Jump to content

Пад арх. Никодима у отворени антисемитизам - од личног проблема до општецрквене бруке

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 минута, Ведран* рече

Их, тада и да сам на том изуму не бих могао то да пратим јер сам у то време био у шетњи, и пијо кахфу у једном намастиру сас једним учесником. 

А и он је из попове екипе и није био ни ич разочаран. :))

Ma da. Normalno je da se neuspeh maskira lažnim nerazočarenjem...ali čudo jedno da si šetao i kafenisao čitavih tri meseca...sti siguran da nisi biJo u eshatonu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 248
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 4 минута, Ivan Marković рече

Verujem da bi se svi ovde bolje razumeli kada ne bi bilo nepotrebnog trolovanja. Ti znaš, Boki, da su baš sve ove teme bile duboko razmatrane i da smo se mahom složili da se ne slažemo sa popom (ponegde je bilo i slaganja, ali ne često). I sad šta. Prođe Kreta, završi se fijaskom, ali pop valjda misli da smo mi ovde neobavešteni mali pačići. Kao da ja ne kontaktiram sa učesnicima tog sabora...i kao da pop misli da će upornim ponavljanjem (metoda košvabatralalalisanje) nekoga ovde u nešto da ubedi...

Putuj Igumane i ne pitaj za namastir!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bokisd рече

Niko nije , ni' tvrdio, da se ne moze spasiti van crkve. Ono, kao , svi ce' poginuti , van crkve. Ne.

Nego, inoslavni se spasavaju, dobrim delima, cistom savescu i dobrim namerama srca i naravno Bozijom miloscu.

Ali, naravno, ne treba se sad, samo oslanjati na Boziju milost, jer, Bog je i pravedan i trazi od nas da budemo pravedni i da trazimo istinu. Te' stvari mozemo naci samo u pravoj crkvi, koja drzi istinu o Bogu i njegovom Jevadjelju. Po, savesti i razumu, svako trazi bas tu' crkvu. 

Po, onome od sv.Avgustina ( parafraza ),...ima nekih , koji iako su napolju, kao da su sa nama ( hriscanima ).... Nadam se, da ce svako naci tu' crkvu i svoje spasenje.

 

Stipu ga, troluje. O ovome je već bilo reči.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Ivan Marković рече

misliš da sam idiot?

Искрено верујем да си идиот. Верујем да нико, осим Боксита и Кратоса, не сумња у то.

Шта Амфилохије није потписао? СПЦ је и отишла на Крит захваљујући њему. Зашто је он желео да иде на "разбојнички сабор"? Ви сте се унапред позивали на оног опрелешћеног безбрадог руског светогорца. Сви фуцкинг отечествени, почев од Владе Димитријевића, Александра Лазића, артемита и осталих хистеричних апокалиптичара/хилијастичара као што је и овај талибан Никодим др. кретен. Где сада трпаш Амфилохија у ту екипу, кад Никодим на помен његовог имена пада на земљу и бацака се обливен пеном која му из уста, ушију, носа, очију и дупета излази? Па твој идол, о. Сава, коме се дивиш до имбецилности кад ти изгледа корисно, хвали Критски сабор, а ја га критиковао због тога! Које је лудило у коме ти живиш?! Не разликујеш више лево и десно?   

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ivan Marković рече

Ma da. Normalno je da se neuspeh maskira lažnim nerazočarenjem...ali čudo jedno da si šetao i kafenisao čitavih tri meseca...sti siguran da nisi biJo u eshatonu?

Нисам три, него месец и по. 

Овај нуме да се маскира. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ivan Marković рече

Stvarno, ako je jedna vrana bela, mora da su sve...logika indukcije, al skroz pogrešna...

Једна жива врана вреди више него све твоје виртуелне Зукеберг вране. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bokisd рече

Niko nije , ni' tvrdio, da se ne moze spasiti van crkve

Само Оци! :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ведран* рече

Само Оци! :))

Velika većina, ne svi. Neki su ostavljali takvu mogućnost, pod određenim specijalnim okolnostima. Ja pošto nisam otac, ostajem skeptik po tom pitanju. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ivan Marković рече

Velika većina, ne svi. Neki su ostavljali takvu mogućnost, pod određenim specijalnim okolnostima. Ja pošto nisam otac, ostajem skeptik po tom pitanju. 

А који Отац је говорио, као Боки, да ван Цркве има спасења? :))

Ај помози му кад му већ покровитељствујеш. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Ведран* рече

Да, али не мислим ја као ти. 

U kojim stvarima ? Oko ekumenizma ?

U smislu price, da li je neko ekumenista ili anti - ekumensita, i da misli, da li moze neko od inoslavnih ( van crkve ), da se spase ili ne ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Ведран* рече

А који Отац је говорио, као Боки, да ван Цркве има спасења? :))

Ај помози му кад му већ покровитељствујеш. 

Ivan prica, ono, sto smo vec pricali na drugim raznim temama ( narocito u vezi krstenja inoslavnih ) i zadrzava , svoje licno misljenje o ovom pitanju, na osnovu svoje savesti. To je sasvim, okey.

Inace, opet, moram da kazem, treba citati i te' sve izjave otaca o crkvi i spasenju ( van crkve ) u kontekstu stvari. Recimo, da li Avgustin i Grigorije Bogoslov, veruju u pravu i istinitu crkvu i spasenje u njoj. Naravno, ali, oboje, imaju slicno razmisljanje, kada kazu, da postoje ljudi , koji nisu sa nama, ali, kao da su uz nas, sa nama, u crkvi , po poboznom i cestitom zivotu i cistoj savesti i nameri da ugode Bogu ( konkretno, Grigorije je rekao ovo, za sestru Vasilija Velikog, dok je jos bila nekrstena i van crkve ).

Znaci, sve ima svoj dublji smisao i poruku. Kada su oci pricali o spasenju samo u crkvi, oni su pricali sustu istinu i pozivali su ljude da dodju i rade na spasenju svoje duse. Ali, su rasudjivali i o 'neistrazivim' putevima i promislima Bozijim o ljudima. I, slavili i hvalili beskonacnu milost Boziju prema ljudima u nekim stvarima i dogadjajima. Jedna od tih stvari je i kako Bog moze po svom sudu spasiti ljude i van crkve.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Будући да мислиш да то што Иван каже јесте лично мишљење, претпостављам да треба да схватим да то што ти тврдиш није лично мишљење. Зато ми реци који од Отаца говори овако као ти?

пре 3 минута, Bokisd рече

Bog moze po svom sudu spasiti ljude i van crkve.

Који?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ведран* рече

Будући да мислиш да то што Иван каже јесте лично мишљење, претпостављам да треба да схватим да то што ти тврдиш није лично мишљење. Зато ми реци који од Отаца говори овако као ти?

Који?

Da se malo naslim, evo, o.Zoran moze da kaze. On misli, da po defaultu se spasavaju van pravoslavne crkve u inoslavnim crkvama, ...ja, mislim, po savesti i po dobrim namerama srca. :buba:

Cekaj, onda. Ti si znaci ekumenista, koji misli da van pravoslavne crkve nema spasenja ? Da li sam dobro shvatio ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...