Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

КОНАЧНО

Молитве праведника су дале резултат.. :)

Митрополитот г. Амфилохиј во тридневна посета на Православната Охридска Архиепископија

bitola1.jpg

Неговото Високопреосвештенство Архиепископот цетињски и Митрополит црногорско приморски г. Амфилохиј во знак на подршка на Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г Јован, на Епископите, свештенството, монаштвото и верниот народ на Православната Охридска Архиепископија, оствари тридневна посета на Р. Македонија.

На 29-ти Јуни, во манастирот “Успение Богородично”, којшто неодамна беше девастиран од страна на полицијата, Митрополитот г. Амфилохиј беше свечено пречекан од игуманијата Кирана со сестринството.

skopje3.jpg

На 30-ти Јуни, во истиот манастир, Митрополитот г. Амфилохиј служеше света Архијерејска Литургија во сослужение на Неговото Преосвештенство Епископот стобиски и Местобљустител струмички г. Давид и свештенослужители од Архиепископијата. Во своето поздравно обраќање Епископот г. Давид, помеѓу останатото истакна дека неговото доаѓање токму во време кога Архиепископот г.г. Јован се наоѓа по шести пат во затвор, само заради храброто и маченичко исповедање и чување на единството на Црквата, до небесата сведочи дека жртвата на Архиепископот не е залудна. Епископот г. Давид нагласи дека доаѓањето на Митрополитот г. Амфилохиј го посведочува истото тоа единство за коешто Архиепископот г.г. Јован страда, и коешто на нашите простори е насушно потребно, та следствено Православната Охридска Архиепископија во Р. Македонија нема да мирува додека сите луѓе не ги види во соборноста на Црквата.

skopje4.jpg

Митрополитот г. Амфилохиј вдахновено одговори со беседа за единството на Црквата, осврнувајќи се на прогонот којшто се врши врз Архиепископот г.г. Јован и Охридската Архиепископија, искажувајќи стравување дека односот на властите кон Архиепископот г.г. Јован е таков, како да сакаат да го убијат!

http://poa-info.org/vesti/2012/07/20120701.html

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Превод текста...

Митрополит г. Амфилохијe у тродневној посети Православној Охридској Архиепископији

Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски и Митрополит црногорско приморски г. Амфилохије у знак подршке Његовом Блаженству Архиепископу охридском и Митрополиту скопском г.г Јовану, као и Епископима, свештенству, монаштву и верном народу Православне Охридске Архиепископије, остварио је тродневну посету Р. Македонији.

Дана29. Јуна, у манастиру “Успение Богородичино”, који је недавно био девастиран од стране полиције, Митрополит г. Амфилохије је свечено дочекан од игуманије Киране са сестринством.

Сутрадан, 30. Јуна, у истом манастиру, Митрополит г. Амфилохије је служио свету Архијерејску Литургију уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа стобиског и Мјестобљуститеља струмичког г. Давида и свештенослужитеља Охридске Архиепископије. У свом поздравном слову, Епископ г. Давид, између осталог је рекао да долазак Митрополита Амфилохија баш у време када се Архиепископ г.г. Јован налази по шести пут у затвору, само ради храброг и мученичког исповедања и чувања јединства Цркве, до самих Небеса сведочи да жртва Архиепископа није узалудна. Епископ г. Давид је истакао да посета Митрополита г. Амфилохија, исто тако сведочи то Јединство за које Архиепископ г.г. Јован страда, и које је нашим просторима насушно потребно, те следствено томе Православна Охридска Архиепископија неће мировати док све људе у Р. Македонији не буде видела уоквирима Саборности Цркве.

Митрополит г. Амфилохије је надахнуто одговорио својом беседом о јединству Цркве, и потсетио на прогон који трпи Архиепископг.г. Јован и Охридската Архиепископија, изражавајући своју бојазан да је однос македонских власти према Архиепископуг.г. Јовану такав, као да желе да га убију!

http://poa-info.org/vesti/2012/07/20120701.html

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За њега се обавезно молим сваке Литургије и то је оно што могу принети.

оче, да ли га наглас помињете током литургије...? мислим, ја се стално питам зашто на литургијама наши свештеници не помињу архиепископа Јована, у смислу у ком се молимо за спасење нашег народа на Косову и сл....?

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ја га помињен НАГЛАС Богу хвала! Помињем га на входу после помињања мог Епископа који возглављује Цркву у Шумадији. Помињем га као заточеног и многострадалног. Помињем и све Епископе у Македонији. И убацујем у јектенијама и литургијским молитвама његово име.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја га помињен НАГЛАС Богу хвала! Помињем га на входу после помињања мог Епископа који возглављује Цркву у Шумадији. Помињем га као заточеног и многострадалног. Помињем и све Епископе у Македонији. И убацујем у јектенијама и литургијским молитвама његово име.

свака част оче...волела бих да тако раде сви свештеници на литургијама....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Свакао нека ради по својој савести. Мени моја не дозвољава да не поменем Архипиекопа Јована, Владику Давида, Владику Марка, Владику Јоакима, браћу и сестре... они су ми блиски колико и мој најближи. То је нешто што морам и могу да учиним, као и подршку на форуму.

Ако Бог да, ићи ћу у Македонију што пре.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одлична беседа.

Арх.(Мит.) Амфилохије одавно познаје ситуацију у Р.Македонији. Одавно се труди. Заиста је лепо што је посетио Православну Охридску Архиепископију.

Ономе који довољно не познаје ситуацију а који сконцетрисано одслуша ову беседу желим:

:bro_jutro:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПОСЕТА МИТРОПОЛИТА АМФИЛОХИЈА П.О.АРХИЕПИСКОПИЈИ

Дана 30. Јуна после Литургије у манастиру ''Успење Богородичино'', митрополит Црногорско-приморски г.г. Амфилохије је у послеподневним часовима отпутовао за Битољ и посетио ставропигијални манастир „Свети Јован Златоуст“, који је недавно такође претрпео девастирање од стране полиције. Митрополит је свечено дочекан од Његовог Преосвештенства Епископа брегалничког и Мјестобљуститеља битолског г. Марка и настојатељке Олимпијаде са сестринством, а уњегову част је одслужена и доксологија којом приликом су изражена и слова добродошлице.

bitola1.jpg

bitola3.jpg

Митрополит Амфилохије је јуче - 1.јула, био гост на Његовом Преосвештенству Епископу полошко-кумановском и Мјестобљуститељу дебарско-кичевском г. Јоакиму. Г. Амфилохије је началствовао светом Архијерејском Литургијом у параклису „Покров Богородичин“, у Куманову. Архијереји су се пригодним словима обратили сабраном народу.

bitola2.jpg

ИЗВОР:

http://www.poa-info....7/20120701.html

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Монаштвото од Симонопетра и Ормилија во посета на Православната Охридска Архиепископија

Во посета на Православната Охридска Архиепископија, на 01-ви Јули, пристигнаа, познатиот симонопетриски јеромонах Серапион со повеќе монахињи од извесниот манастир Ормилија.

Утрото, во Скопје, тие пееја и заедничареа во божествената Евхаристија во манастирот „Успение Богородично“, на којашто началствуваше Викарот на Архиепископот г.г. Јован, Неговото Преосвештенство Епископот стобиски и Местобљустител струмички г. Давид, којшто со пригодна беседа ги поздрави ценетите гости. Игуманијата Кирана со сестрите, заедно со верниот народ им приредија топло добредојде на јеромонахот Серапион и монахињите од Ормилија.

Во попладневните часови, гостите се поклонија и во ставропигијалниот манастир “Свети Јован Златоуст”, во Битола, кадешто срдечно и со црковно благолепие беа пречекани од настојателката Олимпијада со сестринството.

Гостите, во знак на подршка, ги посетија двата манастири коишто неодамна беа девастирани од страна на полицијата, а монахињите со лисици на рацете со трпение ја поднесоа полициска тортура, настан незапамтен во современа Европа. Тие ја искажаа и својата подршка за Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, којшто страда само заради неговото храбро исповедање на соборноста на Црквата.

Јеромонахот Серапион и во двата манастири организираше духовни собранија, на коишто разговараше со верниот народ, којшто бива малтретиран од државните органи само заради припадноста на канонската Црква, пренесувајќи им вдахновувачки светогорски истории, пренесувајќи им ги и духовните возгледи на симонопетрискиот старец Емилијан во однос на соочувањето со прогонот на Црквата.

Молитвената подршката од Света Гора никогаш не престанува, и монасите од градината на Пресвета Богородица се згрозени од најновиот прогон којшто државно-расколничката спрега го спроведува врз Архиепископот г.г. Јован, Епископите, свештеномонасите, монахињите и верниот народ на Православната Охридска Архиепископија.

Извор:

http://www.poa-info....20120701-1.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Монаштво Симонопетре и Ормилије у посети Православној Охридској Архиепископији

У посету Православној Охридској Архиепископији, 1-ог Јула пристигао је познати симонопетријски јеромонах Серапион са више монахиња из манастира Ормилија

Ујутро у Скопљу, они су појали и заједничарили у Боженственој Евхаристији у манастиру " Успење Богородичино", на којој је началствовао викар Архиепископа г.г. Јована, Његово Преосвештенство Епископ стобијски и Местобљуститељ струмички г. Давид, који је са пригодном беседом поздравио цењене госте. Игуманија Кирана са сестрама заједно са верним народом приредила је топлу добродошлицу јеромонаху Серапиону и монахињама из Ормилије.

У поподневниом часовима, гости су се поклонили и у ставропигијалном манастиру "Свети Јован Златоусти", у Битољу, где су срдачано и са црквеним благољепијем били дочекани од настојатељице Олимпијаде са сестринством.

Гости, у знак подршке, су посетили два манастира који су недавно били девастирани од стране полиције, а монахиње са лисицама на рукама са трпљењем поднеле полицијску тортуру, догађај без преседана у савременој Европи. Они су изразили и своју подршку Архиепископу охридском и Митрополиту скопском г.г. Јовану, који страда само зарад његовог храброг исповедања саборности Цркве.

Јеромонах Серапион и два манастира организовали су духовна сабрања, на којима су разговарали са верним народом, који бива малтретиран од државних органа само зарад припадности канонској Цркви, преносећи им надахњујућу светогорску историју, преносећи им и духовне погледе симонопетријског страрца Емилијана у односу на суочавање са прогоном Цркве.

Молитвена подршка Свете Горе никада не престаје, и монаси врта Пресвете Богородице су згрожени најновијим прогоном који државно-расколничка спрега спроводи против Архиепископа г.г. Јована, Епископа, свештеномонаха, монахиња и верног народа Православне Охридске Архиепископије.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико је све то исто, .. односно - како је све то непомјаник ''у обланде завио'' те под велом национал-патриотизма и којекаквих тричарија маскирао, једну те исту - расколничку свест, .. ''Наших'' расколника-артемијанаца и ''македонских''-''мпц''-оваца, - а о чему смо не једанпут проговорили , на овом форуму...

..можемо видети у следећем тексту који нам приређује рашко-расколничко-призренска у егзилу-''епархија'' где се отворено ставља на страну на којој се и сама налази - супротној од Цркве јединоспасавајуће.. ево линка и дела текста..

Цео текст на страни..:

http://www.eparhija-prizren.org/saopstenja/2012/786-zasto-srpska-crkva-proizvodi-i-podrzava-jos-jednu-makedonsku-jerarhiju.html

Зашто Српска Црква производи и подржава још једну Македонску Јерархију?

У Македонији створене две Македонске Јерархије

Која од њих треба да брине о Србима у Македонији?

Српска Црква ради на брисању трагова Српских Јерараха у Старој Србији - Македонији

Јовану Вранишковском - Македонцу - Тријумвират поверио очување Српства у Старој Србији - Македонији!

Током недавне посете Патријарха Иринеја Хрватској званично је отворена и освећена Прва српска православна гимназија у Хрватској, чији је управник свештеник Слободан Лалић и која ради под окриљем Митрополије загребачко-љубљанске. На ту свечаност били су од стране Српске Цркве позвани не само представници Паписта и Протестаната (Евангелисти, Адвентисти), него и представници Мухамеданства и Јудејства (њихове изјаве могу се видети на видео-запису у наведеном тексту). На свечаност отварања Православне гимназије, међутим, није био позван ни један од преостале четворице Епископа Српске Цркве у Хрватској (осим Митрополита Јована, свакако, који је био заправо домаћин)! Зар је могуће да је на таквом догађају било места за инославне-јеретике Паписте, Евангелисте, Адвентисте, па чак и за иноверне Муслимане и Јудеје, а да се не нађе место за Православне Епископе, чланове Сабора Српске Цркве! И зар није био основни ред, с обзиром да Патријарх Српски и чланови Светог Синода долазе у посету Хрватској, да пре свих осталих буду позвани и присуствују сви Епископи Српске Цркве у Хрватској?

Али ту није крај изненађењима! На поменуту свечаност отварања Прве српске православне гимназије у Хрватској, био је позван, такође, и представник схизматичке Македонске православне цркве, свештеник Кирко Велински! Његова изјава за хрватску телевизију може се видети на 7:23-7:30. Више је него чудно да Српска Црква на овако званичан начин, јавно, без зазора, уз присуство и Патријарха и чланова Светог Архијерејског Синода, општи са расколничком и непризнатом (осим од Папе наравно) Македонском православном црквом. Ко је био сценариста и кореограф оваквога програма боравка Патријарха Српског у Хрватској? И коме треба да служи ова политика коју спроводи Патријарх Српски и његови саветници? Добру Српске Цркве сигурно не! ...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...