Jump to content

Моје молитвено правило


Молитвено правило  

30 члановâ је гласало

  1. 1. Имате ли своје молитвено правило?

    • Да! (^_^)
      27
    • Не, а баш бих желео/ла... (-_-)'
      2
    • Не и не треба ми. Довољно је ићи на Литургију. (u_u)/
      0
    • Први пут чујем за тако нешто.
      1
  2. 2. Да ли редовно испуњавате молитвено правило?

    • Да, уз Божју помоћ...
      13
    • Не али се трудим.
      16
    • Не и не трудим се.
      1


Препоручена порука

Слажем се (и ја Пнекад) girl_jumping са медом...што измишљати топлу воду кад су нам наше владике (каве су такве су НАШЕ су) све лијепо сервирали...5 еврића и миран за цио живот...можда је негдје и 12 евра, зависи 4chsmu1 4chsmu1  од много чега...ал Молитвеник је исти  само се цијена разликује greengrin smej.gif 4chsmu1

СРБИ ИЗУМИРУ БЛУДНИЧЕЋИ

"Узљубите љубав, младићи и девојке, за љубав прикладни; али право и незазорно, да младићство и девство не повредите, којим се природа наша Божанској присаједињује, да Божанство не узнегодује".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 129
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ja sam do nedavno čitala sve molitve iz molitvenika, ali sada više nemam toliko vremena. Uglavnom: Oče naš, Bogorodice Djevo, Dostojno je, Isusova molitva i dve-tri molitve koje mi se dopadaju u tom trenutku (iz molitvenika ili prepisane sa svetosavlja).

U stvari, u poslednje vreme ne znam kako da se molim jer mi je malo dosadilo da stalno ponavljam iste molitve...

Sviđa mi se ova tema i volela bih da još neko da odgovor. Da li molitveno pravilo može da dosadi i šta uraditi kada se to desi? t4431

Link to comment
Подели на овим сајтовима

С обзиром да сам почетник у искреној молитви и ја бих волио да ова тема поново оживи.

Мени је засада проблем уопште успоставити молитвено правило, па ако некога не мрзи радо бих послушао сваки добар савјет.

Имам три основне молитве за ујутро, увече и некада у току дана. Волим навече и да их читам и покушавам да замишљам слике док читам ријечи.

Прочитао сам на теми "О МОЛИТВИ - Старац Сава-Псково Печерски" да је читање молитве у кревету (односно лежећи) дозвољено само старим и болесним. Искрено, мени тако највише одговара да се фокусирам када читам неку нову молитву. Колико је то погрешно с моје стране? (питам јер не бих волио да гријешим)

319.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Молитвено правило не одређујемо ми сами себи, јер би то било исто као када би смо и пост сами себи одређивали и друге ствари , онда нам не би ни требао духовник , сами би смо себе руководили али ...

То никуда не води.

Прво је да кад се исповедимо (први пут или ко зна који пут) упитамо исповедника и како да се молимо, па како нам он одреди , знајући наше душевно стање, наше могућности , наше врлине и мане , и на души ране. Некоме ће рећи да се само увече  моли , некоме три пута на дан, некоме да чита све молитве из молитвеника, некоме само прве три и последње три...

Некоме ће дати благослов да се моли на бројаници...

Некоме ће рећи да се мало моли а више да чита духовну литературу.

Некоме ће рећи да се моли сразмерно послу који обавља ( ора ет лабора)

За свакога је другачије молитвено правило.

Јер неко може да поједе прасе и попије гајбу пива а неко пједе само парче меса и попије сокић.

Није све за свакога.

Зато је најбоље посаветовати се са дуовником.

На крају има овде на ворум и попова па можете се чути и са њима, на пп, на мејл, на скајап, и тако то , а имају они и телевоне.( ово је препорука за оне који немају дуовника).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Волим навече и да их читам и покушавам да замишљам слике док читам ријечи.

ne mogu pogriješiti ako ti preporučim da ovo ne radiš

ne treba ti vizuelizacija ništa

čitaj i obrati pažnju na riječi moligtve bez predstava i imaginacija

ostalo kao što Željko reče

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала вам пуно. Покушаћу да порадим боље на питању молитве и да попричам с неким духовником.

.hvala.  4chsmu1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Молитвено правило не одређујемо ми сами себи, јер би то било исто као када би смо и пост сами себи одређивали и друге ствари , онда нам не би ни требао духовник , сами би смо себе руководили али ...

То никуда не води.

Прво је да кад се исповедимо (први пут или ко зна који пут) упитамо исповедника и како да се молимо, па како нам он одреди , знајући наше душевно стање, наше могућности , наше врлине и мане , и на души ране. Некоме ће рећи да се само увече  моли , некоме три пута на дан, некоме да чита све молитве из молитвеника, некоме само прве три и последње три...

Некоме ће дати благослов да се моли на бројаници...

Некоме ће рећи да се мало моли а више да чита духовну литературу.

Некоме ће рећи да се моли сразмерно послу који обавља ( ора ет лабора)

За свакога је другачије молитвено правило.

Јер неко може да поједе прасе и попије гајбу пива а неко пједе само парче меса и попије сокић.

Није све за свакога.

Зато је најбоље посаветовати се са дуовником.

На крају има овде на ворум и попова па можете се чути и са њима, на пп, на мејл, на скајап, и тако то , а имају они и телевоне.( ово је препорука за оне који немају дуовника).

Nisam znala da treba pitati duhovnika u vezi molitvenog pravila. Ja sam svom svešteniku napomenula da se molim ali mi on nije odredio nikakvo molitveno pravilo... .hvala.

@ddane, i ja volim da se molim ležeći.  4chsmu1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:bla: Evo jedna jako lepa knjiga 1414_feel

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Knjige/Molitva/molitva.htm

0205_whistling Ide u Bookmarks (koji je ionako pun nepročitanih knjiga, ali polako, vremenom će doći na red). Hvala. 0442_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

0212_rolleyes Ide u Bookmarks (koji je ionako pun nepročitanih knjiga, ali polako, vremenom će doći na red). Hvala. greengrin

Zrno po zrno, pogača!  greengrin ! Bogu hvala za sve womens

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Ja sam do nedavno čitala sve molitve iz molitvenika, ali sada više nemam toliko vremena. Uglavnom: Oče naš, Bogorodice Djevo, Dostojno je, Isusova molitva i dve-tri molitve koje mi se dopadaju u tom trenutku (iz molitvenika ili prepisane sa svetosavlja).

U stvari, u poslednje vreme ne znam kako da se molim jer mi je malo dosadilo da stalno ponavljam iste molitve...

Sviđa mi se ova tema i volela bih da još neko da odgovor. Da li molitveno pravilo može da dosadi i šta uraditi kada se to desi? fmqmtx

Ako su ti dosadile te iz molitvenika, uzmi olovku i napiši jednu ličnu molitvu.

Biće ti mnogo bolje.

Pozdrav

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Молитвено правило не одређујемо ми сами себи, јер би то било исто као када би смо и пост сами себи одређивали и друге ствари , онда нам не би ни требао духовник , сами би смо себе руководили али ...

То никуда не води.

Прво је да кад се исповедимо (први пут или ко зна који пут) упитамо исповедника и како да се молимо, па како нам он одреди , знајући наше душевно стање, наше могућности , наше врлине и мане , и на души ране. Некоме ће рећи да се само увече  моли , некоме три пута на дан, некоме да чита све молитве из молитвеника, некоме само прве три и последње три...

Некоме ће дати благослов да се моли на бројаници...

Некоме ће рећи да се мало моли а више да чита духовну литературу.

Некоме ће рећи да се моли сразмерно послу који обавља ( ора ет лабора)

За свакога је другачије молитвено правило.

Јер неко може да поједе прасе и попије гајбу пива а неко пједе само парче меса и попије сокић.

Није све за свакога.

Зато је најбоље посаветовати се са дуовником.

На крају има овде на ворум и попова па можете се чути и са њима, на пп, на мејл, на скајап, и тако то , а имају они и телевоне.( ово је препорука за оне који немају дуовника).

stadaradim :drugarstvo:

Земаљско је за малена царство, а небеско увек и до века.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Super! Ovo mi je trebalo!

Samo da vas pitam, nemojte se ljutiti, molim vas, ali bas vas molim. Ja sam za nesto moje cime se ja bavim, koristila net, i ok, neke stvari su bile tacne i od pomoci, a neke druge nisu i ja sam se naravno pogubila jer sam na pocetku i onda sam dobila savet da se ostavim toga sa interneta i da citam samo knjige, i da pitam njih (predavace) ono sto mi nije jasno i ako bas hocu da koristim net, bolje da to sa njima popricam, da prepisem ono sto je razlicito od onog sa predavanja. Stoga cu pitati vas ovo:

Da li je sve ovo ovde napisano tacno? Bas prava pravoslavna molitva, verovanja, sve.. ? Jako mi je bitno. Kao i knjige koje bih volela da mi se preporuce za citanje. Ne ono neko tumacenje, vec stvarno sta spada u neki bonton kada odem u crkvu, kako da se ponasam kada vidim popa van crkve, sta da kazem, uradim, kako da se molim, kada, kako da postim, kako da se ponasam tokom posta, sta da radim...

Imala sam djakona ali je on nazalost otisao u drugi grad :( I covek je sa nama najotvorenije pricao, caskao maltene, i rekao kao covek coveku najiskrenije (ok, mi smo deca u odnosu na njega) da je njemu tesko bez jogurta, sira, jer to voli. A volim i ja to jako, jako. Bez mesa mogu iha.. Pa onda ne znam ono sa cokoladom, i ona sadrzi mleko (crnu cokoladu izbegavam zbog stomaka). Nadam se da me razumete, i da razumete sta me to zanima. Hvala :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 10 months later...

веома ме интересују ваша искуства....

ја лично се молим ујутро и увече и имам одређена молитвена правила за те прилике...(понекад нешто изменим или додам, у зависности од ситуације)

када сам у фрци са временом , мало скратим...жао ми је што немам неки свој кутак где могу да се осамим окружена иконама и тако стекнем већу концентрацију (која ми је иначе веома лоша)...

понекад, нарочито у току постова, или када искрсне проблем било које врсте, читам акатисте, или молбени канон...

у сваком случају нисам задовољна ни квалитетом ни квантитетом молитве...ипак, важно је да сам тога свесна и да се колико толико трудим да то поправим.....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...