Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

zapad je pokusao scenario u ukrajini kao arapsko proljece, nije proslo zbog Ruskog upada na Krim. sad su pravi licemjeri i pokusavaju vec vidjenu taktiku iz SFRJ. cude me Rusi da jos nisu naoruzali stanovnike. Rusi ludi izgleda svjesno zrtvuju ljude, sto im ne posalju naoruzanje

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шире се вести да је у згради Дома Синдиката у Одеси било више од 100 мртвих...

Један од преживелих (ослобођен из притвора), говори о томе:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ssimke

Mislim da je zato sto je situacija pipava, ako krenu da rokaju, onda i ameri koji su to zapoceli mogu da uzvrate i onda je to kataklizma bilo bi mnogo vise zrtava

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Voleo bih da proctate do kraja ovaj clanak. Cini mi se da u moru raznih analiza ovaj clanak je po mnogo cemu razlicit

 

http://standard.rs/index.php/svet/29074-зашто-русија-не-уђе-у-украјину-или-тајна-путинове-стратегије

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo jos jednog tumacenja, slucajno sam naisao na tog posmatraca i vidim covek pise istinu, skoro sve sto kaze slazem se

 

ДА ЛИ ЈЕ ПУЧИСТИЧКА ВЛАДА У КИЈЕВУ ПРЕД СЛОМОМ?

  • avatar92.jpg?1395070609
    Посматрач 3 days ago

    Путин је пре више година говорио о асиметричним одговорима али изгледа да га на Западу нису слушали па нису ни били у прилици да схвате шта то у ствари значи. Демонстрација нове доктрине Русије је одговор на Мајдан елегантним преузимњем Крима што је пореметило бројне планове Запада (чак су наручили и неке грађевинске радове за своју инжењеријску базу на Криму).

    Ако је политичка и војна доктрина Русије асиметричан одговор онда је Запад у врло тешкој ситуацији и то тежој него што се мисли. Симетричан одговор је класично витештво на бојном пољу, прса у прса па ком обојци ком опанци. Побеђује неко ко је спремнији за симетричне одговоре односно фронтовске и битке прса у прса и то на терену који је сам изабрао (тренутак и место напада).
    Асиметричан напад је по својој природи сасвим другачији, не врши се ангажовањем масивних средстава (политичких, економских и војних) и претераног броја људи. Врло је прецизан и удара се где много боли по могућству са минималним људским губицима или без њих. Ефикасни и ефективни асиметрични одговори су у суштини ремек дела стратешког и тактичког промишљања односно деловања.
    Главна компонента у асиметричним одговорима је располагање информацијама о стању на терену у реалном времену а такође и правилни односи са јавностима.
    Русија се одлучила за асиметричне одговоре јер има знања,има ресурсе а богме и јефтиније је (излуђују противника који нема појма где ћа да ударе и како: војно, политички, економски, медијски, итд.).Управо гледамо асиметричан одговор у Украјини (2. део). САД су очекивале да руска војска буде већ ако не у Кијеву а оно на југистоку Украјине. Кад оно!!! Руси не показују нервозу и само се смешкају. Значи да имају ефикасан и ефектан одговор. Чека се само тренутак да поступе како треба.
    Нокти се грицкају на Западу до бесвести. Шта ће бити одговор Русије у рангу Крима.

     

     

    ovde moze da se povataju svi njegovi odgovori na razne teme na platformi Disqus

    www.disqus.com/posmatraclegenda/

     

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@trifke, dynablaster

 

Da, to je to, vec smo imali slicne clanke na temi, al` ko sad to da trazi. Uglavnom, preporucuje se nasim forumskim (nervoznim) analiticarima da procitaju i da se malo udube, jer je sve prilicno prosto i ocigledno objasnjeno...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аваков (хунтин министар унутрашњих послова) објавио на свом фејсбук профилу де ће се хунта чим заврши са Славјанском позабавити Одесом.

"Тамо има пуно посла. За све" - написао је.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@trifke, dynablaster

 

Da, to je to, vec smo imali slicne clanke na temi, al` ko sad to da trazi. Uglavnom, preporucuje se nasim forumskim (nervoznim) analiticarima da procitaju i da se malo udube, jer je sve prilicno prosto i ocigledno objasnjeno...

 

Ма разумем ја шта причате, ал' се не слажем...   :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma ja nisam ni mislio na tebe, nego na ove sto pozuruju Ruse da ulete sa vojskom tamo - e za njih su ovi clanci k`o naruceni...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...