Jump to content

Kako ste sreli svoju zenu/muza? Ispricajte na vasu pricu!

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 часа, ЕВСТАТИЈЕ рече

Хвала на искреној причи

:skidamkapu:

Хвала и теби на искреној и лепој причи. Желим вам да трајете, у здрављу и радости.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 259
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

@ЕВСТАТИЈЕ добро нам дошао...хвала ти на искреној причи коју си поделио са нама...када је тек друга порука тако добра, шта све лепо можемо да очекујемо од тебе надаље...:dobro: 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

ja imam divnu decu ali nesrecan brak

:-(

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

dobro sta sad mozda nesreca ne traje vecno :)

Не траје наравно и шта је то наспрам вечности, али, али...брак, заједница мушкарца и жене, та сигурна, мирна лука би требало да буде уточиште, сјлониште, кућица за птице, где ће човек наћи мир, спокој и срећу када се све остало руши, зато ми је жао.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

:)

Daj ti nama pricu koja je  trazena...a ne da vrdas tu sad....nesrecan brak....pa svi mi plivamo kako znamo i umemo- nego....kako je bilo na pocetku, to nas interesuje :smeh2: 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Снежана рече

Не траје наравно и шта је то наспрам вечности, али, али...брак, заједница мушкарца и жене, та сигурна, мирна лука би требало да буде уточиште, сјлониште, кућица за птице, где ће човек наћи мир, спокој и срећу када се све остало руши, зато ми је жао.

Ponekad čovek mora da bude iskren i u ovom pravcu.

Verujem u savršenu zajednicu muškarca i žene, verujem u jedno telo pred Gospodom ali moja supruga koja mi je ipak dala najviše od svih žena na ovom svetu, zajedno smo rodili troje divne dece, koju neizmerno volimo, ne veruje u to savršenstvo pred Bogom i to je definitivno razlika u shvatanju ljubavi a razlike u shvatanju ljubavi udaljavaju ljude bez obzira na to da li se oni zbog zajedničkog života poštuju.

Vrlo je teško živeti sa nekim ko nema iste priroitete u životu i ista interesovanja, veoma je teško živeti sa nekim koji ne čini korak napred već čeka da ga neko ponese prenese pa se to još pretvori u naviku i veoma je teško živeti sa nekim ko to u svom mentalnom sklopu nije u stanju ni da razume.

A opet se nekako živi jer niko nikog ne šikanira ne ponižava, ne radi protiv drugog ali taj hod u mestu je zaista velika nesreća za ljude poput mene.

eto toliko nadam se da će se već preko noći nešto promeniti ljudi mogu da se promene ne toliko karakterno već je dovoljno da zažele da sutra budu bolji nego što su bili danas i da sutra saznaju barem jednu misao više nego što su je do sada držali u svojoj riznici....

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Сања Т. рече

Daj ti nama pricu koja je  trazena...a ne da vrdas tu sad....nesrecan brak....pa svi mi plivamo kako znamo i umemo- nego....kako je bilo na pocetku, to nas interesuje :smeh2: 

Na početku je bilo tako, da sam joj bio nov drugačiji, čovek koji puno zna, koji čita, koji objašnjava, koji je duhovit, ona se mladalački osmehivala, učestvovala u stvarima koje do tada nije imala prilike da ih živi ali se kasnije ispostavilo da je ona bila samo posmatrač i vatreni navijač nečeg što je interesantno zanimljivo ali za nju potpuno nerazumljivo.

Kad sam joj ponudio knjige da pročita kako bi razumevala ono u čemu je vatreno učestvovala i uživala, ona je samo prokomentarisala da knjiga ima previše slova i ko će sve to da išćita.

Kad shvatiš da je za ženu malo duži pamflet previše naporan da se iščita od početka do kraja znaj da nemaš bračnog druga za čitav život već običnog vatrenog navijača koji neprestano od tebe traži predstavu i savršeno rešavanje životnih problema, kojima će ona da se divi.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

veoma je teško živeti sa nekim koji ne čini korak napred već čeka da ga neko ponese prenese pa se to još pretvori u naviku i veoma je teško živeti sa nekim ko to u svom mentalnom sklopu nije u stanju ni da razume.

 

пре 20 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Kad shvatiš da je za ženu malo duži pamflet previše naporan da se iščita od početka do kraja znaj da nemaš bračnog druga za čitav život već običnog vatrenog navijača koji neprestano od tebe traži predstavu i savršeno rešavanje životnih problema, kojima će ona da se divi.

То на шта се ти ''жалиш'', мени то звучи као прави хришћански брак. Ти си глава жени, зато мораш да се жртвујеш за њу, да је пренесеш тај корак напријед, мораш да рјешаваш и животне проблеме...нећеш ваљда да их препустиш жени, у свему мораш да будеш ту за њу...испред ње...

Немој да мислиш да ти сад ја нешто паметујем, то је једноставно моје виђење хришћанског брака.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, ana čarnojević рече

 

probaj ti da joj čitaš. kad imate vremena, malo po malo, ono što voliš ili još bolje ono za šta misliš da bi joj se svidelo. ne očekuj mnogo. ne ljuti se ako ponekad izgleda dekoncentrisano ili nešto ne doživi tako snažno kao ti.  nemoj je podceniti, možda će nešto razumeti bolje nego ti.

tako ja svom sinu čitam i on voli. inače sam ne bi ni lud. nove generacije...

al ne preteruj:D stranica, dve, dovoljno. videćeš...

 

:aplauz::ok:

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Verujem u savršenu zajednicu muškarca i žene

Ako si sa tom verom ušao u brak, onda nije ni čudo što ti deluje nesrećno.

Pusti se romantizma, objasni ženi šta je interesuje i da hoćeš ravnopravnog partnera, a ne da vučeš nekog kroz život :smeh1:.

Izvini ako deluje kao da ti delim savete za brak, ali kad si već stavio na net...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Sasa Vojvoda рече

 

То на шта се ти ''жалиш'', мени то звучи као прави хришћански брак. Ти си глава жени, зато мораш да се жртвујеш за њу, да је пренесеш тај корак напријед, мораш да рјешаваш и животне проблеме...нећеш ваљда да их препустиш жени, у свему мораш да будеш ту за њу...испред ње...

Немој да мислиш да ти сад ја нешто паметујем, то је једноставно моје виђење хришћанског брака.

Smučiće ti se posle prve godine tako nešto :smeh1:.

Prvo ćeš da izigravaš glavu i bogzna kakvog viteza i žrtvenika, a onda ćeš da shvatiš da nemaš partnera nego trutinu koja očekuje da sve rešavaš umesto nje :smeh1:. Parazit najobičniji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To što piše u knjigama o braku, okačite mački o rep, niko vas ne može tome naučiti da vas samih kroz iskustvo.

Idealan brak, štagod to značilo, ne postoji. Uspešan je onaj gde supruznici rade i sarađuju rame uz rame, a to vas niko ne može naučiti ni savetovati, a i ne treba. Mi smo bre i zauzeli stav da niko ne sme ništa da nam pisne, to je naša stvar :kriminalac:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E da, i ovi što se lože da budu glava ženi i da donose odluke i rešavaju teškoće -  koja hoće glavu, ta je obična trutina :smeh1:, samo vas navade da mislite da ste mnogo bitni da bi vam se nakačile, znaju one itekako šta rade :smeh1:. Živi bili pa videli :smeh1:.

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...