Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Тешке будалаштине како ја видим.

 

Реч је о класичној хитлеровској агресији господина Великог Руског Поглавице (ВРП) који је искористио невољу и фрку у суседној држави (у којој је до јуче био њихов човек тј. марионета) да под измишљеним премисама отме део територије. Ако прихваташ ту глупаву причу о разлозима, онда мораш да прогуташ да су Американци исто тако "бранили народ" на Косову.

Зато што је и ВРП рекао да су Крим и Косово иста ствар.

 

 

Ово су његове тезе, ако се уопште ико више бакће логиком:

Крим и Косово су иста ствар.

Ово са Кримом је у реду.

 

Дакле?

 

Нема никакве ,,руске агресије". Путин је само повратио руску територију Крим (коју је комунистички диктатор Хрушчов једним декретом предао Украјини).

 

Дакле, легални председник Украјине (какав год да је, изабран је од стране народа на изборима и то мора да се поштује) се са демонстрантима договорио и смиривању сукоба и расписиању избора и онда се преко ноћи нешто десило, екстремисти из Десног сектора су кренули да дивљају, пуцају и тако су силом оружјем преотели власт. Тада је срушен легитимитет и сувереност Украјине. Све остало су последице тога.

 

По питању Крима, Путин је само указао на једно лицемерје запада: да су признали једнострано проглашење Косова, а нису хтели да признају самопредељење народа на Криму и трубили су о ,,интегитету Украјине", а погазили су интегритет Србије. Дакле, Путин је у том смислу поредио та два случаја, указивао на лицемрје западњака. Иначе, Русија ће и даље подржавати Србију по питању Косова.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Полиција у Одеси пуцала на протестанте испред зграде МУП-а. Људи протествују тражећи да буду пуштени преживели масакра које је полиција ухапсила пошто су се спасли смрти од фашиста у згради Дома Синдиката...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na Zapadu informativna blokada za događaje iz Ukrajine

 

Na Zapadu je uvedena faktička informativna blokada za svedočanstva o tragičnim događajima u Ukrajini, ocenilo je danas rusko Ministarstvo inostranih poslova. 

 

"Indikativno je da čak ni u krugovima OEBS-a niko ne zna da se danas u Ukrajini proliva krv i da vojska puca na nenaoružane ljude. O kakvoj slobodi izražavanja i medijama može da se govori u takvim okolnostima", navodi se u saopštenju koje je preneo Itar-Tas s.

Zvanična Moskva zatražila je da odgovarajuće institucije OEBS-a i Saveta Evrope "hitno iznesu objektivnu ocenu događaja u Ukrajini".

"Dok ukrajinski egzekutori izvode svoje operacije u istočnoj Ukrajini, čisteći jedna naselja i blokirajući druga, na Zapadu je faktički zavedena informativna blokada o tragičnim događajima u toj zemlji", navodi se u saopštenju.

Ruska državna agencija prenela je izjavu zamenika ministra inostranih poslova Grigorija Karasina da su potrebne "neodložne međunarodne mere za uticaj na kijevsku vlast", kako se okončao "kriminalni kurs" na kojem se "kijevska vlast nekompetentno i neodgovorno odnosi prema situaciji u svojoj sopstvenoj zemlji".

"Na to su usmerena svi naši napori, i predsednik Rusije i ministar inostranih poslova stalno su u kontaktu sa međunarodnim partnerima i razmatraju tragedije koje se dešavaju na ukrajinskoj zemlji i misle kako izaći na kraj u toj složenoj situaciji", rekao je on.

"Treba dostići ispunjavanje svih ranije postignutih dogovora (...) Mi smo revoltirani što usvojena rešenja - i sporazum od 21. februara (između svrgnutog predsednika Ukrajine Viktora Janukoviča i tadašnje opozicije) i Ženevska izjava od 17. aprila - kijevska vlast i dalje ne ispunjava", kazao je Karasin, dodajući da se nastavljaju "kaznene akcije na jugoistoku Ukrajine", a "na jugu apsolutno nekažnjivo deluju radikalni nacionalisti".

Ruski diplomata je naveo tragediju u Odesi gde su poginule desetine mladih ljudi i izrazio saučešće porodicama poginulih u tom gradu, u Slavjansku i Kramatorsku.

Izvor: Tanjug

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тешке будалаштине како ја видим.

 

Реч је о класичној хитлеровској агресији господина Великог Руског Поглавице (ВРП) који је искористио невољу и фрку у суседној држави (у којој је до јуче био њихов човек тј. марионета) да под измишљеним премисама отме део територије.

 

Teska budalastina ...

 

Ljudi na referendumo odlucili o samoopredeljenju kao Albanci na Kosmetu ...

 

Tako ce i Srbi u Bosni a bogami jednoga dana i u RSK te cemo tako osloboditi sve srpske zemlje i posle ih ujediniti u jednu, veliku, slobodnu i vecnu Srbiju.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...