Jump to content

Александар Ламброс: СПЦ није на висини историјског тренутка, и није довољно блиска својим верницима

Оцени ову тему


Препоручена порука

248869_dsc-3421_ff.jpg?ver=1503057899

 

Једном приликом сте рекли да вас „забавља да нервирате вернике“. Kако бисте и чиме изнервирали челнике СПЦ? Шта им замерате?

Мене је мало прошло то са нервирањем верника. Од како сам написао „Бог се никад не смеје“ и од како сам с терена атеизма склизнуо на политички терен. Посебно ме нервирање СПЦ минуло, кад видиш какви су католици и муслимани у непосредном окружењу стварно те прође жеља. А сад сам себи пронашао и нову занимацију која ме више забавља – да нервирам другосрбијанце.

СПЦ замерам што није на висини историјског тренутка, што није довољно блиска својим верницима, што се издаје за морални ауторитет а у својим редовима има гомилу у најмању руку морално упитних људи, што није интелектуалнија (њени највиши званичници често дају изјаве које нису приличне ни сеоским поповима у најзабитијим парохијама), што се не бави прозилетизмом међу домаћим муслиманима, што није ангажованија у хуманитарном раду, ни издалека онолико колико би могла, и на крају, што нема јасно дефинисану естетику деценијама уназад. Уз ту и тамо понеки изузетак, сакралне грађевине које последњих деценија ничу ко печурке после кише су естетски ужасне.

 

 

Део интервјуа Александра Ламброса дат за Еспресо.рс

http://www.espreso.rs/vesti/drustvo/174453/aleksandar-lambros-mislio-sam-da-su-srbi-urodjeno-skloni-primitivizmu-da-je-srpski-folk-vece-smece-od-hrvatskog-popa-to-su-drugosrbijanska-srnja

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 142
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 6 минута, Жељко рече

СПЦ замерам што није на висини историјског тренутка, што није довољно блиска својим верницима, што се издаје за морални ауторитет а у својим редовима има гомилу у најмању руку морално упитних људи, што није интелектуалнија (њени највиши званичници често дају изјаве које нису приличне ни сеоским поповима у најзабитијим парохијама), што се не бави прозилетизмом међу домаћим муслиманима, што није ангажованија у хуманитарном раду, ни издалека онолико колико би могла,

Јесте иритантан овај лик, и што би реко један мој другар: ''Има фацу за шамар'' хД, али за ово цитирано је скроз у праву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесу ли атеисти у Србији сатанизовани?

Па чујте, нису баш најомиљенији ликови у друштву, што показују и резултати разних истраживања. Срби су тешко истраумиран народ и њихов први инстикт је да у некоме ко свој атеизам не крије виде не рационалну особу која се залаже за доследну секуларност друштва, већ некога ко жели да уништава српску традицију. Али сатанизовање је стварно прејака реч.

Имате низ земаља, муслиманских, где је атеизам кажњив смрћу, чак је и исповедање других религија кажњиво смрћу, затим низ земаља где се за то иде на робију, па низ земаља у којима можда не постоји законска санкција али је друштвени притисак толико јак да је атеизам табу, тако да у односу на све то српски атеисти и те како имају фин простор за своје деловање, питање је само како га користе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, todor рече

''Има фацу за шамар'

Не знам. Моја жена каже да је леп Ламброс. Хвала Богу па ми није конкуренција :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Жељко рече

Не знам. Моја жена каже да је леп Ламброс. Хвала Богу па ми није конкуренција :)

Зеза те жена само. :=Д Па не би се удала за брадатог Србина Православца да су јој по укусу ћосави атеисти. Чиста провокација! :D  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, todor рече

Зеза те жена само. :=Д Па не би се удала за брадатог Србина Православца да су јој по укусу ћосави атеисти. Чиста провокација! :D  

Ма знам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, todor рече

Па то сам и рекао - атеиста. :))

Ipak bolji mi je nekako autovani homoseksualac/ateista nego homoseksualac u mantiji (ateista? :D)  ili zadrti "borac za veru", koji još uz to i rogobori protiv "homoseksualizma".

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Iulianus рече

Ipak bolji mi je nekako autovani homoseksualac/ateista nego homoseksualac u mantiji (ateista? :D)  ili zadrti "borac za veru", koji još uz to i rogobori protiv "homoseksualizma".

Мртва трка. :Д

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Жељко рече

Не знам. Моја жена каже да је леп Ламброс. Хвала Богу па ми није конкуренција :)

Зет је још лепши, али хебига. :)

 

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимљив интервју. Неке ствари је баш лепо казао.

Размишљам (пратећи Лабросов ток мисли) да је један од већих наших проблема што често заборављамо да је право чудо да Србија уопште постоји као функционална држава после свега што се дешавало, а тек то што је, гледано у ширим оквирима, нормална земља.

А опет са друге стране, како не бити огорчен због толико апсурда који се дешава око нас, због политичара и пратећих "елита"... И из тога ниче још један апсурд - како да човек помири идеју да, кад се повуче црта, уопште нисмо у толико лошем стању, са чињеницом да смо окружени толиким свињаријама.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Жељко рече

Не знам. Моја жена каже да је леп Ламброс. Хвала Богу па ми није конкуренција :)

Жец! Дај даље!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...