Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 2 часа, Ведран* рече

Овај другар, се сликао пре 15 минута ексклузивно за ову тему.

:smil443643319dc3d:

Једво сам га наговорио. Али кад је чуо да на теми главну реч води његов рођак, велики лав, поп Горан, чак се лепо и наместио, и само рече шкљоцај колико хоћеш....

Па ево вам га. :)))

20181007_203257.thumb.jpg.49c83173fc98b7e182a9faae7740b908.jpg

 

Ел ово неки рођак тасманијског нечастивог? :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 сат, Просечан србенда рече

Исто као и твоје веровање да је брзина светлости константа. Да је дошло до "великог праска" јер одатле проистиче удаљавање небеских скупина. Да су методе датирања које користе научници исправне, као и то да се ц14 ствара на неки други начин ни откуда. Мени сте ви сви исти јер се сви бавите претпоставкама. Тако исто лупате да је полу распад радио активних једињења констаната а ц14 вас демантује у томе. Све те ваше претпоставке се ништа не разликују од креционистичких претпоставки,

Razlikuju se poprilično... pre svega u tome što se realnost uklapa sa pretpostavkama naučnika tj. posledice toga što naučnici pretpostavljaju možeš da vidiš, izmeriš, proveriš...

 

Цитат

И да...истраживања о потопу су јако тешка јер је све затрпано а Бог је могао да уклони већину лоших последица потопа како би живи свет поново могао да се развија или да настави са развојем. Јер сам потоп је против природни догађај, учињен директном Божијом интервенцијом тако да је само Он могао да поправи еко систем након катастрофе.

Naprotiv, nema ništa lakše nego istražiti da li se desio globalni događaj sa tako dalekosežnim posledicama a koji se navodno desio pre samo nekoliko hiljada godina... ono što je teško je uklopiti realnost sa kreacionističkim ubeđenjima tj. naći nešto što ne postoji...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, cloudking рече

Kapiram da imas sumnju u nesto tako kompleksno kao sto je TE ali ne kapiram kako mozes da sumnjas u nesto sto smo bukvalno izmerili?

Ради се о брзини светлости у вакуму, квантна физика оповргава уврежено мишљење https://geek.hr/znanost/clanak/brzina-svjetlosti-mozda-nije-fizikalna-konstanta-kratkotrajne-cestice-u-vakuumu-mogle-bi-biti-uzrokom-njenog-kolebanja/ 

Толико причаш о будалама па припази да на крају сам не испаднеш исто то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, о.Горан рече

А са тобом да причам о образу и части испод ми је части.

ууу извин`те, нисмо вас препознали :coolio:

 

П.С. у мом селу се каже "ко о чему, курва о поштењу"

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Avocado рече

Ali nikad ne čujemo to... samo fragmentarne podatke i tvrdnje... i kad bilo šta od toga pokušamo da povežemo u model, npr. kako je 5 miliona mamuta nastalo od samo 2 mamuta sa Nojeve barke za samo 150 godina, odmah se povučeš... da ne kažem pobegneš... i ne samo ti, nego i oni profesionalni američki kreacionisti sa milionskim budžetima...

5 miliona? Koliko ih je do sad pronadjeno?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

Ovo moze da napise samo neko apsolutno dve blage veze nema sta je TE i kako funkcionise. Zasto ja ili bilo ko da gubi vreme sa vama ovde kad vi uopste  ne napadte TE... vi napadate neku verziju TE koja niti gde postoji niti je gde zapisana osim u vasim glavama?

 

To sam sto puta do sada napisao.. i sad mi objasni, kako te nije do sad zaintrigiralo da stvarno pobas da naucis  o TE? Cak ne moras ni da ides bilo gde, skupi avocadove odgovore ne jedno mesto i imaces jako dobru skracenu "TE for dummies" lektiru, laku za konzumaciju? 

Ne, zato sto i tebe i svakog kreacionistu zabole uvo za nauku i za istrazivanja... vi imate samo jednu misiju a to je "kako da odrzimo u ziovtu  ideju koju smo izmislili i koja nam se svidja".

A najjadnije je to sto i ta ideja koji toliko pokusavate da zastitite uopste ne treba vasu zastitu... a i to bi znali da ste proucili i tu svoju ideju kako valja,  a niste jer vama religija nije put nego izgovor...

Jesnostanvo receno, kreacionisti su ljudi niskih intelektualnih kapaciteta umnozenih snagom sopstvenog ega. Zabole vas cvetko i za religiju i za nauku, vazno vam je samo kako da sebi obezbedite ostanak i komfott zoni koju vam pruza verzija religije koju ste usvojili i  od cije stabilnsoti zavisi i vas sopstveni psiholoski balans... zato vase ideje "ne smeju pasti" i zato ste toliko uporni u svojoj neinformisanosti, neznanju i gluposti po cenu javne sramote, jer ni jedna cena nije previsoka kad treba da se zastiti sopstveni ego...

Pa, ne znam kakav je tvoj utisak, ali, mnoge stvari koje pise Avocado su toliko strucne i komplikovane da je sve to bas  tesko razumeti bez neke vise naucne obrazovanosti i pitanje je koliko ljudi moze takvo pisanje da razume i shvati ( licno, poneki put kada mogu 99% da razumem po neku stvar, onda se malo 'pokacim' sa Avocado,... :catfight ...  )

Kakav izgovor za religiju i veru ? Masis poentu, jer,  nemam licno nikakav problem sa vernima koji prihavataju TE i nisam nikog javno osudio zbog toga. Ali, imam svoj stav u odnosu na ovo pitanje i mislim, da je legitimam , kao sto je legitiman i stav drugih koji drugacije misle od mene. Pogotovo sto taj stav zasnivam na veri ( neka bude moj subjektivan stav )

Meni deluje da ti previse strasno i pristrasno ulazis u celu pricu i donosis pogresne sudove. ( i, onda i kada sa kreacionisticke strane bude neki ko je ostrascen, nastane haos,...) Tesko moze da stoji tvoja procena o necijoj inteligenciji i ego ( maniji :cheesy3:) i necijoj licnoj veri i razmisljanju. Pa, pola Amerikanaca veruje u Bozije stvaranje i koliko ljudi sirom sveta i sta onda, pola sveta su, ...ljudi niskog nivoa inetelektualiteta i velikog ega i posebnog i specijalnog misljenja o sebi ( :)) ),.....ma,  pusti, ko da je ljudima kljucno pitanje u zivotu da li su bas nastali od monkey i kao da im zivot zavisi od toga.

 Vidi, opet ti kazem, meni nije problem sto neka braca iz crkve prihvataju TE i ne napadam nikog, samo se mi, izmedju sebe raspravljamo o tome sta i kako i sto vise i bolje i jasnije protumaciti i objasniti svoju hriscansku veru,.... i , na kraju svako nastavlja svojim putem u crkvi i zivi i svedoci tu svoju veru u naseg Boga i trudi se da bude dobar i pravedan covek.

I, to je sustina price, ako hriscanin vernik zivi svoje ideje i praktikuje svoju veru kako treba, civilizovano i kulturno i humano, kakve veze onda ima da li je vernik koji veruje u Boga i ne smatra da TE odgovarajuce objasnjava postanak coveka i onoga vernika koji prihvata evoluciju.

Nista vise.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Pa, ne znam kakav je tvoj utisak, ali, mnoge stvari koje pise Avocado su toliko strucne i komplikovane da je sve to bas  tesko razumeti bez neke vise naucne obrazovanosti i pitanje je koliko ljudi moze takvo pisanje da razume i shvati ( licno, poneki put kada mogu 99% da razumem po neku stvar, onda se malo 'pokacim' sa Avocado,... :catfight ...  )

Kako onda dođeš a stepenik da napišeš ovako nešto?

пре 3 часа, Bokisd рече

Kao da u TE ne postoji nista nepoznato ili bar nejasno, kao da je sve 100% tacno i pouzdano, i sve se prilagodjava nepromenjivoj postavci stvari, da je TE jedina validna teorija i na osnovu toga se sve meri, ....pa, kada se dodje do nekog problema, ne trazi se objektivno resenje, nego je postavka samo moze TE i na osnovu toga se dalje traga za resenjima bez obzira na cinjenice.

Kao i ono kada si pisao, da po TE da bi jednavrsta prešla u drugu vrstu postojeći organi joj se moraju transformisati...itd? 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Justin Waters рече

Kako onda dođeš a stepenik da napišeš ovako nešto?

Kao i ono kada si pisao, da po TE da bi jednavrsta prešla u drugu vrstu postojeći organi joj se moraju transformisati...itd? 

 

( da dodam ) Da li mislis da bas svi razumeju sve o TE vs kreacionizam, ono, da znaju bas sve  strucne i profi stvaru oko pitanja svemira, geologije, genetike i slicno ?

Mislim, ( licno subjektivno misljenje ) da vecina ljudi ( i, koji ucestvuju na temi i koji citaju temu,...ima ih skoro 140.000 :ok: ) tesko moze da razume vecinu stvari oko ove price i uglavnom imamo ljude sa jasno predefinisanim stavovima i pogledima i samo se utvrdjuju ili oponiraju drugome , ko drugacije misli. ( malo ce njih da promeni misljenje )

( kako sam dosao ) Pa, na osnovu onoga sto sam nesto razumeo  ( logicno :D ) ali, pretezno citajuci druge ljude i rasprave koje su se vodile izmedju TE i kreacionizma,.... kada mnoge rasprave mogu da budu dosta prijemcivije i razumljivije za one koji nemaju specificna znanja iz raznih nauka.

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Bokisd рече

( da dodam ) Da li mislis da bas svi razumeju sve o TE vs kreacionizam, ono, da znaju bas sve  strucne i profi stvaru oko pitanja svemira, geologije, genetike i slicno ?

Mislim, ( licno subjektivno misljenje ) da vecina ljudi ( i, koji ucestvuju na temi i koji citaju temu,...ima ih skoro 140.000 :ok: ) tesko moze da razume vecinu stvari oko ove price i uglavnom imamo ljude sa jasno predefinisanim stavovima i pogledima i samo se utvrdjuju ili oponiraju drugome , ko drugacije misli. ( malo ce njih da promeni misljenje )

( kako sam dosao ) Pa, na osnovu onoga sto sam nesto razumeo  ( logicno :D ) ali, pretezno citajuci druge ljude i rasprave koje su se vodile izmedju TE i kreacionizma,.... kada mnoge rasprave mogu da budu dosta prijemcivije i razumljivije za one koji nemaju specificna znanja iz raznih nauka.

Ako nešto ne razumiješ onda ne možeš da budeš oponent tome. Većina na forumu pak razumije, jer ovaj forum je u početku bio pretežno kreatardski, da bi tokom godina kroz diskusije postao uporište TE. Mogao si i sam ako si pratio ovu temu od povratka popa Gorana, ne sad ovo zadnjeg nakon bana nego malo ranije, koliko ga je puta Avokado izuo iz cipela dokazavši otvoreno da je lažov, na njegova pitanja i pitanja ostalih članova nikad nije odgovarao jer naravno nema odgovore na ta pitanja zato što propagira nebuloze koje se lako daju pobiti. Bez da si imalo naučno potkovan, samo to da si pratio mogao si razumjeti savršeno na kojoj strani duva promaja. 

Inače na internetu postoji toliko mjesta na kojima je TE objašnjenja sažeto, ali suštinski, da se može sasvim lako razumjeti bez ulaženja u neke duboke naučne stvari, samo onaj ko nije ignorantan, i po već unaprijed zadanoj misli svjesno ignoriše dokaze kako bi i dalje ubjedio sebe da vjeruje u nešto što je neodrživo. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, N.Petrovic рече

5 miliona? Koliko ih je do sad pronadjeno?

To je Goran pisao. Vidi sa njim.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, N.Petrovic рече

@Avocado

Da li je neko do sada proglasio TE za Naucnu teoriju?

TE jeste naucna teorija.. ne razumem bas deo o proglasenju.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Justin Waters рече

Ako nešto ne razumiješ onda ne možeš da budeš oponent tome. Većina na forumu pak razumije, jer ovaj forum je u početku bio pretežno kreatardski, da bi tokom godina kroz diskusije postao uporište TE. Mogao si i sam ako si pratio ovu temu od povratka popa Gorana, ne sad ovo zadnjeg nakon bana nego malo ranije, koliko ga je puta Avokado izuo iz cipela dokazavši otvoreno da je lažov, na njegova pitanja i pitanja ostalih članova nikad nije odgovarao jer naravno nema odgovore na ta pitanja zato što propagira nebuloze koje se lako daju pobiti. Bez da si imalo naučno potkovan, samo to da si pratio mogao si razumjeti savršeno na kojoj strani duva promaja. 

Inače na internetu postoji toliko mjesta na kojima je TE objašnjenja sažeto, ali suštinski, da se može sasvim lako razumjeti bez ulaženja u neke duboke naučne stvari, samo onaj ko nije ignorantan, i po već unaprijed zadanoj misli svjesno ignoriše dokaze kako bi i dalje ubjedio sebe da vjeruje u nešto što je neodrživo. 

I gde je dokaz postojanja zajedničkog pretka majmuna i ljudi?Ima li gi il ge nema?Bežite od tog pitanja ko đavo od krsta..

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

TE jeste naucna teorija.. ne razumem bas deo o proglasenju.

Projekcija sa crkvenog kanona. Ako je neki naučni sabor nije proglasio naučnom, onda je samo teorija u kolokvijalnom smislu. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...