Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Путин се састао са Московским Патријархом. 
Од неких људи који тврде да су добро упућени у дешавања, очекује се да Руси крену да бране свој народ од нациста. Очекује се улазак руске војске у наредних 24ч.

"Пред безумним не говори, јер неће марити за мудрост беседе твоје" Приче Соломунове 23:9

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Од неких људи који тврде да су добро упућени у дешавања, очекује се да Руси крену да бране свој народ од нациста. Очекује се улазак руске војске у наредних 24ч.

 

Кад су напали Финску (из чиста мира) пар година пре Другог светског рата, исто су "бранили народ од фашиста"   :)

 

Као и осталим империјалним кућама кад крену, желим им да им ова агресија на суверену земљу не прође како треба. 

 

 

И да што мање људи настрада :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koji je motiv tvog baljezganja da mi je znati... al ustvari me ni ne interesuje jer su neke niske pobude u pitanju.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као и осталим империјалним кућама кад крену, желим им да им ова агресија на суверену земљу не прође како треба.

 

Опет се слажем.

Да Бог да изгубили као американци на Косову и Метохији. И у Либији. И у Ираку. Да Бог да им све тако лоше ишло.

 

И да што мање људи настрада

 

Амин Боже дај.

Мање него Срба на Косову и Метохији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад су напали Финску (из чиста мира) пар година пре Другог светског рата, исто су "бранили народ од фашиста"   :)

 

Као и осталим империјалним кућама кад крену, желим им да им ова агресија на суверену земљу не прође како треба. 

 

И да што мање људи настрада :(

 

Украјина је престала да буде суверена држава оног тренутка када су екстремисти са ,,евромајдана" силом и насиљем преузели власт и свргли легално изабраног председника Украјине- Јануковича.

 

Тог момента срушена је и сувереност и интегритет Украјине. То су урадили екстемисти који су имали подршку запада-ЕУ и Америке. И они су одговорни за кршење суверености Украјине.

 

Све остало, па и рекације Русије, су само последица тога. Прави агресор на Украјину је запад са својом плаћеничком хунтом која се представља као ,,украјинска власт"...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I Hrvati u napadu na Slavjansk?

 

ukrajina-vojska06-600x358.jpg

 

Rusi su snimili razgovore pripadnika ukrajinskih snaga u akciji napada na Slavjansk, a deo tih razgovora bio je na hrvatskom, piše Politika.

Ruske jedinice elektronskog izviđanja, koje iz Rusije slušaju celokupan radio-saobraćaj na području jugoistočne Ukrajine, presrele su i snimile u petak razgovore između pripadnika ukrajinskih snaga koje učestvuju u operaciji napada na Slavjansk. Jedan deo razgovora bio je na engleskom jeziku, a drugi na hrvatskom, piše Politika.

U Moskvi sumnjaju da je reč o pripadnicima jedne američke privatne bezbednosne agencije, koja inače šalje svoje ljude da učestvuju u takvim sukobima širom sveta.

Što se tiče hrvatskog jezika, ruski vojni stručnjaci još nisu sigurni je li reč o Hrvatima, koji se bore i rade za tu američku agenciju pa su se sticajem okolnosti našli na „poslu“ i u Ukrajini, ili je reč o nekoj hrvatskoj agenciji tog tipa. Je li hrvatski jezik namerno korišćen u radio-komunikaciji radi zbunjivanja protivnika ili je reč o dvostrukoj igri?

Vesti iz Slavjanska dosta su kontradiktorne, dok Kijev tvrdi „da je pola grada već zauzeto“, federalisti kažu da su snage Kijeva još na periferiji grada.

Helikopteri ukrajinske vojske posle jučerašnjih obaranja ne lete, federalisti tvrde da ako oklopna vozila Kijeva krenu na grad, da i za njih imaju rakete, ruske protivoklopne sisteme „kornet“. Kako piše Politika, uzeli su ih iz skladišta ukrajinske armije.

(Politika)

 

http://www.vestinet.rs/u-fokusu/i-hrvati-u-napadu-na-slavjansk

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pored nagomilavanja aviona NATO-a u Rumuniji i Poljskoj, Rusija je juce poslala 43 aviona u Simferupolj. TU-160 Blackjack, TU-95 Bear, TU-22M3, SU27, YAK30... Kada se pogledaju karakteristike tih aviona, i sta sve mogu poneti i uraditi, postavlja se pitanje ZASTO?

 

Sta se sve to u stvari sprema? SAD su pre par dana poslale svoje Stelth bombardere B2 ``negde u Evropu``. Kanada je poslala veci broj lovaca u Poljsku, Keri je u petak odbio telefonski razgovor sa Lavrovom... Sve se vise zahuktava. 

 

`` Ako rat pocne odozdo, malo cete stradati, ako uhvati odozgo, bice vam katastrofalan``  Sv. Kozma Etolski.

 

Juce nad Simferupoljem: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=YhWTBxVwrT8#t=230 

 

http://www.defencenet.gr/defence/item/%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CE%B5%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B4%CF%85%CE%BD%CE%AC%CE%BC%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AD%CF%86%CE%B5%CF%81%CE%B5-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CF%81%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CE%AF%CE%B1-%CE%B7-%CF%81%CF%89%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%B7-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E%CF%80%CE%B7-%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%83%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CF%82-vid

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питам се шта Путин чека више? Изгледа да су били у праву они који су га поредили са Слобом. Ако је мислио да мало направи акцију па да се после повуче кад загусти и остави свој народ на милост и немилост нападача, БОЉЕ ДА НИШТА НИЈЕ НИ ПОКУШАВАО.

Или иди до краја или се не чачкај уопште. Ако не уради ништа конкретно да заштити Русе испашће невиђени идиот. Руски Слоба.

Али ајде да сачекамо па да видимо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

У Маријупољу гори зграда Приватбанке, власништво украјинског јеврејина Игора Коломојског, који је нудио новац за главе руса...

 

o8P9qGv_8ec.jpg

 

http://cs608922.vk.me/v608922921/b688/o8P9qGv_8ec.jpg

 

 

BmyMGN0IgAIyqFd.jpg

 

Јутро после

 

https://pbs.twimg.com/media/BmyMGN0IgAIyqFd.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...