Jump to content

Муслин против "фудбалске мафије": "Менаџери" и полусвет ми неће састављати тим

Оцени ову тему


Милан Ракић

Препоручена порука

Славољуб Муслин, од понедељка и званично бивши селектор селекције Србије, налази се у Француској одакле је, за "Вечерње новости", говорио о разлозима због чега неће водити "орлове" на Светском првенству у Русији.

slavoljub-muslin-intervju-naslovna-bktvn

Чињеница је да изабрани тим Србије није одушевљавао током квалификација – али када то па јесте, упитаће се са правом неко. На другој страни, веома ретко игра велика такмичења, а овога пута је изборио пласман на Светско првенство, највеће од свих великих такмичења, и то као првопласирана екипа у својој групи (тешкој, средње тешкој или лакој, беспредметно је о томе дискутовати).

srbija.jpg

Међутим, Славољуб Муслин неће наставити пут са играчима уз које је провео претходних 18 месеци. Зашто?

"Ја сам свој задатак испунио. Србија иде на Мундијал као прва у групи. Подсећам да су многи за нашу екипу говорили да су у њој губитници, иако су неки од играча у прошлим квалификацијама за ЕП у Француској били нешто млађи и играли у много бољим клубовима. Затим, константно се помиње да смо играли у слабој групи. Подсећам да сам Србију преузео у мају прошле године, када је она била 56. на Фифа ранг-листи", рекао је Муслин за "Новости".

sp-fss-logo.jpg

Србија је, сматра чаршија, или барем део новинара истиче да то сматра чаршија, играла слабије у другом делу квалификација. Посебно, рецимо, у последњем мечу против Грузије, иначе одлучујућем за пласман.

"Подсећам да је Србија једина селекција у групи која је оба пута победила тај тим. Грузија је узимала бодове Аустрији у Бечу, Велсу у Кардифу и Ирцима у Тбилисију. Подсећам и да је Француска пред крај квалификација изборила пласман у Русију тесном победом над Белорусијом, а да су у претпоследњем колу са онаквим тимом играли само 0:0 са Луксембургом код куће", додао је Муслин.

DLvUQguU8AE0lPP.jpg

У Србији се бившем селектору спочитава и одабир формације (готово да је немогуће одлучити се одакле почети са објашњавањем колико је ово банално и бесмислено). Славољуб Муслин је покушао...

"У фудбалу не постоји добар или лош систем, већ само онај који доноси резултате. Чињеница да смо у квалификацијама давали у просеку два гола по мечу довољно говори о нашем систему. Три нападача су нам била више него продуктивна", рекао је Муслин.

sergej-milinkovic-savic-lazio.jpg

Сергеј Милинковић-Савић, сматрају утицајни новинари у Италији, јесте најкомплетнији везни играч Серије А, најкомплетнији који је играо у елитном рангу италијанског фудбала још од одласка Пола Погбе у Манчестер јунајтед. Зашто није играо за Србију?

20150418mmKezman04.JPG

"Менаџер Милинковић-Савића (Матеја Кежман) води у жутој штампи хајку против мене. Налазио је за саговорнике неке бивше фудбалере да тврде како Сергеј мора да игра. Тог менаџера можда некако и разумем, јер жели да заради велике паре на Сергејевом трансферу. Ја и данас тврдим да је Милинковић-Савић добар играч, али је код мене предност имао Тадић, који је у последњим квалификацијама био трећи најпродуктивнији европски играч", објаснио је Муслин.

dusan-tadic.JPG

Србија је земља шест милиона селектора, али највећи број њих своје мишљење износи у кругу пријатеља, на улици, можда у кафићу. Веома су ретки они који то раде директно, са јасном жељом да утичу на вољу селектора. Али их има...

generic.png

"Никада у каријери нисам дозволио тако нешто и никада се то неће догодити. Не постоји теоретска шанса да ми менаџери, чаршија и полусвет састављају тим", закључио је Муслин, који је напослетку честитао играчима на заједничком успеху и пожелео им срећу у Русији.

РТС/Вечерње Новости

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Милан Ракић рече

Сергеј Милинковић-Савић, сматрају утицајни новинари у Италији, јесте најкомплетнији везни играч Серије А, најкомплетнији који је играо у елитном рангу италијанског фудбала још од одласка Пола Погбе у Манчестер јунајтед. Зашто није играо за Србију?

 

 

"Менаџер Милинковић-Савића (Матеја Кежман) води у жутој штампи хајку против мене. Налазио је за саговорнике неке бивше фудбалере да тврде како Сергеј мора да игра. Тог менаџера можда некако и разумем, јер жели да заради велике паре на Сергејевом трансферу. Ја и данас тврдим да је Милинковић-Савић добар играч, али је код мене предност имао Тадић, који је у последњим квалификацијама био трећи најпродуктивнији европски играч", објаснио је Муслин.

Sve je to u redu i ima pravo da ne bira i najboljeg igrača ako mu se ne uklapa u koncepciju, ali da ne stavi bar na nekoj lakšoj utakmici igrača koji je dobar, a koji još nije odigrao ni jednu utakmicu za A selekciju, te sutra može da pređe u neku drugu, to je potpuno sumanuto... može i sa klupe da ga uvede kad je sve već rešeno...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Милан Ракић рече

Менаџер Милинковић-Савића (Матеја Кежман)

Ови менаџри су велико зло, буди најгори а имај ''доброг'' менаџера и можеш да играш гдје хоћеш, ено онај Ловрен из Хрватске, човјек играо за Лион, проглашен најлошијим играчем сезоне, и после тога отишао у Саутемптон па у Ливерпул, ено и тамо катастрофа, али човјек игра.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Avocado рече

može i sa klupe da ga uvede kad je sve već rešeno..

Mislim da Sergej nije prihvatao takvu varjantu i tu je bio jedan od glavnih nesporazuma sa selektorom. Bilo bi sumanuto misliti da Muslin iz neke svoje ludosti ne želi Sergeja na klupi.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...