Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Не ваља слика, архиепископ је блурован и скоро да се и не види, док је патријарх у фокусу...

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не ваља слика, архиепископ је блурован и скоро да се и не види, док је патријарх у фокусу...

Да..треба то поправити..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не ваља слика, архиепископ је блурован и скоро да се и не види, док је патријарх у фокусу...

Ако то гледамо из другог угла, на слици се види да Архиепископ Јован саслужује са Патријархом Вартоломејом. Док расколнички епископи могу само да сањају да им дође у госте Патријарх (било који). Иначе слика је од 10. маја 2010 године са Литургије у храму Светог Саве на Врачару.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако то гледамо из другог угла, на слици се види да Архиепископ Јован саслужује са Патријархом Вартоломејом. Док расколнички епископи могу само да сањају да им дође у госте Патријарх (било који). Иначе слика је од 10. маја 2010 године са Литургије у храму Светог Саве на Врачару.

;) Bravo brate.. !

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако то гледамо из другог угла, на слици се види да Архиепископ Јован саслужује са Патријархом Вартоломејом. Док расколнички епископи могу само да сањају да им дође у госте Патријарх (било који). Иначе слика је од 10. маја 2010 године са Литургије у храму Светог Саве на Врачару.

Морам да се исправим, то је било 2004 године.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Dace Bog da se probude nasa braca i sestre Makedonci. Evo jednog komentara sa naseg fb profila

Диктаторскиот начин на владеење е опасен за опстанок на државата, особено ако владетелот е воден од болни амбиции и ниски страсти за грабање, освета, слава, подценување, клеветење и тн. особено ако околу себе има полтрони со истите ниски страсти кои му го замаглуваат видот за вистинската реалност која е Христос, а му прикажуваат љубичасти реалности т.е. холограми креирани од болната свест жедна за моќ, подгревајќи ја гордоста. ДАЈТЕ МИЛИ МОИ МАКЕДОНЦИ ЈАВНО ДА СИ ПРИЗНАЕМЕ ДЕКА ОВОЈ ЧОВЕК Е НЕСПРАВЕДЛИВО МАЛТРЕТИРАН ОД НАШИТЕ ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ, само затоа што се залага за сочувување на чистината на Црквата, само затоа што црквата сакаше да ја сочува од државно-партиски интереси и да остане во православното единство на цркви, да остане со Бога. Тој остана со Бога а ние одпаднавме во расколничка верска организација. Зарем не гледате дека колку и да е малтретиран и понижуван толку повеќе јакне неговиот дух а тоа е дело на Бога, бидејќи овој човек е праведен. Ние го гневиме Бога со таквото наше однесување и се криеме во толпата наречена национализам, бараме храна од таа толпа, се силиме меѓусебно, но бедни сме бидејќи со сето тоа му грешиме на Бога. ВРЕМЕ Е ДА СИ ПРИЗНАЕМЕ ДЕКА НЕ СЕ СЛОЖУВАМЕ СО МАЛТРЕТИРАЊАТА НА ОВОЈ ЧОВЕК за кои сите сме виновни без разлика кој и како гласал на политичките избори, ВИНОВНИ СМЕ. Прости ни Господе не знаеме што правиме.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи, ово је много лепо. Бог Вам дао здравља!

Наше учење је сагласно са Евхаристијом, а Евхаристија потврђује учење.

Св. Иринеј Лионски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mали коментар

  • Циљ ове теме је да се пробуди савест и да допринос процесу ослобађања Архиепископа Јован

  • Нема дилеме,став СПЦ и ПОА је јасан: Расколници су расколници и нема међупростора

  • Размењивање дасака за иконе ништа не значи као ни спорадична дружења монахиња и монаха из " мпц"

  • Што не пређу у ПОА ако им је баш толико стало?

  • Kаква је то црквена свест,осећај за заједницу,канонски поредак,Литургију ???!

  • Нисмо ми две равноправне Цркве..

  • па ето сада мало клирици комуницирају и размењују даске за иконе или се посећују.У смислу,ето то је ствар "врха" а ми се и даље дружимо,а они нека среде канонска питања.

  • То је тупост

  • сакатост

  • храмљање

  • поготову код парохијског свештенства из "мпц"

  • које због своје поповштине и парољубља ћути

  • У питању је врховна неосетљивост за Цркву,

  • Литургију,
  • поредак,
  • Cпасење,
  • а преосетљивост за паре, стомак, задњицу ...

sFun_bat0512_music .smil. klapklap bendoff

Oво је СУШТИНА + + +

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Био сам мало оштар,међутим,најважније је да сте се поново покренули у вези са апелом за ослобађање Архиепископа Јована,који је за свако дубоко и широко и високо ПОШТОВАЊЕ.Хвала свима у своје лично име.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...