Jump to content

Саопштење Светог Архијерејског Синода поводом ревизионистичке кампање о броју жртава концентрационог логора смрти Јасеновац

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 13 минута, Владимир Владимирович Цар1 рече

Све се врти око Зизијуласа, много важо.:navijanje:

Добар си или ниси јел си био против или за Зизијуласа.:)) А имамо Св Николаја коме овај ни пертле не може да веже.

Милојков  је рекао да је то глупост како је Св Никола опалио шамар Арију да нема историјског оправдања. :D А где је то чуо. Па на факултету, значи није добро било. Какав си ти теолог да тако нешто помислиш? Сумњаш у житија.

 

Исувише је ово озбиљна тема да би се уличним речником о њој дискутовало.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 265
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Академик Василије Крестић поново о ревизионистичком деловању у погледу броја жртава геноцида у Јасеновцу:

STANJESTVARI.COM

Василије Крестић: Владика Јован Ћулибрк кључна личност око смањивања броја српских жртава геноцида у Павелићевој НДХ - Стање ствари

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Родољуб Лазић рече

Академик Василије Крестић поново о ревизионистичком деловању у погледу броја жртава геноцида у Јасеновцу:

STANJESTVARI.COM

Василије Крестић: Владика Јован Ћулибрк кључна личност око смањивања броја српских жртава геноцида у Павелићевој НДХ - Стање ствари

 

 Фантастично, очекујемо де ће Академија са академицима да засуче рукаве и да крене у конкретан рад по овом питању, јелте, ако се до сада они нису бавили морао је + Јован.

Сходно томе да немамо ни један докторат на тему Јасеновца, сада их можемо очекивати стотине.

Ово ће бити такав научни ударац да че Балкан да се тресе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немојте се спрдати са тиме, какви црни докторати. То није посао теологије, него суда Божијег који ће бити мачем пре или касније. 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Родољуб Лазић рече

Академик Василије Крестић поново о ревизионистичком деловању у погледу броја жртава геноцида у Јасеновцу:

STANJESTVARI.COM

Василије Крестић: Владика Јован Ћулибрк кључна личност око смањивања броја српских жртава геноцида у Павелићевој НДХ - Стање ствари

 

Цитат

Занимљиво је да наша црква у својим јавним иступима заступа став да је у геноциду који се догодио у Независној Држави Хрватској убијено око 700.000 особа, а да њен истакнути представник, поменути пакрачки владика, тај број драстично смањује.

Овде је изгледа по среди неспоразум. Владика је рекао да није било 700000 српских жртава у Јасеновцу, а не у целој НДХ. Рекао је да је већина Срба убијена на кућном прагу а не у логорима тако да ту нема разлике у ставу колико ја видим.

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Дејан рече

 Фантастично, очекујемо де ће Академија са академицима да засуче рукаве и да крене у конкретан рад по овом питању, јелте, ако се до сада они нису бавили морао је + Јован.

Сходно томе да немамо ни један докторат на тему Јасеновца, сада их можемо очекивати стотине.

Ово ће бити такав научни ударац да че Балкан да се тресе.

Па јел има и е.Јован докторат, овај Ристић директор музеја, онда значи да и они не могу да врше ревизију оних који су се већ бавили Јасеновцем.

Србољуб Живановић као судски антрополог био део Комисије такође судских антрополога који су били на местима Јасеновца где су покопани остаци убијених, значи стручни људи и ископавали су гробнице и вршили ексхумацију и донели закључак и извештај о броју убијених у Јасеновцу од око 700.000.

И онда је е.Јован по теби меродавнији за истраживање од једног Србољуба Живановића, човек је рецимо  прво отишао у логор Аушвиц да би се упознао са начином истраживања спроведеним у том логору и тек онда се бавио Јасеновцем у Комисији стручњака.

И постоје још много људи слични Србољубу који су се годинама и деценијама бавили Јасеновцем и који су имали у то време више историјских извора и сведока и сведочанства преживелих у Јасеновцу како би могли што тачније и прецизније доћи до броја убијених у Јасеновцу и на крају се дошло до бројке од око 500.000  ‐ 700.00. И онда дођу неки и кажу пуј пике ништа то не важи и што је још скандалозније кажу ми морамо да направимо списак убијених по имену и презимену, што је ван сваке памети јер то нико није нигде досад примењивао као легитимно за коначан број убијених у било ком геноциду у свету.

Не иде то бре тако Деки.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bokisd рече

Па јел има и е.Јован докторат, овај Ристић директор музеја, онда значи да и они не могу да врше ревизију оних који су се већ бавили Јасеновцем.

Србољуб Живановић као судски антрополог био део Комисије такође судских антрополога који су били на местима Јасеновца где су покопани остаци убијених, значи стручни људи и ископавали су гробнице и вршили ексхумацију и донели закључак и извештај о броју убијених у Јасеновцу од око 700.000.

И онда је е.Јован по теби меродавнији за истраживање од једног Србољуба Живановића, човек је рецимо  прво отишао у логор Аушвиц да би се упознао са начином истраживања спроведеним у том логору и тек онда се бавио Јасеновцем у Комисији стручњака.

И постоје још много људи слични Србољубу који су се годинама и деценијама бавили Јасеновцем и који су имали у то време више историјских извора и сведока и сведочанства преживелих у Јасеновцу како би могли што тачније и прецизније доћи до броја убијених у Јасеновцу и на крају се дошло до бројке од око 500.000  ‐ 700.00. И онда дођу неки и кажу пуј пике ништа то не важи и што је још скандалозније кажу ми морамо да направимо списак убијених по имену и презимену, што је ван сваке памети јер то нико није нигде досад примењивао као легитимно за коначан број убијених у било ком геноциду у свету.

Не иде то бре тако Деки.

,Србољуб је први признао да је дошло до "намештања резултата " и да је садашња цифра цифра испод које није хтео да иде. Па сед сад поставља питање која је цифра тачна. Србољубова намештена испод које није хтео да иде или нека друга? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma koja Akademija  - po kojim kriterijima je Beckovic akademik, samo da mi je to znati.

Ovi iz prirodnih nauka - pagde im je ta silna nauka. A ovi iz drustvenih, slusajuci Oocica ne mogu da sazovu sastanak, kamoli da nesto urade.

Ljubomir Simovic napisao Andjela iz Mileseve a govori "a sta cemo mi sa Kosovom"...to je psrdnja. Dok imamo neke bosnska akdemije, gde je SIDRAN, akadeki, "bojler" sto bi reko Kusturica, pun mrznje ka Srbima, sa krivom istorijom i lazima....

 

Tu instituciju treba zatvoriti, oduzeti im plate , promeniti Statut i pravilnik i ostalo, a i zakon o njoj ako ima, i izabrati ljude poput MiseDjurkovica, Rakovica, Kovica, nikako ne i Lompara i sl. Skupina djedova koj anist ane radi prima po po 5000 evra i sramoti narod. Cast pojedincima.

Na osnovu cega je Beckovic akademik. Ima li o=covek diplomu fakulteta? Beckovic se oblaci kao lord neki britanski, napise neku pesmicu i ajde, fino lepo, ali po cemu je akademik. Ima li on diplomu neku uopste?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Дејан рече

,Србољуб је први признао да је дошло до "намештања резултата

Gde je priznao? Ima li izvor? I da li mi pricamo o mestu Jasenovac ili celim prostorima? Znas li ti gde je Paprikovc u BLuci, gde su Motike, Sargovac, Ivanjska, Piskavica a gde Gospic? Gde Trebinje i Gacko, Banika, Kordun...si svestan koje s to povrsine i sta je naroda tu. Dolazi nejveca sila sveta, Nemackia i daje hrvatskim satanistima upravu nad tim, oni zakonski, uz pomoc dela nadricrkve krecu sistematski genocid - pa samo idiot nad idiotim moze da prica o ciframa koje se valaju po HRTu, a gd eucestvuju i Srbi.

Ja ne mogu da govorim o zrtvama, ali nastup vladike Jovana mi se uopste ne svidja. Licno misljenje, cast epskopstvu ja bi ga smenio sa svih polozaja vezanih za srpske zrtve u Jasenocu i u NDH, i posto je crkven covek, zabranio mu da se javno izjasnjava o tome

Bez obzira na zrtve, njegov nastup na hrvatskim televizijama je mek, fin, luazan, a na srpskim i ka srbima arogantan, nadmen, i sl. Nije to...kako bi trebalo biti.

To je moje misljenje, nisam papa da sam nepogresiv....vladika je jako grub i drcan u mnogim nastupima sa svojim narodom, a kao cokoadica na hrvatskim medijima....osim toga, iz Krajine je....u intervjuu Stankovicu covek je 100ine reci i 100ine puta koristio hrvatske reci...bespotrebno...jako cudno, nije on 0 godina u Hrvatskoj nego kratko vreme, da covek tako lako "pohrvati" svoj maternji jezik.

PS

Da se raumemo, pricamo o njegovim nastupima ne kao episkopa, nego njegovoj ulozi oko Jasenovca, To ne znaci da on nij eprepodobni Jovan Pakracki....da ralucimo te stvari.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Ćiriličar рече

Gde je priznao? Ima li izvor? I da li mi pricamo o mestu Jasenovac ili celim prostorima? Znas li ti gde je Paprikovc u BLuci, gde su Motike, Sargovac, Ivanjska, Piskavica a gde Gospic? Gde Trebinje i Gacko, Banika, Kordun...si svestan koje s to povrsine i sta je naroda tu. Dolazi nejveca sila sveta, Nemackia i daje hrvatskim satanistima upravu nad tim, oni zakonski, uz pomoc dela nadricrkve krecu sistematski genocid - pa samo idiot nad idiotim moze da prica o ciframa koje se valaju po HRTu, a gd eucestvuju i Srbi.

Ja ne mogu da govorim o zrtvama, ali nastup vladike Jovana mi se uopste ne svidja. Licno misljenje, cast epskopstvu ja bi ga smenio sa svih polozaja vezanih za srpske zrtve u Jasenocu i u NDH, i posto je crkven covek, zabranio mu da se javno izjasnjava o tome

Bez obzira na zrtve, njegov nastup na hrvatskim televizijama je mek, fin, luazan, a na srpskim i ka srbima arogantan, nadmen, i sl. Nije to...kako bi trebalo biti.

To je moje misljenje, nisam papa da sam nepogresiv....vladika je jako grub i drcan u mnogim nastupima sa svojim narodom, a kao cokoadica na hrvatskim medijima....osim toga, iz Krajine je....u intervjuu Stankovicu covek je 100ine reci i 100ine puta koristio hrvatske reci...bespotrebno...jako cudno, nije on 0 godina u Hrvatskoj nego kratko vreme, da covek tako lako "pohrvati" svoj maternji jezik.

PS

Da se raumemo, pricamo o njegovim nastupima ne kao episkopa, nego njegovoj ulozi oko Jasenovca, To ne znaci da on nij eprepodobni Jovan Pakracki....da ralucimo te stvari.

Морам признати да су његова објашњења целе историје овог питања, нерада и рада по овом питању врло рационална и логична. То што се маса усталасала, па се сад ради на миру у кући.... Драго ми је да је дошло до таласања и сукоба, добра полазна основа да се из писања текстова који мање више једни на друге личе, појача институционални конкретан рад.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Ćiriličar рече

Ma koja Akademija  - po kojim kriterijima je Beckovic akademik, samo da mi je to znati.

Ovi iz prirodnih nauka - pagde im je ta silna nauka. A ovi iz drustvenih, slusajuci Oocica ne mogu da sazovu sastanak, kamoli da nesto urade.

Ljubomir Simovic napisao Andjela iz Mileseve a govori "a sta cemo mi sa Kosovom"...to je psrdnja. Dok imamo neke bosnska akdemije, gde je SIDRAN, akadeki, "bojler" sto bi reko Kusturica, pun mrznje ka Srbima, sa krivom istorijom i lazima....

 

Tu instituciju treba zatvoriti, oduzeti im plate , promeniti Statut i pravilnik i ostalo, a i zakon o njoj ako ima, i izabrati ljude poput MiseDjurkovica, Rakovica, Kovica, nikako ne i Lompara i sl. Skupina djedova koj anist ane radi prima po po 5000 evra i sramoti narod. Cast pojedincima.

Na osnovu cega je Beckovic akademik. Ima li o=covek diplomu fakulteta? Beckovic se oblaci kao lord neki britanski, napise neku pesmicu i ajde, fino lepo, ali po cemu je akademik. Ima li on diplomu neku uopste?

 

Не знам.

Мој ујак је академик, својевремено најмлађи доктор наука у бившој Југи. Ишао у Јапан као предавач. Кажу да од тога нема јаче. Нисам нигде у медијима видео да се оглашавао по питању било чега.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28. 1. 2024. at 16:29, Дејан рече

,Србољуб је први признао да је дошло до "намештања резултата " и да је садашња цифра цифра испод које није хтео да иде. Па сед сад поставља питање која је цифра тачна. Србољубова намештена испод које није хтео да иде или нека друга? 

Мало ми ово конфузно што причаш, ајд неки извор за ово, колико се сећам мени то делује на прву лопту да су комунисти деловали на Комисију да у коначном извештају умање број настрадалих и да он није хтео да иде испод цифре од 700.000 иако је могуће да је и већа и то је то намештање. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bokisd рече

Мало ми ово конфузно што причаш, ајд неки извор за ово, колико се сећам мени то делује на прву лопту да су комунисти деловали на Комисију да у коначном извештају умање број настрадалих и да он није хтео да иде испод цифре од 700.000 иако је могуће да је и већа и то је то намештање. 

Па да, и онда након тога цела она његова " мученичка" прича о бежању по свету од Удбе и сл

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Дејан рече

Морам признати да су његова објашњења целе историје овог питања, нерада и рада по овом питању врло рационална и логична. То што се маса усталасала, па се сад ради на миру у кући.... Драго ми је да је дошло до таласања и сукоба, добра полазна основа да се из писања текстова који мање више једни на друге личе, појача институционални конкретан рад.

Ма да, врло логична. Како да не. Имаш једне критеријуме за њега, а друге за Србољуба. Сад је ваљда Србољуб крив што су га власти притискале да иде и испод цифре од 700.000. При чему манипулишеш изјавом о намештању. Намештање се не састопји у томе да је било мање, па је он "наместио" да буде више, него обрнуто, на притиске власти. Стварно си необјективан и злонамеран. И врло ти је велики проблем што Црква није стала иза Јованових намештања, просто не знаш шта би са тим урадио. Али не смеш ни отворено да идеш против, него овако, неке манипулације и инсинуације  просипаш. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Број од 70 000 је добијен у време комунистичке власти, где су 15 година после рата пробали да пописују жртве именом и презименом, па су на крају и од тога одустали кад су бројке почеле да расту.

Професор Србољуб каже да је Сава код Београда била буквално зачепљена лешевима и тако данима...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...