd. Odnosi medju njima su zasnovani na sili ili na "pravima i garancijama"?

Nikakve ni svemirske da ne kažem Božije garancije ne bi odvratile Kinu da napadne Rusku Federaciju odmah već sljedeće 2019. godine ukoliko ta ne bi više bila sposobna sama svoje odbrane!

A USA bi se umješala maksimalno zato da i oni nešto dobiju od parčanja Rusije sa Kinom! Vi živite gdje? Na Marsu očigledno a ne na planeti Zemlji!

https://tinyurl.com/ybd7vp57

U redu, ako si mislite da će vama neko drugi garantovat vašu slobodu, vašu nezavisnost i vaš suverenitet slobodno si tako i dalje mislite! :D 

Poljska je bila nekoliko puta sasvim izbrisana sa geografske mape Evrope i svijeta a njima je slobodu i nezavisnost garantovao KO? USA, Rusija? Kina? OUN? EU?

Ovo su ta vaša "prava i garancije"? To vi smatrate "pravima i garancijama"? Ako je to vama zaista tako onda očigledno ne pričamo o istim stvarima!

https://tinyurl.com/ybsyfcs4

https://tinyurl.com/y9r7s8lv

https://tinyurl.com/y7cw5d4q

To sve isto se odnosi i na hrišćanstvo, ono je nekad bilo zabranjeno, pa odobreno, pa državnom vjerom pa opet potiskivano, zabranjeno i proganjano i opet odobreno i na kraju to može biti još svakako. Niko vam ne garantuje ništa, ni slobodu vjeroispovijedanja, ni ličnu, političku ili državnu slobodu!

https://tinyurl.com/y8ypsceb

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uf, brate Zayrone, covece, sta naprica, ne mogu da verujem da tako rasudjujes.  :scratch_head:

Ispada, da su Hitler i razne siledjije i monstrumi kroz istoriju postupajuci po sili, bili , onako okey likovi,...takav je svet bio u to vreme,...sta da radimo,..... :blush:

Medjunarodno pravo, razne povelje UH, Savet Bezbednosti i veto, medjunarodni Sud pravde, nista ne vazi , tako ispada. 

Ne mogu nikako da te razumem, kako si dosao do ovakvih stavova.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Bokisd рече

Uf, brate Zayrone, covece, sta naprica, ne mogu da verujem da tako rasudjujes.  :scratch_head:

Ispada, da su Hitler i razne siledjije i monstrumi kroz istoriju postupajuci po sili, bili , onako okey likovi,...takav je svet bio u to vreme,...sta da radimo,..... :blush:

Medjunarodno pravo, razne povelje UH, Savet Bezbednosti i veto, medjunarodni Sud pravde, nista ne vazi , tako ispada. 

Ne mogu nikako da te razumem, kako si dosao do ovakvih stavova.

Opet dislexija, čitate a ne razumijete šta ste pročitali! Nigdje nisam rekao da su Hitler i razne siledžije bile OK već baš naprotiv, da se Hitler i sve te razne siledžije pojavljuju uvijek tamo gdje se previše pouzdamo u druge a ne u svoje sile i kad pustimo da nam našu nezavisnost, slobodu i suverenitet brane drugi kao npr. Neville Chamberlain (Velká Británie), Édouard Daladier (Francie), Adolf Hitler (Německo) a Benito Mussolini (Itálie) - Minhenski sporazum  što su tu uradili sa Čehoslovačkom! Neko se barem pouči iz tudjih grešaka a neko se ne pouči ni iz svojih sopstvenih! :D 

https://tinyurl.com/y8ypsceb

Osim toga silom se ne služe samo diktatori, fašisti i nacisti, silu legitimno upotrebljavaju sve razumne zemlje u cilju preventivnog odstrašivanja i sprečavanja napada na svoje tertitorije i svoje gradjane ili u slučaju svoje odbrane od agresije! Sila sama po sebi je neutralna, ni loša ni dobra!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 18.5.2018. at 11:37, Вилер Текс рече

Не постоји право које каже како се државе формирају (можда и постоји али ја не знам) али постоји право које гарантује држави да брани своју независност и суверенитет. Може неко да ти окупира део земље али ти имаш свако право да браниш свој суверенитет. Као Србија  1914. године на пример.

Niko i ništa ne garantuje po tom pravu. Jer ima jača sila koja te sprečava da to pravo koje misliš da je tvoje pravo ostvariš. Izrael već 40 godina drži u okupaciji Golansku visoravan, ne može im niko ništa, drže Gazu pod opsadom, šire naselja na Zapadnoj Obali, krše sve moguće Međunarodne konvecije od 1948 do danas zaključno sa stautsom Jerusalima...i ko im šta može dok imaju SAD i vojnu sila iza sebe? 

Ko će Ukrajini garantovati da će imati Krim opet pod svojom kontrolom? Isto tako nema nikakve garancije da ća se Kosovo ikad vratiti pod kontrolu Srbije, osim ako se drastično ne promjeni svjetski poredak, za koji je pitanje ako dođe do takve promjene, da li će se i Srbija promjenuti na neki drugi način pa da li će onda i Kosovo biti od važnosti pitanje je. 

To pravo mu više dođe kao neka demagogija da se narod zavlači pdo goleš planinu nego št onekom zaista uliva vjeru da postoji neka garancija za nešto. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Bokisd рече

Medjunarodno pravo, razne povelje UH, Savet Bezbednosti i veto, medjunarodni Sud pravde, nista ne vazi , tako ispada. 

Tako ispada ako si SAD ili Izrael. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Justin Waters рече

Niko i ništa ne garantuje po tom pravu. Jer ima jača sila koja te sprečava da to pravo koje misliš da je tvoje pravo ostvariš. Izrael već 40 godina drži u okupaciji Golansku visoravan, ne može im niko ništa, drže Gazu pod opsadom, šire naselja na Zapadnoj Obali, krše sve moguće Međunarodne konvecije od 1948 do danas zaključno sa stautsom Jerusalima...i ko im šta može dok imaju SAD i vojnu sila iza sebe? 

Ko će Ukrajini garantovati da će imati Krim opet pod svojom kontrolom? Isto tako nema nikakve garancije da ća se Kosovo ikad vratiti pod kontrolu Srbije, osim ako se drastično ne promjeni svjetski poredak, za koji je pitanje ako dođe do takve promjene, da li će se i Srbija promjenuti na neki drugi način pa da li će onda i Kosovo biti od važnosti pitanje je. 

To pravo mu više dođe kao neka demagogija da se narod zavlači pdo goleš planinu nego št onekom zaista uliva vjeru da postoji neka garancija za nešto. 

Tačno tako! Na žalost je to realnost! Sorry ako smo vam razbili iluzije ja i Justin Waters!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Zayron рече

pojavljuju uvijek tamo gdje se previše pouzdamo u druge a ne u svoje sile

Pa, bre, Zayrone, ovo je upravo i problem.

Kontekst jeste, da su onda, svi tirani i siledjije u istoriji covecanstva, bili neki 'normalni' likovi koji su imali vise sile, od nekih drugih i zbog toga su krojili sudbinu sveta i ljudi. Gde je onda ovde pravda i pravo ?

Tako da nema disleksije, .... ( sala,.....jel' to neka bolest ociju..  :D ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Bokisd рече

Pa, bre, Zayrone, ovo je upravo i problem.

Kontekst jeste, da su onda, svi tirani i siledjije u istoriji covecanstva, bili neki 'normalni' likovi koji su imali vise sile, od nekih drugih i zbog toga su krojili sudbinu sveta i ljudi. Gde je onda ovde pravda i pravo ?

Tako da nema disleksije, .... ( sala,.....jel' to neka bolest ociju..  :D ).

Opet dislexija!!!!!!

Osim toga silom se ne služe samo diktatori, fašisti i nacisti, silu legitimno upotrebljavaju sve razumne zemlje u cilju preventivnog odstrašivanja i sprečavanja napada na svoje tertitorije i svoje gradjane ili u slučaju svoje odbrane od agresije! Sila sama po sebi je neutralna, ni loša ni dobra!

Tako su se i sve te ostale sile koje nisu bile ni nacistička Njemačka ni fašistička Italija a ni carski Japan takodjer udružile i pokazale ovim gore silama šta si o njima i njihovim idejama o osvajanju svijeta misle ali trebalo je vremena dok se nisu rozhoupali, razljuljali i pokrenuli svi oni zajedno i USA i Velika Britanija i SSSR! A do tada su to platile Čehoslovačka, Poljska, Jugoslavija i mnoge druge! Hitler je bio "normalni diktator" kojeg su podržali "svi normalni Njermci"! Ko ga ne bi podržao kad je on propovijedao sve same "normalne i za Njemačku vrlo dobre stvari"? Pogledaj to i iz njihovog apekta!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Ufff, zar ne ispada, da vaze pravila za sve i onda, kada se neko ponasa protiv prava i pravde , onda je on siledjija i nepravedan.

Pravila treba da vaze za sve, ali oni koji ih krše su naravno siledžije i nepravednici...neki manje neki više. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Justin Waters рече

Niko i ništa ne garantuje po tom pravu. Jer ima jača sila koja te sprečava da to pravo koje misliš da je tvoje pravo ostvariš. Izrael već 40 godina drži u okupaciji Golansku visoravan, ne može im niko ništa, drže Gazu pod opsadom, šire naselja na Zapadnoj Obali, krše sve moguće Međunarodne konvecije od 1948 do danas zaključno sa stautsom Jerusalima...i ko im šta može dok imaju SAD i vojnu sila iza sebe? 

Ko će Ukrajini garantovati da će imati Krim opet pod svojom kontrolom? Isto tako nema nikakve garancije da ća se Kosovo ikad vratiti pod kontrolu Srbije, osim ako se drastično ne promjeni svjetski poredak, za koji je pitanje ako dođe do takve promjene, da li će se i Srbija promjenuti na neki drugi način pa da li će onda i Kosovo biti od važnosti pitanje je. 

To pravo mu više dođe kao neka demagogija da se narod zavlači pdo goleš planinu nego št onekom zaista uliva vjeru da postoji neka garancija za nešto. 

Нико никоме ништа не гарантује. Али не може се оспорити да ми имамо право да се вратимо на Косово и Метохију. Кад тад...Само се о томе ради.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Zayron рече

Opet dislexija!!!!!!

Osim toga silom se ne služe samo diktatori, fašisti i nacisti, silu legitimno upotrebljavaju sve razumne zemlje u cilju preventivnog odstrašivanja i sprečavanja napada na svoje tertitorije i svoje gradjane ili u slučaju svoje odbrane od agresije! Sila sama po sebi je neutralna, ni loša ni dobra!

Tako su se i sve te ostale sile koje nisu bile ni nacistička Njemačka ni fašistička Italija a ni carski Japan takodjer udružile i pokazale ovim gore silama šta si o njima i njihovim ideajama o osvajanju svijeta misle ali trebalo je vremena dok se nisu rozhoupali, razljuljali svi oni i USA i Velika Britanija i SSSR!

Ali, Zayrone. nacisti su bili siledjije koji su krsili pravo i pravdu i krsili suverenitet drzava koje su ( silom ) napali.

O tome pricamo. Tako i danas, Zapad prema nama. 

Druga je stvar, sto mi nemamo silu da se odupremo. Pravo i pravda nam daju , bar, neku moralnu i duhovnu satisfakciju, da budemo na strani te' pravde .

Inace, ako je sila sama po sebi neutralna, onda ispada, da ako je neko koristi u agresiji, onda je negativac i siledjija, a, onaj koji silu koristi da se odbrani , onda je on, na strani pravde.

Kolicina sile ne igra ovde neku ulogu. :945729:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Нико никоме ништа не гарантује. Али не може се оспорити да ми имамо право да се вратимо на Косово и Метохију. Кад тад...Само се о томе ради.

 

Tačno! To si jedini možete osporiti samo vi sebi sami! Zato preklinjem - ne potpisujte nikome ništa nikada!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Нико никоме ништа не гарантује. Али не може се оспорити да ми имамо право да се вратимо на Косово и Метохију. Кад тад...Само се о томе ради.

Ne treba to zvati pravom, već ako se stvore uslovi, nazovimo ih mogućnošću. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...