Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

пре 2 часа, obi-wan рече

Ukronacisti namerno ostetili branu na Dnjepru kod Nove Kakhovke, u Hersonu i okolini poplave. Kako poznavaoci terena kazu, pokusaj da suze tok reke na nekim mestima, da bi lakse mogli da je predju.

...

T.ME

Относительно комичных заявлений, что это ВС РФ сами подорвали Каховскую ГЭС, то: 1. ВСУ в течение войны неоднократно обстреливали Каховскую ГЭС, в том числе...

...

T.ME

🇺🇦🇷🇺 Kakhovskaya HPP before and after the Ukrainians blew it up.

...

T.ME

Latest update on sabotage at Kakhovka HPP: ▪️ The Kremlin has reacted to the incident at the Kakhovka HPP, calling it “deliberate sabotage” by the Ukrainian side; ▪️A state of...

 

Када језеро истече како кажу за 4 дана, промјениће се географија, на свим мјестима ће се сузити Дњепар негдје више негдје мање, са обје стране рјеке ће се појавити блатнени појасеви који не само да ће бити непроходни за технику него ће бити и на чистини, за бар неколико година без вишег растиња које омогућује неки заклон.

Не улазим у то ко је срушио брану, али са аспекта украјинске офанзиве форсирање рјеке је отежано због појаве овог блатненог појаса,  умјесто шума-рјека-шума, сада ће бити шума-блато-рјека-блато-шума.

А ти блатнени појаси се неће осушити до јесени, односно сљедећег љета, углавном добивен је потпуно нови терен коме ће се морати прилагодити и једна и друга страна.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Hadzi Vladimir Petrovic

Sad gledam snimak pukovnika Mekgregora, koji kaze da su do njega dosle informacije da nijedna strana nije namerno gadjala nista, nego da je navodno brana imala havariju zbog prologodisnjeg gadjanja i stete od tad.

Medjutim, prilicno je jasno da je ukronacistima ponestalo "argumenata", tj. da se cela prica o navodnoj ofanzivi konacno istrosila - prosto nemaju cime da probaju tako nesto, ni u ljudstvu, ni u opremi - pa je trebao neki nacin da se proba nekakvo zaustavljanje Rusa u tom pojasu. To onda ukazuje da su ipak oni srusili branu, sto ostaje da se vidi u nekom narednom periodu.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ова брана је последња - 6. у низу. Кажу да је пета, пре ње, испуштала огромне количине воде, као да су је Укри намерно отворили, тако да читав дан не пада ниво воде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Према руским изворима, ненормално велики број уништене (нато) технике у ова 2 дана контраофанзиве,  а  број мртвих са украјинске стране је око 2000 (по неким изворима чак 3500).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Када језеро истече како кажу за 4 дана, промјениће се географија, на свим мјестима ће се сузити Дњепар негдје више негдје мање, са обје стране рјеке ће се појавити блатнени појасеви који не само да ће бити непроходни за технику него ће бити и на чистини, за бар неколико година без вишег растиња које омогућује неки заклон.

Не улазим у то ко је срушио брану, али са аспекта украјинске офанзиве форсирање рјеке је отежано због појаве овог блатненог појаса,  умјесто шума-рјека-шума, сада ће бити шума-блато-рјека-блато-шума.

А ти блатнени појаси се неће осушити до јесени, односно сљедећег љета, углавном добивен је потпуно нови терен коме ће се морати прилагодити и једна и друга страна.

 

 

image.png.cc1ab9f62a4891af6dc4f1fcae93b637.png

Не верујем да су Руси срушили брану. Ако је веровати овој мапи скинутој са нета, десна обала Дњепра је доста нижа него лева, тако да ће Дњепар највише платити обалу коју држе Руси због чега ће морати да напусте своје утврђене положаје. Такође доћи ће до прекида снабдевања Крима водом због пада нивоа воде изнад бране што опет не одговара Русима. Тако да, Руси рушењем бране губе доста а не добијају ништа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, -Владимир- рече

 

image.png.cc1ab9f62a4891af6dc4f1fcae93b637.png

Не верујем да су Руси срушили брану. Ако је веровати овој мапи скинутој са нета, десна обала Дњепра је доста нижа него лева, тако да ће Дњепар највише платити обалу коју држе Руси због чега ће морати да напусте своје утврђене положаје. Такође доћи ће до прекида снабдевања Крима водом због пада нивоа воде изнад бране што опет не одговара Русима. Тако да, Руси рушењем бране губе доста а не добијају ништа.

:smeh1: Осим да су онемогућили и онако тешко форсирање Дњепра које би нпр изгледало да смо ти и ја тамо нпр овако: у неком рукавцу би се укрцали у чамац и јуили на другу страну опет у неки рукавац, неколико минита на отвореном под ватром.

Посље пуцања бране морали би да из шумице изађемо носећи чамац  нпр 100м по блату, да упадамо до кољена једно пола сата бар, па на воду, па опет по блату.

Не знам гдје живиш али ако си из Бг, отиђи на Дунав  чији ток осцилира 5 м висински у току године, све се мјења радикално сваком промјеном водостаја, некад идеш пјешке некад чамцем, са двије редовне поплаве у току године приобалног појаса до насипа.

Не знам тачно колико ће висински пасти Дњепар, али ништа више није исто, терен је измењен, а терен је битан за планирање, сви планови за стари терен не важе.

Колико сам примјетио брана је срушена у врху, могуће је да су оставили мјеста за још једно снижавање водастаја, као и да се води рачуна о људима низводно од бране да им се оставља вријеме.

Нпр, прије изградње Ђердапа Дунав у Београду је био доста бржи, ово сад је језеро за стари Дунав, а и сад је брз и опасан.

Уколико заиста постоје потенцијали за Украјинску офанзиву, ово је галантан и рационалан потез браће Руса, да ту офанзиву одложе за годину дана, дакле ове године ништа.

Многи животи су спашени, нема никакве еколошке катастрофе, то је вјештачка брана, еколошка катастрофа је када је направљена, мислим свеједно, сад је све у слижби напада и одбране.

Руси имају бенифит, а Украјинци немају, ако си хтјели нападат сада ће бити теже, до сљедеће године и немогуће. У медијима и онако "доминирају", производе неку љеву "реанлост".

Наравно, сасвим је могуће да нисам у праву, једно размишљање кроз познавање услова живота на Дунаву.

- Не могу ништа да закључим из карте, не знам докле ће да плави низводно од бране, а и то је мање битно јер је та поплава низводно привремена, узводно је трајна промјена.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Руси имају бенифит, а Украјинци немају, ако си хтјели нападат сада ће бити теже, до сљедеће године и немогуће. У медијима и онако "доминирају", производе неку љеву "реанлост".

Вода ће се вероватно ускоро вратити у корито и не верујем да ће дуго бити блатњаво и непроходно, посебно по јунском и јулском сунцу. Све и да су Руси хтели да осујете Украјинску офанзиву рушењем бране, што би по мени требало да буде задња алтернатива, зар не би било много паметније да то ураде кад војска крене да прелази реку и успостави мостобрана на десној обали, чиме би одсекли део војске у блату и без могућности снабдевања и евакуације. Једини разлог коју би, по мени,  Руси сада имали да сруше брану је покривање повлачења војске, што за сад не видим да раде. 

Не знам, можда Руси и јесу кривци али мени некако није логично да ураде тако нешто у овом тренутку .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ne prenosim sve redom, ali kako izgleda, ipak su ukronacisti gadjali branu.

...

T.ME

‼️💥ВСУ продолжали обстрел Каховской ГЭС после первого удара 6 июня в 02:46 с наблюдательного пункта велась видеосъемка для фиксации начавшегося...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Taker na istu temu, sa nekim cinjenicama jos od ranije.

...

T.ME

🇺🇲🇷🇺🇺🇦 A portion of the morning base from Tucker about the situation around the hydroelectric power station: The Kakhovka dam was actually Russian. It was built by the Russian...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Djole, zasto si sam sebe udario po glavi?
 Volim to, volim to..."

12:smeha:

...

photo_2023-06-07_16-04-52.thumb.jpg.a3528e328e43b4a9c5a3d093f4b30b41.jpg

https://t.me/intelslava/48539

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, obi-wan рече

"Djole, zasto si sam sebe udario po glavi?
 Volim to, volim to..."

На неки начин човек мора да им се диви. Хришћански морал је жив и здрав код њих (мада је у потпуности еманципован од теологије!), људи су спремни на мучеништво...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, mirko1929 рече

На неки начин човек мора да им се диви. Хришћански морал је жив и здрав код њих (мада је у потпуности еманципован од теологије!), људи су спремни на мучеништво...

jtl2jq.jpg.gif.29d4d387e63ddd2f7d15235168ce208b.gif jtl2jq.jpg.gif.29d4d387e63ddd2f7d15235168ce208b.gif jtl2jq.jpg.gif.29d4d387e63ddd2f7d15235168ce208b.gif

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, obi-wan рече

jtl2jq.jpg.gif.29d4d387e63ddd2f7d15235168ce208b.gif jtl2jq.jpg.gif.29d4d387e63ddd2f7d15235168ce208b.gif jtl2jq.jpg.gif.29d4d387e63ddd2f7d15235168ce208b.gif

у потпуности еманципован од теологије

с друге стране срби кољу рођеног брата за метар земље и не би се жртвовали ни зашта на свету

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...