Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Је л данас било суђење? Шта се догодило (ако уопште има смисла питати)?

 

Судјење или СЛУЂЕЊЕ како је то прецизније за казати.. је одложено јуче,  за два дана .. дакле за сутра .. Четвртак дакле 19.јун ... 

 

И као што смо сазнали сутра ће бити и изречене пресуде Архиепископу Јовану .. Епископима  Марку и Давиду Монахињама Олимпијади и Кирани, Јеромонаху Мојсеју .. и још неколицини Православних Верника П.О.Архиепископије.. у процесу у киом су оптужени за ''ОРГАНИЗОВАНИ КРИМИНАЛ'' 

 

Надајмо се да их осуде условно.. то је максимум који може да се очекује.. јер веровати у ослобађајуће пресуде .. мислим да се граничи са највећим степеном наивности ... 

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Судјење или СЛУЂЕЊЕ како је то прецизније за казати.. је одложено јуче, за два дана .. дакле за сутра .. Четвртак дакле 19.јун ...
ГОСПОДЕ , ПОМИЛУЈ И СПАСИ..... crosseo isus-sinai

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Негде сам прочитао пре неколико година интервју са Наумом из мпц у којем говори о уједињењу Кијева, Скопља и тада другог "патријарха" у Софији када је био раскол. Дакле о уједињењу расколника. Нисам могао да верујем. Иначе, Наума сам упознао давне 92.у Григоријату на Св Гори.Тада ми је деловао крајње позитивно и невероватно сам се одушевио .Међутим, сада? Ето им етнофилетистичке еклисиологије,шта им је урадила.Остаје да се молимо за Архиепископа Јована.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Судјење или СЛУЂЕЊЕ како је то прецизније за казати.. је одложено јуче,  за два дана .. дакле за сутра .. Среда дакле 19.јун ... 

 

 

Чуо сам да је данас био тај крај процеса и да ће читање пресуде бити за 20-так дана. 

Чуо сам такође да је, осим завршне речи одбране и Архиепископа Јована, била лудница као и до сада. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

M.П.Ц. ... или Монти-Пајтон-црква или Македонска Партизанска црква .. како год читајте и нећете погрешити.. 

Али како год да читате, нећете досегнути ''дубине'' лудила које у име ове скарадне организације и карикатуралне имитације, нечега тако светог као што је Црква - дакле само тело Христово, спроводи суд у Скопљу који је и данас превазишао себе .... 

 

Ово што помиње Перезвон да је читање пресуде одложено за 2. Јул тачније, је пропраћено и образложењем судије које спада у домен псеудонаучне (правно - научне) фантазмагорије ... Наиме судија даје следећу изјаву,. зашто се читање пресуде одлаже ..и остаје жив .:

 

 

„Ово је дело врло комплексно и има доста материјала, тако да морамо да дамо датум за саопштење пресуде, јер треба да се добро размисли

 

Не бих се упуштао у даље коментарисање ове изјаве, у прво време, бар док количина онога што бих рекао не спадне на неку пристојнију меру ...

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Во Констанца - Романија, деканот на Богословскиот факултет во Скопје - прота-ставрофор Александар Гиревски и синѓелот на поглаварот на владиката Стефан, еромонахот Григориј Настески сослужувале на Спасовден со Архиепикопот Теодосиј.

 

http://preminportal.com.mk/content/view/12423/1/

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У Констанци - Румунија, декан Богословског факултета у Скопју - прота-ставрофор Александар Гиревски и синђел  поглавара  ''МПЦ'' - Стефана, јеромонах Григориј Настески, саслуживали на Спасовдан са Архиепикопом Теодосијем.

 

http://preminportal.com.mk/content/view/12423/1/

 

Од Румуна и Румунске Православне Цркве нити шта ново, нити нешто неочекивано ... НАЖАЛОСТ .. 

 

Немојмо сметнути са ума, нити пак заборавити, да су својевремено Усташки пројекат Анте Павелића неканонску и налик данашњој ''црногорској православној цркви'', такозвану ''хрватску православну цркву'', 1942. године Признали једино браћа Румуни тј. Румунска Православна Црква ..

 

Да не помињемо и данашње наше односе са њима који стоје на стакленим ногама због беспримерног и потпуно неправославног и ако хоћете, крајње поквареног - барабског, протурања неканонске квази духовности по источној Србији и, Војводини, и Моравском крају ... 

 

 

Aco.Romanija23.jpg Aco.Romanija24.jpg

 

Aco.Romanija26.jpg Aco.Romanija28.jpg

 

Битанге ... најобичније 

  • Волим 1

الحرية أو الموت

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Завршен је судски процес против Архиепископа Јована, Епископа, монаштва и верника Православне Охридске Архиепископије.

На основном суду Скопље 1, у Скопљу, завршио се политички монтирани судски процес против архиепископа охридског г. г. Јована, Епископа: брегалничког г. Марка и стобијског г. Давида, монаштва и верника Православне Охридске Архиепископије.

На судском процесу постало је недвосмислено јасно да се ради о државном прогону по верској основи. Иако јавно тужилаштво нема никакве доказе за казну коју предлаже, сасвим је очигледна намера  унапред донесене  политичке одлуке да се, неправедно оптужени, само због  њихове верске припадности  казне, са циљем да и имовина Православне Охридске Архиепископије буде заплењена у корист расколничке МПЦ, што би са друге стране додатно искомпликовало положај непризнате  МПЦ у евентуалним разговорима за њено враћање у саборност Цркве!

Објављивање пресуде је најављено за 2. jул 2013 године.     

Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

21.06.2013

Демант на информацијата од „Канал 5” телевизија

Информацијата со наслов: „Лажни попови на штипските гробишта за Духовден” којашто беше објавена од информативната редакција на „Канал 5” телевизија во вестите во 15 часот, не е точна. Одговорно тврдиме дека на гробиштата во Штип денеска, петок 21 Јуни, немало ниту еден свештеник од Православната Охридска Архиепископија, но секако дека утре ќе има.

Неточно е и тоа дека свештениците на Православната Охридска Архиепископија се прикривале зад идентитетот на МПЦ. Ве уверуваме дека секогаш отворено настапуваме како свештенослужители на Православната Охридска Архиепископија и не чувствуваме потреба од некого да се криеме, а особено не зад идентитетот на МПЦ која, пак, за жал, сè уште во православниот свет и нема свој идентитет.

Би сакале да апелираме до граѓаните да не подлегнуваат на грубите инсинуации на некои свештеници од МПЦ коишто Православната Охридска Архиепископија ја претставуваат безмалку како терористичка организација од која треба луѓето да се плашат. Ние сме тука за духовните потреби на Православните верници без разлика на националната припадност, и не ни паѓа ни на крај памет насилно или со било каква измама да вршиме верски обреди кај верници што тоа не го сакаат од нас. Но ве уверуваме дека сè повеќе верници има што бараат токму ние да извршиме некој верски обред знаејќи го фактот дека ние сме Православната Црква во Р. Македонија којашто е призната од сите Помесни Православни Цркви во целиот свет. А најверојатно свештениците на МПЦ засегнати од губењето на тие луѓе како нивни верници, во јавноста излегуваат со груби квалификации и инсинуации. Уште еднаш повторуваме дека денеска свештеници од Православната Охридска Архиепископија на гробиштата во Штип немало, а утре, со Божја помош, ќе има и кој сака може да побара да се изврши помен на покојните.

Живееме во 21 век и нема да може некој како во комунистичко-тоталитаристичкото уредување да спречи секој еден верник да си ги остварува своите верски потреби онаму каде што сака. Тоа време е поминато иако сè уште има поддржувачи на таквата политика во нашава држава. А како илустрација за тоталитаристичкото убедување на некои уредници на медиуми во нашава држава чувствуваме потреба да го искажеме нашето длабоко незадоволство за крајно непрофесионалниот однос на еден од уредниците на информативната програма на „Канал 5” телевизија, на којашто беше и објавена оваа неточна, да не бидеме груби па да кажеме, лажна информација. Имено, сакајќи да ја демантира оваа вест, Епископот брегалнички и местобљустител битолски г. Марко, се јави во телевизијата „Канал 5” и откако се претстави и ја кажа причината за која се јавува, од страна на уредникот му беше кажано дека нема за што да разговараат и грубо му беше спуштена телефонската слушалка дури без елементарна култура и без да се претстави.

И ние според законот имаме право да вршиме верски обреди бидејќи тоа е загарантирано право на секој еден човек со меѓународни конвенции на коишто е потписник и Р. Македонија.

МПЦ не може и не смее со сила да ги принуди верниците да доаѓаат кај нив ако тие по своја волја сакаат своите верски потреби да ги остваруваат во Православната Охридска Архиепископија.

Наместо свештениците на МПЦ да се занимаваат со правење сплетки и збунување на народот подобро би било да се охрабрат и да го направат потребното за да пристапат во единство со сите Православни во светот.

 

 

Од канцеларијата на брегалничката Епископија



Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

да поставим и ово са ТВ КАНАЛ5 да се види о чему се ради...

 

 

Лажни попови на штипските гробишта за Духовден

 

Македонија   |   Прочитана: 683 пати

 

Свештеници на расколникот Јован утринава ги опевале покојните во штипските градски гробишта дознава Канал пет.

 

 

%D1%88%D1%82%D0%B8%D0%BF-7-.jpg
 
Неовластено, на диво, и тие ги извршувале  верски обреди по повод празникот Духовден, со тоа доведувајќи ги во заблуда православните верници, дека читањето молитва за покој на душите на нивните починати роднини и пријатели  ги вршат свештениците на МПЦ, поточно од Брегалничката епархија, а не некои други кои се преставуваат како попови, во овој случај  луѓе на Јовановата одметната црква.

- Дел од оние кои се одважија да говорат, дадоа конкретно решение за проблемот, присутен повеќе години во овој дел од македонскиот исток.

-Јас една црква познавам, тоа е нашата македонска православна црква- Охридска Архиепископија. Јас еден наш македонски архиепископ знам и нашите попови. Овие кои утрово беа тука не ги познавам. Сепак, со овој проблем можат да се справат со заеднички сили Црквата и владините институции, изјави граѓанин на Штип.

Брегалничката епархија денеска гласно ги предупреди православните верници да внимаваат и да  не наседнуваат на малверзациите од Јовановата ПОА.

-Сметам дека само на ваков начин ќе може проблемот да се анулира, бидејќи тие најдрско и понатаму ќе работат на диво не само помеѓу вечните почивалишта на нашите покојни верници, но не ја исклучувам можноста да се појават и на други места, изјави Николче Горгев – протојереј во Брегалничката митрополија.

Денеска и деновите за викенд се во знакот на православниот празник Духови и светото тројство, отецот, синот и светиот дух, и како дополнуваат од епархијата роденденот на христијанската црква.
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

@@Walter,

 

Brate,

 

ako si možda sačuvao sinoćni prevod DEMANTA, molim te da ponovo postaviš jer se nešto desilo na forumu da je sve od juče nestalo!

 

Hvala ti!

 

 

 

Демант информације телевизије „Канал 5”    

 

Информација под насловом: „Лажни попови на штипском гробљу на Духовдан” коју је објавила информативна редакција „Канал 5” телевизије, на вестима у 15 часова, није истинита.

Одговорно тврдимо, да данас у петак 21. jуна, на штипском гробљу није било ни једног свештеника Православне Охридске Архиепископије, што сутра засигурно неће бити случај. Нетачно је и то да се свештеници Православне Охридске Архиепископије скривају иза идентитета МПЦ. Уверавамо јавност да увек отворено настапамо као свештенослужитељи Православне Охридске Архиепископије и не осећамо потребу да се од било кога кријемо, и то поготову не иза ''идентитета'' МПЦ која пак, на жалост, још увек у православном свету и нема свој идентитет.

 

Желимо да апелујемо на грађане, да не подлежу грубим инсинуацијама неких свешеника МПЦ који Православну Охридску Архиепископију престављају малтене као терористичку организацију, од које би народ требало да се плаши. Ми постојимо ради духовних потреба Православних верника, без обзира на њихову националну припадност и ни на крај памети нам није, насилно или на превару, извршавање верских обреда вернима који то од нас не траже. Али вас са друге стране уверавамо, да је све више оних верујућих који то од нас захтевају, управо знајући факт да смо ми Православна Црква у Р. Македонији, која је призната од свих Помесних Православних Цркава из целог света.

 

Верујемо да управо свештеници МПЦ, забринути због губитка многих као својих верника, јавно наступају износећи грубе квалификације и инсинуације. Понављамо још једном, свештеника Православне Охридске Архиепископије на гробљу у Штипу, данас није било; а сутра, уз Божју помоћ, биће и ко жели, моћи ће да нас потражи како би се извршио помен упокојених.

 

Живимо у 21 веку и нико не може, као у временима комунистичко-тоталитаристичког режима да спречи једног верника да остварује своје верске потребе тамо где то жели. То време је за нама, иако још увек постоје подржаваоци такве политике у нашој држави. Илустрације ради, таквог тоталитаристичког убеђења појединих уредника неких медија у нашој земљи, осећамо потребу да искажемо наше дубоко незадовољство крајњим непрофесионалним односом једног од уредника информативног програма телевизије „Канал 5”, на којој и објављена ова нетачна, да не будемо груби и кажемо, лажна информација.

 

Наиме, желећи да демантује ову вест, Епископ брегалнички и мјестобљуститељ битољски г. Марко, јавио се телевизији „Канал 5“. Чим се представио и објаснио из којих разлога се јавља, од стране уредника му је било речено да немају о чему да разговарају а затим је грубо, без елементарне културе, прекинуо везу чак и без представљања.

И ми по закону имамо право да вршимо верске обреде, пошто је сваком човеку то право загарантовано међународним конвенцијама чији је потписник и Р. Македонија. МПЦ не може и не сме силом да принуди вернике да долазе код њих ако верници по својој слободној вољи желе своје верске потребе да остварују у Православној Охридској Архиепископији.

 

Уместо што се свештеници МПЦ баве сплеткарењем и збуњивањем народа, боље би било да сакупе храбрости и учине оно што је потребно учинити, како би ступили у једниство са свима Православнима у свету.

 

Из канцеларије брегалничке Епископије

Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!

  • Волим 1

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...