Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Прича преживелих да је у Одеси у Дому Синдиката страдало је много више људи него што је то званично саопштено (кијевска хунта говори о 42 страдала док хунтина власт у Одеси говори о 46 страдалих), све више се потврђује:

Подаци говоре да у Одеси има (пријављено) преко 40 особа које су нестале 2. маја и за сада нема никаквих податак о њима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13:54 - LAVROV: SVE STRANE DA UČESTVUJU

Ministar inostranih poslova Rusije Sergej Lavrov rekao je danas u Beču da je Moskva spremna na novi sastanak o Ukrajini, ali uz uslov da na njemu učestvuju sve strane, uključujući i aktiviste iz istočne Ukrajine.

"Sastanak istog formata poput onog u Ženevi 21. aprila, na kojem opozicija ne bi učestvovala, ne bi imala nikakve dodatne koristi i ne bi nas približila rešenju", uveren je Lavrov na konferenciji za štampu, na marginama ministarske konferencije Saveta Evrope u Beču.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај текст из дневног листа Курир постављам искључиво јер су ме насмејали, а нипошто као објективни извештај:

 

NISU MORALI DA GLUME: Hrvati se pravili Srbi da bi prošli barikade u Ukrajini!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Интернетом се шири позив да се идентификује убица (са слике) трудне раднице Дома Синдиката чији се крици чују на више Јутјуб снимака. Одмах после злодела кроз прозор канцеларије у којој је трудница убијена истакнута је украјинска застава:

 

 

10303168_235975963277088_787770204681143

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сергеј Лавров: Русија нема ништа са обојеним револуцијама, поготово што у њима има трагова нечега смеђег

 

Беч - "Русија нема ништа са обојеним револуцијама, поготово што у њима има трагова нечега смеђег", изјавио је данас у Бечу, на самиту СЕ, Сергеј Лавров.

 

Lavrov%20u%20Becu.png

 

Говорећи на конференцији за новинаре другог дана састанка министара Савета Европе, на ком је главна тема криза у Украјини, Лавров је рекао да од дијалога о решењу украјинске кризе нема ништа уколико се у разговор не укључе представници опозиције.

"Још једно окупљање, у истом формату, без присуства опозиције актуелном режиму Украјине за преговарачким столом тешко да ће променити ишта. Могуће је наравно наставити истим овим путем, али ћемо се само вртети у круг и понављати како би требало да се примени све што смо се договорили", рекао је Лавров.

Министар спољних послова Русије додаје и да коначног успеха дијалога нема уколико Украјина не повуче трупе са истока Украјине, где је у току офанзива војске против проруски оријентисаних побуњеника. "Русија је убеђена да постоји начин да се криза оконча, али он се налази искључиво у мирном дијалогу... Кијев мора да повуче све своје трупе уколико жели мирно решење", рекао је Лавров.

Он такође каже да је јасно свима да нико осим Украјинаца не може да реши овај проблем.

ЕУ: Зауставити опасност од грађанског рата

Све земље Европске уније су за то да се зауставе сукоби у Украјини и спречи да се тамошњи развој изроди у прави грађански рат и зато је дата подршка захтеву Берлина да се организује нови састанак у Ззеневи, на којем би Украјина, Русија, ЕУ и САД утврдили тачне кораке за политичко решавање украјинске кризе.

То су агенцији Бета рекли извори у Савету министара ЕУ, који су истакли да нов женевски састанак зависи и од воље Москве, која је заоштрила став према прелазним властима Украјине нарочито због војне офанзиве на истоку те земље и погибије противника кијевских власти у подметнутом пожару у петак у Одеси.

На опасност "хаоса и грађанског рата" је данас упозорио француски председник Франсоа Оланд, а с истим упозорењем су данас осванули неки западноевропски листови.

(Б92-Бета)

 

http://www.nspm.rs/hronika/sergej-lavrov-rusija-nema-nista-sa-obojenim-revolucijama-pogotovo-sto-u-njima-ima-tragova-necega-smedjeg.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данас је Ђурђевдан, дан Светог  Великомученика Георгија Победоносца, чију ленту Руси носе.

 

Нека Бог и Свети Ђорђе помогну Русима да победе фашистичку аждају.

 

Дај Боже!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...