Jump to content

Пад арх. Никодима у отворени антисемитизам - од личног проблема до општецрквене бруке

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 минута, Trifke рече

Tekst nije bio upucen tebi. Greska u koracima. ;) 

Погубио си се. Видиш да си са отом опаском о дами изазвао да Ивану прораде пљувачне жлезде! То ти је био као Павловијански сигнал. Сад му дај све из приче, да види има ли шта да искористи :))

  • Оплаках :)) 1

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 248
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 11 минута, Ivan Marković рече

Gajili su oni svakojake nade...da si vido samo to seirenje uoči sabora na Zakerbergovom produktu koji ne koristiš...auuuu, kad ono, prođe sabor, pa da si tek onda video reakcije...:)

Е какве ствари ја пропуштам у животу. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ведран* рече

Ето видиш Иване! 

Даклем може се спасти и ван Цркве! И ви сте ми неки анти е куме ниси!

Па ја то никад не бих рекао, а ође су ме неки таговали као екуменисту. :))

Kada je u pitanju spasenje, ja zastupam potpuni skepticizam, jer sam nisam Spasitelj, pa se bojim da mi Hristos ne kaže na strašnom sudu:"Što sti seo na moju stolicu"?. I o tome je bilo reči (Žika je pratio tu diskusiju i verovatno se seća mojih obrazloženja). Ipak, sam Gospod kaže da (parafraza) koji se ne krsti vodom i Duhom, neće ući u Carstvo nebesko, i koji ne jede Telo i ne pije Krv, nema život večni. Ako sad neko oće da bude veći Hristos od Hrista, pa da na silu u raj utera svojevoljno nekrštene, ateiste, budiste i slične, oke, nemam ništa protiv. Ja biram da ćutim iz razloga koji sam naveo. Zato nikad ne vodim takve diskusije. Jedino za sebe znam. Ako izađem iz Crkve, spasiti se neću...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ведран* рече

Ето видиш Иване! 

Даклем може се спасти и ван Цркве! И ви сте ми неки анти е куме ниси!

Па ја то никад не бих рекао, а ође су ме неки таговали као екуменисту. :))

Па то ти је ова весела дружина: Тврде да се људи не могу спасити ван цркве, а онда истовремено веле како се јеретици спашавају ван цркве! Јер је то последица става: Само ПЦ је Црква, сви ван су јеретици! Само у ПЦ је спасење, јер је она Нојева барка, али се спашавају и јеретици ван ње! Ово лудило мозга ја не могу да укапирам!12:smeha:0122_tuk

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ведран* рече

Погубио си се. Видиш да си са отом опаском о дами изазвао да Ивану прораде пљувачне жлезде! То ти је био као Павловијански сигнал. Сад му дај све из приче, да види има ли шта да искористи :))

Skroz si me pogrešno procenio. Al dobro, na volju ti...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ведран* рече

Ето видиш Иване! 

Даклем може се спасти и ван Цркве! И ви сте ми неки анти е куме ниси!

Па ја то никад не бих рекао, а ође су ме неки таговали као екуменисту. :))

Da, ali, Vedrane,....kontekst... :stadaradim:

Onda, znaci, kako pises, da ,.... samo u crkvi pravoslavnoj postoji spasenje. Onda si i ti anti - ekumenista, ..i, to,...tvrdi, ...onaj, kako kazu, talibanski...:)))

Ali, vidis, kako mozemo spojiti i anti - ekumenizam i toleranicju prema drugima i drugacijima. Nismo bas toliki fanatici, zar ne ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Trifke рече

Nego vide li ti kako se momak interesuje kada je dama u pitanju. :)) Sumnjivo je meni to. 12:smeha:

Који бре момак? Старац! :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Trifke рече

Vidi vidi sto se ti interesujes kada su dame u pitanju. Odmah opusten stv , pa Vedri i td. Hm! Sumnjivo je meni to!  :))

Вратио му се живот у старе кости. 12:smeha:

  • Оплаках :)) 1

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Bokisd рече

Da, ali, Vedrane,....kontekst... :stadaradim:

Onda, znaci, kako pises, da ,.... samo u crkvi pravoslavnoj postoji spasenje. Onda si i ti anti - ekumenista, ..i, to,...tvrdi, ...onaj, kako kazu, talibanski...:)))

Ali, vidis, kako mozemo spojiti i anti - ekumenizam i toleranicju prema drugima i drugacijima. Nismo bas toliki fanatici, zar ne ?

Што вели Иван. Скроз си ме погрешно проценио. :D

  • Хахаха 1

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Ivan Marković рече

Puno si propustio. Tih prvih mesec dva po saboru, to razočarenje kod popove ekipe...ma ne bih to propustio ni za kakve pare...:ani_biggrin:

Их, тада и да сам на том изуму не бих могао то да пратим јер сам у то време био у шетњи, и пијо кахфу у једном намастиру сас једним учесником. 

А и он је из попове екипе, и добро се познају, и није био ни ич разочаран. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Nadam se.

Nadam se i da se , sada, bolje razumemo. :945729:

Да, али не мислим ја као ти. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Bokisd рече

Nadam se.

Nadam se i da se , sada, bolje razumemo. :945729:

Verujem da bi se svi ovde bolje razumeli kada ne bi bilo nepotrebnog trolovanja. Ti znaš, Boki, da su baš sve ove teme bile duboko razmatrane i da smo se mahom složili da se ne slažemo sa popom (ponegde je bilo i slaganja, ali ne često). I sad šta. Prođe Kreta, završi se fijaskom, ali pop valjda misli da smo mi ovde neobavešteni mali pačići. Kao da ja ne kontaktiram sa učesnicima tog sabora...i kao da pop misli da će upornim ponavljanjem (metoda košvabatralalalisanje) nekoga ovde u nešto da ubedi...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Па то ти је ова весела дружина: Тврде да се људи не могу спасити ван цркве, а онда истовремено веле како се јеретици спашавају ван цркве! Јер је то последица става: Само ПЦ је Црква, сви ван су јеретици! Само у ПЦ је спасење, јер је она Нојева барка, али се спашавају и јеретици ван ње! Ово лудило мозга ја не могу да укапирам!12:smeha:0122_tuk

Niko nije , ni' tvrdio, da se ne moze spasiti van crkve. Ono, kao , svi ce' poginuti , van crkve. Ne.

Nego, inoslavni se spasavaju, dobrim delima, cistom savescu i dobrim namerama srca i naravno Bozijom miloscu.

Ali, naravno, ne treba se sad, samo oslanjati na Boziju milost, jer, Bog je i pravedan i trazi od nas da budemo pravedni i da trazimo istinu. Te' stvari mozemo naci samo u pravoj crkvi, koja drzi istinu o Bogu i njegovom Jevadjelju. Po, savesti i razumu, svako trazi bas tu' crkvu. 

Po, onome od sv.Avgustina ( parafraza ),...ima nekih , koji iako su napolju, kao da su sa nama ( hriscanima ).... Nadam se, da ce svako naci tu' crkvu i svoje spasenje.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...