Jump to content

Неуспели покушај савезничке интервенције против бољшевика


Препоручена порука

пре 58 минута, Аурор рече

Jel si ti to opet bubnuo neki izvor koji te uopšte ne podržava, u nadi da ga niko neće ni pogledati?

Ja nemam stvarno sad vremena da detaljno pročitam, više sam preleteo, a i koristio malo pretragu na reč "Jew" i za 5 minuta mi je bilo dovoljno da vidim da lupetaš i da u toj knjizi uopšte ne piše to što ti pričaš.

A evo i direktnih citata:

"And though it is true that some Jewish bankers, frightened by Nazi anti-Semitism, contributed to socialist party funds, and that far the richest endowment ever made for the study of the social sciences in Germany was that of a Jewish grain dealer for the foundation of a Marxian institute at the University of Frankfort, German Marxism nevertheless was not, as the Nazis contend, the product of Jewish jobbers." (str. 210.)

A imaš i celo poglavlje o anti-semitizmu koje ide pre tog o Vajmarskoj Republici u kojoj detaljno objašnjava uzroke anti-semitizma među nacistima i to potpuno suprotno od tvoj tvrdnji... izdvajam ovo:

What the Nazis really have in mind when indicting the Jewish mind for internationalism is the liberal theory of free trade and the mutual advantages of international division of labor.

----

The Nazis simply call everything that is contrary to their own doctrines and tenets Jewish and communist.

---

Finally, the Nazis call the business mentality Jewish. Tacitus informs us that the German tribes of his day considered it clumsy and shameful to acquire with sweat what could be won by bloodshed. This is also the first moral principle of the Nazis. They despise individuals and nations eager to profit by serving other people; in their eyes robbery is the noblest way to make a living.

----

The truth is that while the Jews are the objects of anti-Semitism, their conduct and qualities did not play a decisive role in inciting and spreading its modern version.

---

Neither were liberalism, capitalism, or a market economy Jewish achievements. There are those who try to justify anti-Semitism by denouncing the Jews as capitalists and champions of laissez faire. Other anti-Semites—and often the same ones—blame the Jews for being communists. These contradictory charges cancel each other. But it is a fact that anticapitalist propaganda has contributed a good deal to the popularity of anti-Semitism. Simple minds do not grasp the meaning of the abstract terms capital and exploitation, capitalists
and exploiters; they substitute for them the terms Jewry and Jews. However, even if the Jews were more unpopular with some people than is really the case, there would be no discrimination against them if they were not a minority clearly distinguishable legally from other people.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tačno je da se nijedan narod nije napatio kao jevrejski. Jevreji su bili progonjeni od antičkog do modernog doba i to uvek bez opravdanog razloga.

Ljubomora, bezumna mržnja i zavist su motivisali mnoge (većinu) evropske narode da progone uspešne jevrejske trgovce, advokate, bankare, zanatlije, lekare, učitelje - samo zbog toga što su pripadali "pogrešnoj" veri/narodu.

Ali isto tako moramo da priznamo da su 80-85 % prve boljševičke skupštine bili Jevreji. Što je krajnje neobično budući da su činili samo 1% ukupne populacije dotadašnje Imperije.

Postoje neka shvatanja prema kojima je Putin današnji Hitler i da od njega, u Evropi,  nema većeg naciste (osim Orbana).  Čak i da je to istina, ovo su istorijski podaci i akademska iskrenost nam nalaže da ih uvažimo. Look it up.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево нешто сам нашо на ту тему:

Увек сам против "интервенција" и мешања у туђа посла, али ми је занимљиво ово. Да су заиста савезници спречили комунисте да преузму власт, читава историја XX века би ишла сасвим другим током... Не би било Хладног рата, мизерије народа у СССР, можда би Русија била нормална, развијена, слободна земља.

Осећам се као оно из филма - you don't know the power of the Dark Side... :smeh1:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Grizzly Adams рече

Ево нешто сам нашо на ту тему:

Увек сам против "интервенција" и мешања у туђа посла, али ми је занимљиво ово. Да су заиста савезници спречили комунисте да преузму власт, читава историја XX века би ишла сасвим другим током... Не би било Хладног рата, мизерије народа у СССР, можда би Русија била нормална, развијена, слободна земља.

Осећам се као оно из филма - you don't know the power of the Dark Side... :smeh1:

И не би било догађаја који су младог Хитлера натерали да мрзи Јевреје, тако да не би било ни 2. светског рата. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Avocado рече

Ja nemam stvarno sad vremena da detaljno pročitam

Ja onda žalim slučaj, malo je komplikovanije sa pojedinačnim rečenicama koje se vade iz konteksta. Hteo je da kaže da nacisti otpisuju slobodno tržište i libertarijanizam kao nešto "jevrejsko", što naravno, nije tačno.

Poenta onog poglavlja je da nacisti ne bi preuzeli nikad da komunisti nisu prvi pokušali da nasilno preuzmu vlast u Nemačkoj neposredno po završetku WW1. Socijal-demokrate su odbijale da se bore protiv svoje levičarske braće i Nemci su zaključili da je demokratija samo jedna prevara sa ciljem da im preuzmu zemlju, iako su pre toga većinom bili za parlamentarnu demokratiju. Komunisti nisu ni nameravali da ih spreči to što nisu imali podršku većine, te su bili zaustavljeni na jedini mogući način - silom oružja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Grizzly Adams рече

Увек сам против "интервенција" и мешања у туђа посла, али ми је занимљиво ово. Да су заиста савезници спречили комунисте да преузму власт, читава историја XX века би ишла сасвим другим током... Не би било Хладног рата, мизерије народа у СССР, можда би Русија била нормална, развијена, слободна земља.

Осећам се као оно из филма - you don't know the power of the Dark Side... :smeh1:

Мада колико видим они су тамо само камповали и играли карте... Изгледа да није било неких озбиљнијих окршаја са бољшевицима.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Avocado рече

But it is a fact that anticapitalist propaganda has contributed a good deal to the popularity of anti-Semitism.

Одавно говорим да су ови алтрајтовци чисте комуњаре. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vinston Čerčil napisao 1920.

Tačno je i on neki nacista...

 

There is no need to exaggerate the part played in the creation of Bolshevism and in the actual bringing about of the Russian Revolution by these international and for the most part atheistical Jews. It is certainly a very great one; it probably outweighs all others. With the notable exception of Lenin, the majority of the leading figures are Jews. Moreover, the principal inspiration and driving power comes from the Jewish leaders. Thus Tchitcherin, a pure Russian, is eclipsed by his nominal subordinate Litvinoff, and the influence of Russians like Bukharin or Lunacharski cannot be compared with the power of Trotsky, or of Zinovieff, the Dictator of the Red Citadel (Petrograd), or of Krassin or Radek – all Jews. In the Soviet institutions the predominance of Jews is even more astonishing. And the prominent, if not indeed the principal, part in the system of terrorism applied by the Extraordinary Commissions for Combating Counter-Revolution has been taken by Jews, and in some notable cases by Jewesses. The same evil prominence was obtained by Jews in the brief period of terror during which Bela Kun ruled in Hungary. The same phenomenon has been presented in Germany (especially in Bavaria), so far as this madness has been allowed to prey upon the temporary prostration of the German people. Although in all these countries there are many non-Jews every whit as bad as the worst of the Jewish revolutionaries, the part played by the latter in proportion to their numbers in the population is astonishing.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

Генерал Џорџ Патон, легендарни херој 2. св рата, је пар пута био на ивици да ликвидира америчке војнике који су патили од тзв. combat fatigue, или ти психичких проблема који настају учествовањем у рату. Кад год би видео неког у војној болници ко нема физичке повреде, одмах би се машио за пиштољ да ликвидира 'кукавицу'. На крају мислим и да је избачен из активне службе управо због таквог понашања. 

Разлог је то што је психички стрес због ратовања сматрао "јеврејском измишљотином" :)  
 

Tačnije izbačen je iz života "saobraćajnom nesrećom" posle dva pokušaja atentata.

Zanimljivo da se pominje na ovoj temi, budući da je on 1945. godine bio najglasniji zagovornik napada na SSSR zastupajući tezu da je monstruozna tvorevina SSSR najslabija sad pošto je iznurena ratom a da će u budućnosti vojno jačati pa bi to išlo mnogo teže.

Preozbiljno je shvatio čovek celu situaciju.

Stalin_nose.JPG

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Tumaralo. рече

Zanimljivo da se pominje na ovoj temi, budući da je on 1945. godine bio najglasniji zagovornik napada na SSSR zastupajući tezu da je monstruozna tvorevina SSSR najslabija sad pošto je iznurena ratom a da će u budućnosti vojno jačati pa bi to išlo mnogo teže.

Па војник размишља војнички. После револуције, то је био најповољнији моменат да се комунистичка неман уништи.

Сад да л` би мудро било улазити уопште у такав сукоб је друго питање.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Tumaralo. рече

Zanimljivo da se pominje na ovoj temi, budući da je on 1945. godine bio najglasniji zagovornik napada na SSSR zastupajući tezu da je monstruozna tvorevina SSSR najslabija sad pošto je iznurena ratom a da će u budućnosti vojno jačati pa bi to išlo mnogo teže.

Čuo sam da je negde pri kraju izjavio da su porazili pogrešnog neprijatelja...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Аурор рече

Čuo sam da je negde pri kraju izjavio da su porazili pogrešnog neprijatelja...

Да, мислио је да је прави непријатељ био СССР.

Али за разлику од њега који је само гунђао, Черчил је стварно планирао да започне Трећи светски рат чим се други заврши. Да западни савезници наоружају пар стотина хиљада немачких војника и да заједно са њима нападну Русију. На срећу, нико у савезничкој команди није подржао такве умоболне планове. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Аурор рече

Poenta onog poglavlja je da nacisti ne bi preuzeli nikad da komunisti nisu prvi pokušali da nasilno preuzmu vlast u Nemačkoj neposredno po završetku WW1. Socijal-demokrate su odbijale da se bore protiv svoje levičarske braće i Nemci su zaključili da je demokratija samo jedna prevara sa ciljem da im preuzmu zemlju, iako su pre toga većinom bili za parlamentarnu demokratiju. Komunisti nisu ni nameravali da ih spreči to što nisu imali podršku većine, te su bili zaustavljeni na jedini mogući način - silom oružja.

Као по обичају, глупости.

Кад је комунистички покушај револуције угушен, у Немачкој никад нису имали било какву власт. А нацисти су, по угледу на Мусолинија, покушали да насилним путем узму власт, па су спектакуларно пропали. Значи нису пробали да узму власт од Јевреја или од комуниста, него од легално изабраних власти  које нису биле ни једно ни друго. Нацисти апсокутно никад нису били за парламентарну демократију, ал не због Јевреја или комуниста, него зато што је Хитлер све сем себе сматрао стоком и мрзео све што га спутава јер је био лудак који је Европу угушио у крви и омогућио касније и Хладни рат и блоковске поделе, и поделу саме Европе. 

Ово не пишем теби, видим да си зглајзнуо и да ти чињенице више не знаме апсолутно ништа, само се надовезујем на ово да неко скучајно не помисли да има макар мало истине у овоме што пишеш.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, RYLAH рече

само се надовезујем на ово да неко скучајно не помисли да има макар мало истине у овоме што пишеш.

Касно, ја сам већ све поверов'о.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...