Jump to content

Kako ste sreli svoju zenu/muza? Ispricajte na vasu pricu!

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 11 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Na početku je bilo tako, da sam joj bio nov drugačiji, čovek koji puno zna, koji čita, koji objašnjava, koji je duhovit, ona se mladalački osmehivala, učestvovala u stvarima koje do tada nije imala prilike da ih živi ali se kasnije ispostavilo da je ona bila samo posmatrač i vatreni navijač nečeg što je interesantno zanimljivo ali za nju potpuno nerazumljivo.

Kad sam joj ponudio knjige da pročita kako bi razumevala ono u čemu je vatreno učestvovala i uživala, ona je samo prokomentarisala da knjiga ima previše slova i ko će sve to da išćita.

Kad shvatiš da je za ženu malo duži pamflet previše naporan da se iščita od početka do kraja znaj da nemaš bračnog druga za čitav život već običnog vatrenog navijača koji neprestano od tebe traži predstavu i savršeno rešavanje životnih problema, kojima će ona da se divi.

Брате...извини, опрости...али, да нема овде мало уздизања себе и подцењивања другог ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 259
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

stvari ne treba generalizovati...svaka zajednica ili individua je jedinstvena...okolnosti su jedinstvene...mozda se moze pomoci nekom ali svako najbolje za sebe zna sta je i kako mu je...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, JESSY рече

stvari ne treba generalizovati...svaka zajednica ili individua je jedinstvena...okolnosti su jedinstvene...mozda se moze pomoci nekom ali svako najbolje za sebe zna sta je i kako mu je...

Upravo zato knjige i savete možemo mački o rep da okačimo. 

Kakav idealan hrišćanski brak, to ne postoji :smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Natasa. рече

Kakav idealan hrišćanski brak, to ne postoji :smeh1:.

Идеали се  не достижу, идеалима се тежи...:0205_whistling:

  • Волим 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Рапсоди рече

Идеали се  не достижу, идеалима се тежи...:0205_whistling:

I? Šta je to drugačije od toga da idealan brak ne postoji, samo može da mu se teži?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Natasa. рече

I? Šta je to drugačije od toga da idealan brak ne postoji, samo može da mu se teži?

Ка идеалима се пење...степ бај, степ....али се никада не достижу, значи не постоји савршен брак. Али ако имамо довољно мудрости, настојимо себе обликовати ка бољем . Настојимо себе избрусити, примаћи се савршенству. Најгоре стање је  настојати одржати " Статус кво " Или у преводу, ја сам таква и таква, ти си такав и такав, то смо ми, не уклапамо се и ћао довиђења. Радити радити и само радити, на промени себе . :ani_biggrin:

  • Волим 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Рапсоди рече

Ка идеалима се пење...степ бај, степ....али се никада не достижу, значи не постоји савршен брак. Али ако имамо довољно мудрости, настојимо себе обликовати ка бољем . Настојимо себе избрусити, примаћи се савршенству. Најгоре стање је  настојати одржати " Статус кво " Или у преводу, ја сам таква и таква, ти си такав и такав, то смо ми, не уклапамо се и ћао довиђења. Радити радити и само радити, на промени себе . :ani_biggrin:

I opet, šta je to drugačije od moje, tj. svačije tvrdnje da na braku treba raditi?ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Natasa. рече

I opet, šta je to drugačije od moje, tj. svačije tvrdnje da na braku treba raditi?

Треба радити наравно, али није лоше ни примити савет са стране (духовника, парох.свештеника ) а не бити убеђен да смо неприкосновене  брачне свезналице. 

А и књиге служе да подуче и науче и отворе једну нову димензију у решавању разно разних брачних дилема....  

  • Волим 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Natasa. рече

Upravo zato knjige i savete možemo mački o rep da okačimo. 

Kakav idealan hrišćanski brak, to ne postoji :smeh1:.

Pa svedocanstva mnpgih svetih parova svedoce suprotno. Ta jsmeh mi deluje suvise hladno! 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Рапсоди рече

Треба радити наравно, али није лоше ни примити савет са стране (духовника, парох.свештеника ) а не бити убеђен да смо неприкосновене  брачне свезналице. 

А и књиге служе да подуче и науче и отворе једну нову димензију у решавању разно разних брачних дилема....  

Da, ali treba biti vrlo oprezan da ne zavise ljudi od popova i dežurnih savetnika. Vole ljudi da se trpaju u tuđe brakove, pa to ti je.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Da, ali treba biti vrlo oprezan da ne zavise ljudi od popova i dežurnih savetnika. Vole ljudi da se trpaju u tuđe brakove, pa to ti je.

 

I to je tacno. Savet i jeste savet zato sto nesto predlaze a ne naredjuje. 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Natasa. рече

Da, ali treba biti vrlo oprezan da ne zavise ljudi od popova i dežurnih savetnika. Vole ljudi da se trpaju u tuđe brakove, pa to ti je.

 

Ајде де, ако не волеш савете од  свештеника..ево за тебе..ја имам књигу  и сваки дан ишчитавам.....(феноменална је ) Искуствено....и немој сад ту да ми врдаш.....:ani_biggrin: но узми и читај.....:)

 

СВЕТА ЦАРИЦА-МУЧЕНИЦА АЛЕКСАНДРА ФЈОДОРОВНА РОМАНОВ

О БРАКУ И ПОРОДИЧНОМ ЖИВОТУ

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Рапсоди рече

Ајде де, ако не волеш савете од  свештеника..ево за тебе..ја имам књигу  и сваки дан ишчитавам.....(феноменална је ) Искуствено....и немој сад ту да ми врдаш.....:ani_biggrin: но узми и читај.....:)

 

СВЕТА ЦАРИЦА-МУЧЕНИЦА АЛЕКСАНДРА ФЈОДОРОВНА РОМАНОВ

О БРАКУ И ПОРОДИЧНОМ ЖИВОТУ

Jao samo ne ona :0426_feel:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Natasa. рече

Jao samo ne ona :0426_feel:

Јаоooooo ја заборавила да Русе, а поготово Рускиње, не миришеш на километар, два ...:ani_biggrin:

Ако нећеш Русе, а ти онда читај  савете  натрулих Европљанки....како се удавати најмање 5 пута....:ani_biggrin:  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Trifke рече

I to je tacno. Savet i jeste savet zato sto nesto predlaze a ne naredjuje. 

Svi oni dele dušebrižne savet, znaš one iritantne zabrinute.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...