Jump to content

ТВ Храм - Одговор духовника: Поглед на Еуро прајд

Оцени ову тему


Препоручена порука

Као, нико не зна о чему причам и шта је рекао владика Никанор...:)))

И нико нема никакво мишљење о томе што је он рекао...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 459
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Некима из Цркве, које познајем, су његове речи "музика за уши".
Они су своје одлуке већ раније донели а његов говор ће им доћи као оправдање.

Неки други црквени људи, које такође познајем, ће радо прећуткивати
владикине речи јер се не поклапају са ставовима које су раније донели

А трећима, нецрквеним људима, његове речи ... па једни ће их игнорисати,
као што и Цркву игноришу а други ће их цитирати (дуго, дуго цитирати)
као потврду да Црква представља извор мржње и нетолеранције.

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овог трећег се прибојавам. Јер једно је када говоре за нас, хришћане, скојаке рђаве речи, ЛАЖУЋИ. А када имају некаквог реалног повода, онда то и није добро за нас. Не видим, збиља, који је смисао владикиних речи, после упућених клетви, да би (осим клетви) употребио и оружје, али га нема. Што би се рекло, и себе, и све нас у Цркви, упуцао је у ногу тим речима. Не дај Боже да га неко послуша и понесе тог неког дана оружје и употреби га, ко ће бити крив? Па наравно "луди и фанатични" верници СПЦ, тј. цела СПЦ. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ови трећи ... они међу њима који су "за" оружане сукобе,
владикине речи неће цитирати али хоће оне његове 
речи који су (по њима) одраз мржње, јер они
"не мрзе никога" мада би пуцали у њега.

Тако да свако ко реагује на његове речи,
то ради са своје "платформе", мерећи његове речи
не са бољима од себе него са собом.

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Родољуб Лазић рече

Овог трећег се прибојавам.

А: "Узео бих и оружје да ми га дају"! Је ли то примерено епископз у беседи? Је л' треба владике са оружјем да устају на "параду"/организаторе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Ćiriličar рече

А: "Узео бих и оружје да ми га дају"! Је ли то примерено епископз у беседи? Је л' треба владике са оружјем да устају на "параду"/организаторе?

И треба да га узме од оних који оружије имају, да га они неби користили.
:)
И онда лепо устане са оружјем у руци, и каже "парадерима" -
"Ево, спасао сам вас од ваших неистомишљеника,
ајте сад и ви лепо .... у кафиће и на сплавове, у ваше "храмове"!"
:)

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

А: "Узео бих и оружје да ми га дају"! Је ли то примерено епископз у беседи? Је л' треба владике са оружјем да устају на "параду"/организаторе?

Шта сам нејасно написао да би ми постављао ова питања? Не разумем.  Моја порука је потпуно јасна да ништа од тога не сматрам прихватљивим/пожељним. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Који ликови сви побегоше нико не сме да напиче ни реч. Е мој Родољубе баш си ме разочарао. Јел си случао Владику па га дезавуишеш? Изгеда ниси, него ти неко причао да је за оружје, као то је овде најважније, а не да је Председник подржао копиле када се родило,  па сада ни лук јео ни лук мирисао не знам Владику:smeh1:.

Добар је Владика свака част. Сви се праве луди, премијерка има дете од брата и Црква ћути, паре се врте, али ту је Владика Никанор и Владика Фотије. У ствари цела Црква је са њима само ћуте због пара, полако све ће да дође на своје место.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Ćiriličar рече

А: "Узео бих и оружје да ми га дају"! Је ли то примерено епископз у беседи? Је л' треба владике са оружјем да устају на "параду"/организаторе?

ти си бре глуп или шта? Како нападаш владику после овога што је рекао, уместо да га подржиш? Извлачиш из контекста али ти си Боканов друг тако да ви радите за кинту и повластице.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе не ради ми псеудоним Онуфрије па сам морао да променим, али и он је отишао у раскол Онуфрије не помиње Патријарха тако да је и боље овако, зна се ко је Цар:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Toma рече

Некима из Цркве, које познајем, су његове речи "музика за уши".
Они су своје одлуке већ раније донели а његов говор ће им доћи као оправдање.

Неки други црквени људи, које такође познајем, ће радо прећуткивати
владикине речи јер се не поклапају са ставовима које су раније донели

А трећима, нецрквеним људима, његове речи ... па једни ће их игнорисати,
као што и Цркву игноришу а други ће их цитирати (дуго, дуго цитирати)
као потврду да Црква представља извор мржње и нетолеранције.

Ти што пичу како Црква мрзи и да је нетолерантна су небитни уопште у животу Цркве, шта год да напишу, тако да није важно. А они у Цркви којима сметају Владикине речи па залутали су у Цркву дефинитивно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Родољуб Лазић рече

Овог трећег се прибојавам. Јер једно је када говоре за нас, хришћане, скојаке рђаве речи, ЛАЖУЋИ. А када имају некаквог реалног повода, онда то и није добро за нас. Не видим, збиља, који је смисао владикиних речи, после упућених клетви, да би (осим клетви) употребио и оружје, али га нема. Што би се рекло, и себе, и све нас у Цркви, упуцао је у ногу тим речима. Не дај Боже да га неко послуша и понесе тог неког дана оружје и употреби га, ко ће бити крив? Па наравно "луди и фанатични" верници СПЦ, тј. цела СПЦ. 

Ал си се излупетао сада за две године. Јел си пио нешто? Или те жена изнервирала али ово је толико глупо. Кога је упуцао, па урадио је одличну ствар покренуо је Цркву против ђавола.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Владимир Владимирович Цар1 рече

Који ликови сви побегоше нико не сме да напиче ни реч. Е мој Родољубе баш си ме разочарао. Јел си случао Владику па га дезавуишеш? Изгеда ниси, него ти неко причао да је за оружје, као то је овде најважније, а не да је Председник подржао копиле када се родило,  па сада ни лук јео ни лук мирисао не знам Владику:smeh1:.

Добар је Владика свака част. Сви се праве луди, премијерка има дете од брата и Црква ћути, паре се врте, али ту је Владика Никанор и Владика Фотије. У ствари цела Црква је са њима само ћуте због пара, полако све ће да дође на своје место.

Владимире Скромни, мало спусти лопту.  Слушао сам ту беседу, није ми нико причао. Шта је најважније од онога што је рекао тешко је просудити. У народу постоји изрека да крава да пуну ведрицу млека, а онда ритне ногом и проспе. Дакле, шта год да је причао пре тога, не може да позове на употребу оружја. Јер то могу да чују људи којима је потегнути оружје врло једноставно и не праве питање нити много размишљају. Ко ће онда бити одговоран? Наравно, сви  мрзитељи ће поменути владику Никанора и проширити то на целу СПЦ. За мене је употреба оружја против ненаоружаних људи обични тероризам, нехришћанско понашање, а и нечојствено и нејуначко. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Владимир Владимирович Цар1 рече

Ал си се излупетао сада за две године. Јел си пио нешто? Или те жена изнервирала али ово је толико глупо. Кога је упуцао, па урадио је одличну ствар покренуо је Цркву против ђавола.

Владимире, искрено, до мишљења таквих као што си ти, уопште ми није стало. Kада су људи у комуникацији надобудни и арогантни, па и прости, једноставно их занемарим.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Родољуб Лазић рече

Владимире Скромни, мало спусти лопту.  Слушао сам ту беседу, није ми нико причао. Шта је најважније од онога што је рекао тешко је просудити. У народу постоји изрека да крава да пуну ведрицу млека, а онда ритне ногом и проспе. Дакле, шта год да је причао пре тога, не може да позове на употребу оружја. Јер то могу да чују људи којима је потегнути оружје врло једноставно и не праве питање нити много размишљају. Ко ће онда бити одговоран? Наравно, сви  мрзитељи ће поменути владику Никанора и проширити то на целу СПЦ. За мене је употреба оружја против ненаоружаних људи обични тероризам, нехришћанско понашање, а и нечојствено и нејуначко. 

Ти се ухватио оружја ко пијан плота, а одакле рибјонак лезбејки са Марса и Владика их све обратио где треба. Ајде сабери се. Свака част Владики да је покренуо ово то смо и хтели да се Црква огласи а сада неке приче хоће оружје и будлаштине..  Тероризам ти си одлепио. Које нхришћанско понашање брат дао сестри семе јел ти знаш о чему се овде ради?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...