Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Гости

Судија јасно каже: ЈА сам га два пута ослобађао јер нисам ништа нашао... али виши судови не мисле тако (инструментализована политика не мисли тако)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Судија јасно каже: ЈА сам га два пута ослобађао јер нисам ништа нашао... али виши судови не мисле тако (инструментализована политика не мисли тако)

"А он рече: какво је зло учинио? Али они још више викаху говорећи: нека распет буде. 24 А Пилат видевши да ништа не помаже, него бука све већа бива, узе воду па опра руке пред народом и рече: ја нисам крив у крви овога праведника; ви ћете се бринути. 25 Одговори сав народ и рече: крв његова на нас и на нашу децу."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овако то раде браћа Православни Грци..

Било би јако интересантно видети овакве и сличне сцене испред ..рецимо БЈР-Македонске амбасаде у Београду, ако ништа друго...

0-efeteio3.jpg

1741365.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Assembly of Bishops Condemns Imprisonment of Archbishop Jovan by FYROM and Asks for His Release

December 27, 2011, New York

Upon receiving the information that Archbishop Jovan of Ochrid was arrested on December 12, 2011, while entering the Former Yugoslav Republic of Macedonia (FYROM) from the border with Greece, the Hierarchs of the Assembly of Canonical Orthodox Bishops of North and Central America reaffirm the position taken by the Standing Conference of Canonical Orthodox Bishops in the Americas (SCOBA) in August 2005, and furthermore restate that the persecution and new imprisonment of Archbishop Jovan by FYROM are an outrage, and ask for his immediate release.

This arrest has a history of several years and began when the schismatic church of FYROM started persecuting the canonical Archbishopric of Ochrid, an autonomous part of the Serbian Orthodox Church.

This imprisonment, as did the previous ones, violates religious freedom in a supposedly free state. That a recognized, canonical Orthodox Christian hierarch can be imprisoned once again under false allegations, and while trying to fulfill his religious responsibilities, is simply absurd.

We join again the Holy Synod of the Serbian Orthodox Church in demanding the release of Archbishop Jovan. We ask the government of FYROM to correct this injustice and to free Archbishop Jovan without delay. Furthermore, we call upon our governments to intercede and implement appropriate measures to hasten this process.

http://assemblyofbis...p-jovan-release

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Епископи посјећују заточеног Игумана Јефрема ватопедског

Јутрос је митрополит Глифаде г. Павле посјетио у затвору ватопедског Игумана архимандрита Јефрема. Очекује се око подне да старца посјети и митрополит Месогејски и Лавриотике г. Николај.

Грчки архијереји, али и манастири, светогорци, правници, професори и народ све више подижу глас у заштиту старца Јефрема, и већ се отворено говори о удару на Цркву, ане само на игумана Јефрема!

Није примјећено до садa, да је неко и покушао да посјети Архиепископа Јована у затвору... а да, он је чак у Скопју ..

А то је читавих 46 км од Српске границе...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Епископи посјећују заточеног Игумана Јефрема ватопедског

Није примјећено до садa, да је неко и покушао да посјети Архиепископа Јована у затвору... а да, он је чак у Скопју ..

А то је читавих 46 км од Српске границе...

Da iz pravca VRANJA.. a iz pravca Prishtine..Skopje je od Srpske granice CELIH 25 km..!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Богу 'фала..

Брине само наша млака (читај никаква) реакција на затварање Архиепископа Јована, у затвор који није достојан ни криминалаца који су у њему... а не једног владике, у цивилизованој земљи која при том претендује да је демократска и да је најстаријег културног наслеђа.. не у окружењу него много много жире.. што укључује и Хришћанско наслеђе.

Ми са том и таквом ''земљом'' имамо најбоље међудржавне односе на највишем нивоу.. бар по речима наших (недораслих) званичника.

Камо срће да је барем појединачна реакција личности из јавног живота Србије, политичког, културног и (пре свих) ЦРКВЕНОГ, била барем ИОЛЕ налик на реакцију Грчких јавних личности и ЕПИСКОПА..

Митрополит Николај је у једној реченици рекао више и суштинскије везано за утамничење Архиепископа Јована од целокупне наше реакције за неколико година у назад...

Будимо прецизнији до краја па с еосврнимо на цитат:

'Христост је био у затвори, Апостоли, Мученици су прошли затварања и утамничења, колико је само љубљени свети Лука Симфериопољски провео у затвору, па ево и ових дана, у затвору, потпуно (од)бачен, у једном подруму налази се и Архиепископ охридски Јован.

Оно шта ће се вредновати је какву ћемо реакцију имати ми на оваква дешавања!

sta mislite o tome da SPC organizuje moleban pred Bozic (ako ne i nesto vise) za Arhiepiskopa Jovana, Vatopedskog Igumana Jefrema i sve Hriscane koji stradaju na bliskom i dalekom Istoku?

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Осећам се слободним да у име учесника на овој теми:

Његовом Блаженству, Архиепископу охридском и Митрополиту скопском Јовану, који се тренутно налази у затвору страдајући за јединство Цркве Христове, честитам радосни Бого-човечански дан Божићним поздравом: Христос се роди! На многа лета Ваше Блаженство.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Осећам се слободним да у име учесника на овој теми:

Његовом Блаженству, Архиепископу охридском и Митрополиту скопском Јовану, који се тренутно налази у затвору страдајући за јединство Цркве Христове, честитам радосни Бого-човечански дан Божићним поздравом: Христос се роди! На многа лета Ваше Блаженство.

Христос се роди..

Εις πολλά έτη Δέσποτα

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...