Jump to content

Саопштење Министарства културе и информисања у вези са изложбом у Уметничкој галерији „Стара капетанија” у Земуну

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 659
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 50 минута, Bokisd рече

kontekst :idea: ti je

da je Avokado pitao ko zabranjuje i odobrava slike a ja dam primer Strašnog suda. Koji su dušebrižmici hteli da prekreče, jer "ju, ju" vide se genitalije i guze a i kako reče jedan od njih, Ovo je za tavernu ili za toalet a ne za kapelu. Pa se eto i u ta vremena uzdržali od krečenja ali su namalali tkanine preko genitalija.

Ne mogu da verujem šta objašnjavam.joooj

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Branka62 рече

da je Avokado pitao ko zabranjuje i odobrava slike a ja dam primer Strašnog suda. Koji su dušebrižmici hteli da prekreče, jer "ju, ju" vide se genitalije i guze a i kako reče jedan od njih, Ovo je za tavernu ili za toalet a ne za kapelu. Pa se eto i u ta vremena uzdržali od krečenja ali su namalali tkanine preko genitalija.

Ne mogu da verujem šta objašnjavam.joooj

Jel' se meni čini ili se opet poredi Mikelanđelo sa ilustracijama?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Branka62 рече

da je Avokado pitao ko zabranjuje i odobrava slike a ja dam primer Strašnog suda. Koji su dušebrižmici hteli da prekreče, jer "ju, ju" vide se genitalije i guze a i kako reče jedan od njih, Ovo je za tavernu ili za toalet a ne za kapelu. Pa se eto i u ta vremena uzdržali od krečenja ali su namalali tkanine preko genitalija.

Ne mogu da verujem šta objašnjavam.joooj

Ma, jel razumes kontekst u vezi same teme..... to je privatna odaja pape i on se u njoj licno moli i da je po prvobitnoj nameri to bilo zatvoreno za javnost i onda i ta slika nije bas za javnost i nije bas za gradske crkve i eno pogledaj tamo imas link, malo ovu moju prelepu sabornu crkvu u smederevu, tamo nemas takve ikone i slike..... i kako je onda slicno sa ovom izlozbom onih slika ? ne_shvata

(ako treba da crtam, :slikanje: .... :stadaradim:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Родољуб Лазић рече

Нисам редопвно пратио тему, можда је ово неко већ поставио. Реаговање на ову изложбу, али даје и ширу слику о овој појави:

http://www.vladimirdimitrijevic.com/sr-rs/tekstovi/494-sta-bi-se-desilo-da-je-na-izlozbi-umesto-bebe-bio-lgbt-lik-sa-sekirom-u-glavi.html

 

Pa nista, dosao bi @cloudking da nam objasni da je to lose, diskriminacija, poziv na nasilje i da mora da se ide na robiju, a svaki njegov argument o "slobodnom izrazavanju i umetnosti" bi prestao da postoji... jer je umetnost legitimna samo kada nije od one grupe koju on ne voli. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сорош има екипу овде која раДИ за хонораре а показује да нису баш своји и да су ретко агресивни:)

Слава Богу на свему

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, mario beloti рече

Сорош има екипу овде која раДИ за хонораре а показује да нису баш своји и да су ретко агресивни:)

Грешиш, нас плаћа ГејЦ. Сорошевци су друга екипа и они раде посо на неким другим местима (свакој екипи се додели где морају да шире лажи и дезинформације). Али нас боље плаћају, реко ми један сорошев да њима закидају иако су вредни и пишу по цео дан...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ко год вас плаћа не улазим у то, да подржавате ову сумануту изложубу нисте нормални. А то што радите за ситне  паре је још горе.

Слава Богу на свему

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, J_a_n_a рече

Jel' se meni čini ili se opet poredi Mikelanđelo sa ilustracijama?

Čini ti se. Kao što ti se činilo i da se vuče paralela izmedju cepanja crteža,silovanja i ubistva.

Nego, vidim da si posebno osetljiva na Mikelandjela pa da probam sa ovim

WWW.WGA.HU

Web Gallery of Art, image collection, virtual museum and searchable database of European fine arts (painting, sculpture, illumination) of the Romanesque, Gothic, Renaissance, Baroque...

a može i ovo (najnovije)

WWW.BBC.COM

The attack took place on the German capital's Museum Island and took over two weeks to come to light.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Branka62 рече

Crtaj Boki - možda ti to bolje ide.;)

evo, :stadaradim: ..... a, zasto uporedjujes ove ikone iz sikstinske kapele sa onim slikama sa izlozbe ?

Znaci, ako ti je ono nesto gnusno, onda su ti i ove slike iz galerije gnusne.

... i onda se slazemo za slike sa izlozbe....tako da, welcome to club.... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, mario beloti рече

ко год вас плаћа не улазим у то, да подржавате ову сумануту изложубу нисте нормални. А то што радите за ситне  паре је још горе.

Sitne?

 hehe, dooubro :D

giphy.gif

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Bokisd рече

evo, :stadaradim: ..... a, zasto uporedjujes ove ikone iz sikstinske kapele sa onim slikama sa izlozbe ?

Znaci, ako ti je ono nesto gnusno, onda su ti i ove slike iz galerije gnusne.

... i onda se slazemo za slike sa izlozbe....tako da, welcome to club.... :D

Ama ne uporedjujem ove freske sa crtežima iz galerije; ne uporedjujem ni Sikstinsku kapelu sa ovom galerijom; ne uporedjujem ni autore ovih crteža sa Mikelandjelom. 

Odgovaram (posredno) na pitanje A ko dozvoljava i zabranjuje slike? Na konkretnom primeru uporedjujem dušebrižnike koji bi da zabrane/ cepaju/ prekreče/ premalaju za njih opskurne detalje.

Ako nisi, pročitaj tekst, sa linka koji sam dala, o vandalizmu u berlinskom muzeju, i obrati pažnju na poslednju rečenicu u tekstu

"...he described the altar as being the "centre of global satanists and Corona criminals".

Valjda ćeš tada razumeti 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...