Jump to content

Упокојио се у Господу митрополит црногорско-приморски Амфилохије

Оцени ову тему


Препоручена порука

 

v-15394-1578666969-655.jpg

У петак 30. октобра 2020 године у 8:20 часова, у Клиничко Болничком Центру Црне Горе, после примања Свете Тајне Причешћа, упокојио се у Господу Високопреосвећени Архиепископ Цетињски Митрополит Црногорско- Приморски и Егзарх светога трона Пећкога г. Амфилохије. О свим другим детаљима у вези са сахраном високопреосвећеног Митрополита јавност ће бити ускоро обавијештена.

Вјечан спомен и Царство Небеско!

 

Извор: Митрополија црногорско-приморска


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 172
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Vecnaja pamjat. Moli Boga za nas dostojni vladiko.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Понадао сам се да су ово само одјеци оне ноћашње лажне вести Вечерњих новости.

Погодило ме је ово више него што сам очекивао, верујем да смо тренутно сви у томе удружени и сједињени у својим срцима.

Вјечнаја памјат, достојни владико, била је част живети у исто време када и ти. Дао Бог да се твоје молитве за Црну Гору обистине и да на жару твоје угасле ватре засија нови пламен, ново светло и нови дан у Црној Гори.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вечан помен Митрополиту Амфилохију!

И мене је погодило ово више него што сам очекивао. Некако сам мислио да ће својом жилавошћу одолети смрти.

Царство небеско му желим и да моли Господа за нас преостале. Стварно је била част живети у исто време кад и он.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вјечнаја памјат!

Митрополите, моли Бога за нас! 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не могу још да прихватим. Пред Богом је жив ђедо!

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kiril-640x346.jpg Патријарх Кирил

Патријарх Московски и цијеле Русије Кирил изразио је саучешће српском патријарху Иринеју због смрти митрополита црногорско-приморског Амфилохија и том приликом истакао да ће он остати „као свјетиљка, горућа и ужарена, као надарени теолог и надахнути проповједник, неустрашиви бранилац Свете Цркве Христове прије јаких вјекова“.

 
 

Он се у писму осврнуо на митрополитов живот, као и улогу коју је одиграо у борби за очување светиња у Црној Гори.

„Господ Исус Христос позвао је на себе изузетног архијереја Српске православне цркве, чије ће име у историји заувијек бити повезано с духовним препородом Црне Горе након дуге ере богослужења, невиђене неуморне борбе за спасавање умирених светиња и очување јединства народа Божијег у жребу светих Светог Василија Острошког и Петра Цетињског“, наводи се у писму руског патријарха.

Патријарх Кирил рекао је да ће у молитвеном сјећању митрополит црногорско-приморски Амфилохије остати „као светиљка, горућа и ужарена, као надарени теолог и надахнути проповједник, неустрашиви бранилац Свете Цркве Христове прије јаких вјекова“.

„Молим се за починак новозаступљеног господара у селима праведника и нема болести, нема туге, нема уздаха, али живот је бесконачан“, написао је патријарх Кирил.

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...