Jump to content

Свештеник Ненад Илић: текстови и интервјуи

Оцени ову тему


Препоручена порука

Kanonski - da, apsolutno i bez ostatka bi moralo da bude tako. Prakticno - situacija je uglavnom na granici horora, barem ovde u mojoj sredini. I pastirski, i strucno, i opstekulturoloski.

 

Ово можда као "опомена" да неко и нешто у Цркви не функционише и не ради добро и довољно на пастирском делању...
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 315
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Za badava dobiste za badava i dajte.... 1324_womens

Ne kapiram kakve su to radionice i treninzi? Ozbilno sta rade, treniraju smirenje? i za to im dovitljiva grupa uzme 240e...plati i ne ropci... :D  

Ni Crkva ne daje zabadava i da se krstiš ima tarifa i kad čuješ cenu treba ti smirenje :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мсм, ова акција као одговор на разноразне тренинге, радионице и методе, а што је отац ђакон и поменуо у образложењу, то је негде ОК. Засигурно да је ово нешто ново, што нема утемељења у нашој православној традицији, али ако се освренмо на ђаконов рад још од "Искона", све његове акције су биле авангарда, те тако и ово...

 

Да не буде да ја сада нешто "бушкам" стваљањем ценовника, то је оно што мени лично смета. Ђакон додуше очекује укључивање спонзора који би цену девалвирали и на концу укинули и то је лепо. Међутим, за све недоумице које можда имамо, а гледе свог литургијског и живота уопште, ако смо активни чланови Цркве, требало би да имамо свог парохијског свештеника или духовника... Ту је и Пастирски саветодавни центар (ако још увек функционише). Ово можда као "опомена" да неко и нешто у Цркви не функционише и не ради добро и довољно на пастирском делању... Али ипак, та цена, без обзира на све, највише ми "боде очи" и барем ја тако схватам, у најперверзнијем смислу, ако сте хришћанин и имате проблеме а хтели сте да се обратите неком од тма "метода", обратите се нама. Имамо тим билдинг на Копу за цца 600 евра... 

 

Potpuno se slazem.

Nacelno rad djakona Nenada jeste sjajan, sjajna je i ova ideja kao koncept. Ali meni osim cene bode i oci sto njihov tim nije naveden imenom i prezimenom. Igrom slucaja znam i cene ovakvih radionica i one mogu biti od sice za nekih par stotina dinara do par hiljada, za visednevne bude to i vise i sve je to ok, ali to psihoterapeuti i coachevi uzimaju sa poprilicnom reputacijom, znanjem i vestinama i preko deset godina da ne kazem dvadeset rada u tome.

Individualna psihoterapija moze kod nekog ko je dobar ali pocetnik il je jos pod supervizijom da bude i besplatna i da kosta do hiljadu dinara, ja poznajem vrsne psihijatre i terapeute koji ne uzimaju tu cifru od 40e, pa po cemu se oni anonimusi razlikuju?Ko drzi to savetovanje za 40e?Svestenik, teolog, psiholog? Malo je previse...

Ima i veroucitelja koji se bave i interesuju za psihoterapiju, da se razumemo obuka za psihoterapeuta traje kao fakultet 4 godine i poprilicno je zahtevna i finansijski i fizicki i psihicki, puno toga oni urade na sebi pre nego sto dobiju tu diplomu. Bas zato sto to poznajem i znam koje godine su dakle tu ulozene, znam i da to nije tek tako i potpuno podrzavam tu vrstu poziva i priziva. Ali odrase sa cenom...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam u prilici da ispratim temu.Ovo je laif koucing...ali bukvalno.Guruizam.Tu nece da dodje niko kome je pomoc neophodna.To je mala skola farisejstva,i na kraju ce slika sveta ce da izgleda kao u Flavijanu.Ljudi ce da se mole da ih vidi svet...nosice lice pravednosti,a sustinu pakla.Mozda preterujem,nadam se da gresim,ali imam neko cudno predosecanje,neko sektastvo.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је православно или није, не знам. Не мора да буде. Можда тек може да постане, ако буде плодан пројекат. Време ће показати.

 

Али да ћеш за пар стотина евара савладати "принципе духовне борбе" (које су многи други савладавали уз крвави подвиг од 40 и кусур година) и остала онтолошка Дизниленд обећања, мало морген! Па то нема ни у најнаивнијим списима Зизјуласа и остале личностностностносносне екипе.

 

Мислим да је овде посреди накнадна памет ђакона Ненада: ако могу други да млате лову, што да не млатим и ја. Мислим да је њему свега доста. Делује ми разочаран у званичну Цркву. Не у православље, него у бирократију. Слабо му иде прикупљање пара за нови филм; с друге стране, мислим да се је и лично као уметник већ исцрпео, или достигао своје границе и нема више шта ту много новога да да.

Ето, сада човек прелази на некакву православну-њу ејџ психотерапију. Лично мислим да то није његов фах, али добро - он себе боље познаје.

 

Углавном, мислим да је свако овакво продавање духовности (а о томе се у овом пројекту ђакона и екипе у суштини ради) унапред осуђено на прелест (у изворном смислу речи). Дух мора да буде "бесплатан", иначе ... Шта да кажем, видећемо ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nego nisam znao da se na kopaoniku fronesis može poručiti uz ćevape :)))

 

То није ништа, уз масажу у спа центру иде и Јованова "Лествица", а за напредније чланове и Максимова "Гностичка поглавља". Созерцање логоса бића и умних ангелских светова се посебно плаћа  :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То није ништа, уз масажу у спа центру иде и Јованова "Лествица", а за напредније чланове и Максимова "Гностичка поглавља". Созерцање логоса бића и умних ангелских светова се посебно плаћа 

 

A u sauni 400 glava o ljubavi :)))  (grešne mi misli, pomislih na onu kufu ledene vode što ide posle saune)

Без изворне очигледности Ничег нема самобитности ни слободе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eh...lepo je meni pricao Adam da je video Popa kako se kupa u djakuziju punom pene i cita Bibliju,a ja nisam htela da mu verujem...To je to.Pa neka se smire... :-D ... Sta ce im novac,kad je svet trulez,treba da se ukrase vrlinama...i da daju primer nama gresnima i slabima.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Научите да примењујете најбоље од древних и савремених техника самопомоћи на свакодневне животне и пословне ситуације

питам се само какве су то  технике.,па и још самопомоћи?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...