Jump to content

Како зауставити дебилизирајуће и тровачке ријалити програме? (Борба против кича и шунда)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Овакве садржаје треба само категорисати као порнографију и у складу са тиме дозволити каблобским оператерима да такав садржај наплаћују у посебним пакетима. Није много да то тражимо? 
Јесте да оно што пише на пакли цигарета вероватно никог није одвратило од пушења али можда можда неког неће привући томе... на овим тв представама неки одрастају јер друштво, родитељи, уопште старији гласно не обележабају ово. Хришћани наспрам других свесни су своје грешности и опет, можда, можда је могуће ту свесност и код других побудити...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 11 months later...

Треба их забранити, не дати им националну фреквенцију, не треба их гледати. Не треба их гледати јер, оно за шта се интересује маса (људи) сигурно није никакве пажње вредно, када су у питању ријалити програми. Оно што је жалосно у свему томе јесте то да та маса људи која се интересује за такве садржаје, својим мноштвом дефинише оно што постаје, нажалост нормално у друштву. Против те "нормалности ријалитија и порнографије" треба се борити. Зашто се интернет на пример, не би поделио на онај део који би у себи, са једне стране садржавао ријалити програме и порнографију, а са друге стране садржавао све остало ???? То на пример замишљам овако: Кликнем на интернет прегледач и он понуди две опције, једну која улази у свет порнографије,-прљави интернет, а другу која улази у остали-чисти интернет... Техничка реализација овога би захтевала да се људи организују тако да прљавографски - порнографски интернет буде доступан само уз ЈМБГ личне карте онога који има 18 година или више. Тај ЈМБГ био би шифра за приступ порнографичарским садржајима.То опет захтева да компјутерска контрола ка порнографским серверима буде у полицијским станицама које се налазе у области у којој људи живе. Чистом интернету сви би имали приступ. Да ли је то могуће направити, у техничком смислу ????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Гагић рече

Треба их забранити, не дати им националну фреквенцију, не треба их гледати. Не треба их гледати јер, оно за шта се интересује маса (људи) сигурно није никакве пажње вредно, када су у питању ријалити програми. Оно што је жалосно у свему томе јесте то да та маса људи која се интересује за такве садржаје, својим мноштвом дефинише оно што постаје, нажалост нормално у друштву. Против те "нормалности ријалитија и порнографије" треба се борити. Зашто се интернет на пример, не би поделио на онај део који би у себи, са једне стране садржавао ријалити програме и порнографију, а са друге стране садржавао све остало ???? То на пример замишљам овако: Кликнем на интернет прегледач и он понуди две опције, једну која улази у свет порнографије,-прљави интернет, а другу која улази у остали-чисти интернет... Техничка реализација овога би захтевала да се људи организују тако да прљавографски - порнографски интернет буде доступан само уз ЈМБГ личне карте онога који има 18 година или више. Тај ЈМБГ био би шифра за приступ порнографичарским садржајима.То опет захтева да компјутерска контрола ка порнографским серверима буде у полицијским станицама које се налазе у области у којој људи живе. Чистом интернету сви би имали приступ. Да ли је то могуће направити, у техничком смислу ????

И како сад ако би ми забранијо ја да гледам фарму и паровие

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 10 минута, Милан Ракић рече

И како сад ако би ми забранијо ја да гледам фарму и паровие

Не треба их гледати, јер ко се "навуче" на те садржаје спаса му нема... Забрана има смисла како се будуће генерације не би "навукле" на те садржаје... Забрана- не дати им уопште фреквенцију за емитовање, или барем не за емитовање у току обданице, већ ноћу после поноћи омогућити емитовање, па ко хоће нека се "части"... Ето.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

Da li bi i na koji način poslanici zabranili rijaliti programe?

Većina narodnih poslanika tvrdi da ne gleda rijalitije. Za rubriku „Šta kažu o?“ ipak su naveli da nisu za zabranu takvih TV sadržaja.

Poslanik Socijalističke partije Srbije Neđo Jovanović izjavio je za Danas.rs da rijaliti programi ne mogu biti predmet njegove pažnje zbog previše „lascivnih scena, skarednog ponašanja i primitivizma“.

– To je samo moja ocena i lični doživljaj. Programske šeme su produkt uređivačke politike i pravo urednika svih medija, a mediji su slobodni i nezavisni. Apelujem da se u programima što više afirmišu obrazovno-edukativni sadržaji, kultura i umetnost, dodao je on.

Da rijalitiji ne promovišu „neke naročite vrednosti“ smatra i njegov koalicioni kolega i poslanik Srpske napredne stranke Zoran Dragišić.

–Ljudi imaju mogućnost ili da ih gledaju ili da ih ne gledaju. Ja lično sam protiv zabrane rijalitija. Svako ima daljinski upravljač i može da promeni kanal ako mu se to ne gleda, ali vidim da oni koji najviše kritikuje te programe, sve znaju o rijalitijima znači da ih i gledaju, kazao je Dragišić.

Poslanik Demokratske stranke Goran Ješić smatra da nije problem taj žanr već nepoštovanje zakonskih okvira.

– Ta oblast jeste zakonski uređena, propisano je vreme i dužina emitovanja, problem je u tome što državne institucije ne rade svoj posao, rekao je Ješić nedavno za našu rubriku „Šta kažu o?“.

Za njihovu delimičnu zabranu u određenim terminima je i poslanik SNS-a Ljubiša Stojmirović jer „šire nevaspitanje“.

– Iako bih to lično potpuno zabranio, to, naravno, nije moguće. Međutim, postoje mogućnosti da se njihovo emitovanje zabrani u određenim terminima i na svim frekvencijama, da se emituju samo na posebnim kanalima i da se za to debelo plaća, pa ko hoće neka gleda, naglasio je Stojmirović za Danas.rs.

Prema rečima Miroslava Aleksića, potpredsednika Narodne stranke, te programe treba oporezivati, a novac preusmeravati u kulturu.

– Neophodno je urediti sistem jasnog označavanja tog programa i termina kada oni mogu biti emitovani, kao i izdvajanje kanala sa takvim programima. Rijaliti format sam po sebi ne mora biti loš. Međutim, čelnici produkcionih i televizijskih kuća su, uz saglasnost države, doneli odluku da promovišu blud, razvrat i nemoral. Zbog te saglasnosti je moguće da se taj program nađe na televizijama sa nacionalnim frekvencijama. Nemamo tu problema sa žanrom, već sa ljudima koji koriste taj žanr da bi uništavali društvo ili ga prilagođavali svojoj meri i potrebama kršeći pritom i postojeće zakonodavne okvire, kaže Aleksić.

Poslanica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta nije za sankciju emitera u čijoj programskoj šemi ima rijaliti programa.

Učešće u rijaliti programima i njihovo praćenje je stvar izbora i ne treba da se na bilo koji način sankcioniše. Učesnici u tim programima su deo našeg naroda i nema potrebe da se na bilo koji način diskriminišu, obrazložila je ona.

Mnogi poslanici u rijalitijima uglavnom ne vide ništa pozitivno.

Rijaliti programi zaglupljuju one koji ih gledaju, a ja sam za to da mi budemo zdrava i pametna nacija. Ko gleda rijalitije, ne vidi realnost, Aleksandar Čotrić.

Za njihovu potpunu zabranu je Sanda Rašković Ivić, Ana Stevanović i Marija Janjušević. Protiv takvih emisija je i Muamer Zukorlić.

Zakon o elektronskim medijima je jasan i predviđa emitovanje programa koji služe informisanju, obrazovanju građana i delovanje u skladu sa javnim interesom. Kako rijaliti emisije to nisu, ne postoji baš nijedan razlog zbog kojeg bi trebalo da se emituju. Jasan mi je ekonomski interes onih medija koji ih proizvode i emituju, ali profit ne sme i ne treba da bude jedina vrednost kada govorimo o medijskim sadržajima, istakla je za Danas.rs Stevanović.

Kako je istakla poslanica Dveri Marija Janjušević, rijaliti nije TV žanr.

– Rijaliti ne može biti po mom mišljenju nikakav TV žanr. To je slika i prilika vladavine SNS-a, dakle prolazno. Program namenjen njihovim glasačima. To je lice SNS funkcionera, oni zloupotrebljavaju i gledaoce i učesnike. Ne bi me čudilo da Vučić lično piše scenario učesnicima rijalitija, naglasila je ona.

I dok ih je poslanik LDP-a Žarko Korać ocenio kao „ciničnu zloupotrebu potrebe ljudi da vire kroz ključaonicu u tuđu spavaću sobu“, predsednik Nove stranke Zoran Živković je naveo da je to „ekstremno, odvratno, primitivno i bolesno i ne zaslužuje da se o njemu prozbori nijedna reč“.

Dragan Marković Palma jedini je narodni poslanik koji je na pitanje „Šta mislite o rijaliti programima?“ rekao da ih gleda „povremeno“.

– Ja to povremeno gledam, da bih bio informisan, jer ja sam političar. Nemam ništa protiv rijaliti programa jer postoji 300 kanala i svako može da gleda ono što hoće, a izbegne ono što neće. Privatne televizije plaćaju porez i nisam protiv zatvaranja nijedne televizije, zaključio je Palma.

Izvor

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Сматрам да ријалити програме треба забранити јер негативно утичу на здрав разум пре свега. Они људи, поред моралног и духовног посрнућа су јако болесни и изопачени. :skidamkapu:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...
On 5.12.2018. at 21:26, Гагић рече

Зашто се интернет на пример, не би поделио на онај део који би у себи, са једне стране садржавао ријалити програме и порнографију, а са друге стране садржавао све остало ????

Hoces da mi ogadis pornografiju ili sta? Kao, moram prvo da odgledam dva sata rijalitija da bih dobio pass za pristup slikama omiljene web-drugarice? Ili test od 20 pitanja da se vidi da li sam sa razumevanjem procitao jucerasnji Alo, Informer, Kurir... ispod 55% tacnih odgovora blokada na 7dana? Pa, kakav si ti to covek?

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Drvce Пријатељу, неће нико ништа да ти огади. Горе сам записао како замишљам интернет у коме би порнографски садржаји били доступни људима старим 18 година и више, само не знам да ли то може технички да се оствари. На пример, отвориш свој интернет прегледач и имаш само две опције: 1. интернет са порнографијом (и ријалитима) и 2. интернет без порнографије и ријалитија (практично све остало). Опцији 1. имао би приступ само ако си пунолетан, преко идентификационих података из личне карте. При томе приступ порнографским серверима (ваљда се тако зову ти велики рачунари, откуд знам) одређује "дигитални контролни пункт"- рачунари у полицијској станици места пребивалишта особе која жели да приступи порнографском серверу. Наравно, претпоставка је да полиција има твоје податке (из личне карте) који ти омогућују дигитални приступ жељеном серверу, па тако представљају извесну врсту шифре за приступ порнографији. Опцији 2. свако би имао приступ. На том делу би био садржај који није порнографског карактера, нити је ријалити програм у питању.  Оваква концепција интернета не постоји, али ми делује прилично разумно (не знам да ли је изводљивa) јер одређује ко има приступ каквим садржајима. Уосталом, пре неких 30-ак година порнографски садржаји су били доступни у биоскопима само онима старијим од 18 година (а то је добра ствар из прошлости). Ваљда је сада јасно на шта сам мислио...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Гагић рече

@Drvce Пријатељу, неће нико ништа да ти огади. Горе сам записао како замишљам интернет у коме би порнографски садржаји били доступни људима старим 18 година и више, само не знам да ли то може технички да се оствари. На пример, отвориш свој интернет прегледач и имаш само две опције: 1. интернет са порнографијом (и ријалитима) и 2. интернет без порнографије и ријалитија (практично све остало). Опцији 1. имао би приступ само ако си пунолетан, преко идентификационих података из личне карте. При томе приступ порнографским серверима (ваљда се тако зову ти велики рачунари, откуд знам) одређује "дигитални контролни пункт"- рачунари у полицијској станици места пребивалишта особе која жели да приступи порнографском серверу. Наравно, претпоставка је да полиција има твоје податке (из личне карте) који ти омогућују дигитални приступ жељеном серверу, па тако представљају извесну врсту шифре за приступ порнографији. Опцији 2. свако би имао приступ. На том делу би био садржај који није порнографског карактера, нити је ријалити програм у питању.  Оваква концепција интернета не постоји, али ми делује прилично разумно (не знам да ли је изводљивa) јер одређује ко има приступ каквим садржајима. Уосталом, пре неких 30-ак година порнографски садржаји су били доступни у биоскопима само онима старијим од 18 година (а то је добра ствар из прошлости). Ваљда је сада јасно на шта сам мислио...

Na evroatlanstkom Zapadu (Evropa, USA, Kanada, Srednja i Južna Amerika, Australija i Novi Zeland) svuda vlada demokratija a što se tiče porna i rijatili show ista situacija je i u Rusiji i Kini, tamo danas nije problem snimati i učestvovati ni u kakvom pornu ili rijalitiju. I u savremenoj današnjoj Kini i u Rusiji se veselo snimaju i porno i rijaliti, s tim nije problem ni tamo, problem su samo ljudska i politička prava, politički disidenti i opozicija. U Njemačkoj danas svi automati za cigarete imaju čitač ličnih karti i automat vam izda cigarete samo kad pročita u onom dijelu matičnog broja u kojem je sadržana godina i datum rodjenja da vam je više od 18 godina. Ali to je samo alibistička formalnost kako bi se zadovoljilo slovo zakona i nemoglo se reći da tabako-industrijalci diluju na javnosti cigarete maloljetnicima. Maloljetnik se posluži tudjom kartom  na kraju krajeva, zamoli nekog da mu kupi i sl., maloljetnom 17 godišnjem srednjoškolcu pomogne punoljetni 18 godišnji student, stariji brat, sestra kupi mladjem itd. Čak i kad bi se ta identifikacija provodila čipom implantovanim pod kožu, kod kuće uvijek stariji brat, sestra ili prijatelj, prijateljica može "pomoći" mladjem, istina, u mnogo manjoj mjeri nego kad bi se to radilo samo ličnim kartama ili bilo kakvim iskaznicama izdanim na osnovu ličnih karti. Zato ako ta kontrola ili "cenzura" nije centralno organizovana zakonski kao kontrola servera i sadržaja na njima a ne samo  "usera", mnogo smisla nema i uvijek se može nekako obići. ali ipak bi se nešto moglo uraditi. Pošto su   na serverima svi ti medijalni sadržaju u digitalnom formatu, moguće bi bilo na pornografiju dodati vremenski kod koji bi ih nakon odredjenog vremena, godinu, dvije, pet ili deset automatski deletovao, brisao. Ja sam već jednom pisao o tome, danas je previše tih izazova za mlade ljude kojima perspektiva lako i brzo zaradjenih novaca zamagli sasvim moć rasudjivanja, naruši prirodne barijere stida i oni se odluče snimati porno kao vrlo mladi, nezreli i neiskusni pa se u srednjim, zrelijim godinama (30+) opamete i distanciraju od toga i željeli bi zatvoriti to svoje neslavno poglavlje života i početi sve ponovo, ispočetka ali to više nejde jer se ta njihova videa vrte godiinama i šire po svim porno serverima. Ako je Bog, Gospod Hristos obećao da će svakom takvom kad se pokaje dati novu šansu, ko smo mi ljudi i naše demokratske države i uredjenja koja se često hvale kako su na hrišćanskim temeljima zasnovana, ko smo mi onda da stojimo izmedju Boga i takvog raskajanog grješnika/grješnice. Svuda po Evropi se množe takvi slučajevi danas uspješnih ljudi oba pola, glumice i glumci, pjevačice i pjevači itd. koji su u trenutku slabosti u svojoj ranoj mladosti podlegli mamonu i snimili tako nešto a sad se vrlo kaju za to. U svakoj od država je bilo afera sa takvim celebritama o kojima se provalilo da su na početku karijere snimali porno, kalendare i gole fotke po časopisima. Stvarno to ne daje mnogo smisla, glavno tim vrlo mladim curama i momcima koji se vrlo brzo pokaju za to što su uradili se otežava taj novi početak i stupanje u ozbiljnu bračnu vezu. Bilo bi najbolje kad ničeg takvog (porno, rijaliti, satanizam i sl.) što truje duh i psihu ne bi ni bilo nigdje ni na internetu ni u realnom životu ali ako već nismo to zlo u stanju iskorijeniti potpuno (to se može samo u teokratskim sistemima talibanskog tipa, islamskim ili hrišćanskim gdje će sve to biti potpuno zabranjeno centralno i odozgor), ako već kažemo da nismo društvo takvog tipa već demokratsko a na humanističkim judeohrišćanskim, antičkim i predhrišćanskim pozitivnim slovenskim tradicijama zasnovano, zašto onda nije moguće uraditi tako nešto i svu tu pornografiju opremiti s tim auto-delete kodom? Svako ko se odluči snimiti nekakav porno, trebao bi potpisati ugovor koji bi važio odredjeni broj godina, maksimalno 10 a poslije isteka tog ugovora, ako ugovor (a s njim i taj vremenski kod) ne bi bio obnovljen i produžen na daljih 10 godina, bi se sva videa snimljena na osnovu njih automatski "vaporizovala", nestala, isparila sa interneta. Tako bi na internetu ostala videa samo takvih profesionalaca kojim je to svejedno a ona videa mladih djevojaka i mladića, amatera koji bi snimali porno samo kratki period života ili samo jedanput ili nekoliko puta bi bila izbrisana. Ti koji bi potpisali ugovor na recimo tri ili pet godina, dobili bi srazmjerno manje novca od tih koji bi ga potpisali na sedam ili deset godina. A po isteku tih rokova na osnovu potpisanih ugovora bi sva ta videa išla automatski u koš i bila izbrisana. Neko bi mogao prigovoriti da bi se s tim samo povećala potražnja za takvom "robom". Ja mislim da to tako ne funkcioniše, videa bi nastavili snimati samo ti koji su od toga napravili profesiju a njih je procentualno najmanje, najveća većina sigurno više od 80-90% takvih su slučajevi gdje neka takva mlada osoba, djevojka ili momak iz nerazboritsti snime tako nešto, u najvećem broju slučaja samo par puta ili dokonce jedan jedini put u životu a potom kad im se otvore oči i prozru, uvide šta su napravili i pokaju se, za njih nema izlaza iz tog jer će im se to jedno jedino video prema sadašnjem pravnom stanju u toj oblasti medijalnih i internetskih autorskih prava vrtjet po serverima cijeli život i to istovremeno na nekoliko njih. Zaista mi je žao takvih osoba a mislim da je nivo ljudskih prava tamo gdje nerazboriti mladi čovjek ima pravo na grešku ali potom nikakvo na popravku te greške i osudjen je da joj se/da mu se pripominja cijeli život vrlo nizak. A to si mi još kažemo i tvrdimo da smo zemlje (Srbija i Hrvatska i ostale na Balkanu) sa više od 80-90% katolika i/ili pravoslavaca i na hrišćanskim temeljima zasnovane i hvalimo i ponosimo se time? Ovdje dam analogni primjer, na koji sve način se može naći neko na životnoj stranputici. Ako Bog i ovakvim osobama daje šansu da se pokaju i distanciraju od ovakvog dijela ili perioda svog života - zašto onda umjesto da bismo sve takve potencionalne pokajnike potporovali, činimo im to teže i nemoguće, neostvarljivim i nedosažiteljnim? Ja sam već o tome jednom pisao na nekoj od tema, sad to isto pišem ponovo jer zaista smo tu kao društvo i države pune hrišćana (ako već formalno-pravno nismo "hrišćanske države" nego sekularne) vrlo promašili. A svaka od tih tako zabludjelih mladih osoba nam može biti sestra, brat, kćerka, sin, unuka ili unuk, može se to desiti svakom od nas da nam neko blizak iz porodice na ovakav način "zaglavi" tamo gdje ne treba. Tiče se to nas svih, to bi bila onda prava demokratija kad bismo takve stvari rješavali u našim parlamentima i vladama. Ako tvrdimo da je demokratija super i naš jedini mogući put u budućnost, zašto ju onda ne primjenjujemo i u ovakvim slučajevima? Zašto ne donosimo hrišćanske demokratske odluke i ne upravljamo našim državama hrišćanski a hvalimo se svuda kako nas je tu mnogo (najmanje 80% i više)? Svako danas ima pravo da radi sa sobom i sa svojim tijelom šta hoće i naloži sa svojim životom kako hoće ali ako već  ima pravo na grešku trebao bi imati i pravo na obraćenje, pokajanje i ispravku tih svojih grešaka. U mladosti se svakom može desiti da pogriješi i zastrani, niko nije vakcinisan protiv grijeha. A na pokajanje treba motivisati i potporovati.

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zayron рече

Pošto su   na serverima svi ti medijalni sadržaju u digitalnom formatu, moguće bi bilo na pornografiju dodati vremenski kod koji bi ih nakon odredjenog vremena, godinu, dvije, pet ili deset automatski deletovao, brisao.

Било би добро да је тако, али нажалост није... Слажем се да свако заслужује другу шансу.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

 

Treća sezona "Zadruge" počinje u petak, 6. septembra, na ružičastoj televiziji, a pomama za novim učesnicima ne jenjava. Za takmičare treće sezone kesa je fino odrešena, a kako se spekuliše, najplaćeniji rijaliti takmičar ove sezone biće upravo Gagi Đogani, otac pobednice druge sezone, Lune Đogani.

On će, navodno, na nedeljnom nivou zarađivati dve hiljade evra što je, ako ostane do kraja, oko 80.000 evra za deset meseci. Podsetimo, Gagi Đogani je nedavno rekao da zaradi oko 500 evra mesečno što mu nije dovoljno za sve prohteve, a više o tome pročitajte 

Po 1.500 evra dobile su Saška Karan, kao i Marija Kulić i Miljana Kulić koje će za malog Željka mesečno dobijati i dodatak od 500 evra. Kulićeve će imati i sve privilegije kada je u pitanju nega deteta, baš kao i u prethodnoj sezoni.

Stefan Karić se dogovorio za cifru od 1.000 evra, a istu cifru inkasiraće i Dalila i Dejan Dragojević.

S obzirom na to da bi takmičari Zadruge u kući trebalo da budu 40 nedelja, zaradiće pozamašne svote.

Gagi Đogani biće bogatiji za 80.000 evra, Kulićke za 65.000, Saška za 60.000, Dalila, Dejan i Stefan za po 40.000 evra, Đukić i Mijatov za 32.000, Čolak 28.000, a Lepi Mića za 12.000 evra.

Ono što je interesantno je i da su mnogi Zadrugari u ugovorima sklopljenim sa produkcijom posebnom klauzulom tražili da ne mogu da budu finansijski kažnjavani. Dalila, Dejan, Marija i Miljana Kulić biće pošteđeni oduzimanja honorara ma šta god budu zgrešili. Ali i dalje postoji mogućnost da budu diskvalifikovani ukoliko prekrše pravila "Zadruge".

https://www.blic.rs/zabava/zadruga-honorari-gagi-djogani-stefan-karic-miljana-kulic/j3k4yew

Значи толика је плата коју безначајни и заблудели људи добијају да би за рачун манипулатора и "мењача свести" овог народа научили гледалаце да све оно што је ниско, тривијално, агресивно, подло, насилно...јесте у ствари прихватљиво и нормално, да се не треба ничега од тога стидети нити покушавати да постанеш племенитији, образованији, бољи.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оћу ја да уђем тамо, све да их разбуцам. ?? Па што гледаш Рођо, промени канал и боли те уво. 

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Nikola Stojanovic рече

Оћу ја да уђем тамо, све да их разбуцам. ?? Па што гледаш Рођо, промени канал и боли те уво. 

Одакле ти идеја да гледам ТО?

Савет о мењању канала је нешто што решава проблем на индивидуалном нивоу. Али ово није ствар која (треба да) се решава на индивидуалном нивоу јер има жестоке друштвене импликације. Није решење у промени канала као што није решење ни да ја  (ти, он) заобиђем улицу у којој се излила канализација. Решење је да се заустави изливање канализације, јер је извор болести. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...