Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Гости

Postoje neke informacije o veoma bliskim vezama Artemijanaca sa "mpc"-ovcima.. I ne zaboravimo da je VilovSKI pobegao Automobilom sa Skopskim tablicama za Grcku..

Веома је то занимљиво колико год сада некоме небитно било. Зар нигде на њиховим расколничким страницама да се ово не објави као да се ништа не дешава? Мислите да Виловски није наложио да то не смеју ни да помисле? Наравно да је одвано јасно са ким Виловски шурује. Већи преварант и битанга се није скоро нашла у Цркви! Још само када би ови слепци што га слушају знали да је и физички малтретирао Артемија, мало би им се отвориле очи да виде ко стоји иза све несреће око раскола.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Brate, u ovakvim situacijama je potrebno da budemo slozni a ne da se delimo na ekumeniste, antiekumeniste isl.

Treba da pokazemo da nas sve te razlike ne sprecavaju da budemo udovi jednog Tela.

Ne zameri...

Ма далеко од тога да замерам! Само сам, као и многа наша браћа овде, изреволтиран и не могу да поверујем да наши епископи који су управо на Сабору, скоро да и не предузимају ништа поводом овог небивалог стања у Македонији! Човека само што нису распели на Крсту јер је веран Цркви и Богу, а наши епископи све нешто туц муц и увек нека високопарна теологија, као да су у нашој Цркви све сами богослови многоучени.

Опрости ти мени...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па управо они који се залажу "за чистоту вере", артемићани и остали расколници који се деле на десетине фракција, НИ ЈЕДНИМ ЈЕДИНИМ словом нису поменули Архиепископа. Заправо, ако га помену, то је само пљување... а јасно се зна који их дух то води.

Тако је оче! Управо сам данас послао приватни мејл оним анонимусима са Борбе за веру. Питао сам их како то да пишу о свакаквим глупостима и небитним стварима типа "ветар у Атини одувао олимпијски пламен" и осталим којештаријама, а да ни једном једином речју нису поменули прогон Цркве у Македонији а представљају се као борци за веру и православљ, чак као неки ексклузивни и елитни...

И они ми одговоре, цитирам:

Да, све сте проницљиво уочили и аналитички разложили, што се тиче тема којима посвећујемо пажњу. Стога, било би неумесно да Вам кваримо тако сјајну анализу.

Е нека им је Бог на помоћи!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Public announcement in regard to the latest state-police persecution of the members of the Orthodox Ohrid Archbishopric

We inform the domestic and the international community that numerous police forces today, May 21 2012, at 7 hours in the morning, in an organized and violent manner entered many monasteries and homes of the members of the Orthodox Ohrid Archbishopric.

In Stip the police sought for His Grace Bishop Marko of Bregalnica and Administrator of Bitola, and not finding the Bishop, they arrested nun Pelagia.

In Skopje numerous police forces entered the Monastery Dormition of the Theotokos, looking for Bishop David of Stobi and Administrator of Strumica, and since they did not find him, they arrested the abbess of the monastery, nun Kirana. It should be mentioned that the police was brutal towards the nuns and harassing them performed a detailed search of the monastery, while filming everything with a video camera.

Also, the police entered the monastery St John Chrysostom in Bitola, looking for the superior of the monastery, nun Olimpiada, and because they did not find her, behaved rudely and harassed the rest of the nuns.

The police also entered the monastery Dormition of the Theotokos in Prilep and arrested hieromonk Mojsej.

In all mentioned monasteries the police seized all computers, as well as the other material property, and they do all this stating that they are arresting for “tax evasion”. Also, the police deprived of liberty the closest relatives of the Bishops, as well as the other believers of the Orthodox Ohrid Archbishopric.

The court authorities of the Republic of Macedonia refuse to register the Orthodox Ohrid Archbishopric, it has no companies of its own, and it practically lives of the help of its faithful, so it is very transparent that the state under the guise of tax evasion is performing, together with the verdict against Archbishop Jovan, the most severe persecution and police harassment on religious basis, a persecution not remembered by the democratic countries of Europe and the world.

After the sentence for two-and-a-half years of imprisonment which Archbishop Jovan of Ohrid and Metropolitan of Skopje is already serving in the central prison “Idrizovo”, protecting the religious monopoly of the schismatic organization MOC (Macedonian Orthodox Church), the state authorities in R. Macedonia have begun a campaign to literally exterminate the canonical Orthodox Church in our country.

We appeal to their Excellences, all members of the foreign embassies of the democratic states, to the embassy of OSCE, to the institutions and the organizations for protection of the human rights and religious freedom to provide any means of protection and support, in order to put a stop to the persecution against Archbishop Jovan and all detained abbesses, monks, nuns and faithful people and to finally stop this pogrom of the religious freedoms which the state authorities in R. Macedonia are performing upon the members of the Orthodox Ohrid Archbishopric.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба апеловати ...свако ко иоле има начина, на Патријаршију, да се штампају нови тиражи Архиепископове књиге ''Слобода у затвору'' ида се иста буквално дели по храмовима СПЦ... толико бар можемо..и за толико имамо пара.. аман

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

о пресуди

Η δικαστής Τάνια Μίλεβα επέβαλε φυλάκιση δυόμιση ετών στον Αρχιεπίσκοπο Ιωάννη

Έπειτα από την επίμονη απαίτηση της σχισματικής οργάνωσης ΜΟΕ (Μακεδονική Ορθόδοξη Εκκλησία) η δικαστής Τάνια Μίλεβα από το Πρωτοβάθμιο δικαστήριο της πόλης Βέλες σήμερα ανακοίνωσε την ετυμηγορία, η οποία έχει ως εξής: δυόμιση έτη φυλάκισης για τον Μακαριώτατο Αρχιεπίσκοπο Αχρίδος και Μητροπολίτη Σκοπίων κ.κ. Ιωάννη.

Η δικαστής Τάνια Μίλεβα γεννήθηκε στης 02.02.1980 και εκλέχτηκε δικαστής στις 01.09.2009. Μόλις ενάμιση μήνα μετά την εκλογή της, δηλαδή στις 15.10.2009, αμέσως μετά της απόλυση του δικαστή Βαλεντίν Ζαφίροβ, ο οποίος αποφάσισε την αθώωση του Αρχιεπισκόπου Ιωάννου, η δικαστής Τάνια Μίλεβα ορίστηκε ως δικαστής της υπόθεσης, η οποία έπειτα από ένα εξαιρετικά σύντομο διάστημα, και υπό την απουσία του Αρχιεπισκόπου Ιωάννου, του επέβαλε ποινή φυλάκισης δυόμιση έτι. Η ίδια ετυμηγορία επιβεβαιώθηκε σήμερα από την δικαστή Τάνια Μίλεβα.

Η εντύπωση που δόθηκε είναι ότι αυτές οι διαδικασίες των δικαστηρίων είναι μια πραγματική απεικόνιση του συμπεράσματος που για πολλές φορές η διεθνής κοινότητα έχει τονίσει, ότι τα δικαστήρια στην ΠΓΔΜ είναι διεφθαρμένα και ότι παίρνουν αποφάσεις υπό την έντονη επιρροή της πολιτικής εξουσίας. Συνεπώς εξαιτίας τέτοιων πολικών ετυμηγοριών όλοι οι πολίτες της ΠΓΔΜ γίνονται όμηροι και πληρώνουν το νόμισμα για την απόσταση που έχουν από τα πολιτισμένα δημοκρατικά καθεστώτα.

Ωστόσο, αυτή η δίκη δεν θα είχε πραγματοποιηθεί καθόλου αν δεν υπήρχε η επίμονη απαίτηση από της σχισματικής οργάνωση ΜΟΕ, η οποία ήθελε να πραγματοποιηθεί μια δίκη, στην οποία ο Αρχιεπίσκοπος Ιωάννης σε κάθε περίπτωση θα καταδικαζόταν. Επομένως, μέσω αυτής της διαδικασίας, όλα τα ψεύδη της σχισματικής οργάνωσης ΜΟΕ αποκαλύπτονται πλήρως. Επειδή για αυτούς ήταν απαραίτητο να διαπραγματευθούν με την Σερβική Ορθόδοξη Εκκλησία, οι σχισματικοί δημοσίως έκαναν δηλώσεις ότι ήθελαν να διαπραγματευθούν την επιστροφή τους στην Ορθοδοξία, αλλά στην πραγματικότητα δεν είχαν ποτέ υπακούσει στην προτροπή του σέρβου Πατριάρχου σχετικά με το βασικό όρο των διαπραγματεύσεων, και ο μοναδικός όρος ήταν να σταματήσουν όλες τις πολιτικά επηρεασμένες νόθες δικαστικές διώξεις εναντίον του Αρχιεπισκόπου Ιωάννου και της Ορθοδόξου Αρχιεπισκοπής Αχρίδος. Οι σχισματικοί έγιναν δεκτοί θερμώς στο Βελιγράδι, αλλά αυτοί κακοποίησαν την καλή θέληση των φιλοξενούντων τους, με απαράδεκτες συκοφαντίες εναντίον του Αρχιεπισκόπου Ιωάννου στης οποίες μόνο αυτοί πιστεύουν, χωρίς να έχουν ταυτόχρονα μια στοιχειώδη εκκλησιαστική συνείδηση ότι ο Αρχιεπίσκοπος Ιωάννης είναι αυτός στον οποίον πρέπει να απευθυνθούν για την επίλυση του προβλήματός τους.

Τώρα, με την ετυμηγορία εναντίον του Αρχιεπισκόπου Ιωάννου, η Καθολική Ορθοδοξία αναγνωρίζει την επιχορηγούμενη από το κράτος σχισματική οργάνωση ΜΟΕ μόνο ως το αποδεδειγμένο και μανιώδη διώκτη της κανονικής Εκκλησίας στην ΠΓΔΜ. Σήμερα ο καθένας μπορεί να δει την διαφορά μεταξύ, από την μια πλευρά, την σχισματικής οργάνωσης ΜΟΕ ως τον βίαιο διώκτη του Χριστού και της Εκκλησίας, και από την άλλη πλευρά, του διωκόμενου για την ορθόδοξη πίστη – Αρχιεπισκόπου Ιωάννου και της Ορθοδόξου Αρχιεπισκοπής Αχρίδος, της οποίας ηγείται.

Από σήμερα, καθένας από τους κληρικούς της σχισματικής οργάνωσης ΜΟΕ θα μπορεί να θεωρήσει την επιστροφή του στην κανονική Ορθοδοξία, μόνο ως μια πράξη προσωπικής μετάνοιας.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Тако је оче! Управо сам данас послао приватни мејл оним анонимусима са Борбе за веру. Питао сам их како то да пишу о свакаквим глупостима и небитним стварима типа "ветар у Атини одувао олимпијски пламен" и осталим којештаријама, а да ни једном једином речју нису поменули прогон Цркве у Македонији а представљају се као борци за веру и православљ, чак као неки ексклузивни и елитни...

И они ми одговоре, цитирам:

Е нека им је Бог на помоћи!

Причамо о томе овде. Брига и борбаше и артемијевце и остале расколнике и расколничиће за страдање Цркве. Они имају свој циљ због којих су многи добро плаћени. На оваквим стварима када треба јасно изнети став они показују своје право лице. Њима је прече да покажу слику где Владика Иринеј седи са неким бискупом или хоџом причајући о потпуно неважним стварима и да је извлаче из контекста, него брига о Цркви.

Ако, нека раде своје и нека их Виловски добро плати, примили су своју плату одавно.

Другим речима: Чик ако смеју да поставе нешто о Архиепископу! Наравно да не смеју. Обични пробисвети и лажљиве вуцибатине.

Ух, немојте да ме вучете за језик, јер се на оваквим стварима показује ко је ко.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дуго већ тврдим да мак(АЅЅ)донци не подлежу оној Јеванђељској ''... не знају шта раде'' да је то тако,... сведоче данашњи написи по њиховим медијима..

где у вестима о хапшењу кажу и ово..:

''У кривичном делу по полицијским изворима, умешано је петнаестак особа а међу њима су и двојица самопроглашених владика - Марко Кимев и Давид Нинов. ''

Сада одједном им смета нечија ''самопроглашеност'' иако и то лажу своју јавност..јер су Ови епископи Канонски и рукоположени су од Цркве, а у свом сопственом случају самопроглашења Аутокефалије расколничке ''мпц'' не виде ништа спорно..

ГАМАД

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Појединци задојени комуњарским млеком су навикли да сви у Цркви само ћутимо и да нико ништа не сме да каже. Комунистичка флоскула "ћути попе" и данас влада. Сва срећа и велики благослов од Бога јесте да овде можемо као Црква да кажемо оно што нас мучи и да се организујемо да помогнемо онима који су угрожени у свом основном људском праву- да буде слободан човек и да исповеда своју веру.

Зато упркос свим лажљивим борбашима за веру и осталима којима је једини циљ да мажу очи полувернима, слабовернима и поводљивима ( а све у циљу придобијања "критичне масе" за цепање Цркве), овде ће се износити оно што је истина и што боли сву Цркву.

Рекох, ајде дајте ми натписе на руском, енглеском и македонском језику да одрадим банере.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко није гледао филм ТЕТОВИРАЊЕ.. својевремено конкурента и за Оскар-а ..то једноставно мора учинити..

То је филм о НАМА..о овоме што још живи само У СРБИЈИ а шре свега у МАКЕДОНИЈИ..

Верујте на реч..и има јако пуно везе са свиме што се дешава и са Архиепископом и с ахапшењем и прогоном верујућих душа П.О.Архиепископије..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко није гледао филм ТЕТОВИРАЊЕ.. својевремено конкурента и за Оскар-а ..то једноставно мора учинити..

То је филм о НАМА..о овоме што још живи само У СРБИЈИ а шре свега у МАКЕДОНИЈИ..

Верујте на реч..и има јако пуно везе са свиме што се дешава и са Архиепископом и с ахапшењем и прогоном верујућих душа П.О.Архиепископије..

Ај' баш да видимо!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драгољубе уздржи се од ироније на рачун појединих Владика. Никакве информације немаш о ситуацуји у ПОА, те би боље било да се смириш и да не уносиш празне коментаре..Не можеш ти више да волиш Архиепископа него што га воли Сабор и његови епископи.Стога се уздржи од непотребне ироније.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...