Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Јбг, ја тешко могу да гледам ову ситуацију кад ентузијасти у тренеркама праве барикаде од гума и онда нагрне нека војска и поубија их као мачиће. Ја знам какав је то осећај кад си остављен од свих, тако се нас шачица Срба осећала у једном традиционално-усташком граду у Босни док нисмо некако успели збрисати. Сад ако неко ово гледа као шах и жртвовање пиуна, онда тако може. Али ја се ставим у позицију тих људи у Одеси и Славјанску и не буде ми добро...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта су НАТО-официри у цивилу тражили у Украјини

 

После пуштања на слободу седморице посматрача ОЕПС-а које су побуњеници у Славјанску држали као таоце, у Немачкој отворена расправа о шпијунажи Запада под плаштом међународне организације

 

KAZA-Peter-Gauweiler.jpg

Без длаке на језику: Потпредседник ЦСУ Петер Гаувајлер

 

Дан после пуштања на слободу НАТО официра у цивилу - међу њима четворице немачких војно-обавештајних стручњака у рангу мајора и пуковника - које су у функцији посматрача ОЕБСА заробили проруски сепаратисти 25. априла, а потом држали у Славјанску као таоце, у Немачкој је покренута расправа са кључним питањем: Шта су НАТО-официри, у цивилу, тражили у источној Украјини?

Најоштрију критику упутио је Петер Гаувајлер, „трећи човек” у хијерархији владајућег, демохришћанског блока - уз Меркелову и шефа ЦСУ Хорста Зехофера. У обраћању медијима је рекао да је неприхватљиво да се немачка војска уплиће у украјинске обрачуне, било по налогу НАТО, или на захтев ОЕБСА.„Јасно је да је увлачење немачких НАТО официра у конфликт у интересу револуционарне владе у Кијеву, у чију је легитимност дозвољено сумњати... Али ми није јасно како су надлежни у нашој (немачкој) влади дозволили да се војска неспретно упусти у авантуру сумњиве намене”, рекао је Гаувајлер. 

Немачка минстарка одбране Урсула фон дер Лајен појавила се неколико сати касније у информативној емисији „Хојте” Друге немачке телевизије и појаснила учешће војних стручњака у мисији: „Задатак је био да се утврди одбрамбени потенцијал Украјине, али не зарад шпијунирања, већ да би наше дипломате биле информисане какав је однос снага у тој земљи.„

Шеф ослобођеног тима ОЕБСА, односно војних посматрача у цивилу, контра-обавештајни пуковник Аксел Шнајдер рекао је да је срећан да је случај његовог киднаповања решен.

Водећи немачки стручњак за међународно право, универзитетски професор Герд Сајдел индиректно је потврдио у интервјуу за „Берлинер цајтунг” да је узимање талац било у супротности са међународним нормама, али је истовремено нагласио да је мисија војних посматрача у источној Украјини била груба грешка надлежних налогодаваца.

Гаувајлер је, ипак, затражио је да се надлежни суоче са одговорношћу. Запамћен је као први политичар демохришчана који је устао против интервенција Запада у кризним регионима. Он до данас понавља да је бомбардовање Југославије са главним градом Београдом уследило без мандата УН: „То су наши политичари добро знали - стручњаци су упозорили серијом експертиза на правну неодрживост аргументата за напад".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јбг, ја тешко могу да гледам ову ситуацију кад ентузијасти у тренеркама праве барикаде од гума и онда нагрне нека војска и поубија их као мачиће. Ја знам какав је то осећај кад си остављен од свих, тако се нас шачица Срба осећала у једном традиционално-усташком граду у Босни док нисмо некако успели збрисати. Сад ако неко ово гледа као шах и жртвовање пиуна, онда тако може. Али ја се ставим у позицију тих људи у Одеси и Славјанску и не буде ми добро...

 

Е зато није лако бити Путин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Когда вы познаете себя несколько, поймете свое бессилие стать такой, какой должны быть, то перестанете осуждать кого-либо, тем более презирать.

Игумен Никон (Воробьев)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Где Ватикан дође, он ту сеје зло и раздор.

 

Ови наши простори су доказ за то.

 

А и раскол у Украјини је последица вековне ватиканске политике на том простору...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У Одеси је данас убијен Виталиј Чудка који је јуче ослобођен из притвора.

Десни Сектор је добио од полиције списак и адресе свих који су јуче ослобођени у Одеси...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одбрана Славјанска претрпела је од јутрос велике губитке у борбама са хунтиним снагама. Говори се о више од 20 погинулих. Хунта користи артиљеријско оружје.

Не зна се колико је погинулих на страни хунте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вјечнаја памјат


Bm309snCEAEFEWc.jpg


 


Георгиј Говоруха, становник Славјанска, отац двоје деце убијен данас када су на његов аутомобил пуцали хунтини бојовници


 


https://pbs.twimg.com/media/Bm309snCEAEFEWc.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...