Jump to content

Други брак (удовице, удовци, разведени)

Оцени ову тему


Препоручена порука

18 minutes ago, Џуманџи рече

Проблем је када то људи користе за било какав вид дискриминације, а користе, да се не лажемо. Није то само оговарање иза леђа, може да отежа живот, онда је потпуно разумљиво што погађа човека.

управо то, није проблем  у оговарању, пси лају, каравани пролазе, али та предрасуда да су разведене жане "распуштенице".може да створи много проблема и неразумевања чак и од других жена.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 242
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

4 hours ago, Снежана рече

Ја размишљам овако... већина је напустила бивше мужеве (балване), при томе, не заборави, ми смо дупло боље организоване, имамо дупло више одговорности (не жалим се, драже ми је и то, него да будем у "браку", а да радим све исто :) ). Дакле, разведене жене су самоодрживе (царице).

U pravu si u potunosti za to :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, aliluja рече

Zapamti... Dobrima si dobra... Lošima si loša.. Ludima si luda.... Tačka 

I to je tacno, ja polazim od sebe i mene je bas briga ko je sam, razveden, udat...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne dodiruje me kako će me ko tretirati...da li kao razvedenu, ili kao raspuštenicu. 
Dešavaju se smiješne situacije kada svi skupa pođemo na ručak, i ne znamo kako da predstavimo jedno drugo...on zapne, jer i dalje ne može da izusti - bivša supruga. Tada ulijećem ja sa - Ja sam majka njegove djece. :D
Nekad mi zamjere što za njega kažem - otac moje djece, ali ta rijeć - bivša, ili bivši, asociraju na nešto loše...nešto što ne vrijedi, a meni vrijedi čovjek sa kojim sam rodila troje djece, i stvarala dom, tako da on za mene nikada neće biti "bivši", već moj najbolji prijatelj i saveznik.
Vrijeme je pokazalo da nije bio greška, i da je dan danas prijatelj, i najbolji čovjek kojeg sam upoznala, ali život je riješio drugačije, a mi smo prihvatili to tako kako jeste, i krenuli svako svojim putem.
Nemam ništa protiv odluka drugih, da se uđe u drugi brak, ali meni moj život odgovara ovakav kakav je, ostvarena sam i sretna, tako da i ne razmišljam o tome.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 hours ago, Maja Pavlovic рече

Разведена жена је курва, није добра домаћица, јер Боже, зашто би је друго оставио муж... и тако, наслушах се свега али идемо даље... има још добрих људи.

Срби се рађају са стеченим докторатом из бављења туђим животима. Тако да...само игнорисати, нема друге :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Снежана рече

управо то, није проблем  у оговарању, пси лају, каравани пролазе, али та предрасуда да су разведене жане "распуштенице".може да створи много проблема и неразумевања чак и од других жена.

Da ali je predrasuda i to da zena je samo za u kucu i kucne poslove,i da treba da cuti i trpi i nista se ne pita (sem sta ima za jelo)... cisto pricamo :skidamkapu:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba prihvatiti i razumjeti da je kvazikulturno nasledje na ovim prostorima do vrha napunjeno primitivizam, stereotipima i predrasudama i ne pridavati previše pažnje za mišljenje dokonih ljudi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne dodiruje me kako će me ko tretirati...da li kao razvedenu, ili kao raspuštenicu. 

Dešavaju se smiješne situacije kada svi skupa pođemo na ručak, i ne znamo kako da predstavimo jedno drugo...on zapne, jer i dalje ne može da izusti - bivša supruga. Tada ulijećem ja sa - Ja sam majka njegove djece. [emoji3]

Nekad mi zamjere što za njega kažem - otac moje djece, ali ta rijeć - bivša, ili bivši, asociraju na nešto loše...nešto što ne vrijedi, a meni vrijedi čovjek sa kojim sam rodila troje djece, i stvarala dom, tako da on za mene nikada neće biti "bivši", već moj najbolji prijatelj i saveznik.

Vrijeme je pokazalo da nije bio greška, i da je dan danas prijatelj, i najbolji čovjek kojeg sam upoznala, ali život je riješio drugačije, a mi smo prihvatili to tako kako jeste, i krenuli svako svojim putem.

Nemam ništa protiv odluka drugih, da se uđe u drugi brak, ali meni moj život odgovara ovakav kakav je, ostvarena sam i sretna, tako da i ne razmišljam o tome.

 

Хајде да се не сложим, он јесте отац наше деце, и то ће увек остати, али мени јесте бивши супруг, и ни у каквој конструкцији не може да буде мој најбољи пријатељ и савезник, јер просто не би био бивши. :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Снежана рече

Хајде да се не сложим, он јесте отац наше деце, и то ће увек остати, али мени јесте бивши супруг, и ни у каквој конструкцији не може да буде мој најбољи пријатељ и савезник, јер просто не би био бивши. :)

Šta misliš da li je moguće ostati u odličnim odnosima i biti dobar prijatelj nakon razvoda i određenog perioda?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Снежана рече

Хајде да се не сложим, он јесте отац наше деце, и то ће увек остати, али мени јесте бивши супруг, и ни у каквој конструкцији не може да буде мој најбољи пријатељ и савезник, јер просто не би био бивши. :)

Ja ne mogu da kazem ni otac mog deteta jer ni to nije... greska je najbolji naziv :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 minutes ago, Снежана рече

Хајде да се не сложим, он јесте отац наше деце, и то ће увек остати, али мени јесте бивши супруг, и ни у каквој конструкцији не може да буде мој најбољи пријатељ и савезник, јер просто не би био бивши. :)

Nakon našeg razlaza, shvatila sam da su ljudi spremni povrijediti, i da me on nije povrijedio kao drugi do sada. Pokazao je onaj najbolji dio sebe, promijenio stavove, ali kasno da bi sastavili ono što je rastureno. On je sada sretno oženjen, i druga supruga je divna, a on je moj prijatelj, i niko i ništa ne mogu narušiti to.
Drago mi je kada ga vidim sretnog, jer to zaslužuje. Sretna sam i ja, i imam život baš onakav kakav hoću, a mislila sam da je za sreću potreban "neko"... i naravno pogriješila ne vidjevši, da sam "neko" ja sama, i da mir mogu samo ja sebi obezbijediti. Sve ostalo je extra bonus, koji zna da godi, ako treba.
Sigurno si me shvatila. :coolio:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šta misliš da li je moguće ostati u odličnim odnosima i biti dobar prijatelj nakon razvoda i određenog perioda?

е баш сам хтела да едитујем предходно, и да се наставим, могуће је, али тотално бесмислено, ако завршиш нешто, завршио си, не кажем да треба правити непријатеље, светити се или не знам шта, али настављати ту причу и вући репове из прошлости је нешто што те вуче у назад, у осталом, било би у најмању руку некултурно и нефер према неком ко је покушава да оствари везу са тобом нпр.

Прошлост је прошлост и тамо теба и да остане, и да поновим, он остаје отац својој деци и однос са њима треба да гради не везано за развод, али то људи понекада не умеју да разграниче.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Ayla рече

Nakon našeg razlaza, shvatila sam da su ljudi spremni povrijediti, i da me on nije povrijedio kao drugi do sada. Pokazao je onaj najbolji dio sebe, promijenio stavove, ali kasno da bi sastavili ono što je rastureno. On je sada sretno oženjen, i druga supruga je divna, a on je moj prijatelj, i niko i ništa ne mogu narušiti to.
Drago mi je kada ga vidim sretnog, jer to zaslužuje. Sretna sam i ja, i imam život baš onakav kakav hoću, a mislila sam da je za sreću potreban "neko"... i naravno pogriješila ne vidjevši, da sam "neko" ja sama, i da mir mogu samo ja sebi obebijediti. Sve ostalo je extra bonus, koji zna da godi, ako treba.
Sigurno si me shvatila. :coolio:

Ja mislim da različite osobe mogu imati slicna i različita iskustva, pa iz toga slijedi da odnosi posle razvoda mogu varirati od odličnih kao u tvom slučaju pa do onih bez ikakvog kontakta što je malo teže ukoliko moraju brinuti o djeci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12 minutes ago, Ronald рече

Šta misliš da li je moguće ostati u odličnim odnosima i biti dobar prijatelj nakon razvoda i određenog perioda?

Mogu.. Ima stvarno ljudi koji su ostvarili bolji i kvalitetniji odnos kad su se razvezali... Mislim da je za to odlučujuće razvesti se u miru kad vidiš da nikako ne ide.. A ne gurati nešto na muku pa da postane još gore.... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nakon našeg razlaza, shvatila sam da su ljudi spremni povrijediti, i da me on nije povrijedio kao drugi do sada. Pokazao je onaj najbolji dio sebe, promijenio stavove, ali kasno da bi sastavili ono što je rastureno. On je sada sretno oženjen, i druga supruga je divna, a on je moj prijatelj, i niko i ništa ne mogu narušiti to.

Drago mi je kada ga vidim sretnog, jer to zaslužuje. Sretna sam i ja, i imam život baš onakav kakav hoću, a mislila sam da je za sreću potreban "neko"... i naravno pogriješila ne vidjevši, da sam "neko" ja sama, i da mir mogu samo ja sebi obezbijediti. Sve ostalo je extra bonus, koji zna da godi, ako treba.

Sigurno si me shvatila. :coolio:

Нека су они нама живи, здрави и срећни, барем смо оставиле добре мужеве за другу :)))))))))

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...