Jump to content

Свештеник Ненад Илић: текстови и интервјуи

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mene je citava prica ovako na prvi pogled bas odusevila, sam pristup je bas osvezenje... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 315
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Naravno, ako je negde vec bila tema, spajajte ili brisite, nisam imao vremena da trazim... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li sam dobro razumela : klub pravi diferencijalnu razliku među vernicima. u smislu da su alfa-vernici oni najispravniji, a omega oni koji tek treba da se utvrde u veri ?

 

Nisi dobro razumela. Alfa i Omega je simbol samoga Boga, gde kaze stih iz Biblije "ja sam Alfa i Omega, Prvi i Poslednji..."

Otud je ta simbolika, i otud je i naziv samog projekta. Nikakva razlika se ne pravi medju vernicima.

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U pravoslavnoj crkvi ne trebaju da postoje klubovi i udruzenja. To su katolicke delatnosti strane predanju pravoslavlja. Jedina udruzenja su parohije i manastiri.

 

Procitaj lepo tekst koji sam postavio na pocetku. O. djakon Nenad Ilic je vrlo lepo objasnio u cemu je osnova ovakvog projekta. I sv. vladika Nikolaj osnovao je u svoje vreme Pravoslavnu narodnu hriscansku zajednicu, pa je to itekako doprinelo Crkvi, a nije joj nista oduzelo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@obi-wan,

 

To ne menja cinjenicu da je to neprimereno pravoslavlju. Vladika Nikolaj nije bas neki primer, jer je on radio mnoge neobicne stvari.

А зашто је непримерено?

Оно што смо усвојили теоретски треба да применимо у свакодневници.

Многи од нас то не знају, не могу да сведоче Христа животом између две Литургије.

Фали нам практична настава, а то овај пројекат обећава.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ЦЕНОВНИК УСЛУГА КОЈЕ ПРУЖА ΑΩ КЛУБ


Месечна чланарина
20 € 

Програми радионица и тренинга (10 радионица и 5-10 тренинга)
270 € (промотивна цена, до јесени)

Летњи програм радионица и тренинга Копаоник+Београд
580 € 

Индивидуална саветовања са инструкторима клуба, скајпом и у личном сусрету, по сату
40 € 

Напомена: Постоји могућност посебних договора у вези са конкретним личним потребама и ситуацијама.
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма то није никакво објашњење, то је само тражење оправдања за неделање.

 

Ne, to jeste argument. Ako to ne razumete nema svrhe da dalje bilo sta pisem. 

Der Hölle Rache kocht in meinem Herzen

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@obi-wan,

 

To ne menja cinjenicu da je to neprimereno pravoslavlju. Vladika Nikolaj nije bas neki primer, jer je on radio mnoge neobicne stvari.

 

Nije to nikakva cinjenica, nego tvoje umisljanje.

 

Lepo kazem, pogledaj tekst, pa ako imas neki valjan argument i protiv-stav sa obrazlozenjem, daj da vidimo i da pricamo o tome. Do sad sam video sam prazne tvrdenje bez ijedne reci koja ih podupire.

 

Dakle, u cemu je ovako nesto neprimereno Pravoslavlju? Daj da vidimo sta imas da kazes o tome.

 

Ne, to jeste argument. Ako to ne razumete nema svrhe da dalje bilo sta pisem. 

 

Evo, ja sam skolovani teolog, i ne vidim da si ista objasnio, osim sto si izneo jednu potpuno praznu tvrdnju.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...