Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Очигледно је да се поигравају и са нама ..а што је још горе и са самим Владиком .. а тиме и са Самом Црквом, понижавајући сваку благонаклоност и добру вољу пружену од стране СПЦ, и уништавајући и најминималнији знак иоле здравог разума код себе...

Њима је требало месец дана да човек седи у затвору...да сад врате документа у Апелациони суд,... јер немају превод СА БУГАРСКОГ НА МАКЕДОНСКИ... Ако ово није кршење свега што се зове цивилизацијско у тој назови земљи... онда незнам ко је ту коме шта... Никако не заборавите ..Оштећена страна у том ''процесу'' је ''невинашце кротко-јагне'' такозвана и ничим заслушна д асе и тако назове , квази-квази ''''мпц''''

Вранишковски останува во Идризово

Зоран Вранишковски ќе остане во Идризово на издржување на затворската казна од 2,5 години за кривичното дело злоупотреба на 250 илјади евра, пари на МПЦ.

Скопска апелација ја прифати жалбата на јавното обвинителство во Велес и го укина решението на велешкиот суд за ова кривично дело со кое на Вранишковски требаше повторно да му се суди.

Апелациониот суд бара од Основниот суд во Велес да преведе документи од бугарски на македонски јазик и точно да утврди кога Зоран Вранишковски дознал за пресудата.

Тој со неа, пред повеќе од една година, во отсуство, беше прогласен за виновен и осуден на 2,5 годишна затворска казна.

Според пресудата Вранишковски направил злоупотреба тешка 250 илјади евра со парите на трите епархии на МПЦ- поточно Брегалничката, Преспанско – пелагониска и Повардарска.

Според информациите на Канал 5, Апелациониот суд воопшто и не расправал дали Вранишковски треба да се брани од слобода. Сега велешкиот суд повторно ќе одлучува. Од таму попладнево не кажаа за колку време ќе постапат по препораките на скопска Апелација.

ИЗВОР:

http://www.kanal5.co...e=600&cropH=400

На крају стране постоји и вест у видео формату из дневника Скопске ''Телевизије 5''

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

http://poa-info.org/...120112_srb.html

Саопштење

По жалби Јавног Тужилаштва из Велеса и под снажним политичким притиском, Апелацион суд у Скопљу укинуо је решење Првостепеног суда у Велесу којим је Архиепископу охридском и Митрополиту скопском г.г. Јовану одобрено понављање судског процеса у коме је био осуђен на затворску казну у одсуству.

Архиепископ Јован остаје у затвору по тражењу расколничке МПЦ, до нове одлуке Првостепеног суда у Велесу.

Из Kанцеларије Архиепископије охридске и Митрополије скопске

post-6951-0-23692100-1326391298.txt

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''И Косово и Европа'' .. једнако ''интелигентна'' поскочица као и међудржавни ''СрББско-''македонски'' односи који су на највишем нивоу''

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...

Мој апел и иницијатива се односе на ФАКТ да македонска расколничка ''црква'' има известан третман код многих високих клирика, па и духовника, из наше помесне Цркве а њени епископи, већ годинама су од истих персона из СПЦ третирани као најкроткија јагњад.... Та јагњад гоне ЦРКВУ и ЗАТВАРАЈУ АРХИЕПИСКОПА....

...

Црква чини оно што је у њеној моћи. Пре свега моли се Господу да Он уразуми расколнике како би схватили да пут који су изабрали води у пропаст (не само њих самих већ и народа који воде са собом). Речи које су негде и некоме изречене само су одраз куртоазије. Замисли да ли би било икаквог дијалога са расколницима када би им се у очи рекло: Ви сте лажови, ви сте лажна црква, обмањујете народ и водите га у погибију... Увредили би се и у својој гордости отишли би у још дубљи раскол (вероватно не би хтели ни да чују за било какве разговоре, а није искључено да би почели да измишљају нове разлоге за останак у расколу). Раскол је жива рана на телу Цркве, а на рану се не ставља со, већ мелем.

Страдање које архиепископ Јован, и са њим верни народ у Македонији подноси, јесте крст који им је Господ ставио. А то је доказ да их Он није заборавио.

И мене сваки пут потресу вести које прочитам о архиепископу Јовану, али се увек сетим да он има чврсту веру у Господа и да његов пут није овоземаљски, да исправља неправде које су му нанете већ да их отрпи Христа ради (јер су му неправде и нанете Христа ради - " Ако мене гонише и ваш ће гонити").

Ево линк на коме је одлука црквеног суда ПОА о рашчињењу јединог живог расколничког епископа који је учествовао у расколу 1967 године:

http://www.poa-info....i/20040616.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Речи које су негде и некоме изречене само су одраз куртоазије....

2. Увредили би се и у својој гордости отишли би у још дубљи раскол (вероватно не би хтели ни да чују за било какве разговоре...

3. одлука црквеног суда ПОА о рашчињењу јединог живог расколничког епископа који је учествовао у расколу 1967 године:

4. није искључено да би почели да измишљају нове разлоге за останак у расколу...

Брате Драги..

Рекох већ, да се са свиме у вези Цркве ..Истинске, и правог сведочења Христа, апсолутно подударамо у ставовима и то мислим да нема потребе ни понављати.. Ја овде јасно говорим о начину на који се нешто жели да постигне.. и о стратегији која не постоји...

О НЕЧИЊЕЊУ са једне стране...и о ЧИЊЕЊУ - не о некаквим КУРТОАЗНИМ ГОВОРАНЦИЈАМ И ПОХВАЛАМ...како сам кажеш, него о ПОГРЕШНОМ ЧИЊЕЊУ појединих личности са ''србијанске стране'' ако тако могу да кажем...

Куртоазне похвале и причице нисам и никад не бих(!) ни помињао јер то нема везе са ни са Црквом нити има икакав значај.сем оквирно.. Елем

Навео сам у горњем цитату где једноставно нисмо на истом становишту..да ли због (твог) недостатка ''података са терена'' (лично верујем да је то у питању) или нечег другог незнам а није ни битно толико...

Они брате, ни сада не желе никакве разговоре.. Па ово што бескрупулозно ГОНЕ Архиепископа, јасна је порука да они не желе да УОПШТЕ ИМА НЕКАКВИХ ПРЕГОВОРА.. Па основни услов који им је предочен је да ПРЕСТАНУ и УЛИНЕ СВЕ да прогон престане... Јесу ли микрон почли ка томе.. НИСУ и НЕЋЕ.. дакле ово горе , под два из цитираног једноставно не стоји... Да је то истина доказује и ово под 3. у цитату ..јер о тој одлуци и добру вољу да је иоле узму у обзир расколници су показали шта мисле о свему томе ДАВАЈУЋИ НАЈВИШИ ОРДЕН СВОЈЕ ''мпц'' ЊЕМУ ЛИЧНО А ОДЛИКОВАЛА ГА ЈЕ И ДРЖАВА...! Наравно ..ради се о Расчињеном расколничком митрополиту Кирилу.. који на леђима носи терет убиства, иначе је уредно ожењен човек који има и децу и унуке.. (колко да се потсетимо)

И на крају смо опет на почетку јер они брате наравно да измишљају нове и нове разлоге а то се опет лепо види кад је у питању ово фантомско суђење Архиепископу.. они су генератор свих нових суђења потера и затварања..на један потез руке њихове у раскол огрезле..све то стаје..али тога просто нема већ нови и нови разлози за прогон..

Ствар је јасна..само се ми заносимо...

Велики ти поздарв и хвала на ''чашици разговора..''

;)

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рекох већ, да се са свиме у вези Цркве ..Истинске, и правог сведочења Христа, апсолутно подударамо у ставовима и то мислим да нема потребе ни понављати.. Ја овде јасно говорим о начину на који се нешто жели да постигне.. и о стратегији, која не постоји...

О НЕЧИЊЕЊУ са једне стране...и о ЧИЊЕЊУ - не о некаквим КУРТОАЗНИМ ГОВОРАНЦИЈАМ И ПОХВАЛАМА...

.......................... .............

Не мислим да брат Ромејац има лоше намере, види се да воли ПОА, и да добро брани СПЦ... Међутим постоји велика разлика у перцепцији ствари и проблема... Наравно, већ позната ствар... ''моли се Богу брате'', или ''уздајмо се у Бога'', ..Па то се подразумева УВЕК и НАСВАКОМ МЕСТУ! Али ''само то'', то би значило да са наше стране не предузимамо аутоматски ништа, пошто смо ''ствар'' пренели на ''Вишњи-ниво''... Међутим, то није баш тако, мислим није уопште тако, (бар је мој утисак такав), јер читајући књигу ''Слобода у затвору'' која је писана од самог Архиепископа ЈОВАНА, стиче се утисак да је тамо ниво цивилизације на најмањем могућем замисливом нивоу, значи не бих се сложио, да је њему супер тамо, .. Он се моли Богу, седи без прозора и стакала, зато што га фини господа расколници са којима ми делимо и трпезу и ручкамо фину храну(све се то води под агапа..куртоазне дакако..да с ерасколничићи не наљуте ;) ), .. па дегустирамо вина..фина македонска..., само да да их не увредимо,..Иначе није нама ни до ручкова ни до вина.. :) ..

Они (расколници) су потпуно решени Тог човека по сваке цене задрже у затвору... А, и не видим зашто је спорно да им се каже да су расколници, и да гоне невиног човека, и да за све то треба покајање...преумљење! А, ако као у овом случуја, нема покајања ни на видику, онда брате, нормално да следи суд, ... да би се смањила саблазан према Цркви, да је равнодушна према свакаким нечовечким, да не кажем не-Црквеним (пошто они нису Црквени, када прогоне и затварају људе, руше храмове)... поступцима. То мене рецимо саблажњава, мекан (памучни -потпуно размажен) аршин за расколнике, а моли се Богу, што би се рекло ништа земаљски не радити за Архиепископа и Архиепископију... па није ли мало-много превише...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Драги..

...

Велики ти поздарв и хвала на ''чашици разговора..''

;)

Ти брате желиш конкретна дела, сада, одмах... Превише се ослањаш на људску правду. А она је само привид.

То давање ордена Николи Поповском (бившем Кирилу), још је један у низу доказа њиховог суноврата.

Један конкретан пример делања наше помесне Цркве јесте да је сваки разговор са расколничком јерархијом у Македонији, око превазилажења раскола, условљен престанком прогона архиепископа Јована и ПОА. Као и да се разговори не могу обављати без самога архиепископа Јована. Ово последње македонска ткз. православна црква одбија по сваку цену (колика је ово дубина пада).

Њихов прогон архиепископа Јована и верног народа, који неће да пребива у расколу, неће се завршити преко ноћи, некаквом реакцијом сабора или власти наше земље (ове последње то ни не занима). Већ једино да сами расколници схвате шта раде и да се покају. Како ствари тренутно стоје то изгледа не могуће. Па ипак многе ствари које су изгледале не могуће десиле су се. Тако рећи преко ноћи.

Једино што је потребно да ураде јесте да "отворе очи" и виде плодове свога делања. Да се покају. Тренутно њихова гордост их је увела у маглу од које не виде ни прст пред носом (фигуративно речено). А све док се не освесте и не покају, свако дело, свака реч и уопште све што будемо чинили, њима ће изгледати као да им пакост чинимо.

Видиш само са колико мржње говоре новинари у својим чланцима о архиепископу Јовану. Прости људи то читају и гледају преко телевизије па у то поверују. Народ је тамо научен и још увек га уче да мрзи на истинску Цркву и уместо истине да пригрли лаж (расколничку цркву). Расколници су отишавши у јерес етнофилетизма поставили македонску нацију на пиједестол божанства и њој се клањају. Прогласивши себи таквог бога - идола лако оправдавају сво зло које чине, јер је то заштита њихове вере (коју зову православном!).

Вероватно да превише пишем и можда те и збуњујем па ти изгледа да понављам једно исто, или да расправљам о стварима о којима се слажемо, али то ми није намера. Хоћу да кажем да на њихова дела ми не можемо да утичемо (њихова је слободна воља да ли ће да прогоне архиепископа и верни народ), нас то боли. Али исто нас боли и чињеница да они својом слободном вољом одбацују Божанску благодат и сопствено спасење. Јер и такви какви су они су потомци Адама и Еве као и ми, па су и наша браћа (заблудела, али браћа).

.smil. 4869

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Где може да се набави књига од архиепископа Јована о којој причаш?

Kњига може да се купи у патријаршиским продавницама, на факултету и слично за нешто око 300 динара отприлике...

slobodata_vo_zatvorot.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Један конкретан пример делања наше помесне Цркве јесте да је сваки разговор са расколничком јерархијом у Македонији, око превазилажења раскола, условљен престанком прогона архиепископа Јована и ПОА. Као и да се разговори не могу обављати без самога архиепископа Јована. Ово последње македонска ткз. православна црква одбија по сваку цену (колика је ово дубина пада).

Јасно као дан и ту нема полемике... Међутим, још је ЈАСНИЈА СТРАТЕГИЈА РАСКОЛНИКА(!) И ко то не види ... или се прави да не види, или нема идеју шта сада чинити... или једноставно не познаје проблем у целини у свој својој сложености и специфичности свих његових чиниоца.

Та стратегија је следећа.. Правити се ЛУД да Јована ето гони ДРЖАВА.. и да Он ето одговара ПО ЗАКОНУ.. а ми - расколници- немамо начина ''нисти смемо'' да се мешамо у рад судства и државе.. И наравно посредно пребацивати кривицу на Београд што је донела ''такву одлуку'' да не преговара док је Јован у затвору.. То је оно што је веома видно и упечатљиво.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јер и такви какви су они су потомци Адама и Еве као и ми, па су и наша браћа (заблудела, али браћа).

Да нам нису браћа не би ни писали све ово.. и на овај начин, тако да то последње стављам на прво место јер се подразумева ...

Ти брате желиш конкретна дела, сада, одмах... Превише се ослањаш на људску правду. А она је само привид.

Верујем да би и ти више ВОЛЕО, као и велика већина Црквених људи, да ''сад и одмах'' видимо Архиепископа на слободи.. ;) Наравно да у то не сумњам.. и надам с еда нисам рекао нешто што је нетприродно или не дај Боже нељудско.. :) Али кад кажеш ''Превише се ослањаш на људску правду'' ..Брате мој.. па они (расколници нису учинили НИШТА на ПРАВДИ Бога да отклоне сметњу преговорима ..а то је престанак прогона..НАПРОТИВ! Они су појачали своје то антиЦрквено дејство.. и сад ти кажеп да је то ПРЕВИШЕ ОСЛАЊАЊА НА ...и тд.. Ја се руку на срце УОПШТЕ И НЕ НАДАМ НИЧЕМУ ОД ЊИХ ... (расколника) заиста..Али се надам од НАС и од верујућих..да бар упола или 30% или 10% или 2% .. ;) будемо на висини (и достојанству) верника у Грчкој па да се покрене нека акција као за ЗАТОЧЕНИМ СТАРЦЕМ ЈЕФРЕМОМ... можемо мало да се окупимо испред Амбасаде македоније..или не можемо..то је можда нехришћански.. А и Синод и Сабор би исто могли тако нешто да учине са своје стране ДЕЛАТНО ..У оба случаја... и ЛАИКА(верника) и Синода и Сабора (и осталих клирика) СЕ ПОДРАЗУМЕВА МОЛИТВА! ;) АЛи види сад ово...

У овогодишњој Божићној Посланици СПЦ... по први пут откад ПОА постоји и проблем који она има у Македонији, ТО НИЈЕ НИ ПОМЕНУТО! А Архиепископ је У ТАМНИЦИ!! Дали мислиш да је то Архиепископ са одушевљењем пропратио а о верном народу ПОА да и не говорим...

То што ти пишеш..ја потписујем и са левом и десном руком(!) јер је то ИСТИНА..али НИЈЕ САМО ТО.. ми можемо тако СМИРЕНО, говорити само када би подносили исти терет прогона који подносе верници ПОА и њен клир на челу са Архиепископом.. Овако испада да ми тапшемо неког по рамену ..као страдалника.. то не иде тако.. И Христос је завапио ''ако може да га мимоиђе ова чаша...'' Апостоли су били спремни да се туку , да се бију .. А Христос је рекао СТОЈ ... Не неко од апостола или људи око Христа.. (да уопште не помињем ''слику''.... да једини који је ''провалио ствари'' и није био спреман ''на акцију''..био је Јуда... ) Не не оптужујем никога за издају ..не дај Боже... али мало Агилности као Грцима не би нам било на одмет.. видим да и верни руси ПРОТЕСТУЈУ ПРЕД ГРЧКОМ АМБАСАДОМ у МОСКВИ због старца Јефрема... Па то је толико једноставно..

Ако се слажемо у свему ..не видим зашто управо АКЦИЈА, било које врсте, не би била чак и суштински одраз наше молитвености и вере у Бога?! Јер Вера без дела је МРТВА..

:)

То давање ордена Николи Поповском (бившем Кирилу), још је један у низу доказа њиховог суноврата.

Брате не мислим на давање ордена Расколника расколницима или њихове државе њима.. НЕ! Када сам говорио о наградама, признањима и орденима мислио сам на наше чланове Светог Сабора а раније и Синода који примају и дају ордење и награде као и признања од расколника из ''мпц''..

То нити је исто нити је мала разлика измећу тога..

Један конкретан пример делања наше помесне Цркве јесте да је сваки разговор са расколничком јерархијом у Македонији, око превазилажења раскола, условљен престанком прогона архиепископа Јована и ПОА. Као и да се разговори не могу обављати без самога архиепископа Јована. Ово последње македонска ткз. православна црква одбија по сваку цену (колика је ово дубина пада).

То је био ''ДОБАР ПОЧЕТАК'' и то ЈАКО ДОБАР.. али је нажалост остало на томе.. и сам кажеш ''један конкретан пример''. ;) Другог (скоро и да) нема...

Слично СЕ ИЗВЛАЧЕ И САМИ РАСКОЛНИЦИ.. ВЕРУЈ МИ.. кажу ..Ми се ето молимо ..па ће Бог све то средити..слушимо, васпитавамо народ у духу православља ..а проблем је ''политички'' па кад се НАВРШИ ВРЕМЕ , кад ''СТВАР САЗРЕ'' решиће Бог то.. То се никада неће десити на тај начин.. Него мора АКТИВНО ДА СЕ УЧЕСТВУЈЕ.. И САСТРАДАВА СА ЈОВАНОМ И СА ПРАВОСЛАВНОМ ОХРИДСКОМ АРХИЕПИСКОПИЈОМ..

Свако МОРА да има одговор на то ПИТАЊЕ... Упротивном личимо на јако лошег студента који се ''јако пуно'' моли Богу да положи испит али градиво НЕ УЧИ! Да ли ће положити...?

Читали смо ових дана речи Митрополита месогеје - Николаја који је и ЗА ЈЕФРЕМА и за ЈОВАНА РЕКАО ИДЕНТИЧНУ СТВАР..ево опет.. цитирам:

''Христост је био у затвори, Апостоли, Мученици су прошли затварања и утамничења, колико је само љубљени свети Лука Симфериопољски провео у затвору, па ево и ових дана, у затвору, потпуно (од)бачен, у једном подруму налази се и Архиепископ охридски Јован.

Оно шта ће се вредновати је какву ћемо реакцију имати ми на оваква дешавања!

.smil.

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://poa-info.org/arhiepiskop/soopstenija/20120113.html

Соопштение

Расколничката организација во Р. Македонија, така наречената “Македонска православна црква”, нескриено дејствува врз судството во Р. Македонија, против правата на Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован. Имено, нема таков осуденик во Р. Македонија, којшто бил суден во отсуство, а да не му биде одобрено повторно судење во негово присуство, штом за тоа постојат услови, коишто се пропишани со закон.

Расколничката МПЦ дејствува во насока на Архиепископот Јован да не му се дозволи да има повторно судење, иако тој е осуден во отсуство и ги исполнува сите услови, коишто се пропишани со закон за да му се одобри повторно судење. Архиепископот Јован веќе еден месец е во Р. Македонија, во затворот Идризово, и од таму бара да му се овозможи повторно судење, а притоа приложен е доказ, дека го запазил терминот во рок од една година од кога дознал за пресудата, да бара повторување на постапката. И, бидејќи беа исполнети сите услови да му се даде повторување на постапката, Првостепениот суд во Велес тоа го направи по итна постапка, но на таа одлука преку Јавниот обвинител се жалеше расколничката МПЦ. Жалбата од МПЦ не беше во однос на тоа што на Архиепископот Јован му се дозволи да се брани од слобода, туку беше барање воопшто да не му се дозволи да има повторено судење во негово присуство. Апелациониот суд во Скопје го врати предметот на повторно одлучување во судот во Велес и сега постои можност судот во Велес воопшто да не дозволи да има повторно судење за Архиепископот Јован во негово присуство. Со тоа тој би бил прв и единствен пример во Р. Македонија на кого нема да му се дозволи законското право да биде суден во присуство.

За овој предмет, за којшто се бара повторување на судската постапка, Архиепископот Јован е веќе двапати ослободуван, кога имал можност да се брани во присуство. Третиот пат судот решава во негово отсуство, и го осудил. Значи, на Архиепископот Јован како да му било укинато правото да се брани, а на крај тој бил осуден. Сега МПЦ бара нешто што е крајно противзаконито, на Архиепископот Јован да му се наложи издржување на затворска казна од судски процес во кој тој немал можност да се брани.

Знаејќи во колкава мера се кршат човековите права, а особено верските права во Р. Македонија, и имајќи предвид дека против Архиепископот Јован сите досегашни судски процеси биле политички, барањето на Јавниот обвинител иако е незаконито воопшто не е чудно. Чудно е што тоа е иницирано и подржано од расколничката МПЦ. МПЦ, иако е во раскол со сите Православни Цркви, истовремено е верска организација. За било која верска организација, но особено за Христијаните, својствено е да застанат во одбрана на човековите и верските права, па дури и да бидат милостиви кон оние што прекршиле некој закон; но, наспроти тоа, МПЦ прави сé да ги наруши во потполност и така ограничените човекови и верски права на Архиепископот Јован. Кога во 2005 год., Архиепископот Јован беше осуден за распалување на национална и верска омраза и беше во затвор, еден од епископите на МПЦ, и тоа светогорец - како што сам себе се нарекува (бил седум години на Света Гора), бараше од тогашните власти на Архиепископот Јован да му се суди за предавство на државата и да добие доживотна затворска казна. Конечно, во последниве 30 денови, додека Архиепископот е во затвор, се јавија со свои изјави во јавноста двајца и тоа од најстарите епископи на МПЦ, барајќи од државата, Архиепископот Јован да остане во затвор и да не му се овозможува да се брани во негово присуство.

Ваквите дејства и изјави на епископи од расколничката МПЦ не се за коментирање бидејќи нивната безобразност, а особено нехристијанска основаност е лесно воочлива. Веќе сите меѓу православните, па дури и пошироко, го признаваат Архиепископот Јован за современ исповедник на верата, но прашањето што се поставува е: како расколничката МПЦ со вакво дејствување и целосно нехристијански менталитет мисли дека може да влезе во единство со другите Цркви? Очигледно е дека таа нема искрена намера да биде вистинска Црква и да излезе од расколот, но за да не биде третирана како еретичка организација, таа сака во јавноста да остави впечаток дека е заинтересирана да се реши состојбата на раскол во којашто се наоѓа.

Сепак, Црквата е семејство, коешто може да си ги распознае своите домашни.

Од: Канцеларијата на Архиепископијата охридска и Митрополија скопска

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nije progon nego dovoljno pameti i razumevanja u SPC ,kao sto se velikasi bore za porez tako i ovi u mantijama za tas i za prilog a jos i politcki interes

A ti, kako bi moglo po postu da se shvati, javlja$ se direktno iz srca raskolnichkog gnezda.. dal "mpc"-ovskog dal "nekog drugog" sam Bog zna .. ali ti definitivno i ne mari$ za to...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

nije progon nego dovoljno pameti i razumevanja u SPC ,kao sto se velikasi bore za porez tako i ovi u mantijama za tas i za prilog a jos i politcki interes

Ок. Доста си писао. Од сада оа на даље ће ти поруке бити на одобравању Администрације. Ако се настави и у тим порукама са малтретирањем Администрације и корисника, бићеш банован во вјеки. Ниво упозорења је сада 60%

Администрација.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...