Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

Од све муке  :))

 

Ajde molim te objasni mi šta je tu smešno ??? Po tebi kada je NATO izvršio agresiju mi smo trebalo da zevamo i gledamo u nebo kako nas bombarduju ???!! Svaka država bi se branila bila onda slabašna mala Srbia koja im je čak nešto i pokazala i bila koliko toliko čvrsta jer setimo se planirali su danas srede za tri dana, ako Rusija napadne Ukrajinu, što apsolutno odbacujem kao mogućnost jer ne verujem da bi Rusija išla da od jedinog slovenskog saveznika pravi neprijatelja, onda je normalno da će Ukrajina, onaj zapadni deo pre svega učiniti sve da zaštiti svoje, ko je lud da posmatra kako mu neko uništava dom !

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

20:17:

 

Ukraine International Airlines says it has cancelled flights to and from Simferopol, the regional capital of Crimea, because of the closure of the airspace over the peninsula, AP reports. (BBC)

 

Ne znam kako je sad, ali pre sat i nesto kad sam uslikao trenutnu sliku sa sajta FlightRadar24 ocigledno je bilo da najmanje 2 aviona prelaze tacno preko Krima. Mozda se stanje u medjuvremenu promenilo...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Телефонске везе на Криму не раде:

Ukrtelecom" has lost the technical ability to provide a link between the peninsula and the rest of Ukraine, as well as the connection at the Peninsula.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Житељи Крима нису дозволили милијардеру и посланику Врховне Раде Петру Порошенку, послатом од стране побуњеника да уђе у зграду парламента Крима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svakog trenutka očekuje se obraćanje predsednika Sjedinjenin Američkih Država Baraka Obame  evo link :

 

http://www.bbc.com/news/world-europe-26380336

 

Upravo je počelo

 

LIVE !

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

22.10 - Амбасадор Украјине при УН рекао новинарима да је земља довољно снажна да саму себе одбрани, преноси Ројтерс.

 

Ово дипломатским речником значи, да НАТО не сме да се умеша у конфликт.  

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Džabe ti to pola nas, ma većina ne razume šta tu piše, samo natucam malo.

 

Ajd more, ne pravi se sasav, vidis valjda da imaju kukasti krst na vrhu! Gamad fasisticka!

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajd more, ne pravi se sasav, vidis valjda da imaju kukasti krst na vrhu! Gamad fasisticka!

 

To uopšte ne sporim, ali svastika i nacizam su postali pomodarstvo u modernoj Evropi i to posebno u zemljama koje su najviše stradale od nacizma, zemljama istočne Evrope, ali i zapadnim poput UK, Francuske i sl. koje su takodje ratovale protiv nacista. Kod mene u NS svastika se može naći na svakom koraku i naša država prepuna je neonacističkih skupina na našu veliku žalost :(

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To uopšte ne sporim, ali svastika i nacizam su postali pomodarstvo u modernoj Evropi i to posebno u zemljama koje su najviše stradale od nacizma, zemljama istočne Evrope, ali i zapadnim poput UK, Francuske i sl. koje su takodje ratovale protiv nacista. Kod mene u NS svastika se može naći na svakom koraku i naša država prepuna je neonacističkih skupina na našu veliku žalost :(

 

Sta me bre briga sta su postali u Evropi. Zna se sta i koga taj satanski znak predstavlja, i kakvi su oni koji ga nose.

I tu nema sta dalje da se prica.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U istoriji sveta oduvek se znalo a zna se i danas, da ukoliko se odnosi izmedju dve po veri iste države, koji su dugo bili prijateljski, jednom ozbiljno naruše, te zemlje postaju mnogo veći neprijatelji medjusobno nego što su im neprijatelji na nekoj trećoj strani. Izmedju dva naroda dodje do animoziteta, politički odnosi se se trajno naruše i u praksi to ostaje tako za vekove vekova. Daću primer Srbije i Bugarske, odnosi izmedju dve zemlje isprva su bili korektni pa i više čak i bratski, nakon prvog sukoba (nebitno ko je glavni krivac ) Srbija i Bugarska toliko su zakrvile da je to imalo ogromnog uticaja na ostatak Balkana u sledećih gotovo 500 godina a obe zemlje našle su se pod okupacijom, znači odnosi su toliko loši da je bila bolja i turska čizma 500 godina nego da su postigli na vreme kakav takav dogovor i saradnju.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajde molim te objasni mi šta je tu smešno ??? Po tebi kada je NATO izvršio agresiju mi smo trebalo da zevamo i gledamo u nebo kako nas bombarduju ???!! Svaka država bi se branila bila onda slabašna mala Srbia koja im je čak nešto i pokazala i bila koliko toliko čvrsta jer setimo se planirali su danas srede za tri dana, ako Rusija napadne Ukrajinu, što apsolutno odbacujem kao mogućnost jer ne verujem da bi Rusija išla da od jedinog slovenskog saveznika pravi neprijatelja, onda je normalno da će Ukrajina, onaj zapadni deo pre svega učiniti sve da zaštiti svoje, ko je lud da posmatra kako mu neko uništava dom !

 

Није смешно. Написао сам да је тај смаил од муке. Треба да се брани, макар је цео свет напао. Али говорити како имају снаге да сами себе одбране од државе која је највећа војна сила на свету (мислим првенствено на нуклеарну силу) јесте траги-комично.

Русија може само да спасе Украјну од похлепоног запада који за један "поклоњени" евро узме 10 уз економску окупацију, а и војну обзиром да желе своје војне снаге тамо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није смешно. Написао сам да је тај смаил од муке. Треба да се брани, макар је цео свет напао. Али говорити како имају снаге да сами себе одбране од државе која је највећа војна сила на свету(мислим првенствено на нуклеарну силу) јесте траги-комично.

Русија може само да спасе Украјну од похлепоног запада који за један "поклоњени" евро узме 10 уз економску окупацију, а и војну обзиром да желе своје војне снаге тамо.

 

Ukrajina ima ogromnu teritoriju, najveća je država unutar evropskog kontinenta (ne racunam Rusiju - vecinom je u Aziji), ima izlaz na Crno More, preko 40 miliona stanovnika da li iko od vas može da ne bude pristrasan već da ide recimo...Koštuničinom logikom "nećemo ni zapad ni istok - Srbija je neutralna"  pomisli pa možda Ukrajina može i sama. Pritom, Ukrajina to sam skoro saznao od Lazanskog, nisam imao ranije taj podatak, spada u velike proizvodjače oružja ! Ukrajina je u finansijskim poteškoćama ali ogromna je i ima potencijala za razvoj i mimo EU i mimo Rusije, dok je EU za veke vekova zavisnik od ruske energije Ukrajina mislim da ima neka svoja rešenja kako u moru tako i na kopnu, nekada je bila industrijski centar SSSR, ne zaboravimo to.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...