Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 11 минута, Avocado рече

Ako dizajniras ribu za zivot u mraku razumno je da joj uopste ne napravis oci, a ne da joj napravis oci koje ne funkcionisu.

Добро бре Авокадо, шта ће бити са атеистима који живе у мраку атеизма  ако не еволуирају у вернике....рођен си за светлост а живиш и мраку, можда тако и те рибице, рођене за светлост , залутале у пећине...или сада неко да живи у Африци ( бела раса) и рађају све белу децу, и вековима живе тамо и само се спајају са белом расом....када ће им кожа постати црна ко у  црне расе. Значи за неку милијарду година и ако је искључиво спајање између беле расе, ипак под условима живота, климе и окружења ти бели ће постати црни, а негрини бели  ако су Европи....само ми тај филм нећемо гледати.    

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 17 минута, Avocado рече

To je ocekivano samo ako je evoluirala iz ribe koja nije zivela u mraku. 

Ako dizajniras ribu za zivot u mraku razumno je da joj uopste ne napravis oci, a ne da joj napravis oci koje ne funkcionisu.

 

Dobro, ali, ne vidim da je ovaj primer bas dobar za  evoluciju ( verovatno imas i bolje primere, nije sporno ) ,.... oko funkcionalno, u oko ne - funkcionalno,.... ne evoluira oko u nesto drugo, zar ne ?

Ali, recimo, riba je kao jedinka, dizajnirana sa ocima, samo je sredina ta', koja cini da je oko u funkciji ili ne. Menja se sredina, menja se funkcionalnost samog oka, koje tu gde jeste i dizajnirano.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Dobro, ali, ne vidim da je ovaj primer bas dobar za  evoluciju ( verovatno imas i bolje primere, nije sporno ) ,.... oko funkcionalno, u oko ne - funkcionalno,.... ne evoluira oko u nesto drugo, zar ne ?

Ali, recimo, riba je kao jedinka, dizajnirana sa ocima, samo je sredina ta', koja cini da je oko u funkciji ili ne. Menja se sredina, menja se funkcionalnost samog oka, koje tu gde jeste i dizajnirano.

Ali imati/nemati oko organizmu ne daje nikakvu preveliku prednost, tako da imanje/nemanje oka u staništu bez svetlosti ne doprinosi ni pozitivno ni negativno ka tome da li će jedina preživeti (i stoga preneti svoje gene dalje) ili neće.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Odahviing рече

Ali imati/nemati oko organizmu ne daje nikakvu preveliku prednost, tako da imanje/nemanje oka u staništu bez svetlosti ne doprinosi ni pozitivno ni negativno ka tome da li će jedina preživeti (i stoga preneti svoje gene dalje) ili neće.

Da, ali, da li moze doci vremenom do promene sredine ? (  ili, je mozda riba u toj sredini mraka dosla iz svetlosti ? )

 Riba u mraku, verovatno ima neke druge prednosti koje joj daju sansu za prezivljavanje, ....te' iste prednosti, kada bi se promenila sredina u svetlost, ne bi bile dovoljne, nego bi neke druge prednosti bile potrebne za prezivljavanje, od kojih jedna i oko.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo jedan aperkat i od mene. :ani_biggrin:

 

Teorija evolucije – srušena?

V. B. 4. septembra 2018. 19:31
Teorija evolucije – srušena? Foto: Pilottage - CC BY 2.0
 
 Podeli

Fosilizovani tragovi stopala stari 5,7 miliona godina koji su pronađeni na Kritu mogli bi da uzdrmaju široko prihvaćene teorije o ranoj ljudskoj evoluciji, piše „Dejli mejl“.

Tragovi imaju oblik ljudskog stopala, sa jasno izraženim palcem i udubljenjem na tabanu kakvo se ne može naći kod majmuna.

Datiranje je pokazalo da je otisak nastao u ono vreme kada se mislilo da su prvobitni ljudi još naseljavali samo Afriku i imali majmunolika stopala, prenosi B92.

Sve studije u poslednjih nekoliko decenija ukazivale su na to da su svi ljudski preci, čiji su pronađeni fozilizovani tragovi bili stariji od 1,8 miliona godina, živeli i evoluirali u Africi.

Istraživači navode da sada postoje šanse da su rani hominidi, pre nego što se Krit odvojio od glavnog grčkog kopna i pre nego što je Sahara uopšte postojala, možda naseljavali ne samo Afriku, već i jugoistočnu Evropu.

Evolucija čoveka:

pre 55 miliona godina — evolucija prvih primitivnih primata
pre 15 miliona godina — od gibona se razvijaju hominidi (veliki majmuni)
pre 8 miliona godina — evolucija prvih gorila. Rod ljudi i šimpanzi se kasnije grana na dve odvojene grane
pre 5,5 miliona godina — ardipitekus, prvi „proto-čovek“, deli karakteristike sa šimpanzama i gorilama
pre 4 miliona godina — pojavljuju se majmunoliki rani ljudi, poput australopitekusa. Iako njihov mozak nije bio veći od mozga šimpanze, imali su neke ljudske karakteristike
pre 3,9 do 2,9 miliona godina — australopitekus afarensis živeo je u Africi
pre 2,7 miliona godina — parantropus je živeo u šumama i imao ogromnu čeljust za žvakanje
pre 2,3 miliona godina — smatra se da se homo habalis tada prvi put pojavio u Africi
pre 1,85 miliona godina — razvoj prve „moderne“ šake
pre 1,8 miliona godina — počinju da se javljaju fosilizovani tragovi homo ergastera
pre 1,6 miliona godina — ručne sekire postaju prva velika tehnološka inovacija
pre 800.000 godina — rani ljudi stiču kontrolu nad vatrom i stvaraju ognjišta. Veličina mozga se drastično povećava
pre 400.000 godina — neandertalci počinju da se pojavljuju i šire po Evropi i Aziji
pre 200.000 godina — homo sapiens — moderan čovek — pojavljuje se u Africi
pre 40.000 godina — moderni ljudi stižu u Evropu

 

(Sputnjik)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хахах, нисам до сад пратио ријалитије, али овај морам да пропратим до краја. Од свих глупости највише волим интелигентну глупост. По правилу, та је најсмешнија, тако да се слатко насмејем читајући ово обиље овде хахахах. Само тако наставите момци, навијам за вас хах...Овај ме опет оптужује за некакво суботарство, што је наравно лаж и глупост у складу са његовим (не)познавањем теме. Када се неко једва разуме у тематику, конкретно овде у област природних наука, он мора своје огромне недостатке у знању да компензује клеветама и небулозама. Ево.... Ако нпр. из прве зна шта је то Хајзенбергов принцип неодређености повлачим реч. Чуо је за то као што је Даница чула за Мадагаскар хахах.

Дакле, у чему је поента овде код разних овдашњих неповеза и јеретика који ниподаштавају прошлогодишње Саопштење Сабора СПЦ. Да такви исти кажу нпр. ето, ми верујемо у Стварање, али не знамо како је то Бог урадио и не верујемо у еволуционе бајке, ја бих рекао-ок, то је фер мишљење. Међутим, они све време потуљено промовишу дарвинизам овде доводећи у заблуду и себе и друге. 

Што се тиче Терзина, видим да је прпа све већа и већа хах. Прво, ја му нисам тата и не слажем се 100% са свим његовим ставовима по разним питањима, али са ставовима који се тичу разобличавања еволуционих заблуда и лажи слажем се 100%. У томе је махер и то боли јеретике. Wannabe професору нпр. смета што је човек угледан професор на једном од 5 најпрестижнијих у Канади( погледајте мало гугл што се тиче рангирања) и то је чињеница која стоји. Ја сам га предложио као научника, а не као теолога, и то је оно што тзв. ави,  лажову и јеретику смета. Али, не брините се, опустите се, немојте да будете нервозни хах., колико видим администрација није заинтересована за ту идеју, колико видим јер се не изјашњавају.

 

Што се тиче самог Дарвина, човек је био геније хах. Смислио бајку употребивши 188 пута речи типа "претпоставимо", "ја верујем", "можда", "могуће" итд. и обмануо десетине хиљада људи до дана данашњег хахах. Убише се да докажу своју веру у њега човече хахах. На листи свих бајки, ТЕ је по бајковитости на првом месту, онда имате 2.000 празних места, па Ивицу и Марицу, Пепељугу итд. Пре ћете да нађете Ивицу и Марицу него прелазне форме. У ствари има их, у Авокадовом мозгу хах.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, grigorije22 рече

Teorija evolucije – srušena?

Teorija evolucije - potvrđena, sa ovim člankom. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него, глупостима никад краја, идемо ми даље, да се јеретици науче. Од свих неодарвинистичких бајки, ова ми је такође у фаворитима. То је прелазак риба на копно. Дакле, наводно су рибе одједном решиле да се мало преселе на копно и постану водоземци да би се мало прошврћкале по копну. Наиме, дојадилио им је само пливање, биле су жељне корзоа.

 

food-drink-evolve-evolution-fish-darwini

Ево сада један мали експеримент. Упецајте неку рибицу у Великој Морави и пустите је на оближњу њиву. Шта мислите, да ли ће да еволуира за 3-4 милиона година у даждевњака? Знам да немате на располагању толике милионе година, али можете знати шта ће бити за двадесетак минута. Е сад, празноверци ће рећи да то није баш тако, да је велика наука нешто друго итд.  Онима који су у OFF brain фази можеш да причаш шта хоћеш, они само аминују хах, врло су захвални за обраду. Пример су наши јеретици овде.

Дакле, ево мало о томе:

 

ЗАШТО ЈЕ ПРЕЛАЗ ИЗ ВОДЕ НА КОПНО НЕМОГУЋ?

Еволуционисти тврде да је једног дана једна врста која је живела у води некако ступила на копно и била трансформисана у врсту која живи на копну. Постоји један број очигледних чињеница које чине такав прелаз немогућим:

 

1. Ношење властите тежине: Бића која живе у води немају проблема у ношењу своје властите тежине. Међутим, већина бића која живе на копну троше 40% своје енергије само на ношење својих тела. Организми који би прелазили из воде на копно требали би да развију нови мишићни и коштани систем да би тако истовремено одговорили новој потреби за енергијом, што је немогуће да се догоди случајним мутацијама.

 

2. Задржавање топлоте: На копну температура може брзо да се промени и варира у широком опсегу. Организми који живе на копну имају телесне механизме који им омогућавају да могу да издрже тако велике температурне промене. Међутим, у води се температура мења полако и такве промене не дешавају се унутар неког великог опсега. Живи организми који имају телесни систем регулисан према константној температури воде требали би да стекну заштитни систем да би осигурали минимум штете од температурних промена на копну. Бесмислено је тврдити да су рибе стекле један такав систем случајним мутацијама одмах након што су ступиле на копно.

 

3. Коришћење воде: Оно што је неопходно за метаболизам јесте да вода, а чак и влага, требају бити коришћени штедљиво због оскудних извора воде на копну. На пример, кожа треба да буде дизајнирана тако да дозволи губитак воде само до одређене мере, док би у исто време спречавала прекомерно испаравање. Због тога, организми који живе на копну имају осећај жеђи, док га организми који живе у води немају. Поред тога, кожа животиња које живе у води није погодна за једну неводену средину.

 

4. Бубрези: Организми који живе у води могу лако избацити отпадне материје, посебно амонијак, из својих тела, будући да се ту у њиховој средини налази много воде. На копну, вода мора бити коришћена економично. Ето зашто ови организми имају бубреге. Захваљујући бубрезима, амонијак се складишти тако што се претвара у уреу, и на тај начин се користи минимална количина воде за његово излучивање. Додатно, потребни су нови системи да осигурају функционисање бубрега. Укратко, с циљем да пређу из воде на копно организми без иједног бубрега требали су изненада и одједном да развију цели бубрежни систем.

 

5. Респираторни систем: Рибе “дишу” узимајући кисеоник растворен у води који онда пропуштају кроз шкрге. Они не могу да живе више од неколико минута изван воде. Да би опстали и живели на копну, они морају изненада, у једном тренутку, да стекну један савршен плућни систем. Нема заиста нимало сумње да је немогуће да су се све ове драматичне физиолошке промене могле десити случајно, у истом организму и у исто време.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, grigorije22 рече

Nece biti ako se ispostavi da tragovi pripadaju Homo sapiens sapiensu. 

To ni blizu neće da se desi...kontraverzno je što su nađeni otsci stariji od grupe otisaka koji su dosad bili pronalaženi u Africi što je dosad navodilo da je žaište evolucije bilo u istočnoj Africi. Ako se ovi tragovi dodatno izuče i utvrde kao nepobitno hominidni, to će svakako raspršiti ideju da je žarište evolucije bilo samo i Istočnoj Africi ali ni na koji način neće ugroziti same temelje i postavke TE već samo potvrditi i još detaljnije objasniti evoluciju iz prošlosti. 

Vrijeme kako ide ona se samo može više i više potvrđivati nikako srušiti. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

To ni blizu neće da se desi...kontraverzno je što su nađeni otsci stariji od grupe otisaka koji su dosad bili pronalaženi u Africi što je dosad navodilo da je žaište evolucije bilo u istočnoj Africi. Ako se ovi tragovi dodatno izuče i utvrde kao nepobitno hominidni, to će svakako raspršiti ideju da je žarište evolucije bilo samo i Istočnoj Africi ali ni na koji način neće ugroziti same temelje i postavke TE već samo potvrditi i još detaljnije objasniti evoluciju iz prošlosti. 

Vrijeme kako ide ona se samo može više i više potvrđivati nikako srušiti. 

Vrlo verovatno ali tekst koji je preneo Sputnjik aludira na to. Jer se evolucija upravo obara nalazima koje TE ne predvidja. Na primer da prave pravcate ptice budu nadjene u doba Traijasa. Ili pravi ljudski skeleti sa sve orudjem i oruzjem pre 6,5 miliona godina. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, grigorije22 рече

Nece biti ako se ispostavi da tragovi pripadaju Homo sapiens sapiensu. 

Ne pripadaju niti to bilo ko tvrdi osim novinara... prosto, otisci su slični ljudskim ali nisu ljudski.

Autori studije su dali dve mogućnosti:

1. da je neki rani do sada nepoznati pripadnik hominina

2. da je neki do sada nepoznat primat koji je razvio hod na dve noge, a nije hominin

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Ne pripadaju niti to bilo ko tvrdi osim novinara... prosto, otisci su slični ljudskim ali nisu ljudski.

Autori studije su dali dve mogućnosti:

1. da je neki rani do sada nepoznati pripadnik hominina

2. da je neki do sada nepoznat primat koji je razvio hod na dve noge, a nije hominin

 

Ma da kao slicni. :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, о.Горан рече

Пре ћете да нађете Ивицу и Марицу него прелазне форме. У ствари има их, у Авокадовом мозгу хах.

Opet lažeš?

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_transitional_fossils

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, grigorije22 рече

Ma da kao slicni. :ani_biggrin:

Pa dobro, ja pročitah samu studiju, a ti veruj Sputnjikovom prevodu članka iz Daily Maila... ili još bolje, vidi da nije i Informer nešto povodom toga napisao...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...