Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

UN General Assembly officially adopts resolution “necessity of ending the economic, commercial and financial embargo imposed by the United States of America against Cuba”.

143473_73870674_F99AdwAXcAAesNS.thumb.jpg.c49e9b352c5d36803810d69b1937bbb5.jpg

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

#Avdeevka

if RF is reaching the center - the whole AFU defense line in yellow will collapse. The problem for AFU there is: - no artillery support in the SE corner (too far away) - supply lines suppressed - no reinforcements WANT TO GO THERE ANYMORE - officers already left the area.

F_JvsIRWoAAHVx6?format=jpg&name=medium

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Stoltenberg ukratko u poslednjoj i pretposlednjoj izjavi:
- Rusija se ne sme podcenjivati
- Ruska namenska industrija je u ratnom "modu"
- Rusi su namakli velike količine raketnog arsenala pred ovu zimu

- Ukrajinski ratni napori prethodnih meseci nisu doprineli nikakvim probojima
- Teško da se u trenutnim uslovima mogu ostvariti priželjkivani povrati teritorija
- Zapad će ostati uz Ukrajinu i u dobru i u zlu
- Evropska/NATO odbrambena industrija pati od fragmentiranosti i potrebno je ubaciti u veću brzinu
- Poziva EU/NATO članice na veće ujedinjenje, te da prevaziđu svoje "uske, nacionalne" interese u to ime
- U međuvremenu ukrajinsko vojno i političko rukovodstvo očekuju teške operativne odluke

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Milan Nikolic рече

Poziva EU/NATO članice na veće ujedinjenje, te da prevaziđu svoje "uske, nacionalne" interese u to ime

Што значи да им је рекао будите као Украјина. Па то је сјајна идеја, ко би томе рекао не!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
Цитат

 

- Danas došla jedna starija Ukrajinka, prijateljica moje majke, ali prava Ukrajinka, koja je učila ruski jezik u školi.
Krenem ja, čuješ li se sa svojima, kako je, i tu se priča odmota.
Ubeđuje ona mene da Bandera nije Nazi, i klasična njihova priča..
Veli ona, nismo naci, nikad nacistu nisam videla u životu, standardna baljezgarija... i nastavlja, kako su Rusi Azijati, Tatari i šta ti ja znam.. pa kao primer navodi da ni Šojgu, Lavrov nisu po njihovim standardima belci, plavih očiju i plave kose, evropskog izgleda.. uobičajena priča, znamo je.


Rekoh, pa gde ćeš veći primer nacizma i rasizma od toga što ti meni govoriš.. znači Azijati i ove ostale treba pobiti jer nisu tako lepi kao vi "pravi" Ukrajinci... Oni misle da su bolji od ostalih, klasičan nacizam, školski primer.

Pokupila se, ali nisam mogao da se uzdržim.

Ispratio sam je rečima da će Rusi takvima zavrnuti šiju.

 

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-Rusija-Ukrajina-2024-komentari_64.html#p2610587

 

  • Свиђа ми се 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Интервју са Путином, преведено са руског на српски:

ODYSEE.COM

Intervju ruskog predsednika Vladimira Putina američkom novinaru Takeru Karlsonu sa prevodom na srpski jezik.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Milan Nikolic рече

Интервју са Путином, преведено са руског на српски:

ODYSEE.COM

Intervju ruskog predsednika Vladimira Putina američkom novinaru Takeru Karlsonu sa prevodom na srpski jezik.

 

Завршио како и доликује са РПЦ. 2 пута поменуо "златну милијарду". 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пажљиво сам слушао, мене је одушевио јер ми је јасно о чему се ради, поменуо је толико кључних ствари, да свет објективно иде у промену садашњег поретка, треба преслушати све.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај историјски део је готово поновљено обраћање са почетка СВО, мало проширен за западњаке.

Добра порука на крају да ће односи међу зараћеним странама бити обновљени. Јасно је да због тога неће да иде на тотално уништење Украјине, већ се бирају искључиво војни циљеви.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Карлсон није могао да сакрије одушевљење Путином. Било је тренутака, када Председник ѕаврши дуг одговор, а Карлсон остаје у муко по 20-так секунди од тог одушевљења.

Овај интервју је инициран од оне елите која је за Трампа. Маски и Карлсон су то реализовали. Циљ је раскринкати лудило које долази из Вашингтона, и зато су сад то организовали. Са друге стране Путину такође добро дође, али, ми значи мнооого мање него Америма, то јест тој еити иза Трампа која жели да прузме власт.

Путин то зна и такве је одговоре давао: час историје и геополитичких кретања у свету. Осим тога посла је поруке тим лудацима попут:

-На питање Карлсона шта је рекао Бајдену одговори је: Русија не жели конфликт (са вама, глобални), опаметитет се, не гурајте свет у то, али ако то већ радите, напре набавите оружје које немате, јер тај конфилт ће се завршити за 2 недење (уз победу Русије, алузоија на нова руска интерконтинетална оружја од којих нема одбране).

-Јасно је ставиоп до знања: Направили сте проблем, не знатекако да се извучете, а победити не можете, само себи штетите - сами то решите, сами сапирајте балегу у коју сте упали - ми смо спремни на сардњу али по нашим условима.

-Западне елите су погрешле у свим проценама, почев од санкција, преко истурања долара као оружја у политици, до тога да умишљају да могу Русију растурити, а тиме ићи даљње на Кину - лудло изникло из САМОљубља, умишљености да су свемоћни, неспособни да предвиде светска кретања и промене и начине како се те промене одвијају.

-Поручио име: Ви сте у стрмоглавом паду, не можете ништа осим да падате и да се прилагодите ситуацији у свету, имате само два избора: (цитат) "да се срушите брзо и болно" (ако изаберете конфликт) "или полако и меко да се приземљите"!

Осим тога гестакулација, самопуздање а истовремено велика смиреност и одлучност - све то показује да оно што говори не само да мисли, него да може и да оствари.

Све у свему, интервју је организован од елита које гурају Трампа, реализовали су га Карлсон и Маск.

Добри сигнали за свет, ако лудаци у Васшингтону приме к знању...проблем је што су те сатанистичке елите ниског капацитета, ван разуме, ирационално делују - тако да свашта је могуће. Од да увуку Европу у рат са Русијом, до побуна у САД.

Ако се сатанисти одлуче на даљу конфронтацију, најбољи сценарио је да се ствари решавају УНУТАР САД-а, ма ша то значило - или сукоби или сецесије и сл.

 

Карлсон је постављао феноменална питања, укључујучи ападни и источи поглед на свет и смисао. Као и Православље....ово је историјски интевју. Ми смо то слушали од Путина, али Запад није, јер мејнстрим није дозволио....ово је бомба и темеље мејнстрим пропаганде.

 

Поклопили су се интереси Русије и конзервативне, здраве, нормалне елите у САД - биће турбулентно. Није добро ако пад сатаниста буде "брз и болан"...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...