Jump to content

Други брак (удовице, удовци, разведени)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 24 минута, Milica Bajic рече

Treba, čini mi se, biti pošten prema sebi i to pošten na vreme, dok nije kasno.

Јесте, а осим тога ја сам рецимо за пар година прошао 2-3-4 фазе... нисам ни ја сигуран тачно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 242
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Можда је мало недолично питање за разведене, али свакако би било драгоцено искуство. Шта сматрате највећом грешком коју сте направили при избору брачног друга? Извините. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, БанеЛ рече

Можда је мало недолично питање за разведене, али свакако би било драгоцено искуство. Шта сматрате највећом грешком коју сте направили при избору брачног друга? Извините. 

Nisam razveden

Ali na to pomisljam vrlo cesto

Postoji kao opcija

Najveca greska je sto sam  uopste usao u brak, jer je u vezi bilo puno problema

Dozvolio sam odredjena ponasanja koja ne treba....i nisam shvatio (ne znam kako) da se to u braku nece promeniti

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Драшко рече

i nisam shvatio (ne znam kako) da se to u braku nece promeniti

Ууу брате, Бог да ти помогне, не дај се. Разумем те у потпуности, иако се додуше никада нисам ни женио, само, имам страх од тога па увек према девојци поступам апсолутно искрено како и шта очекујем од везе и брака, јер, баш из тог разлога што сматрам да се особе тешко мењају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Плаво Небо рече

баш из тог разлога што сматрам да се особе тешко мењају

Углавном када се десе тешка искушења а и то је често питање...

Мој је утисак да људи лакше напредују у врлинама тј. изграђују себе него што се ослобађају мана и навика.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, Vladan ::: рече

Мој је утисак да људи лакше напредују у врлинама тј. изграђују себе него што се ослобађају мана и навика.

Морам мало да се нашалим, гори си философ од мене :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Плаво Небо рече

Морам мало да се нашалим, гори си философ од мене :)

Па то је из мог искуства или, рецимо, практичне побожности а @Вукашин Ковачевић може лепо из историје филозофије да објасни како је филозофија била врло практична дисциплина :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, БанеЛ рече

Можда је мало недолично питање за разведене, али свакако би било драгоцено искуство. Шта сматрате највећом грешком коју сте направили при избору брачног друга? Извините. 

не постоји грешка, то је једно огромно искуство, лоше, болно, исцрпљујуће, али искуство, ако бих на брак гледала као на грешку, само бих себе довела у ситуацију непрекидног кињења и самосажаљења, битно је као  какав  човек си из тога изашао, а посебно што имам двоје деце из тог брака, да ли могу то онда да назовем грешком. Једино је можда грешка, што је  то предуго трајало, али опет, мислим, да сам дала све од себе да то успе. Са ове дистанце, све је по промислу Божијем, апсолутно онако како треба да буде.

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Драшко рече

Nisam razveden

Ali na to pomisljam vrlo cesto

Postoji kao opcija

Najveca greska je sto sam  uopste usao u brak, jer je u vezi bilo puno problema

Dozvolio sam odredjena ponasanja koja ne treba....i nisam shvatio (ne znam kako) da se to u braku nece promeniti

Хвала ти на одговору и искрености. Даће Бог да се све среди! <3

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Снежана рече

не постоји грешка, то је једно огромно искуство, лоше, болно, исцрпљујуће, али искуство, ако бих на брак гледала као на грешку, само бих себе довела у ситуацију непрекидног кињења и самосажаљења, битно је као  какав  човек си из тога изашао, а посебно што имам двоје деце из тог брака, да ли могу то онда да назовем грешком. Једино је можда грешка, што је  то предуго трајало, али опет, мислим, да сам дала све од себе да то успе. Са ове дистанце, све је по промислу Божијем, апсолутно онако како треба да буде.

Одлично речено! :skidamkapu:

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...
On 26.7.2018. at 20:30, БанеЛ рече

Можда је мало недолично питање за разведене, али свакако би било драгоцено искуство. Шта сматрате највећом грешком коју сте направили при избору брачног друга? Извините. 

Ja sam gresku uvidela tek kad se rodio sin. Do tada je izmedju njega i mene bilo sve odlicno. Sa rodjenjem deteta videla sam da je bio nezreo ili sta god. I posle 5 godna njega sin ne interesuje. Samim tim to za mene nije covek. Da ne pominjem to sto je nekoj bivsoj obecavao kule i gradove dok sam ja cuvala nase dete od par meseci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 26.7.2018. at 13:30, БанеЛ рече

Можда је мало недолично питање за разведене, али свакако би било драгоцено искуство. Шта сматрате највећом грешком коју сте направили при избору брачног друга? Извините. 

Највећа грешка је што нисам послушала интуицију, тај први осећај који ми је рекао да он није за мене. Са друге стране, да се није десио он, сада не бих имала дете тако да се не кајем. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U trenutku pre udaje/zenidbe svi mi valjda te njihove mane opravdavamo nekako. To je bio moj slucaj, iako sam mozda videla kakav je, ja sam  zbog zaljubljenosti valjda sve to brisala. I kad dodje do razvoda tek onda sednes i razmisljas o tome kako si mislila promenice se, bice bolje... A nista nije bilo bolje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А могло је да буде боље временом... Моје мишљење је да је избор лутрија.

Слажем се са свима. Све приче личе једна на другу, а и свака је уникат.

Да ли могу да кажем да ће следећи избор бити прави? Не, не знам. Само знам да су ми очекивања пуно мања, као и вера.

Код нас који имамо пропале бракове, односи нису успели да се поправе током времена, него су разлике, трзавице се повећале. Код успешних бракова је обратна ситуација. Једино правило је да правила нема.

Поука ми је да нађем особу сличну себи, то још нисам пробао. Прошли пут сам мислио да различите особе могу да добро функционишу, ал то у мом случају није било тако.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Ђорђе Р рече

Прошли пут сам мислио да различите особе могу да добро функционишу, ал то у мом случају није било тако.

Ja sam posle razvoda usla u vezu gde smo bili toliko razliciti. Od pogleda na ljude, na zivot, na ciljeve u buducnosti. U pocetku je bilo zanimljivo sve to, ali kasnije nije moglo... 

Onda igrom slucaja preko omiljene rase pasa upoznam na fejsu osobu toliko slicnu meni da nisam mogla da poverujem. Od stava prema zivotu, buducih ciljeva, ma sve smo zeleli isto. Dok se ne pokazu cari dopisivanja i daljine i ti shvatis da ta osoba ipak nije takva kakvom se predstavlja. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...