Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Majko moja mila. Nisam bio upućen u ovu temu ali nemogu da vjerujem. :o

Ako neko ima tekst ili rečenicu, prikladnu za poster podrške Arhiepiskopu Jovanu Ohrdiskom, molim vas da mi pošaljete na p.p. kako bismo mogli zajednički da pružimo podršku na taj način.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eво за потсећање..

Разговор после ослобађања из Бугарског затвора на РТС-у јер линк са Беседе није у функцији...

http://www.poa-info.org/arhiepiskop/intervjua/20110112.html

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eво за потсећање.. и за учење на тему..

Из Новог Сада..емеисија на радију БЕСЕДА, са Архиепископом Јованом и Епископом Иринејом бачким...

http://www.eparhija-...odinom-irinejem

ne radi veza. :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne radi veza. :(

Eво за потсећање..

Разговор после ослобађања из Бугарског затвора на РТС-у јер линк са Беседе није у функцији...

http://www.poa-info....a/20110112.html

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро погледајте овај интервју са РТС-а и запазите ниво на коме дотична новинарка ни име не желим да јој напишем води разговор са ..човеком који је тек ослобођен из затвора у Буграској како и која питања му она поставља.. РТС мора да опере овакве срамотне испаде са себе...

А има начина...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И на крају ових потсећања..погледајмо зашто су Словенци у Европи а ми смо тамо где јесмо и зашто је то тако..

Ево Словеначког извештаја о нападу Македонских специјалаца на Охридску Архиепископију када је трагедија чудом Божијим избегнута.. то је оно кад су малтретирали монахиње.. шишали их и хапсили..

NAPAD NA OHRIDSKO ARHIEPISKOPIJO

Napada notranje ministrstvo še ni potrdilo.

21. februar 2004 ob 10:45

Skopje - MMC RTV SLO

Skupina zamaskiranih in oboroženih napadalcev je v petek zvečer z grožnjo pregnala menihe in zažgala sedež avtonomne Ohridske arhiepiskopije.

To se je zgodilo v samostanskem kompleksu v vasi Nižopolje kakih deset kilometrov od Bitole na jugozahodu Makedonije.

V objektu samostanskega kompleksa v Nižopolju je le nekaj ur pred napadom potekalo zasedanje sinode Ohridske arhiepiskopije.

Eksarh Ohridske arhiepiskopije, metropolit Jovan, je dejal, da je v Nižopolju prišlo do strašnega terorističnega napada in da je vse zažgano. Napada pa še ni potrdilo makedonsko notranje ministrstvo. V Bitoli pa so potrdili, da dežurna gasilna služba posreduje v vasi Nižopolje.

http://www.rtvslo.si...piskopijo/15858

Дакле нема помињања никаквих Архиепископових ''световних имена'' (Зоран??), именовања само презименом, алузија на ''непризнатост ПОА, као Цркве - од државе македоније''(АМАН!), релативизације прогона.. Него директно ословљавање са титулом и називање ствари правим именима!!

Кад само ово упоредимо са извештајима РТС-а на ову тему,.. који не ради ништа друго него преписује расколничке сајтове и канале из Македоније..Срамно...!

Туга да ухвати човека и да почне да, што би реко владика Атанасије, ''повраћа зелени јед'' од муке...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Браво људи,гледам вашу реакцију.Дај Боже да уроди плодом ваша брига за Блаженог Архиепископа Јована.Видите како је страшно када људи наопако и искривљено поимају Цркву.Нека расколници поново читају текст Нишког споразума који су потписали.Браво и само напред,подигните глас против угњетавања АЕМ Јована.Браво.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видите ко је у структури расколника у Македонији.Кирил.Он ведри и облачи.Човек који је рашчињен због учествовања у злочину пре ступања у мантију и због неморала.Он је окрвавио руке и о томе ништа.НИШТА.То је доказано судски и правно,доказано.Пробудите се браћо Македонци и видите ко вам води "цркву".УЖАС.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Валтере, молим те, кад постављаш на овој теми текстове који нису на српском, обавезно их преведи.

Јер, ствари су исувише озбиљне и значајне да бисмо могли дозволити себи луксуз неразумевања због непознавања језика или двосмислености.

Молим те, ја нисам сигурна да све разумем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видите ко је у структури расколника у Македонији.Кирил.Он ведри и облачи.Човек који је рашчињен због учествовања у злочину пре ступања у мантију и због неморала.Он је окрвавио руке и о томе ништа.НИШТА.То је доказано судски и правно,доказано.Пробудите се браћо Македонци и видите ко вам води "цркву".УЖАС.

Ма њега виђају по Скопљу ДЕЦЕНИЈАМА, како шета са својом госпођом, по граду, по насељу у коме живи...Знају и за то убиство у којем је био саучесник..знају да он ни Литургију незна ни дан данас ''поштено'' да одслужи .. али... у време кад су формирали ''мпц'' била је комунистичка страховлада, од тада испирање мозга народу непрекидно, па и навика, .. психоза која и даље траје.. и имамо то што имамо ..

Он је чедо Брозовог режима и зато му још увек нико не може ништа..иста је ситуација са Брозовим чедима и код нас.. али нема толиког екстрема ка доле.. и по мени он и није толико битан.. Битније је то што НЕМА НИ ЈЕДНЕ СВЕТЛЕ ТАЧКЕ У ''мпц'' СИСТЕМУ! Јован који сада лежи на робији је једини то увидео и имао снаге да се ЛИЧНО СУПРОТСТАВИ И ИСТУПИ..и ЗАТО МОРАМО БИТИ УЗ ЊЕГА СВИМ СРЦЕМ ЈЕР ТУ СЕ САДА БРАНИ ЦРКВА...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Валтере, молим те, кад постављаш на овој теми текстове који нису на српском, обавезно их преведи.

Јер, ствари су исувише озбиљне и значајне да бисмо могли дозволити себи луксуз неразумевања због непознавања језика или двосмислености.

Молим те, ја нисам сигурна да све разумем.

Evo prevoda ..doslovce... :)

NAPAD NA OHRIDSKU ARHIEPISKOPIJU

(Ministarstvo unutrašnjih poslova još nije potvrdilo napad)

21. februar 2004 10:45h

Skoplje - MMC RTV SLO

Grupa maskiranih i naoruženih napadača je u petek uveče pod pretnjom(smrću) proterala monaštvo zapalila Autonomne Ohridske Arhiepiskopije.

To se dogodilo u manastirskom kompleksu u selu Nižopolje nekih deset kilometara od Bitole na jugozapadu Makedonije.

U objektu manastirskog kompleksa u Nižopolju je samo nekoliko sati pre napada održano zasedanje Svetog Sinoda Ohridske Arhiepiskopije.

Eksarh Ohridske Arhiepiskopije, Mitropolit Jovan,(tada je još uvek nosio titulu Eksarha) je rekao, da je u Nižopolju došlo do stravičnog terorističkog napada i da je sve zapaljeno. Napad, još uvek nije potvrdilo makedonsko ministarstvo unutrašnjih poslova. U Bitolju smo ipak dobili potvrdjujuću informaciju, da dežurna vatrogasna ekipa gasi požar u Nižopolju.

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...