Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

САД пропадају. Већ су одавно пропале, још 2008-ме. Тренутно живе на кредит. Али је питање до када ће тако моћи.

 

СВЕ империје су се саме уништиле из нутра, а не нападом сполља. САД већ јесу. Живи били па видели.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Počelo obraćanje Putina.

http://rt.com/on-air/

 

Ne mogu da slušam kako trabunjaju prevod na engleskom. Ima li negde čisto prenos?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све у историји има свој почетак и крај...многе велике силе су биле и прохујале, тако ће бити са САД, зато,пази мало шта изговараш, због себе...рекао си нешто што је де факто неозбиљно, неинтелигентно и детињасто, људи ће ти се смејати и сматрати те глу***. Немој се љутити, али твоје констатације заиста остављају такав утисак.Поздрав!

 

Očigledno ne znaš mnogo o "anglosaksoncima", istoriji Engleza koji su i stvorili SAD i zapad uopšte. Moraš načiti mnogo o istoriji da bi znao nešto o sadašnjosti. Očigledno ne poznaješ dobro materiju pa dalje neću ulaziti u polemiku jer zaključio sam da si romantičar, emotivac i u skladu sa tim celu stvar oko Rusije doživljavaš sa pomankanjem pragmatike i veoma patetično, sa dozom gluposti. To i jeste u neku ruku normalno u delu naše populacije. Kao narod smo poznati po tome što smo sanjivci. Ne znam gde si zaključio da sam rekao da će stanje kakvo je danas ostati i ubuduće isto, zato čitaj ono što sam napisao koristio sam reči "za sada" , kada je moć SAD u pitanju. Moraš pročitati malo više da bi mogao izneti odredjeni zaključak, posebno iz istorije, da bi shvatio sadašnjost u kojoj živimo. Takodje upoznaj se sa činjenicama oko sedišta svih političkih, vojnih i ekonomskih organizacija u svetu - većina se nalazi na zapadu, kada sve to naučiš, možemo voditi nekakav razgovor. bojim se da je sa tobom to malo teže.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@,

 

Да не испадне како причам нереалне и нестручне ствари отворио сам посебну тему са кратким документарцем. У њему говоре највећи економски експерти, и то са запада. Они су одавно упозоравали Америку на економску пропаст, али су им се сви смејали. Као и ти што не верујеш. Изволи па погледај шта чека Америку, и све оне који су са њима https://www.pouke.org/forum/topic/32729-prekomerna-doza-slede%C4%87a-financijska-kriza/#entry1053540

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Očigledno ne znaš mnogo o "anglosaksoncima", istoriji Engleza koji su i stvorili SAD i zapad uopšte. Moraš načiti mnogo o istoriji da bi znao nešto o sadašnjosti. Očigledno ne poznaješ dobro materiju pa dalje neću ulaziti u polemiku jer zaključio sam da si romantičar, emotivac i u skladu sa tim celu stvar oko Rusije doživljavaš sa pomankanjem pragmatike i veoma patetično, sa dozom gluposti. To i jeste u neku ruku normalno u delu naše populacije. Kao narod smo poznati po tome što smo sanjivci. Ne znam gde si zaključio da sam rekao da će stanje kakvo je danas ostati i ubuduće isto, zato čitaj ono što sam napisao koristio sam reči "za sada" , kada je moć SAD u pitanju. Moraš pročitati malo više da bi mogao izneti odredjeni zaključak, posebno iz istorije, da bi shvatio sadašnjost u kojoj živimo. Takodje upoznaj se sa činjenicama oko sedišta svih političkih, vojnih i ekonomskih organizacija u svetu- većina se nalazi na zapadu, kada sve to naučiš, možemo voditi nekakav razgovor. bojim se da je sa tobom to malo teže.

 

Ако ћемо о историји: ономад је Френсис Фукујама похитао да обзнани urbi et orbi крај историје, имајући на уму да је западна либерална демократија довела историју до врхунца, илити есхатона. По њему ово је крајњи облик организације људског друштва. Ипак, десетак година пре њега је један Француз написао да ће свако царство пропасти. На шта нам ово данас личи?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11:39 - GASPROM OD APRILA UKIDA UKRAJINI POPUST NA GAS

Ruska kompanija Gasprom odlučila je da od aprila Ukrajini ukine popust na cenu gasa, izjavio je danas izvršni direktor Gasproma, Aleksej Miler, posle sastanka sa ruskim premijerom Dmitrijem Medvedevim.

"U ovim uslovima, kada Ukrajina ne poštuje svoje obaveze niti dogovore koji su postignuti tokom potpisivanja amandmana na ugovor o smanjenju cene ruskog gasa, Gasprom je odlučio da od početka narednog meseca više ne primenjuje taj popust", izjavio je Miler, a prenela ruska novinska agencija Itar-tas.

"Odluka ruskog Gasproma da Ukrajini ukine popust na gas je potpuno zakonita", zaključio je ruski premijer Medvedev.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11:55 - PUTIN: U UKRAJINI IZVEDEN NEUSTAVNI PUČ

Ruski predsednik izjavio je da je u Ukrajini izveden neustavni državni udar i oružano preuzimanje vlasti, koje niko nije osporio.

Putin je, na prvoj konferenciji za novinare otkad je opozvani ukrajinski predsednik napustio Kijev, rekao da je Viktor Janukovič ispunio sve uslove sporazuma potpisanog 21. februara s predstavnicima opozicije i da je predao svu vlast.

Janukovič je, prema njegovim rečima, i dalje legitimni predsednik Ukrajine, mada sada nema vlast, preneo je Rojters.

Ukrajinski narod je želeo promene, ali ne smeju se ohrabrivati "nezakonite promene", rekao je Putin.

On je poručio da će Rusija pružiti finansijsku podršku ukrajinskom regionu Krimu.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@,

 

Да не испадне како причам нереалне и нестручне ствари отворио сам посебну тему са кратким документарцем. У њему говоре највећи економски експерти, и то са запада. Они су одавно упозоравали Америку на економску пропаст, али су им се сви смејали. Као и ти што не верујеш. Изволи па погледај шта чека Америку, и све оне који су са њима https://www.pouke.org/forum/topic/32729-prekomerna-doza-slede%C4%87a-financijska-kriza/#entry1053540

 

U komentarima od ranije ja sam jasno napisao da je zapad u moralnoj pre svega, ali samim tim i ekonomskoj i svakoj drugoj krizi i to godinama unazad. Pisao sam to nekoliko puta, jer to je isto činjenica. Tako da ne znam na šta ciljaš, budi jasan, prati ono što ljudi pišu.  Nisam od onih koji navijaju za bilo koju od dve strane prezirem obe podjednako, pragmatičan sam. Srbija je moja zemlja.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koji cinik upravo je spomenuo Kosovo i kako samo narod na tom prostoru može odlučiti o svojoj sudbini, odgovarajući na pitanje novinara apropo Krima!

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"lako je uništiti odnose ali teško ih je popraviti" Tu se slažem i zapad i istok imaju interes da saradjuju, sve ostalo su nerealne bajke. Oni koji su želeli WW3 i nešto slično, žive u snu.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Očigledno ne znaš mnogo o "anglosaksoncima", istoriji Engleza koji su i stvorili SAD i zapad uopšte. Moraš načiti mnogo o istoriji da bi znao nešto o sadašnjosti. Očigledno ne poznaješ dobro materiju pa dalje neću ulaziti u polemiku jer zaključio sam da si romantičar, emotivac i u skladu sa tim celu stvar oko Rusije doživljavaš sa pomankanjem pragmatike i veoma patetično, sa dozom gluposti. To i jeste u neku ruku normalno u delu naše populacije. Kao narod smo poznati po tome što smo sanjivci. Ne znam gde si zaključio da sam rekao da će stanje kakvo je danas ostati i ubuduće isto, zato čitaj ono što sam napisao koristio sam reči "za sada" , kada je moć SAD u pitanju. Moraš pročitati malo više da bi mogao izneti odredjeni zaključak, posebno iz istorije, da bi shvatio sadašnjost u kojoj živimo. Takodje upoznaj se sa činjenicama oko sedišta svih političkih, vojnih i ekonomskih organizacija u svetu- većina se nalazi na zapadu, kada sve to naučiš, možemo voditi nekakav razgovor. bojim se da je sa tobom to malo teže.

 

Историја ми је добро позната, дечаче, много више него што мислиш и знаш  :)...као философ, теолог и пасионирни историчар, убеђен сам да историју неупоредиво боље знам од тебе, али није поента у томе...поента је што ти, који се хвалиш наводним познавањем историје, ниси увидео основно, непромењиво и неизбежно историјско правило...све пролази и ништа и нико није вечан, младићу...непознавање тог централног и општег начела историје, а оно твоје "никада и неће" баца у засенак оно "за сада" (а искрено речено то твоје "за сада" не делује искрено),  исувише речито говори о тој чињеници, тј. сведочи о твом "фасцинантном" познавању природе, духа и тока историје.

 

У вези са болодваним...она твоја реченица коју сам у претходном посту цитирао и дао одговор на њу, формулисана је тако да не оставља место другачијем тумачењу и у опречности је са оним твојим "за сада" које сам, наравно, видео, значи...или се неписмен или ниси способан да своје мисли држиш у кохезији јер си непостојан у ставовима, те је хаотичност у формулацији природна последица твоје расцепљености...па ти бирај, дечаче...што волим вас надобудне клинце који мислите да сте попили сву памет света и одмах ударате по свакоме ко вам укаже на грешку, а јуче сте се испилили! :)

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...